Topiknyitó: hali 2007. 05. 13. 16:12

online brókercéget keresek  

Olyan brókercég érdekelne ahol,külföldi részvényekkel lehet kereskedni(lehetőleg hazai,de ha jobb a külföldi akkor az is érdekelne).

...és az sem baj ha egyszerű kezelni és számlátnyítani...

Mindenféle papírral lehessen kereskedni ha lehet(USA,EU,ázsia)



köszi előre is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2008. 04. 25. 20:03
Előzmény: #88  BudFox
#89
BudFox
BudFox 2008. 04. 25. 19:58
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
95 % használ valamit az biztos.
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:50
#87
Annyian vagyunk itt fönt a forumon gond. mindenki használ valamilyen felületet???
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:48
#86
Jó lenne folytatni ezt a topicot,mondhatnátok további véleményeket, kritikákat!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 09:40
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
aha köszönöm! megvilásosodtam, azt hiszem! :)

ui: a végén gondolom elírtad csak 10000-...

ja meg van az adónál, hogy a veszteség szembe állítható a nyereséggel...
Törölt felhasználó 2007. 05. 24. 16:53
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
A 0,3% itt a portfolionál van.

Az adót év végén, jobban mondva következő év elején adóbevallásban kell megfizetni.
Erről általában küldenek valamiylenkimutatást a brokercégek, majd kiszámolod, bevallod és befizeted.

Tehát a brokercég nem vonja le az adot részvények után.

Az adót pedig ugy tudod kiszámitani,

Ha a tiszta nyereséged 10000 Ft ebből levonhatod a vétel és az eladás költésgét + számlavezetési dijakat és ezt szorzod meg az adó mértékével.

pl. 1 vétel eladás + 1 havi számlavezetési dij
100000-300-300-125 =9825 Ft *,20 =1925 Ft adót kellene fizetned.
Törölt felhasználó 2007. 05. 24. 16:38
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
Ez a *0,3% min.250 Ft. melyik brókernél van?
Mért van az, hogy Pl. a Cib-nél, Quaestor -nál adott online megbízások 2500-3000 Ft. minimum? A Quaestort demó verzióját ki is próbáltam és úgy levette a 3000 HUF-et hogy csuda!
Bár, most megnéztem a PETI valóban csak pár száz forint.

nem hiszem hogy olyan ügyes lennék :(
de 1-2 hónapot írtam, a 15 ezer nyerség valóban túlzás lehet.
Még az adózás menetéről ha írnál két mondatot! (vagy ezt a brókercég egyből le is vonja?)
Tehát ha a példádnál maradva, 2 hónap mulva 1100 -ért tudom értékesíteni a részvényt akor megvan a 10000 ezer nyereség amből lejön a kb 600 ft. költség és az adó (csak a 10000 után vagy a 110000 után kell az adót megfizetni?)
bocs ha nagyon egyértelműeket kérdeztem.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 05. 24. 15:34
Előzmény: #74  Maximova
#82
Bocsi maxi, de most nincs időm ilyenre, mert pénteken elutazom, aztán hazajövök pár napra és repülök tovább... a juniba nem nagyon lesz erre időm... még a saját elemzések is kérdésesek... sorry, összel visszatérhetünk bármire, de elkezdődött a nyár és most azt mondtam hogy tényleg lazitok, mert 4-5éve nyomom a pedált mint a barom...

tb!nem lehetetlen, a jobb időkben heti 20-25 is röhögve meg volt, sőőőt volt 50% om is... :))) de szép idők voltak azok vaze... Most viszont tényleg necces kiszedni 10-15%ot ilyen kis összeggel... buxhatival esetleg, vagy az erstés befhitellel biztos de szimplán... hááát nem toom... monyuk én még mindig tartom az esésben vételt ezerrel és tartást mert számitok még egy subidubira ugy 27200ig, de elég necces... az mondjuk biztos hogy nem humit meg econetet kell venni ha a heti 10-15%ot ki akarja pörgetni... pl MOLban most is meg volt a 30 is tőkeáttétellel, de ez is ritka... szutyoka bét... pang nagyon... érdemesebb körbenézni a lengyeleknél vagy a xetrán... szvsz...
na üdv, jók legyetek és fizessetek milliós áfonyát évvégén!!! ;)
Törölt felhasználó 2007. 05. 24. 15:19
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Szia!

A brókercégek mindig %+ minimum Ft-ért dolgoznak.

pl (portfolio). veszel 100 db mtelekomot 1000 ft-ért = 100.000 Ft * 0,3% min. 250 Ft= 300 Ft.

Tehát a vételnek van 300 Ft költsége.

Ha eladod ugyanez a módszer.

Ha havi 10-15 ezer nyereséget akarsz akkor nagyon meg kell pörgetned a pénzedet, hisz ez akkor 100 ezer Ft esetében havi 10-15 %nyereség lenne.
Ilyen ügyes lennél? :)
Törölt felhasználó 2007. 05. 24. 14:54
#80
szasztok!
olvasgatom a különbözõ online bróker cégek lapjait, de számomra nem egyértelmû, hogy egy-egy részvény vásárlásért - eladásért menyi HUF-et von le a bróker.
Tegyük fel, hogy szükségem lenn 1-2 havonta + 10-15 ezer forintra. Ehhez van 100 ezrem amibõl, ha bukok is nem vág földhöz. Tehát mekkora árfolyam nyereség kell, hogy vétel majd eladás után (és az adózás után) meglegyen ez a kis plusz?

Vagy ez 100 ezres nagyságrendnél (fõként ha még több részvényre oszlik) nem mûködik? Akkor mennyi kb. az a minimum?
Kösz
Törölt felhasználó 2007. 05. 24. 14:16
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Van azzonali és határidős termék is, de az igaz, hogy a termék nem kerül a tulajdonodba. Olyan, mintha határidőznél a BÉT-en a vételi és az eladási ár közötti különbség elszámolására itányul az ügylet.
Törölt felhasználó 2007. 05. 24. 14:01
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#78
tozsdekutya javits ki ha nem jol tudom de a worldspread egy harmadik generácios kereskedési rendzser és ott gyakorlatilag kükönböző lejáratu határidős termékek vannak ha veszel is valamit értékpapir nem kerül a tulajdonodba, ugyhogy azért kicsit más mint egy sima tőzsde
Tibrincs 2007. 05. 24. 13:59
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Az ok. Csak kiváncsi voltam, a quaestorra.
Törölt felhasználó 2007. 05. 24. 13:58
Előzmény: #75  Tibrincs
#76
Ha külföldi termékekkel akarsz kereskedni, miért nem választod a worldspreads-et. kicsi jutalék, gyors kereskedési rendszer. Én már fagy fél éve haszbálom, rosszat nem tudok róla mondani.
Tibrincs 2007. 05. 24. 12:56
#75
A quaestorban hogy érem el a külföldi részvényeket? Van számlám de nem találom őket.

Hivtam őket telefonon, de akivel bezséltem nem tudott segiteni, megigérték hogy visszahivnak ez tegnap 14 óra körül volt. Azóta sem hivtak. :(
Maximova
Maximova 2007. 05. 24. 00:52
Előzmény: #73  bpmcwap
#74
bpmcwap,

on-line vásárlási lehetőség most/még nincs.
Viszont a realt-time árfolyam adatszolgáltatás mellett van igen korrekt szla (Tranzankció tömör és részletes) és portfólió nyilvántartás. Minden devizanemnek külön számlája nyílik, ha történt devizás ügylet, ahol látható mennyi belőle a részvény és mennyi a szabad cash.
Egy adott részvényről fundamentális infók, görbék, szektoriális összahasonlítási lehetőség, árfolyam adatok és kötéslista hívható le.
Láthatók long és short devizás poziciók valamint hatisok.
Van Értékpapír kereső és a legfontosabb követett rv-ek a következő megoszlásban:
Magyar, K-európai, Német, USA, Egyéb piaci rv-ek és befalapok.
Saját broki a BÉT idején, és telefonos ügyelet ha a teke másik oldalán zajlik a vircsaft.
Évvégén gusztusos kiszámolt adó kimutatások.

Ha valami érdekel, írj!

Te kötsz fejlett piacokon? Ha igen, nézd már meg a SUN-t (ticker: SUNW). Talán 1-2 napon belül kimászik 6.0$ közeli árf-ra és az már szép %, ha most belevenne az ember.
De ez csak viszgálódás. Lehet, hogy egy nagy nulla lesz belőle.

Üdv
bpmcwap
bpmcwap 2007. 05. 23. 16:26
Előzmény: #72  Maximova
#73
A concordnál már on-line rendszer sincs jól tudom???
Amugy a cikksorozat indulásakor elindult egy szavazás.Volt már ilyen szavazás, akkor a PETI nyert 75%al! Most "csak" 51,5%al de még igy is kimagaslóan vezet, ellenben az ERSTE hihetetlen részt harapott a kisbefektetők körében annak ellenére hogy alig egy éve indult... bár még csak egy hete indult a szavazás, kiváncsi leszek miként változiknak még az arányok... SZAVAZZATOK!
Maximova
Maximova 2007. 05. 23. 16:18
Előzmény: #71  bpmcwap
#72
OK, legalább arra jó volt ez a rövid eszmecserénk, hogy egyértelműbben írd le ezt a részt a cikkedben. Hátha más is félre értené...
bpmcwap
bpmcwap 2007. 05. 23. 14:00
Előzmény: #70  Maximova
#71
:DDD
nem a rendszert tesztelik!!!! Pláne hogy a rendszerben nincs is benne a külföldi tréd csak 5-6részvényre!!!Ilyenkor azt tesztelik, hogy nekik mennyibe kerül 1-1kötés, és hogy tudnák ezt optimalizálni ugy hogy versenyképes és számukra is nyereséges legyen... Ugyanis ők is külföldi céggen keresztül kötik az ügyleteket, igy két jutalékot kell majd megfizess... ez a gond a külföldi piacokkal a hazai brokicégek kapcsán... ennek nézz utánna jobban hogy érzsd mert nem biztos hogy én érthetően vázoltam fel a tényállást...
Maximova
Maximova 2007. 05. 23. 13:47
Előzmény: #67  bpmcwap
#70
bpmcwap,

rendesen utánajártál a Questornak. Az írás alapos. Gratula!

PS.
Egy tesztes, ingyenes felülettel nem igen vágnék bele élesben tőzsdézni. Bepakolok és nem oda megy és nem akkor és nem annyiért...sorry, ez csak tesztüzemmód. juj
Maximova
Maximova 2007. 05. 23. 13:37
Előzmény: #67  bpmcwap
#69
bakker...a normál ügyletek sokkal, de sokkal drágábbak a Concorde-nál! (most olvasom nálad)
Akkor oda kik járnak, ha a Con-hoz milliárdosokra céloztál - igaz viccesen - tegnap.
Na olvaslak tovább.
Maximova
Maximova 2007. 05. 23. 13:26
Előzmény: #66  bpmcwap
#68
köszi a válasz,
értem és elfogadom.

Mire értetted azt, hogy lehetnék élelmesebb?
Ha a telefonszám megadásra, akkor arra csak azt mondhatom, azért nem próbálkoztam a bejutással, mert komolyra vettem a site-odat és téged is.
Egyébként megoldottam már ilyen dolgokat ;).
Pl. A Virgin records zeneáruház zeneletöltőjét simán használom Magyarországról. A lényeg pedig csak utána van! :)))

Ha másra értetted az élelmességet, nos az is érdekel.

Köszi még egyszer!
A MOLly ma már zsebben. ;)
bpmcwap
bpmcwap 2007. 05. 23. 13:18
Előzmény: #65  Maximova
#67
ja és még egy.... a cikkek mindegyike a cikk irásától számitott néhány óráig frissiben regisztráció néálkül is elolvasható-ahogy most a quaestoros is...
bpmcwap
bpmcwap 2007. 05. 23. 13:17
Előzmény: #65  Maximova
#66
na először is az nálunk egy szűrő... pl a vannak dolgok amikről csak zárt körben beszélgetünk-ezeket nem részletezném-ahhoz hogy bekerülj a zárt körbe 2-3kritérium van:
1-bizalom, ha te nem bizol bennünk, mi hogy bizhatnánk benned
2-a nyilt topikokban aktiv részvétel, mert ismeretleneket egy felhasználó sem enged be a zárt topikjába(ez már többször volt téma, te se ülsz le egy étteremben egy ismeretlenekkel teli asztalhoz, vagy ha hozzád ülnének le nem biztos hogy tolerálnád, miközben egy baráti társaágoddal sörözgetsz vagy a barátnőddel vacsorázol...)
3-személyes megjelenés az időnként megrendezésre kerülő konferenciánkon...

A regisztráció ugy van kialakitva hogy minnél elrettentőbb legyen, nem akarok minden ....hm.... nem a közösségbe illő egyénnel inzultusba keveredni, illetve a forumban bizonyos szint alá sűlyedni, ellenben kijátszható.... van alternativa minden kérdésre pl telszám helyett irhatsz 1eseket is... a regisztráció akkor is életbe lép... Mellesleg kérdezd meg az 1800 felhasználót, hogy kit hivtam föl.... :))) a konferenciások kivételével nem nagyon fox találni senkit...

(nézd én nem akarok májerkodni, ahogy süti irta minap, de egy kissé lehetnél élelmesebb is... a tőzsdén ez alapfeltétel, a frajdista társadalmunkban pedig némi tulzással az életben maradás kulcsa...)
Maximova
Maximova 2007. 05. 23. 13:07
Előzmény: #64  bpmcwap
#65
bpmcwap,

érdekel, hogy mit írtál.
Megértem a honlapodon deklarált szabályrendszert, de nagyon nem szeretném megadni a mobilomat.
Ha esetleg meggyőzöl arról, hogy miért érdemes megadnom a telefonszámomat, üsse kő belemegyek.

Nincs más lehetőség a cikked elolvasására?

Üdvözlettel, aki írta :)
bpmcwap
bpmcwap 2007. 05. 23. 12:57
#64
Bakker... több mint meglepődtem magam is a Quaestor lehetőségein! A cikk már fent van, akit érdekel, ugorjon rá!
bpmcwap
bpmcwap 2007. 05. 22. 11:48
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#63
ő lesz a következő...
A FIOt viszont már meg is irtam...
link
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 19:52
Előzmény: #61  Maximova
#62
maximova: egyetértünk, a célokat meg kell fogalmazni, aztán meg kell őket valósítani!

A többi csak felesleges mekegés.....
Maximova
Maximova 2007. 05. 21. 03:11
Előzmény: #60  Maximova
#61
Bocs az alábbi írásom boszantó tördeléséért, nem volt szándékos!

Topik gazda

hali
hali
4 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek