Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 12. 02. 10:12
Törölt hozzászólás
#68920
giganti 2017. 12. 02. 10:10
Előzmény: #68769  ts3
#68919
A WIKIRŐL:
"A 2008-as háború[szerkesztés]
Chinvali  Bővebben: Dél-oszétiai háború
A háború nyitánya a 2008. augusztus 6-án kitört összecsapás. Mindkét fél a másikat vádolta azzal, hogy tüzet nyitott. A grúz belügyminisztérium szerint a grúz erők viszonozták azt a tüzet, ami dél-oszét ellenőrzés alatt álló területekről érte a grúz ellenőrzés alatt álló falvakat. Azzal vádolták a dél-oszét felet, hogy a feszültség fokozásával háborúra törekszik. Dél-Oszétia szerint kiprovokálták a konfliktust.2008. augusztus 4-én az orosz hadsereg 5 zászlóaljat, nagyjából 5500 embert telepített a Roki-alagút környékére, hogy biztosítsák Dél- és Észak-Oszétia összeköttetését.Augusztus 7-én a grúz és oszét erők fegyverszünetben állapodtak meg. 2008. augusztus 8-án a hajnali órákban nagyarányú támadást indítottak a grúz csapatok harckocsik és repülőgépek támogatásával a dél-oszét kormány hatalma alatt álló terület ellen. Ismételten tüzérséggel lőtték a fővárost, Chinvalit. Aznap 12 orosz békefenntartó halt meg és majdnem 150 megsebesült.Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök kijelentette, hogy az orosz kormányt aggasztja Grúzia azon agresszív cselekedete. Ilyen körülmények között legitimnek és szükségszerűnek látja az orosz megtorlást. Augusztus 8-án egész nap súlyos harcok folytak Chinvaliban, a grúz erők lassan szorították ki a városból az oszétokat. Másnap Oroszország csapatokat küldött Dél-Oszétiába, állampolgárai védelmére hivatkozva. Feladatul azt szabták nekik, hogy kiűzzék onnan a grúz csapatokat. Ráadásul Oroszország katonai célponttá nyilvánította Grúzia katonai infrastruktúráját, hogy csökkentse a grúzok képességét a jövőbeni behatolásra. Augusztus 22-én a grúz-orosz fegyverszünet életbelépését követően az orosz csapatok visszavonultak Oroszországba és Dél-Oszétiába, bár különböző helyeken katonai ellenőrző pontokat hagytak hátra. Ezeket október 8-án számolták fel.
2004. október 3-án elnökválasztást tartottak Abháziában. Ezen a választáson Oroszország Raul Khadjimbát támogatta. Ő korábban miniszterelnök volt, Vlagyiszlav Ardzinba szeparatista elnök támogatója. Ardzinba betegsége miatt nem indult. Oroszország elnöke, Vlagyimir Putyin plakátokon támogatta Khadjimbát, aki munkatársa volt a KGB-ben Szuhumiban. Orosz parlamenti küldöttség érkezett Khadjimba támogatására meg népszerű énekesek Joszip Kobzon vezetésével.De Raul Khadjimba elvesztette az elnökválasztást Szergej Bagapssal szemben. A köztársaságban feszült helyzet alakult ki, a választási eredményeket semmisnek nyilvánította a Legfelsőbb Bíróság. Tárgyaltak, majd a riválisok közösen indultak - Bagaphs lett az elnökjelölt és Khadjimba az alelnök-jelölt.2006 júliusában grúz rendőri erők sikeres műveletet indítottak a grúzok lakta Kodori-szoros lázadó adminisztrátora, Emzar Kvitsiani ellen. Őt Grúzia előző elnöke, Eduard Sevardnadze nevezte ki és nem ismerte el Miheil Szaakasvilit, aki a rózsás forradalomban leváltotta Sevardnadzét. Bár Kvitsiani megszökött, mielőtt a grúz rendőrök elfogták volna, a Kodori-szoros ismét a tbiliszi kormány hatalmába került.A háború utáni években folyamatos volt a szórványos erőszak. Bár az oroszok békefenntartóként voltak jelen, grúz hivatalnokok rutinszerűen azzal vádolták őket, hogy fegyverrel látják el és pénzügyileg támogatják az abház lázadókat. Az orosz támogatás nyomán az orosz rubel lett Abházia tényleges pénze. Oroszország megkezdte Abházia lakosságának útlevéllel ellátását. Grúzia gyakran vádolta Oroszországot légterének megsértésével, azzal, hogy helikopterekről támadja a Kodori-szoros grúz ellenőrzés alatt álló településeit. 2008 áprilisában egy orosz MiG–29-es – amely ki volt tiltva Grúzia légteréből, beleértve Abháziát is – lelőtt egy grúz pilóta nélküli felderítő repülőgépet.
A függetlenség kikiáltása[szerkesztés]2008. augusztus 9-én az abház erők tüzet nyitottak a Kodori-szorosban a grúz csapatokra, miután grúzok rakétát küldtek rájuk. Ez összefüggésben állt az akkor zajló dél-oszétiai háborúval. Akkoriban döntött úgy Oroszország, hogy fegyverrel támogatja az oszét szakadárokat, akiket Grúzia támadott. A konfliktus Oroszország és Grúzia közötti nyílt háborúvá eszkalálódott. 2008. augusztus 10-én mintegy 9000 orosz katona érkezett Abháziába, jelentősen megerősítve az ott állomásozó orosz békefenntartókat. Mintegy 1000 abház katona indult az Abházián belüli, a grúz kormány ellenőrzése alatt álló terület elfoglalására a Kodori-szoros felső részén. Augusztus 12-én az utolsó grúz csapatok és civilek is elhagyták Abháziát. Abházia függetlenségét 2008. augusztus 26-án ismerte el Oroszország. 2008. november 17-én az abház parlament ratifikálta azt a törvényt, amely engedélyezi Oroszországnak katonai támaszpont építését Abháziában 2009-ben."
.
.
Minden esetben az ott élő orosz kisebbség védelmében avatkoztak be.
ts3 2017. 12. 02. 10:06
#68918
"De azért sikerült ezen is túllépni, és Orbán már a magyar kommunistákat is megdicsérte, amiért a kommunista Kínával felvették annak idején a kapcsolatot. Most pénteken azt mondta: van a két nép között egy rejtélyes kapcsolat, „még a kommunista időkben valahogy 1948 környékén, tán Európában elsőként ismertük el őket”, mármint a Kínai Népköztársaságot. Orbán szerint a keleti származásunk miatt ez a rejtélyes kapcsolat visszamegy még hosszú-hosszú évszázadokra."
És így lett orbán narancs kommer.
Czvetkovics 2017. 12. 02. 09:34
Törölt hozzászólás
#68917
madxa 2017. 12. 02. 09:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#68916
Úgy vette át őket, hogy mi nem adtuk át az ügyüket.
madxa 2017. 12. 02. 09:33
Előzmény: #68913  Törölt felhasználó
#68915
Amennyiben szerinted is illegális migránsok akkor hogyan és hova kellene őket kitoloncolni?
Mert mint olvastad a genfi egyezmény már ezt nem teszi lehetővé!
Tehát patt helyzet áll fenn!
Amennyiben beengeded őket akkor lényegtelen hogy legális vagy illegális.
Neked kell róluk gondoskodni!
Czvetkovics 2017. 12. 02. 09:31
Törölt hozzászólás
#68914
Törölt felhasználó 2017. 12. 02. 09:21
Előzmény: #68911  madxa
#68913
A  #68876-ban leírtam neked, hogy szerintem is illegális migránsok. Neked így sikerült megérteni:
"Amennyiben MENEKÜLTEK ahogyan te írtad akkor nem TÖRHETTEK volna ki!"
További szép napot mindenkinek. részemről ennyi volt.
Törölt felhasználó 2017. 12. 02. 09:13
Előzmény: #68910  madxa
#68912

madxa 2017. 12. 02. 09:10
Előzmény: #68909  Törölt felhasználó
#68911
Tényleg nem érted?

""Rémlik még a röszkei kitörés? Gondolom az az együttműködés egy speciális formája volt!"Szerinted annak volt bármi köze a menekültekhez?
Pont ezzel kezdtem ma az írásaim. Biztos voltam benne hogy a menekültekről most is át fogsz térni rövid időn belül az illegális migránsokra."



Amennyiben MENEKÜLTEK ahogyan te írtad akkor nem TÖRHETTEK volna ki!
Legyenek menekültek ahogyan te írtad.
rendben.
Akkor magyarázd már el azt a viselkedést?
Miért vonták ki magukat a hatósági eljárás alól?

madxa 2017. 12. 02. 09:06
Előzmény: #68905  Törölt felhasználó
#68910
Erről beszéltem:
"Puigdemont és társai ellen európai elfogatóparancsot adott ki a bíróság Spanyolországban, miután a katalán parlament októberben, a hónap elején tartott, alkotmányellenes népszavazást követően egyoldalúan kinyilvánította Katalónia függetlenségét. Puigdemont és a katalán kormány több tagja Brüsszelbe utazott, miután a spanyol kormány rendkívüli intézkedésként, az alkotmányos rend helyreállítására hivatkozva menesztette a katalán kormányt, és előrehozott választásokat írt ki Katalóniában – emlékeztet az MTI.A hagyományos kiadatási ügyekkel ellentétben a végrehajtó hatalomnak az európai elfogatóparancsok ügyében semmilyen szerepe nincs, minden az érintett országok igazságügyi hatóságai között zajlik– húzta alá Geens.Puigdemont azt mondja, kész együttműködni a spanyol hatóságokkal, de elvesztette bizalmát a spanyol igazságszolgáltatásban, amely szerinte átpolitizálódott. Puigdemont és társai brüsszeli tartózkodása a belga kormányon belül is feszültséget okoz, mert hivatalosan a miniszterelnök azt kérte a kormány tagjaitól, hogy ne kommentálják a spanyol-katalán válságot. De a koalíció legnagyobb pártja, az Új Flamand Szövetség maga is deklaráltan szakadár párt, amely rokonszenvez a katalán függetlenségi törekvésekkel."
Miért nem adták már ki?
Törölt felhasználó 2017. 12. 02. 09:05
Előzmény: #68906  madxa
#68909
8:58-kor leírtam. Ha 9:02-kor már nem emlékszel rá akkor valami gond lehet.
Törölt felhasználó 2017. 12. 02. 09:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#68908
"vagy a magyar hatóság át nem adja az ügyet egy másik országnak."
Pont erről az esetről volt szó. Itt beadta a kérelmét, másik ország átvette az ügyét.
Czvetkovics 2017. 12. 02. 09:02
Törölt hozzászólás
#68907
madxa 2017. 12. 02. 09:02
Előzmény: #68903  Törölt felhasználó
#68906
Átjött a zöldhatáron, így két lehetősége van:
Vagy regisztrál MENEDÉKKÉRŐKÉNT és aláveti magát a hatóságnak vagy illegális határsértő.
Akkor azok akik Röszkénél kitörtek a rendőri eljárás miatt körbezárt területről szerinted kik voltak?
Törölt felhasználó 2017. 12. 02. 09:00
Előzmény: #68901  madxa
#68905
"Amennyiben beadhatja, a katalán vezetők ügyében miért nem született még döntés?"
-------
"Nem kér menedékjogot a katalán elnök Belgiumban"
http://index.hu/kulfold/eurologus/2017/10/31/miert_brusszelbe_menekult_a_levaltott_katalan_kormanyfo/
madxa 2017. 12. 02. 09:00
Előzmény: #68900  Törölt felhasználó
#68904
Lényegtelen, hogy átvesz vagy nem!
Magyarországon JOGSZABÁLYT sértett!
Így LEGÁLISAN nem bírálhatnák már el a kérvényét!
Kizáró ok, ha az EU területén már "szabálytalankodott".




Ezt hagyják figyelmen kívül mert az érintett országok gazdasági ÉRDEKE azt követeli meg!
Törölt felhasználó 2017. 12. 02. 08:58
Előzmény: #68899  madxa
#68903
"Rémlik még a röszkei kitörés? Gondolom az az együttműködés egy speciális formája volt!"
Szerinted annak volt bármi köze a menekültekhez?
Pont ezzel kezdtem ma az írásaim. Biztos voltam benne hogy a menekültekről most is át fogsz térni rövid időn belül az illegális migránsokra.
Czvetkovics 2017. 12. 02. 08:58
Törölt hozzászólás
#68902
madxa 2017. 12. 02. 08:57
Előzmény: #68898  Törölt felhasználó
#68901
Amennyiben beadhatja, a katalán vezetők ügyében miért nem született még döntés?
"Állatorvosi" ló lesz az az ügy!

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek