Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sigorszky 2015. 10. 04. 19:53
Előzmény: #50199  Sigorszky
#50200
"Nyomorúság

Hogy hova lehetne tolni, forgatni a nyomorúság potméterét még ebben a szerencsétlen esztendőben, azt most már tényleg nem tudom. Nagyon rossz napok, hetek, hónapok vannak mögöttünk, szomorúak, rémülettel és gyűlölettel teliek. A szomorúság a miénk, a rémület is, és bár a gyűlölet nem a mi tulajdonunk, a mi ereinket, a mi gyomrunkat rántja össze görcsösen, és minket betegít minden.
Az elmúlt években nem csak a szegénység, a lélek nyomorúsága is mindennapos vendég lett ebben az országban. Nem tudom megfejteni, a szegénység miért gyújtja szikraként a gyűlöletet, de magam is érzem, az embernek nagyon kell igyekeznie, hogy saját kilátástalansága ne forduljon mások gyűlöletévé. Nehéz dolog a gyereknek kiszámolt vajaskenyér mellől más szerencséjének örülni. De azért nem lehetetlen.
Másrészt viszont gyűlölni sem könnyű. Sőt. Nehéz az emberi léleknek nem szeretni, tartotta Szent Jeromos, és ezt gondolom én is, így viszont tanácstalanul nézem, mi történik. Hogy van, aki nem szereti Esterházy Péter írásait, az egy dolog. Van olyan szerző, akinek az írásaiért én sem rajongok. Ez ízlésbeli dolog, amivel vitatkozni nem érdemes, akkor sem, ha én magam a magyar irodalom csodálatos szerencséjének tartom, hogy ilyen szerzőt tudhat magáénak. Mindegy. Én most az emberről akarok beszélni.
Nagyon megrázott a hír, hogy EP megbetegedett. Nem temetem, azt akarom, hogy küzdjön, mert mindenből meg lehet gyógyulni, csak hát azt is tudom, hogy van olyan, amiből nagyon nehéz. Most azért majd én is felnézek az égre néha, és azt kérem szépen, artikuláltan, félre ne lehessen érteni: Uram, őt még ne.
Önző vagyok. Nem vonz egy Esterházy Péter nélküli világ, bár igaz, az sem vonz, ami most van. Ma ebben az országban, amit egyre tanácstalanabbul hívok a hazámnak, tegnap sokan elérkezettnek látták a pillanatot, hogy irodalmi analfabetizmusuk, hazafias mentébe öltöztetett szűklátókörűségük, lelki nyomorúságuk, és súlyos szeretni képtelenségük minden bűzlő gennyét kommentekbe fröcsköljék. A gyűlöletüknek örültek, más betegségének örültek, és más halálát kívánták. Olyan valaki halálát, akit nem ismernek. Rémületes.
Nem gyűlölöm őket, és nem is sajnálkozom, de nem ismerek nagyobb nyomorúságot a szeretni képtelenségnél. Ez egy beteg ország. Súlyosan beteg. Haldoklik is. És bár reménykedem a gyógyulásában, erre Esterházynál milliószor kevesebb esélye van ebben a pillanatban.
Én Esterházy Péternek csodákkal határos gyógyulást kívánok. A szeretet gyógyít, Péter, suttogom ismeretlenül, bizalmaskodva ma reggel, téged már nem akarlak elveszíteni. A hazámat, attól tartok, sikerült.

Nem linkelem ide se a gyalázkodó posztokat, se a gyomorforgató kommenteket. Nem lehetnek fontosak. EP-t linkelem inkább ide, mert vannak úgynevezett helyzetek. Ez egy fontos helyzet. Mert az élet kurva rövid, és minden pillanatért kár, amit nem szeretettel töltünk el."

link
Sigorszky 2015. 10. 04. 19:52
Előzmény: #50198  Törölt felhasználó
#50199
felesleges válaszolni neki, úgyse érti
Törölt felhasználó 2015. 10. 02. 10:04
Előzmény: #50195  szivacs
#50198
Keleti nyitás, Putyin-barátság, Paks II., kerítés, stb.
andare 2015. 10. 02. 09:41
Törölt hozzászólás
#50197
_pampa_ 2015. 10. 02. 09:33
Előzmény: #50195  szivacs
#50196
A klímaváltozás időzített bomba

"A konferencián a köztársasági elnök arra hívta fel a figyelmet, hogy a klímaváltozás időzített bomba, ha így folytatjuk, néhány év múlva már arra sem lesz szabadságunk, hogy eldöntsük: a saját, a gyerekeink, vagy az unokáink életében robbanjon-e. Áder János kiemelte: a klímaváltozás tagadása, a közömbösség és a piac mindenhatóságába vetett hit egyaránt tévút. Ferenc pápa legújabb enciklikáját idézve az államfő arra hívta fel a figyelmet, hogy a növekedést és a fejlődést éppúgy nem lehet a biztonság feláldozásával, bolygónk kisemmizésével elérni, ahogy valódi békét sem nyerhetünk háború által. Áder János hozzátette: nem mindegy, hogy a fejlődésnek mennyi az ára és mi az eszköze."

link
szivacs
szivacs 2015. 10. 01. 19:09
Előzmény: #50191  Törölt felhasználó
#50195
például mit?
Törölt felhasználó 2015. 10. 01. 19:05
Törölt hozzászólás
#50194
saru 2015. 10. 01. 16:37
Előzmény: #50192  signal2
#50193
Medián: Jól jött ki a menekültválságból a Fidesz
MSZP, Fidesz, Orbán Viktor, Jobbik, LMP, baloldal, Áder János, Varga Mihály, PM, közvélemény-kutatás, DK.
2015. október 1. 08:03

A migránsválság hírei által uralt elmúlt pár hónapból a Fidesz jött ki legjobban a Medián közvélemény-kutatása szerint, de az MSZP támogatottsága is nőtt. A teljes népesség körében a Fidesz 32, a Jobbik 13, az MSZP 11, a DK 4, az LMP és az Együtt 2-2, a Liberálisok 1 százalékon állnak a mérés szerint. A Medián szerint Áder, Orbán és Varga a legnépszerűbb politikusok.

A Medián legfrissebb, szeptember közepi felmérése szerint a nyári hónapok politikai fejleményeiből a Fidesz profitálhatott a legtöbbet: a kormánypárt népszerűsége négy hónap alatt 28-ról 32 százalékra nőtt, míg a pártot határozottan elutasítók aránya 45-ről 40 százalékra csökkent.

Medián-mérés szeptemberben

Mint a közvélemény-kutató intézet honlapján szerdán közzétett összegzésben olvasható, a kormányoldal főleg a Jobbiktól halászhatott el támogatókat: az ellenzéki párt népszerűsége a májusban mért rekordmagasságról (16 százalékról) 13 százalékra esett vissza, de még így is második. Annak ellenére előzi meg az MSZP-t, hogy annak támogatottsága a májusi megingás után most ismét 11 százalékra emelkedett, miközben a többi ellenzéki párt még inkább háttérbe szorult, a támogatottságuk valamelyest csökkent. A pártpreferenciával nem rendelkezők aránya viszont alig változott májushoz képest, jelenleg 34 százalékon áll.

Orbán-kormány megítélése

„Míg az elmúlt hónapokban főleg a kormány menekültügyi intézkedései uralták a híreket, május óta 33-ról 38 százalékra nőtt azok aránya, akik úgy érzik, a kabinet jól végzi a munkáját. Ezzel összhangban azok aránya is emelkedett (31-ről 35 százalékra), akik szerint ma Magyarországon jó irányba mennek a dolgok” - írják a szeptember 11. és 15. között készített felmérés eredményeit összefoglalva.

Javult a kormánypárti politikusok megítélése

A politikusok népszerűségi rangsorában a legtöbb kormánypárti politikus kedveltsége javult májushoz képest. Az élen továbbra is Áder János köztársasági elnök található, akit Orbán Viktor miniszterelnök, majd Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter követ. Az elmúlt időszak legnagyobb visszaesését egy fideszes politikus könyvelhette el: a felmérés kezdete előtt néhány nappal lemondott Hende Csaba kedveltsége a májusban mért 27-ről 19 százalékra zuhant.

A lista első felében csupán Vona Gábor (Jobbik) és Karácsony Gergely (PM) képviseli az ellenzéki oldalt, Gyurcsány Ferencet pedig Fodor Gábor (Liberálisok), Vadai Ágnes (DK), Kunhalmi Ágnes (MSZP), Tóbiás József (MSZP) és Bokros Lajos (MoMa) is megelőzi.

Így nézett ki az elmúlt közel két év a Medián mérései szerint:

Medián-mérések

MTI Medián: a Fidesz népszerűsége nőtt, a Jobbiké csökkent
Medián Menekültválság: Fidesz fel, Jobbik le
signal2
signal2 2015. 10. 01. 08:44
Előzmény: #50185  Törölt felhasználó
#50192
Szép tőled, hogy feltételezed, hogy én anélkül csinálnám.
Te szégyelld magad!
Törölt felhasználó 2015. 10. 01. 08:40
Előzmény: #50173  szivacs
#50191
Szerinted védi az ország érdekeit, szerintem meg egymás után csinálja a hülyeségeket.
_pampa_ 2015. 10. 01. 07:57
Előzmény: #50189  szivacs
#50190
Igen.

"A tanácskozást összehívó, a BT-ben ebben a hónapban elnöklő Oroszország iránti udvariassági gesztusként a magyar tárcavezető oroszul kezdte el angol nyelvű felszólalását."

de olyan jó egy kicsit őt is burkoltan "putyinpincsizni".....
szivacs
szivacs 2015. 10. 01. 07:52
Előzmény: #50188  _pampa_
#50189
Valóság:
Szíjjártó németül beszélt Bécsben és angolul beszélt a DW-ben (egyébként elég frappánsan)
_pampa_ 2015. 10. 01. 07:38
#50188
Média.....

"Szijjártó oroszul beszélt a Biztonsági Tanácsban"
Törölt felhasználó 2015. 09. 30. 20:47
Előzmény: #50186  Sigorszky
#50187
No azt már nem!
Fel sem tételezed, hogy az "aljasságom" tőletek, miattatok ered?
Sigorszky 2015. 09. 30. 20:39
Előzmény: #50184  Törölt felhasználó
#50186
Hogy te milyen kis aljas féreg vagy...!
Légy boldog magadtól!
Törölt felhasználó 2015. 09. 30. 18:45
Előzmény: #50181  signal2
#50185
Szégyelld magad!
Diploma és gyakorlat nélkül csak a csalók teszik ezt!
Törölt felhasználó 2015. 09. 30. 18:40
Előzmény: #50182  Sigorszky
#50184
Ez ám a szenny!
Boldogok a lelki szegények!
Most aztán büszke lehetsz magadra!
Aztán csodálkozol, hogy lehülyéznek meg elküldenek!
Törölt felhasználó 2015. 09. 30. 18:28
Előzmény: #50179  ts3
#50183
Kisember!
Gondolkodj el azon is hogy egy korrupt, hazug üzletelő ellen nyert a magyar állam!
A legnagyobb szégyen, hogy az igazság ennyibe kerül egy korrupt és hazug üzletemberrel szemben!!!!!
Sigorszky 2015. 09. 30. 17:51
#50182
signal2
signal2 2015. 09. 30. 10:54
Előzmény: #50179  ts3
#50181
Micsodaaa???
Megyek ügyvédnek!

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek