Topikgazda: Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 11:50

Felvásárolják a Graphisoftot? Polak-venger dva bratanki!  

Ugrás a cikkhez
Információink szerint előrehaladott felvásárlási tárgyalásokat folytat egy lengyel társaság a Graphisofttal. A portfolio.hu tranzakcióhoz közel álló forrásai alapján a magyar cég átvilágítása már elkezdődött, s az ügylet létrejöttének valószínűsége forrásunk szerint magasnak tekinthető. Amennyiben ezen tranzakcióra valóban sor kerül, az megítélésünk szerint - több tényező következtében is - akár jelentősen a piaci ár feletti szinten is megvalósulhat. A harmadik negyedéves gyorsjelentés azonban akár jelentős mértékben is befolyásolhatja a helyzetet.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=76043
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 13:12
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#260
Végre valakik nem azért vitatkozak, mert a két szembenálló nagypárt hívei... ;o)

Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 13:00
#259
Holnap zárásig nem írok semmit. !
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 13:00
#258
Holnap zárásig nem írok semmit. !
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 12:36
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
Valaki egy kicsit felhúzta:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 09:57
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#256
hát igen :))

Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 09:44
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#255
nehogy úgy járjunk mint BB-vel :)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 09:21
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
Kérlek, nehogy összevesszetek! Én sokat tanultam Terrensz hsz-eiből, és köszönöm a rengeteg infót, amit megoszt velünk. A közgyűlésen meg külön jó, h. ott volt valaki "közülünk", mert én speciel nem voltam ott és elhiszem, hogy informálisan sokmindent meg lehet tudni egy ilyen helyen.

És Malév a Te hsz-eid is jók, hogy más szempontból és kritikusan szólsz hozzá.
De azért ne kapjatok hajba:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 08:07
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#253
terensz_hill !

Te nem ismered a versenytársakat. Erre a kérdésemre belinkelted az Erste elemzést, ami versenytársnak tüntet fel egy céget és egy terméket.
Azt sem tudtad mi az összefüggés a graphi két terméke között. Ugyanakkor hosszú ideje úgy lököd itt a rizsát, mintha mindent pontosan tudnál.
Elcseszted mert szakmabeli vagyok.
Ezért is szóltam bele a nagyképű PR írásaidba amikből süt a szakértelem hiánya.
Remélem ha ott voltál megkérdezted, hogy mire jó a két szoftver, és hogy egyáltalán mit csinálnak a falak között. Mekkora piacot fed le, mik a nehézségei az értékesítésnek stb.
Valóban Te alapvető dolgokat nem tudsz a graphiról.
"Komolyan mondom ez tiszta röhely"
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 03:52
#252
Fiúk, jó hogy így vitatkoztok éjszakába menően is, mert mi kezdők sokat tanulunk belőle, amúgy meg jelzi, hogy forró a hangulat a Graphi körül...

Szóval ne személyeskedjetek, de csak így tovább!

Köszi!
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 03:50
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#251
különben hülye vagyok én hogy tényekről vitatkozzam? Komolyan mondom megálla z eszem. Malev nick alap dolgokat nem tud a graphiról versenytársakról. Head meg azt mondja nem voltam ott mikor ott voltam. Komolyan mondom ez tiszta röhely ..... :))
Konzekvencia: eztán csak leírom a tényeket, senkivel nem "vitatkozom". Mástól sajnálom az időmet. Minden jót mindenkinek.

Éljen a Graphi: Polak venger dva bratanki !
Amely mondás lehe nem is így fog szólni hamarosan a Graphi vonatkozásában ;-).
Törölt felhasználó 2006. 11. 16. 03:44
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#250
head, nem vagyok "füllentős". A pontos menetét nem tudom hogy ment a regisztráció. Mindent a brókercégemen keresztül csináltak nekem csak nyomtatványt kellett kitötltenem szinte semmit nem kellett csinálnom. Ha azt hiszed füllentős vagyok., hidd azt, különösebben nem érdekel.
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 22:22
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#249
Vélhetően mindkettőtöknek igaza van, csak nem fogalmaztok pontosan.
Előszőr is van egy részvénykönyvi megfeleltetés (Hill szerint regisztráció), majd azt követően kell zárolni a részvényeket a közgyűlés előtt 7 (?) nappal. Tehát Hill lehet, hogy tényleg ott lehetett a közgyűlésen.
Ha tudja, hogy mi változott az alapszabályban, akkor biztos ott volt. Még az is lehet, hogy megosztja velünk.
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 22:14
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#248
azért ne feledjétek, egy oldalon álltok /állunk/ :))
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 22:08
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#247
Asszem elbeszélünk egymás mellett.
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 21:50
#246
"3 hete regisztráltam a részvénykönyvbe, hogy ma elkúszhassak a közgyűlésre, sok informális dologról lehetett hallani. Volt jópár dolgozó muksó."
Olyan furi dolgaid vannak:-) Kicsit füllentős vagy:-)
Részvénkönyvbe nem szoktak regisztrálni. Keller fordulónap 1 héttel (!!!!) a közgyűlés előtt, akkor kell zároltatni a részvényt, hogy a közgyűlés napjáig ne adhasd el. Ekkor szavazhatsz!
Megjegyzem ezen ma módosítottak, de hogy mit azt nem árulom el, mert ha ott voltál biztos tudod:-)
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 21:33
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
malev,

Ha tényleg értesz a Graphisofthoz, akkor a legalapabb információ, hogy tudod, hogy nincs lengyel ahogy Te nevezted "építőipari szoftvertársa".

Én nem lelkesedek hidd el, PONTOSAN TUDOM mennyit ér a Graphisoft.
Számomra csak az a kérdés hogy ajánlat vagy fúzió, illetve hogy nagyon rövid távon, vagy néhány hónapos távlatban.

Bár biztos vagyok benne hogy Te szerinted ez utóbbi mondatomat is csak azért írtam le szerinted, hogy reklámozzam a Graphisoftot. :))) Te tudod mit hiszel én meg tudom mi van.

A mai nap után pláne:

3 hete regisztráltam a részvénykönyvbe, hogy ma elkúszhassak a közgyűlésre, sok informális dologról lehetett hallani. Volt jópár dolgozó muksó.
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 21:19
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#244
Megjegyzem a lenyel építőipari szoftvertárs kellene.
Ilyenről még nem halottam, bár lehet, hogy van egy tucat. Első benyomásom az volt, hogy nagyobb cég akar venni lengyelen keresztül.
Ezért is érdeklődtem.
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 21:19
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
vitázzatok csak fiúk, nekem is van kicsi pakkom, az alábbiakat olvasva úgy döntöttem, veszek még hozzá
várom a továbbiakat, /ez komoly/
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 21:13
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
terensz_hill !

1. Van graphisoft részvényem.
2. Azért van mert értem a termékét (ArchiCad és a V. Constr).
3. És ez a lényeg amennyire pontosan csak lehet tudni akarom, hogy mi történhet...
Sokmindent tudok, amit nem írhatok le. Van amit nem. Azt megkérdezem.
4.Én értem, hogy a célod a részvényár növelése, de már megbocsáss, a túlzott lelkesedés -amit néha a te írásodból kiolvasok- nem mindig megalapozott. Ez pedig szerintem visszaüthet ha sokan csalódnak.
5. Ha sikerül a fúzió 3000 lehet éven belül.
(Van aki szerint simán duplázódhat.)
Az én érdekem is az, hogy felfelé menjen a részvény ára.

Üdv
Törölt felhasználó 2006. 11. 15. 21:02
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
O.K. malev. Te tudod.

Minden kérdésedből szkepticizmus látszik. Pár nap árfolyamemelkedés után mindig mejelensz és beírod hogy nem jó az eredmény, cáfolták a felvásárlást stb stb stb.

Bár semmi közöm hozzá, de állításoddal ellentétben én aligha hiszem hogy neked van graphisoftod. De fogalmam seincs hogy mirt fórumozol a Graphiról ennyit.
Ha nem bízol a Graphiban, akkor shortold meg.

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek