Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:45
Előzmény: #3238  Törölt felhasználó
#3240
Megont belekotnyeleskedem .
Itt olvastam , nem régiben .Mindenki kap 1/2 , ha meg van vele elégedve megkapja a másik 1/2-t is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:42
Előzmény: #3231  Törölt felhasználó
#3239
Jah . Elfelejtettem megköszönni , hogy válaszra méltatott .

KÖSZÖNÖM !!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:39
Előzmény: #3227  pampa
#3238
De pampa, fel is tehetem neked a kérdést, te hogyan kezelnéd a roma kérdést? hm? Várom a javaslataidat.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:38
Előzmény: #3236  Törölt felhasználó
#3237
Naon . Megyek is, és kartonból vágok táblát .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:36
Előzmény: #3232  Törölt felhasználó
#3236
Örülnél neki, ha a házatok előtt megálló oskolabuszból egy sztojka v. raffael vigyorogna rád?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:36
Előzmény: #3233  Törölt felhasználó
#3235
A fene , lemaradtam. :-)
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:35
Előzmény: #3231  Törölt felhasználó
#3234
Jéééé, télleg , akko mostantó nem kereklámpás zsigával ,hanem camionnal?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:34
Előzmény: #3228  Törölt felhasználó
#3233
Legális jogsival nagyüzemi szintre lehet emelni a fakitermelést.
Nem tolikocsival, hanem pöpec IVECO-val.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:32
Előzmény: #3231  Törölt felhasználó
#3232
Legalább Én nem okozok neked csalódást .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:30
Előzmény: #3228  Törölt felhasználó
#3231
JocH, legalább elolvastad volna a hírt, amire fröcsögsz. (de tőled nem is várhatunk többet). C jogsit szerezhetnek. Nem személyautó, hanem teherautó vezetésére lesznek képesek. Ergo munkát tudnak vállalni.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:29
Előzmény: #3227  pampa
#3230
Mérhetetlenül egyszerű a hozzáállásod.

"Szerintem valakit pozitívan csak úgy lehet diszkriminálni,hogy az mást negatívan érint."

Ez pl. baromira nem így van. Pl. GYES, az is egyfajta pozitív diszkrimináció, támogatjuk a gyerekes anyát. Nem azért, mert a nem gyerekesekkel ki akarunk cseszni, hanem azért, mert azt gondoljuk, hogy a gyerekvállalás hasznos a társadalom szempontjából, ezért megéri ezt államilag támogatni, ezzel növelve a társadalmi összhasznosságot. Hátrányos helyzetű romák támogatása is ilyesmi. Nem azért van, hogy veled, nem romával kicsesszünk, hanem azért, mert társadalmilag hasznosabb, ha ezek az emberek be tudnak illeszkedni a társadalomba, mintha pl. bűnözők lennének. A segélynél - ami semmire nem motivál, sőt inkább az állapot fenntartására ösztönöz - összehasonlíthatatlanul jobb megoldás valamilyen szakmához, képesítéshez való hozzáférést támogatni.

De tartok tőle, hogy ezt nem érted. Vagy mert egyszerűen nem akarod megérteni (a benned lévő előítélet és gyűlölet eltompítja a gondolkodásod), vagy nem tudod megérteni.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:28
Előzmény: #3228  Törölt felhasználó
#3229
Még 1 lyukacska a közös hombáron, amiből folik a befizetett adónk .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:26
Előzmény: #3227  pampa
#3228
Most sem tudom +állani szó nélkül .
Minek jogsi , ha nincs autó ? Ha van autó, azzal kötelező ,és súlyadó berzing, műszaki stb., akkor van zsé .Minek ingyér jogsi ? Vagy netán busz vezetők lesznek? Kac-kac.
pampa 2010. 10. 01. 13:20
Előzmény: #3226  Törölt felhasználó
#3227
"ráadásul itt még csak nem is közvetlen állami pénzről van szó, és nem is országos szintről, hanem egy helyi kisebbségi önkormányzat az ő gazdálkodási keretéből indított el saját maga egy ilyen helyi programot).

Akkor milyen pénzről van szó?

Megint nem érted ennek a lényegét. Most akkor hogyan tudják a jelentkezőkről megállapítani,hogy roma? Miért ingyenes,miért nem kedvezményes? Miért jár érte fizetés,ha már ingyenes?
Soroljam még a visszásságokat ami ebben van?

És milyen érdekes,te aki nagy erőkkel a kettős mérce alkalmazása ellen küzdöl a pozitív diszkriminációt jónak tartod.
Szerintem valakit pozitívan csak úgy lehet diszkriminálni,hogy az mást negatívan érint.

És akkor miért nem küzdünk azokért akiket nagatívan diszkriminálnak?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:09
Előzmény: #3225  pampa
#3226
Neked fogalmad sincs, mi az a pozitív diszkrimináció, hogy annak mi az értelme, mire jó és hogyan működik egy hátrányos helyzetűeket felzárkóztató program, fogalmad sincs arról, hogy milyen eszközökkel lehet és kell kezelni társadalmi esélyegyenlőtlenségeket, stb. stb.

A lentin nem felháborodni kell, hanem pont, hogy minél több ilyenre lenne szükség, mint a lenti a segélyek helyett. (ráadásul itt még csak nem is közvetlen állami pénzről van szó, és nem is országos szintről, hanem egy helyi kisebbségi önkormányzat az ő gazdálkodási keretéből indított el saját maga egy ilyen helyi programot).
pampa 2010. 10. 01. 13:02
Előzmény: #3224  Törölt felhasználó
#3225
Komolyan mondom,néha nem tudlak követni. Ezzel most mi a bajod?

Ez egy nagyon jó cikk.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 12:34
Előzmény: #3223  pampa
#3224
Pampa, neked annál is szerényebbek lehetnek a szellemi képességeid, amit eddig feltételeztem rólad, ha ez a hír belőled ezt a reakciót váltotta ki.
pampa 2010. 10. 01. 12:26
#3223
Páratlan lehetőség: ingyen szerezhet jogosítványt, sőt, még munkabér is jár a tanfolyam idejére!

De csak akkor, kedves olvasó, ha Ön cigány. Ha nem az, akkor dolgozzon meg a pénzért és fizessen csak szépen. Még hogy munkabér a tanfolyam alatt, meg informatikai képzés; hogy mit képzelnek egyesek...

Íme a hír:

Somogyi romák jogosítványt szerezhetnek egy integrációs szakképzés keretében. A döntésről szóló értesítést a minap kapta meg a Didaktika Autósiskola.

Kovács Sándor Lóránt ügyvezető igazgató a Sonline.hu-t arról tájékoztatta: a megyei cigány kisebbségi önkormányzat pályázata alapján a kadarkúti kistérségben 54 roma származású személy szerezhet tehergépkocsi-vezetői jogosítványt, míg a csurgói és a barcsi kistéségben 21-21 fő jelentkezhet a C-kategóriás képzésre.

- Ötvenegymillió forintot lehet felhasználni az intenzív képzésre - részletezte az ügyvezető igazgató. - A tanfolyam szeptemberben kezdődik el, s egy évig tart. Az eredményesen vizsgázók már karácsonyra megszerezhetik a jogosítványt, s ezután alapfokú informatikai képzésre járnak. A végzősök később a honvédségnél helyezkedhetnek el, saját vállalkozást alapíthatnak, vagy fuvarozó cégnél vállalhatnak munkát.

Kovács Sándor Lóránt jelezte: a résztvevők a program ideje alatt munkabért kapnak.

(Sonline)

Szerkesztőségünk megjegyzése: Valamiért ez ellen a diszkrimináció ellen (mely teljesen egyértelműen a magyarok kirekesztése) nem tiltakoznak a jámbor romák.

Nem semmi.
Törölt felhasználó 2010. 09. 16. 18:42
Előzmény: #3221  Törölt felhasználó
#3222
Meg lehet próbálni megmagyarázni, talán sikerül is. De már senki nem hiszi el!!
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 20:26
Előzmény: #3220  simpy
#3221
Jól látod.
Épp az imént láttam a kéken vibráló dobozban a szurkálóról egy ipari kamera felvételét. A környék rettegett alakja.
Természetesen ez is egy retkes cigány - gyilkos.
Pont.
Lehet (?) - ezt is - megmagyarázni.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek