Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2009. 11. 06. 12:23
Előzmény: #2939  Törölt felhasználó
#2940
1944-45 . A magyar kormány pedig vállalta,hogy kártalanítja a túlélőket.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 12:06
Előzmény: #2938  pampa
#2939
és mikor is volt ez???
pampa 2009. 11. 06. 11:58
Előzmény: #2931  Törölt felhasználó
#2938
Az ártatlanul a Szovjetúnióba hurcolt emberekre.
A kormány kártalanította őket talán 1990 körül.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:52
Előzmény: #2935  Törölt felhasználó
#2937
Ja és több "adómba "került mint az egész betegsereg mert az összes nővér körülötte ugrált. Mondtuk is , hogy oljan" ciános" fájdalom csillapítót adjon nékije. (Nem felbujtás)
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:45
Előzmény: #2935  Törölt felhasználó
#2936
Ha nem belerúg hanem lefejeli mindenki jobban járt volna.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:44
Előzmény: #2925  pampa
#2935
Jó ebédhez szóljon a" Nóta".
Visszatérve Gyöngyösi és stb esetekhez .Mindenki jog védőkért kiállt ha a kisebbséget "valami sérelem éri" (De nem csak cigó kisebbség van többiről még arányosan sem lehet hallani kivéve ......)De az Én jogom hol van a nyugalomhoz a rendhez a tisztasághoz . 1x vót 1 balesetem kb 02 00 kor óriási ricsajra ébredtem .Félálmomban a légó pince után kezdtem kutatni mire rájöttem hogy 1 b... t.... cigó vágta el az Akhilleszét mert útban volt a kirakat üvege .A vagány csávó egész iccaka nyervákolt , meg az összes pereputty.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:42
Előzmény: #2930  pampa
#2934
Hogy mennyi jár, azt majd a bíróság megállapítja. Egyelőre azt ismered, mennyit akarnak. Ez a kettő nem ugyanaz, gondolom, nem kell tovább magyarázni, mi a különbség.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:39
Előzmény: #2932  Törölt felhasználó
#2933
boccccccccs....

már látom korábban is taglalták:

hsz.: (#2925)
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:35
#2932
link

hmmmmmmm.....csak azt nem értem..ha évszázadok óta be akarnak illeszkedni.......akkor miért a többségi társadalomnak kell hozzájuk alkalmazkodni....???????????

ez nem tudom hová vezet!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:35
Előzmény: #2930  pampa
#2931
"málenkij robot"-

egész pontosan mire gondolsz?
pampa 2009. 11. 06. 11:27
Előzmény: #2928  Törölt felhasználó
#2930
Ennyi jár 10 hónapért?

Tudod mennyi járt a "málenkij robot"-ért? Havi 10000 Ft KÁRPÓTLÁSI jegyben...

Remélem lesz egy ügyvéd aki polgári perre viszi a dolgot és még a gyatyájukat is elperli tőlük.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:13
Előzmény: #2927  Törölt felhasználó
#2929
énse nagyon értelek.

A focihuligán joggal lehet felháborodva, ha mondjk a macskakővel való dobálásra válaszolva kap egy GUMIlövedéket.

De a 11 hónapos előzetes letartóztatást ártatlanul átélő cigány örüljön, nem lőtték agyon a helyszínen?????????

a te fejedben tényleg nincs kettős mérce :P
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:12
Előzmény: #2921  pampa
#2928
Pampa, te tényleg nem érted a kettő közötti különbséget? Az a baj, hogy nehéz úgy vitázni valakivel, aki ilyen szinten nincs tisztában a jogrenddel, ill. ennyi jogérzéke sincs.

Az idézett esetben vélhetően az állam hibát követett el, így előfordulhat, hogy valóban járhat kártérítés (hiszen olyanokat tartottak sokáig előzetesben, akikről kiderül, ártatlanok).

Szögi meggyilkolásához az államnak semmi köze nincsen. A család polgári peres úton egyébként nyilván kérhetne az elkövetőktől kártérítést, bizonyára meg is ítélnék nekik, az más kérdés, hogy persze nem sokat látnának belőle.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 11:08
Előzmény: #2924  Törölt felhasználó
#2927
Nem pontosan értem miről beszélsz...
De ha az emlékezetem nem csal, nem láttam még bogárpáncélos sünöket cigány csoportosulást oszlatni. Vízágyúval, gumilövedékkel, könnygázzal. Pedig lehetőség lett volna, számos. Pl. anno Siófokon, amikor vonulgatott a több 100 (!) cigány, érdeklődve szemléltem volna a tv-re meredve, amint a sünök egy huszáros lovasrohammal szétkardlapozzák őket...
De feltételezem, nincs a rendőrség fejében (sem) kettős mérce.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 10:51
Előzmény: #2925  pampa
#2926
hát a f@szt... gyászoljon otthon. verje az asszonyt... ne a kórházat, ne a rendőrt!!!
pampa 2009. 11. 06. 10:46
Előzmény: #2921  pampa
#2925
Bástya Elvtárs már nem is számít!

heol.hu/FH
2009-11-06 10:07
Különtermet alakítanak ki a romáknak a tervek szerint a gyöngyösi Bugát Pál Kórházban, hogy ott élhessék meg a gyermekáldással és gyásszal kapcsolatos érzelmeiket.
Erről tárgyalt a kórház működtetője a helyi cigány kisebbségi önkormányzattal - mondta el Czékmány Krisztina, a gyöngyösi cigány kisebbségi önkormányzat elnöke a heol.hu-nak.

Egy 2002-ben történt botrány kapcsán vetődött fel az úgynevezett gyászszoba kialakításának szükségessége a "kulturális különbségek" miatt. Akkor a gyöngyösi kórházban valóságos összecsapás alakult ki egy népes roma család és a rendőrök között a család gyásza miatt. Öt embert ítéltek el hivatalos személy elleni erőszak miatt.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 10:44
Előzmény: #2920  Törölt felhasználó
#2924
gondolom kb ugyanekkora. az internetes hírportálokon mindenhol megjelent a hír. a híradóban is volt róla szó...

miért gondolod, hogy a focihuligánok ellen drasztikusabb lenne a fellépés??? múltkor azt hiányoltad, h a tvszékház ostromakor meg pont hogy nem tett semmit a rendőrség. Akkor hogy is van ez??

szerintem a focihuligánok a és a cigánybűnözők kb egy szinten vannak. mind a kettőt kellő szigorral és elrettentő szándékkal büntetni kéne. ennyi.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 09:25
Előzmény: #2922  Törölt felhasználó
#2923
Kedves Tőled, de nem jó ajtón kopogtatsz.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 09:16
Előzmény: #2919  Törölt felhasználó
#2922
először neked szeretném elmagyarázni
pampa 2009. 11. 06. 09:12
Előzmény: #2920  Törölt felhasználó
#2921
A Szögi családot ért kárért ki fizeti a kártérítést?
Mert ezek után gondolom nekik is jár.

Jogalap nélküli fogva tartás címén kéri Magyar Elemér egri ügyvéd a tavaly szeptember végi Molotov-koktélos dobálásról és lövöldözésről elhíresült tarnabodi ügy két gyanúsítottjának a kártalanítását. A rendőrség Németh Renátó, Szabó Adorján és Pusoma János helyi lakosokat gyanúsította meg a bűntény elkövetésével. Kommandós akció során elfogták őket, s több emberen elkövetett emberölés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt vonták eljárás alá. Tavaly október 1-jén előzetes letartóztatásba is kerültek, annak időtartamát többször is meghosszabbították. Miután az ország több településén elkövetett cigányok elleni, egyes esetekben halálos támadások feltételezett tetteseit Debrecenben elfogták, a Pest Megyei Főügyészség idén augusztus 25-én elrendelte a három tarnabodi fiatal szabadlábra helyezését. Szeptemberben megkapták a nyomozás megszüntetéséről szóló határozatot, amely szerint a tarnabodi bűntényt nem ők követték el.

Védenceimet kétszer kihallgatták a nyomozás során – említi a kérelem indoklásaként Magyar Elemér –, háromszor hazugságvizsgálatnak is alávetették őket. A terhükre rótt bűntényt sosem ismerték el, de végig együttműködtek a rendőrséggel. Az viszont őket és hozzátartozóikat több hasonló – cigányok elleni – fegyveres támadás elkövetésével is gyanúsította informálisan. Végül 10 hónap 25 napot töltöttek előzetesben, ártatlanul.

Magyar Elemér álláspontja szerint a súlyos bűntett elkövetésével gyanúsított védenceit, de azok közeli hozzátartozóit is a jogtalan, csaknem 11 hónapig tartó kényszerintézkedés idegileg is megviselte. Egyiküknek a családi élete is tönkrement, a felesége közös gyerekükkel együtt elhagyta. Azzal is szembe kellett nézniük, hiszen többször tudomásukra hozták, hogy akár életfogytiglani szabadságvesztés-büntetéssel is sújthatják őket.

Az ügyvéd által most az Egri Városi Bírósághoz beadott dokumentum arra kéri a Heves Megyei Bíróságot, hogy kötelezze a Magyar Állam képviseletében eljáró Rendészeti és Igazságügyi Minisztériumot arra, hogy Szabó Adorján és Pusoma János felperesek javára fizessen meg személyenként 6,6 millió forint nem vagyoni kártérítést, emellett előbbinek további csaknem 1,2 millió, Pusoma részére 886 ezer forint vagyoni kártérítést, s 100–100 ezer forint ügyvédi munkadíjat. Nem vagyoni kárigényként személyenként havi 600 ezer forintot kér. A vagyoni károk közé sorolja az ügyvéd a fogva tartás alatti kiadásokat: a hozzátartozók börtönbeli beszélőre utazásának, az ügyvéd útiköltségeit, az előzetesben lévőknek küldött tisztasági és élelmiszercsomagok ellenértékét, a felhasznált boríték, bélyeg, levélpapír és telefonálás árát. Szerepelnek a sorban más elmaradt jövedelmek is. A munkaviszonyban lévő Szabó esetében ez négy és fél hónap bére, azután a szociális segély havonkénti összege. Pusoma az utóbbi juttatásban részesült volna, ha nem kellett volna rács mögött ülnie.

(heol.hu)

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek