Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2020. 06. 13. 10:28
Előzmény: #1100634  Balin2020
#1100640
Ket kis kiegeszitset tennek.
1)Latom eppen eltanacsoltak a tozsderol.  Ez kivalo contrary signal.
2)Az OTP iranti bull erzelem rekordon van. A zaras elotti 15 percre megszamoltam ezt,
(akkor jon ki legtisztabban), szoval, 20 hozzaszolasbol 19 volt bull erzelmu, az 95%.
Nos, ez is kivalo contrary signal.
Ha mar pentek zarasban mindenki bull es benne ul, ki fog venni hetfon?
.
Summary? 
Ujra kialakult a "Buy the dip" mentalitas, es addig nem fog elmulni a tobbsegnel, amig az arfolyam nem esik (iii of 3) hullamban. Beindult a spekulativ lelkesedes, menni kell vele ilyenkor, de a stoploss  mindig az utolso tamasz alatt 1 tick, jelenleg  11180.
Addig a cash megvetes targya, es a reszveny mindennel kedvesebb.
A penzugyi bukasok mindig egy elhuzodo, lassu inkubacios periodussal kezdodnek. Amikor meg senki nem tudja forintositani a vesztesegeket, maga a menedzsment sem (lasd Cs.S), de mar megerkezik a jo hir a "megvedesre". Most itt tart a kozhangulat.
Aztan, hirtelen, egyszercsak megis elokerul.
Magyarboti96
Magyarboti96 2020. 06. 13. 10:07
#1100639
Jó reggelt! Hoztam nektek egy chart-ot ,ezzel kívánok nektek szép hétvégét,jó pihenést. Irány a Balaton!
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_d9d60ab2e4d4695d9df73c7a5e92cf42.png
bitKain
bitKain 2020. 06. 13. 10:02
Előzmény: #1100634  Balin2020
#1100638
Ez kemény volt.
Ezt úgy összeraktad, hogy az egyetlen okos tanácsom neked, hogy hagyd a részvényeket.
.
Komolyan azt hiszed, hogy Csányiék 100.000db/napos vásárlásai és napi 6-12Mrdés (néha e fölött) forgalmak azért vannak az OTPben, hogy megszívassák a kisbüfiket?
.
(Megjegyzés: Az USA-ban akkora pénzekkel kereskednek a kisebb részvényekben is, amivel a BÉT egész napi forgalma nem ér fel. Gondold végig, hogy egy Teslát ~900$/db-os árfolyamról 1000$ fölé rángatnak egy pozitív hírre!! Teljesen más dimenzió, ami ott megy. )
plumoza 2020. 06. 13. 09:43
Előzmény: #1100636  Skatepapa2020
#1100637
Szia.
Ne idegeskedj hogy csak pár %-ot kerestél a 40%-ból. A nagy többségnél ez pont így akár 5-6 év után is ha a napi mozgásokat állandóan figyeled.Még annak örülj hogy kerestél,ha nem tudsz a kezedre ülni és mindíg ezt figyeled akkor majd egyszer behúz a piac és ott is hagy. Utánna már csak veszteséggel tudsz kiszállni.
Skatepapa2020 2020. 06. 13. 08:26
#1100636
Szerintem ettől szép ez a fórum hogy mindenki elmondja a véleményét akár pozitív akár negatívan látja a jövőt. (És komoly érvekkel alá van támasztva mindegyik) Én új vagyok május elején 8800 körül szálltam be aztán ki és olyan gyorsan emelkedett hogy azóta egyszer 9750 nél szálltam vissza, majd megint hamar ki. Tudom kezdő vagyok és nevetséges hogy pár % ot kerestem 40% emelkedésből, de én most nem szállok be amíg ilyen áron van. Tegnap próbáltam shortolni de nem bírom idegekkel úgyhogy marad hogy kívárom amíg beesik. És szerintem hónapokon belül ez meg fog történni. Egyszerűen nem hiszem el hogy az egy évvel ezelőtti áron vagyunk. Ősszel meg jön a második hullám. Ezekkel szemben meg ott van hogy tényleg brutál erős az OTP a többi bankhoz képest. 
spqr69 2020. 06. 13. 06:33
Előzmény: #1100634  Balin2020
#1100635
Hűha! Tegnap déltől nem figyeltem a piacot, mert volt más fontosabb....
Nekem a korrekciós céláram a buxban 36k volt, tévedtem 118pontot.....
A richter abszolút felülteljesítő idén, tök más kávéház, mint az otp: érdemesebb más pharmacegekkel összehasonlítani....
De ez otp- makro topic.
Barackvirág jól leírta a lényeget!
Ezt a topicot jó olvasni, mert szakmai(chartok..), de ami belőled jön akár a legjobb szándék mellett, óvva a befektetőket, az kemény, és hosszú olvasni...
Új nincs benne már hetek óta!
És topic ide vagy oda bizony mindenki aki véleményt ír: netán véleményvezér vagy annak képzeli magát, valamennyi felelősség terheli az általa leírtakkal kapcsolatban, mert akkor is befolyásol, ha nem annak van szánva.
Szép hétvégét, ez is túl hosszú lett.....
Balin2020
Balin2020 2020. 06. 13. 01:57
Előzmény: #1100632  Törölt felhasználó
#1100634
Nem sértődtem meg és nem is haragszom. Azt reagáltam le, hogy némi rosszindulatot éreztem a soraidban. Akkor talán nem alaptalanul. Az alábbi cikket nem én tettem fel ide a fórumba: - https://www.portfolio.hu/befektetes/20200612/megszolalt-a-szakerto-csak-hulyiti-a-kisbefektetoket-a-wall-street-436802 - kisérteties a hasonlóság azzal, ami itt a BUX-ban az OTP-vel történik. Félre ne érts, nem annak szurkolok, hogy szakadjon be az OTP. Csak fura a kontraszt, mert a Richter pedig Magyarország vezető gyógyszergyára, a régióban is a legjelentősebb, világviszonylatban pedig sokkal inkább tekinthető multinak, mint az OTP. Csak nézz utána hány földrészen, és országban vanak piacai. A tulajdonosi szerkezete is hasonló arányban kitett a nyugati alapoknak. Ja és ha van cég, amit érdemben nem érintett a válság eddig a magyar piacon, akkor a Richter köztük van. Rekord 1. negyedévet produkált. Érdekes módon nem bír emelkedni, pedig neki alap lenne az év eleji csúcsok, és fölötte kelene lennie valahol. De még csak átlagos forgalmak is alig alakulnak ki a papírban. Pedig, ha valós lenne, hogy minden rendben, és most már csak javulunk (gondolkozzunk pozitívan) , vagy az lenne az alapja az OTP emelkedéaének, amit iindokként leírsz, akkor a Richternrk vezetnie kellene emelkedésben a magyar tőzsdét. Mert minden amit írsz, az a Richterre is igaz, ráadásul abban valódi eredmény plusszok is vannak az év elejéhez képest. A MOL-t is lehetne ragozni, de abba nem kezdek bele. Mindenestre, ha tényleg minden rózsaszín, mint az avatárod, akkor annak is mennie kellene az általános jó hangulattal, legalább az OTP-t követve. A valóságban azonban nagyon nem ez történik. Remélem, hogy nem derül ki végül, hogy az OTP-ben is valami grandiózus mutyi mozgatja a szálakat a háttérben, és a kisbefektetők végül nem isszák meg ennek a levét. Az OTP mai árfolyam alakulása, és a hozzátartozó forgalom  napszakonkénti alakulása azonban megér egy tanulmányozást, nagyon kilóg a lóláb szerintem. Ha hozzá tesszük, mi történik közben a másik 2 jelentős magyar részvénytársasággal a BÉT-en, akkor az nem csökkenti a manipuláció gyanuját. Az igaz, hogy az elmúlt időszakban a pozitív gonfolkodás segítette az OTP-ben a nyerőt, de nem hiszem, hogy annak, ami történt eddig, vagy történik a jövő héten, annak szignifikánsan a pozitív gondolkodással lenne kapcsolata. A pozitív gondolkodással pedig nekem semi bajom. Szóval én veled szemben nem állok neki pellengérezni azért senkit, mert másképp gondolkozik. Jó kereskedést a jövő hétre! 
APetronas 2020. 06. 13. 00:38
Előzmény: #1100615  GepMan
#1100633
Én is vissza vettem tegnap 10980-n. Most csak ritkán tudom nézni az árakat, és amikor ma reggel amikor benéztem jó kis mínusz fogadott. De tudtam hogy ha lent nyit, és emelkedik, akkor minden rendben van, és így is lett. Délután már szép plusz lett :). Még jógy hogy a 11500-s eladást megemeltem gyorsan 12500-re.
Törölt felhasználó 2020. 06. 12. 23:56
Előzmény: #1100627  Balin2020
#1100632
Felesleges a sértődöttet játszani. Nekem nem szimpatikus ez az állandó negatívum, ami belőled az OTP irányába árad és minden egyes napon hangot is adsz neki. Alapvetően pozitív ember vagyok talán ezért. DE ennek ellenére nem mondom el napjában 6x, hogy minden milyen szép és frankó, irány a 15k, stb. 
Nem mondtam, hogy miattad dobálna bárki bármit, de iszonyat negatív energia árad belőled még ha a globális helyzettel kapcsolatos meglátásokkal időnként egyet is lehet érteni. A topik címe alapján ide zömében azok írnak, akiknek van kitettsége itt vagy tradelik. Te meg csak arról írsz mióta beregisztráltál, hogy miért nem érdemes beszállni.  Én is gondolok ilyet pár papírról, csak sosem írok litániákat a topikjukba, hogy győzködjem a benne lévőket, mennyire kockázatos a befektetésük és holnap, holnapután vagy valamikor tuti beszakad. 
Neked 8k alatt sem volt elég olcsó a beszállóra annak ellenére, hogy az 1 részvényre jutó saját tőke értéke körül forgott. Ha ismered a bankot, a számait, tőkehelyzetét és a menedzsment kvalitásait és ennek ellenére még mikor lefelezett sem tartottad jó beszállónak, akkor ez valószínűleg nem az a részvény, amibe te valóban befektetnél. Én is szeretnék 4.8 k-n vagy olcsóbban is venni újra Richtert, de nem írok naponta oda, hogy milyen óriási kockázat van a piacokon és majd a Richter is megérzi ezt bizony! Egyrészt mert nem is tudom, hogy igy lesz-e,  másrészt nem keltek állandó rossz érzéseket ezzel a részvénytulajdonosokban, mert ők azért veszik, tartják, trédelik mert látnak benne fantáziát. 
Ezzel pedig az OTP részvény tulajdonosok is így vannak és ez a papír nem egy speka kategória, hanem a magyar tőzsde vezető blue chip-je. Nem egy lufi, hanem Magyarország piacvezető bankja komoly fundamentumokkal, transzparens működéssel, magasan kvalifikált menedzsmenttel és kiváló profitabilitással. Én így látom.
A jövőben viszont ígérem inkább átugrom a beírásaid és nem reagálok. A tegnap esti pánikkeltés ütötte ki a biztosítékot és akkor most tiszta vizet öntöttünk a pohárba.
Peace.
Balin2020
Balin2020 2020. 06. 12. 23:39
Előzmény: #1100630  wand
#1100631
Köszönöm! 
wand 2020. 06. 12. 23:37
Előzmény: #1100627  Balin2020
#1100630
Nyugi Balin! Én nélküled mentem be Mória bányáiba, aranyat keresni. Csak némileg eltévedtem. Van ilyen. 
Amúgy meg itt mindenki felnőtt ember. Szabadon dönt a befektetèseiről a maga felelőssègére. 
Balin2020
Balin2020 2020. 06. 12. 23:28
Előzmény: #1100618  Shorttime
#1100629
Hát igen, nagyon biztató záró értékeket sikerült összehozni. Már csak az a kérdés melyik irányban? Mindenesetre kevésbé rossz, mint ami lehetett volna. 
Magyarboti96
Magyarboti96 2020. 06. 12. 23:23
#1100628
Talán bizakodva indulhatunk hétfőn az USA-ban látottak alapján. :) 
Balin2020
Balin2020 2020. 06. 12. 23:20
Előzmény: #1100608  Törölt felhasználó
#1100627
A tények kemény dolgok, és hát abban tévedtem, hogyan alakul ez a nap. Nem áll szándékomban tagadni. Az azért elég kemény kijelentés, hogy miattam dobták el sokan a pakkjaikat. Szerintem nem én voltam egyedül, aki sokkal rosszabbra számított. És ha valaki figyelembe veztte, amit írtam, az is inkább annak köszönhető, hogy volt némi alapja. Érdekes módon februárban 60-70 Mrd Ft-os napi BUX forgalmak mellett, nem működött az a taktika, amit ma igen. Nem jött be az elgondolásom, mert kicsit megcifrázták a reggeli nyitót. De az se számított volna, ha forgalommal  beindul a nyugati profitkivonás. Szóval hitegess csak mindenkit abban, hogy az OTP-t lehet védeni a végtelenségig a nemzetközi piacokon látható hatásoktól! Szerintem meg lesz ennek a böjtje, de kívánni nem kívánom senkinek. Egyébként még csak annyit záróban, hogy azt sem hiszem, csak a tapasztalatlan kezdők dobálták el a pakkjaikat. Voltak szerintem a tapasztaltak között többen is, akik meg sem várták ezzel a mai napot. Azért kedves tőled, hogy árad a jó indulat írányomban.Nem az első eset, csak azért, mert le merem írni a véleményemet a fórumban. Biztos sokkal jobb lenne, ha csak, mindenki azt irná be, amit te is gondolsz, vagy ami azt támogatja! Szoktam én is reagálni, az ellenkező véleményekre, de nem emlékszem rá, hogy bárkit ekéztem volna azért, mert más a véleménye, vagy nem jött be az elgondolása. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 12. 23:16
Előzmény: #1100624  gi_zoz
#1100626
😀🤣
gi_zoz
gi_zoz 2020. 06. 12. 23:12
#1100625
Elképesztő, hogy az USA napon belül megint fordult! Ilyen az amikor magas a VIX...
gi_zoz
gi_zoz 2020. 06. 12. 23:09
#1100624
Kulissza titok: – Hogy lehet egy kisebb vagyont összehozni a tőzsdén?
– Nagy vagyonnal kell kezdeni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 12. 23:04
Előzmény: #1100621  gi_zoz
#1100623
😂
wand 2020. 06. 12. 23:04
Előzmény: #1100621  gi_zoz
#1100622
Tényleg mindig tanul valamit át ember:)
Jó mese!
gi_zoz
gi_zoz 2020. 06. 12. 23:01
Előzmény: #1100611  wand
#1100621
Minden nap tanulunk. Viszont a majom a részvényt jelenti nem a részvényest. Itt a tanmese: http://kecskefeszek.net/egyperces/versek-mesek/tanmese-a-tozsderol.html

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek