Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MadamDeAnn 2018. 09. 10. 12:04
Előzmény: #66148  Törölt felhasználó
#66160
Én sem megyek el rá, csak szerintem ezután jó pár dolog kiderül. :) Én január óta tartom a pozijaimat. "Túl hamar" szálltam be, de még mindig töretlenül hiszek benne, ha valamivel lehet most (nagyon) nagyot szakítani a papírok közül, az a KONZUM lesz. 
Igazából ezt a linket a türelmetleneknek linkeltem be, jelezve, hogy a szándék még meg van: blue chipet akarnak a KONZUM-ból csinálni. És ez a lényeg. Az nem az árfolyam duplázódását jelenti. :D Hanem 8-60x-ozódást is jelenthet, akár már középtávon! Én azt érzem, hogy az idő nekem/nekünk dolgozik. :D Igen, ez egy optimista hozzáállás. 
Nyilván ha valakinek hamarabb kellene a pénz, annak ez a komment nem releváns. Az sírjon tovább, vagy év végén szálljon ki :D Én is örülnék, ha már holnap többszörösét érné a pakkom, de azért valljuk már be magunknak, hogy ez nem így működik. :D
Rövidtávon (!) azt várom, hogy a magyarországi Telenort megvegyék a csehektől, és a KONZUM-ba kerüljön. Split után kell egy löket. Egyszerűen kell valami!! :D Régóta olvasom, hogy van szándék egy magyar telefonszolgáltató iránt, nem hiszem, hogy elengedik ezt a történetet. Paksnál már láttunk hasonló taktikát, meghát jóban is vagyunk a csehekkel. De szerintem többen is várják ezt a sztorit rajam kívül.  
OPUS-KONZUM egyesülést sem zárom ki, bár túlon-túl vegyes portfóliójuk papír lenne, ami szerintem nem szerencsés.
Úgyhogy, én csatlakoznék azokhoz, akik türelemre intenek. :) Több van ebbe a papírban, mint amit most produkál! Kitartást emberek!  
Thomas1987 2018. 09. 10. 12:02
#66159
koati
koati 2018. 09. 10. 11:59
Előzmény: #66156  egyveleg
#66158
1 év elég? Nem kellene mindjárt 2?
😞
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 11:47
Előzmény: #66156  egyveleg
#66157
már nagyon le vagyunk hűtve! épp hogy fel kellene melegíteni! :)
egyveleg 2018. 09. 10. 11:42
Előzmény: #66154  NyeretlenKeteves
#66156
a hetes és havi grafikont is le kell hűteni, egy év oldalazás, sávozás bőven belefér.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 10. 11:42
#66155
Természetesen a kapitalizációt OPUS-KONZUM összességére értettem, mert KONZUM magában soványka lenne. 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 10. 11:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#66154
Köszönöm együttérzésed! Ez erőt ad azoknak is akik valóban elkeserdtek. Gondold el mi lenne ha még én is el lennék keseredve :-) Jelenleg a vételi erő nulla és ez nem a mi hibánk. Akinek inge vegye magára..... módi adná szívesen csak nincs kinek... egy módja van ha leküldi a pincébe. Most biztosan többen vannak akik tapsikolnának örömükben ha nullán kiszállhatnának(én is:-). Nekem úgy tűnik, hogy innentől kezdve csak néhányaknak lesz itt karácsony, de azoknak akár évente többször is. Blúúúúcsípppp....... kapitalizáció miatt akár lehetne is(bár egyre csökken) bizonyos igen kellemetlen  járulékos tényezők  miatt viszont aligha.... és ezeket sosem fogja levetkőzni. Sok sikert kívánok magunknak! Isten segítsen meg minket mert más nem fog:-) 
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 11:33
#66153
nincs backdoor info?
tokugawa_ieyasu
tokugawa_ieyasu 2018. 09. 10. 11:28
Előzmény: #66151  Törölt felhasználó
#66152
Én csipegettem ma is, de minek? Ez még lejjebb akar menni
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 11:25
#66151
Durva az ott, 2600-on.
koati
koati 2018. 09. 10. 11:20
Előzmény: #66148  Törölt felhasználó
#66150
Ebédet azért csak adnak nem? Esetleg kávét és talán süteményt is.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 10:59
Előzmény: #66148  Törölt felhasználó
#66149
25 perc jut konzumra.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 10:56
Előzmény: #66147  MadamDeAnn
#66148
elmennék rá szívesen, de azért a 20 rongy+áfa belépti díj kicsit sok! :)
MadamDeAnn 2018. 09. 10. 10:40
#66147
Most vettem csak észre ezt az októberi 18-ai konferenciát: https://konferenciak.napi.hu/rendezveny/rendezvenytipus/magyar_reszvenypiac_2018.186.html   
10:00 Távlati célok - Lesz-e ötödik blue chip?Jászai Gellért, a Konzum elnök-vezérigazgatója
Azért ez több mint optimista cím, nem? :)
elephant 2018. 09. 10. 10:01
Törölt hozzászólás
#66146
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 09. 10. 09:48
#66145
váratlan fordulat, reál: 2600 :DD
elephant 2018. 09. 10. 08:07
Törölt hozzászólás
#66144
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 10. 07:36
Előzmény: #66142  Seismic
#66143
Aha... Jómagam biztosan nem beszéltem a csődről.... Egy kérdésem lenne Jászai úrhoz de Te is megválaszolhatod. Milyen módon szolgálta a részvényesek érdekeit az a több mint 600000 darab Konzum részvény ami adományozásra(árváknak természetesen) került? Érzékenyebbek használhatják az eladás szót is, bár mivel egy sornyi közleményt sem adtak ki róla így akármi is lehet. Kíváncsi leszek mikor fizetnek ezek a cégek a kisbüfiknek is értelmezhető mennyiségű osztalékot. 2022-ig erre minimális esélyt látok. Amennyiben nincs osztalék akkor csak az árfolyamnyereségből lehet hasznunk ugye. Szeretem a hívőket mert feltétel nélkül tudnak hinni akármiben is.  Néha-néha azért kihúzom a fejem a homokból és körülnézek.... De hajrá! én is az emelkedésben vagyok érdekelt. 
Seismic
Seismic 2018. 09. 09. 19:44
Előzmény: #66139  NyeretlenKeteves
#66142
En mar egyszer megfizettem a tanulopenzt a konziban...meg is fogadtam hogy az opiban kivarom a fajdolomdijat..es most kivarom itt is☺ Addig jokat mosolygok a 10 ftal tamasz alatt zart, csod, atvernek stb psziho duman..par evvel ezelott ezektol lett volna par almatlan ejszakam, tized ennyi tettel is, de hogy Budhat idezek: " A boldogsag/gazdagsag nem egy allapot, vagy cel hanem maga az ut" 
koati
koati 2018. 09. 09. 19:38
Előzmény: #66139  NyeretlenKeteves
#66141
Igazad van sajnos.
😢

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek