Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 09. 19:33
Előzmény: #66136  zsoltee77
#66140
Hát nem Gyurcsány kottájából játszik az már biztos :-) Véleményem szerint jól ismerjük a zeneszerzőt :-) 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 09. 19:30
Előzmény: #66127  Törölt felhasználó
#66139
Hetek óta sávozik valóban csak előtte esett 500 pénzt mert több volt az eladó mint a vevő. Egyébként máskor is megállt időzni az árfolyam.... De aggodalomra semmi ok mert  már "bevásárolt" máshova :-) így talán nem olyan sürgős eladni(talán). Ami viszont tény, hogy Mészáros "eladott" jelentősebb Konzi és OPI pakott nem tudjuk kinek , nem tudjuk mennyiért és ez bizony nem igazán emelte a részvények árfolyamat.... a nevét sem szabad kimondani meg véletlenül "bevásárolt" az APP-ba. Mibű?? Ezek biztosan csak a véletlen művei voltak és semmi köze a valósághoz.  Véleményem szerint is jóval többet ér a Konzi a jelenlegi árfolyamánál de ha minden évben minimum egyszer így veszi ki valaki az "osztalékát" akkor baxhatjuk. Transzparenciával mi van? Éppen felfüggesztve....Ezek a tőzsdén kívüli üzletecskék baromira növelik ám a bizalmat,  kb annyira mint a részvény árfolyamát. Természetesen teljesen törvényesen történt ami megtörtént  csak nem kellene  hülyének nézni az itteni népeket sem. A leírtak csak az én véleményem(és talán még néhányakét)  tükrözik de attól még nem biztos, hogy totális hülyeség.  Abban akár igazad is lehet, hogy már nem fogja szórni de azt nem vitattad, hogy lehet némi igazság a mondandónkban :-) Tőlem akár így is kiveheti valaki az "osztalékot" csak ne baxxa szét vele az árfolyamot. Viszont a kettőt egyidőben megcsinálni szinte lehetetlen, főleg nyáron. Véleményem szerint a pics@nyi forgalom annak is köszönhető, hogy sokaknak nem tetszettek a történések és már a hadilábom álló bizalom is kissé megingott.   Aki tartja a papírjait azt csak virtuális veszteség érte a játszadozás során de aki eladta bukóban annak aztán pláne nem őszinte a mosolya. A másik amit nem értek, hogy minek ígérgetnek olyanokat amiket nem tudnak betartani. OPUS apportok ismét csúsznak.... nekem ugyan nincs jelenleg OPUS érdekeltségem de akkor is. Értem én, hogy nem egyszerű felmérni a cégeket, stb  de akkor inkább ne mondjanak semmit sem. Konzum Split? Egy kvantumfizika b@zdmeg :-) Mindenki csinál amit akar én csak leírom a véleményem. Bárki megcáfolhatja. Hajrá :-
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 19:22
Előzmény: #66135  koati
#66138
Szerintem a gyorsjelentésig most már várni kell. (A kistesónál is. Ott sokan várják a kilövést az apport hírre. Az a tűzijáték szerintem nem lesz meg.) Talán jelentés előtt 1-2 héttel is megindul.
Metwolf
Metwolf 2018. 09. 09. 18:50
Előzmény: #66136  zsoltee77
#66137
Azt nyomozzuk, csak külföldön van! :D
zsoltee77
zsoltee77 2018. 09. 09. 18:47
Előzmény: #66135  koati
#66136
én a kottát nézném meg szívesen, ami  a modi fejében van...
koati
koati 2018. 09. 09. 18:45
Előzmény: #66134  Törölt felhasználó
#66135
Egyszer már igazán mehetnénk felfelé is!
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 18:33
Előzmény: #66133  Törölt felhasználó
#66134
És azt is érdemes szem előtt tartani, hogy az egész esés végig alacsony forgalom mellett ment végbe.
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 18:31
Előzmény: #66132  koati
#66133
Na, azért a pár darabos kötésért nem esem kétségbe. :)
koati
koati 2018. 09. 09. 18:30
Előzmény: #66130  Törölt felhasználó
#66132
Hát meglátjuk. 
A pénteki záró 2590 már 2600 (a nagy támasz) alatt van.
😞
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 18:25
#66131
Ha vihar lesz, esni fog, napsütés esetén sütni fog a nap. Majd meglátjuk. Újabb semmitmondó "elemzés" a brokiktól.
https://www.portfolio.hu/vallalatok/negy-grafikon-amelyekre-erdemes-vetni-egy-pillantast-ha-kereskedsz.297240.html
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 18:20
Előzmény: #66129  koati
#66130
Nagyjából aug 24. óta oldalazunk. De az Opus sem megy már lejjebb hetek óta. Minket a 2600 tart meg, azt pedig az 540 körüli. Jól láthatóan megállt az esés.
koati
koati 2018. 09. 09. 18:15
Előzmény: #66127  Törölt felhasználó
#66129
Sávozunk?
Ezt nem mondod komolyan?
Hol a sáv teteje?
Ja és hol az alja?
😞
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 17:53
Előzmény: #66127  Törölt felhasználó
#66128
Még annyit, hogy a brókerek ajánlásai számomra mindig kontraindikátorként működtek, egyetlen egyszer tudtam csak egyetérteni velük, évekkel ezelőtt a Richterrel kapcsolatban. Azon kívül nem emlékszem olyan ralira, amit előre megjósoltak volna. Ezúton is elnézést kérek azoktól, akiknek betaláltam.
Törölt felhasználó 2018. 09. 09. 17:47
Előzmény: #66122  NyeretlenKeteves
#66127
Ha lenne, akkor szórná. Ehelyett hetek óta sávozunk, forgalom nélkül. Én mindenesetre már majdnem fulltőkével vagyok benne, folyamatosan szállok be. Meglátjuk, melyikünknek lesz igaza. Az alapkezelők kedvenceit meg meghagyom nekik. :)
(Telekom, Richter, OTP - eszem megáll.)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 09. 15:40
Előzmény: #66124  Seismic
#66126
Oszt akkor még csodálkoznak, hogy miért nem tapossák egymás sarkát az intézményi befektetők.... A split kivitelezése is lehet Guinness Rekord. Még nem az de esély van rá :-) Októberben persze lesz Jászai úr előadásában az az izé...addigra biztosan megtörténik gondolom. Eggyel kevesebb kellemetlen kérdés merülhetne fel ugye.  Lehet ott kérdezni egyátalán? Mert akkor nem sajnálnám azt 2x ezer forintot az biztos:-)  Pofámon is kellően vastag bőr van szóval gond az nem lehetne :-) 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 09. 15:20
Előzmény: #66124  Seismic
#66125
Én nem mernék ilyen sarkosan fogalmazni a pénz átjátszását illetően! De nem tudnék vitatkozni veled, Sőt :-) Levontam a megfelelő konzekvenciákat és arra a döntésre jutottam, hogy nem fogja senki rászórni a fejemre 2600-on a nem tudni mennyiért szerzett papírjait. Talán 2000-en :-) Persze 2600-on is szívesen veszek ha garantálják, hogy eladhatom majd 4000 forintért:-) és hát igen, ezért már érdemes tőzsdére vinni cégeket .... M.L -nek joga van annak és olyan árfolyamon eladni a papírjait akinek csak akarja. A probléma csak az, hogy a kisbüfiknek is van némi szerepe abban, hogy majdnem a 3800 forintot is elérte az árfolyam(többek közt) ezért lehetett ott az árfolyam a pakk átjázszásakor ahol.  Nem kizárt, hogy ismét szárnyani fog az árfolyam és az sem kizárt, hogy újabb pénzmagra lesz majd szüksége annak akinek nem szabad kimondni a nevét:-) Viszont! Innentől kicsit nehezebben fog menni a kisbüfiket vásárlásra ösztökélni. Nincsenek erkölcsi kifogásaim az árral úszni(felfelé:-) de ha az említettek miatt csökken a befektetésem értéke attól kicsit szelektíven ideges leszek. Szóval a kis f@szommal szórakozzanak. Eddig sem érdekelt senkit sem a kisbüfik érdeke és ezentúl sem fog tehát nem csak M.L és csapata a fekete seggű. Mindenki tudja és tudta mibe és kiknek a cégébe száll be tehát pofám akár lapos is lehetne puttána de valahogy "kicsit" mégis zavar ez az eljárás. A lényeg, hogy a kis faxom fogja bővíteni mostanában a pakkját. Persze van az az ár.. addig is jó szórást kívánok a nem tudjuk kinek :-) Van még neki bőven!
Seismic
Seismic 2018. 09. 09. 14:58
Előzmény: #66122  NyeretlenKeteves
#66124
Szerinted miért tanult R. turisztika szakon? Mindenki tudja, hogy ténylegesen kié a KPE /nem a hivatalos verzióra gondoltam/..párszor már kérdeztem, hogy hogyan fogják a vagyont hivatalosan/törvényesen átmenteni a családtagoknak...lassan kezd ez is körvonalazódni.
Múltkor valaki linkelt egy Kosto-s videot, az öreggel. Kétszer nyert extreme nagyot: a 2. VH. utánni németország kötvényein és az oroszok szétesésén. Látta a folyamatokat és az alapján spekulált. Képes volt évekig ülni a centes kötvényeken.
Az öreg ezt így fogalmazta meg: " Ami érthetetlennek vagy ésszerűtlennek tűnik, az a valóságban tökéletesen felépített és egy előre meghatározott rendszer szerint irányított. Mielőtt valaki a tőzsdespekulációt valóban megérti és valamelyest is elsajátítja, sok tanulópénzt kell fizetnie. Ezzel azt szeretném mondani, hogy a spekulációval nyert pénz fájdalomdíj. Először jönnek a fájdalmak, azután a pénz."
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 09. 14:40
Előzmény: #66121  kreta
#66123
Véleményem szerint semmilyen beszállót nem készítenek elő neki. Minek ha már megtörtént :-) Amíg nem teszik közzé(sosem fogják), hogy kihez vándorolt a Konzi és OPI pakk addig mindenki azt hisz amit akar. Én azt hiszem, hogy nem mi (talán még Zsoltee sem:-) kaptuk meg ezeket a pakkokat, illetve dehogynem! Mi kaptuk meg csak jelentősen magasabb árfolyamon :-) De nagyon szívesen veszem ha megcáfolják elgondolásom.Tessék csak tessék. Szóval a faxom tele van! 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 09. 14:27
Előzmény: #66120  kreta
#66122
Aha... bárki bevásárolhat. Értem. Csak nem így! Igaza is lenne ha a tőzsdén vette volna a pakkját...így viszont csak kevesek tudhatják, hogy mennyi is az annyi. Tőzsdén is megoldható lett volna a dolog...... Tudjuk, hogy M-L eladott a Konziból és az OPI-ból is tőzsdén kívül egy jelentősebb mennyiséget(5% alatt) a nem tudjuk kinek és nem tudjuk mennyiért. Továbbra is azt mondom, hogy ezeket a bizonyos pakkokat adogatják itt(többek közt). A történések "véletlen " egybeesése több mint gyanús. Lehet erre azt mondani, hogy összeesküvés-elméletet gyártok de szerintem nagyon is logikus. Nem biztos, hogy M.L-nek volt szüksége pénzre.... én is szeretnék tőzsdén kívül venni mondjuk 312 forintért. A kisbüfik érdekeinek figyelembevételét néha-néha felülírhatja egy magasabb cél... Tisztán látszik, hogy 2600 forinton is van bőven haszna még az eladónak.  
kreta
kreta 2018. 09. 08. 23:40
Előzmény: #66120  kreta
#66121
Nem lehet,hogy készítik neki a beszállítót? Nehogy drágán vásároljon ..

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek