Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Metwolf
Metwolf 2017. 11. 13. 22:10
Előzmény: #44033  Miluna
#44040
Nálam nincs fülescsésze a charton. Amit feltettem órás azon szimmetrikus háromszög vagy ék van. Felfelé kellene mennie belőle.
Metwolf
Metwolf 2017. 11. 13. 22:08
Előzmény: #44029  synergy
#44039
Egyetértek a gondolatmeneteddel. Itt minden egy jól és jó előre felépített stratégia mentén halad. Ennek az alappillérei akár évekre előre is meg lehetnek tervezve. Egy biztos, itt nagy pénz és nagy foci van/ lesz.
ohnetatto
ohnetatto 2017. 11. 13. 21:56
Előzmény: #44029  synergy
#44038
Korrekt írás
ohnetatto
ohnetatto 2017. 11. 13. 21:50
Előzmény: #44029  synergy
#44037
Korrekt írás
Snapsz
Snapsz 2017. 11. 13. 21:11
#44036
Ma a nyitóhoz képest több mint 100-at emelkedett. Holnap 2900 körül, fölé mehet simán. De 3191 fölé nem, mert ott lesz a limit. :)
Miluna
Miluna 2017. 11. 13. 21:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#44035
Nem jót főzött az asszony? ;)
És neked azokból az alakzatokból mi a tipped?
inmediasres 2017. 11. 13. 20:58
Törölt hozzászólás
#44034
Miluna
Miluna 2017. 11. 13. 20:56
Előzmény: #44008  Metwolf
#44033
Ha fülescsészét láttok most a charton? Akkor annál mi a tippetek, hogy holnap felmegy 3100 Ft-ig és onnan még lefordul?
inmediasres 2017. 11. 13. 20:53
Törölt hozzászólás
#44032
inmediasres 2017. 11. 13. 20:52
Törölt hozzászólás
#44031
Törölt felhasználó 2017. 11. 13. 20:29
Előzmény: #44027  zsoltee77
#44030
egy hellószia is megteszi! :)
synergy
synergy 2017. 11. 13. 20:27
#44029
Na ha már belemelegedünk, akkor elmondom én miken brainstormingolok....
Nyáron írtam utoljára hosszabban, mikor sokan begyulladtak a Konzum beszakadásán, mert páran beragadtak fent (kicsit én is, de nem aggódtam túl a dolgot, 1700 körül hígitottam, már bőven nyerőben vagyok, de tartom, sőt további vásárlást tervezek, sőt múlt héten 3400 körül elég vastag nyerőben ki tudtam volna szállni, de az OPUS stoppom 8,5 milliós hozamnál kiütött, ott 188-200 Ft-ról volt pakk, az bőven elég volt..).
A Konzum és az Opus struktúra lényege a magántőkealapokon keresztül történő tulajdonlás, aminek bárki bármit mond, a jelenlegi egyik lényegi eleme az, hogy el lehet rejteni a valós tulajokat. Ennek a struktúrának a másik nagy előnye, hogy átmenetileg bármi bevihető alá annak érdekében, hogy később kontrollált továbbfejlesztés valósulhasson meg.
Emlékeztek mikor annak idején ML beszállt az FHB bank-ba? Ment a duma, hogy hosszú táv, stratégiai befektetés, aztán huss, 2 hónap múlva már benne sem voltak. Akkor kezdett derengeni, hogy hogyan megy a buli. Nyilván akkor ML-ék tettek szívességet az átmeneti részvényvétellel, majd továbbadással a Takarészövetkezeti integrációnak.
Az MKB Bank esetében a Kormányzat régóta azt a célt hangoztatja, hogy majd vmikor tőzsdére kellene, hogy kerüljön. Lehet azonban, hogy nem simán egy MKB Bank fog tőzsdére menni, hanem az MKB-Takarékbank-Gránit Bank-ból kialakított monstrum, ami így valódi versenytársa lesz pl. az OTP-nek, vagy a többi nagyobb banknak. Az is lehet, hogy ezeket nem gyúrják össze, hanem vmi partnerségen alapuló formát hozak létre.
Egy ilyen kontorllált kialakítás a Konzumon keresztül kiválóan megvalósítható, aztán később ha tőzsdére kerülne egy ilyen bank, nyilván a Konzum részvényesként részt venne a későbbiekben a dologban, az hogy milyen mértékben, meg sok mindentől függ.
A lényeg szerintem az, hogy ahogyan pl. az energetikában az OPUS-t hasonló konstrukcióban fogják használni, a pénzügyi területen ez vélhetően a Konzum lesz. Ne felejtsétek el, hogy a múlt heti konferencián elhangzott, hogy a Konzum nem egy termelő vállalat a tulajok szerepfelfogása alapján. Véleményem szerint ez visszaigazolható a fentebb említett modellben; azaz ezt a struktúrát a nemzetgazdaság sok ágazata tekintetében az erőviszonyok átstrukturálására lehet használni, aztán a már átalakított cégeket új formában újból nyilttá tenni, de oly módon, hogy a kontroll miatt pl. a Konzum vagy az Opus (vagy magántőkealapjaik) részvényesként benne maradnak.
Az biztos, hogy ehhez rengeteg pénz kell, de úgy tűnik, hogy ez valahogy megoldott..:-)
A részemről most egy dolog nagyon fontos: mi az, amit a választásokig meg akarnak lépni? Szerintem erre gyakorlatilag december-január az utolsó lehetőség, mert utána rá kell fordulni a kampányra, lehet, hogy túl kockázatos olyan dolgokat bevállalni a Konzumban és az Opusban, ami nyíltan politikai kockázatot rejt. Ez azért fontos, mert ha pl. a jövő év els negyedében felmenetet várunk, az valószínűleg nem új híreken, hanem az idei eredményeken fog alapulni, de ez egy tudatos döntés lesz.
A távoli lényeget én változatlanul abban látom, hogy amennyiben ezeket a modelleket sikerül végigvinni, akkor az abban résztvevő puppet masterek olyan színtű kontollt fognak bírni a nemzetgazdaság kulcsterületein (bankok, ingatlanszféra, energetika, turizmus, stb.), hogy egy későbbi esetleges politikai kurzusváltás esetén is a nyerő (értsd: kormányváltó) politikai erőnek ezekkel az érdekkörökkel meg kell egyezniük, egyébként nem fognak alapintézmények működni megfelelően az országban.
A másik lehetőség majd az lesz, amit Putyin csinált Oroszországban: Hodorkovszkijnak felajánlották, hogy álljon be az új rendszerbe, aztán amikor nemet mondott, akkor elküldték egy kicsit filózni Szibériába. Mire kiengedték, semmi gondja nem volt a rendszerrel...
Na mindegy, sokféle gondolat, de esetleg gondolkodjatok egy kicsit ti is..
Változatlanul tartom amit a nyáron írtam, nevezetesen, hogy ez egy "gyönyörűen" kiatalált mű, aminek a létrehozása valószínűleg óramű pontossággal, minden részletében (decemberi közgyűlés) előre rendezetten működik.
feel
feel 2017. 11. 13. 20:12
#44028
Egyebkent nagyon jo kis bank szepen termeli mar a profitot gondolom az MKB lesz a befuto.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 11. 13. 20:08
Előzmény: #44025  Törölt felhasználó
#44027
Holnaptól köszönjünk csókolomot....? :)))
Snapsz
Snapsz 2017. 11. 13. 20:04
Előzmény: #44024  feel
#44026
Törölt felhasználó 2017. 11. 13. 20:03
Előzmény: #44024  feel
#44025
Én pedig tulajdonos vagyok a CIG ben! Tehát? 
feel
feel 2017. 11. 13. 20:01
Előzmény: #44022  synergy
#44024
Cig 10%-os tulajdonos a Granit Bank-ban
zsoltee77
zsoltee77 2017. 11. 13. 19:56
Előzmény: #44022  synergy
#44023
Igen, valójában már nyár eleje óta erre spekulálunk, hogy a Gránitbank is ide kerül valamilyen formában.
synergy
synergy 2017. 11. 13. 19:51
#44022
Amin egy kicsit régebben filózok (kb. július óta) az a következő (esetleg kíváncsi vagyok pár értelmes fórumtárs meglátására):
A Takarékbank anno 2%-nyi mértékben bevásárolta magát a Konzumba, szerintem elvileg most is itt van, nem hiszem, hogy egy eladás azóta nem ment volna ki infóként. A Takarékbank rendelkezik a takarékszervezeti integráció felett, emellett az FHB Bank-ban gyakorlatilag ők (Takarészszövetkezetek) a tulajok.
A Konzum, ha áttételesen is, de rendelkezik az MKB Bank 49%-ával.
Az Állam rövidesen eladja a Gránit Bankban lévő részesedését.
Takarékbank (Konzum) - MKB Bank (Konzum) - FHB Bank (Takarékbank (Konzum)) - Gránit Bank (?)
Törölt felhasználó 2017. 11. 13. 19:46
Előzmény: #44015  Metwolf
#44021
Ha tényleg megveszik akkor azt OTP retteghet! Jövőre paritás? :)))

Topik gazda

aktív fórumozók