Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2024. 05. 07. 18:07
Előzmény: #3356  user01
#3360
A Momentum a´szem a X, XVII és XIV kerben indít saját jelöltet úgy, hogy van félig-meddig közös jelölt. A XVII kerben így elég sok induló lett. A másik kettöben (s még a nyóckerben) az MSZP nem hajlandó engedni az utolsó megmaradt helyeiböl. 
Nekem MP budapesti indulásával nincs gondom, most a megyei visszatáncolás lepett meg.
Ellenzék alatt minden pártot értesz, ami nem fidesz és tisza?
Schmidt
Schmidt 2024. 05. 07. 17:58
Előzmény: #3352  user01
#3359
Nekem meg az, hogy lett egy lightos kubatov lista, vagy minek nevezzem, amire egy parteipesnel biztos szukseg is van. Nem felhaborodasbol irom, hiszen tudjuk, hogy a meta, google, meg a hasonlok, ennel sokkal tobbet tudnak rolunk.
vaczak 2024. 05. 07. 17:54
Előzmény: #3354  signal2
#3358
A stábjáról, háttéremberekről nem lehet sokat tudni, szocializációja és ismeretségi köre alapján ezek elsősorban jobbos figurák (nincs ezzel se baj önmagában), az EP listája meg kvázi olyan, mintha jórészt azokat tartalmazná, akik 2017-18-ban az expatok közül nem akartak csatlakozni a Momentumhoz..:) Ez ugyanakkor egy kis ország, véges számú szakértővel/valóban tenni kívánó emberrel. Ez a "nem közösködünk senkivel, aki korábban nem csak három tanú által igazolt civilként volt ellenzéki" továbbra sem tűnik fenntartható politikának. Június 9-ig még ok. 
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 07. 17:51
Előzmény: #3349  signal2
#3357
En mindenesetre nem érzek magamban túl nagy elszántságot, hogy arra a listára szavazzak itt a fővárosban, amelynek 5. varhatóan befutó helyén az a fidelitaszos csajszi szerepel, aki MP- t még egy hónappal ezelőtt is pszichopatának hívta. Maradok a Momentumnal, még akkor is, ha elveszik a szavazatom ( hogy lehetett ezt igy benézni, ez a tyúk - aki 1 hónap alatt, a kegyelmi ügy után masfél hónappal(!!!!)  mélyfideszesből,  MP hívő lett - úgy fog a fityesszel együtt szavazni, hogy öröm lesz nézni))  5 evig semmit nem lehet majd csinalni vele. Bravo 
user01
user01 2024. 05. 07. 17:46
Előzmény: #3354  signal2
#3356
Nem a megyeimlistás indulás kapcsán írtam a közösködést. 
Az sejthető a korábbi hozzászólásaimból, hogy kit értek ellenzék alatt? Vagy írjam le?
Kíváncsi leszek, hogy a 17. kerületben a momentum polgimester jelöltje hogyan végez, veszélyezteti-e a régi ellenzék majdnemközös jelöltjét. 
Más helyeken is ráindított polgimester jelöltet a momentum a majdnemközös ellenzék jelöltjére?
dexter 2024. 05. 07. 17:44
Előzmény: #3347  Heisenberg
#3355
Én is leírtam a fenntartásaim ezzel kapcsolatban. Jól döntöttek, hosszú távon ez volt a jó döntés.
signal2
signal2 2024. 05. 07. 17:41
Előzmény: #3353  user01
#3354
Nem látom, mi lett volna a közösködés abban, ha elindul a megyei listákkal. Mondjuk megértem, ha ennyi idö kevés volt a megfelelö jelöltek megtalálására. Mondjuk nem is értem, hogy kik csinálják neki a background check-et. Azért 1-2 megye csak összejöhetett volna. 
Nincs olyan, hogy jelenlegi ellenzék. Vagy is már ö is az. Tehát inkábbb te azt mondod, hogy senkivel nem akar közösködni. 
user01
user01 2024. 05. 07. 17:35
Előzmény: #3349  signal2
#3353
Aznis baj, ha nem indul, az is ha igen. Mindkét esetre van indok, higy miért baj.
Az egészben azt kell megszokd, hogy MP a jelenlegi ellenzékkel nem akar közösséget vállalni. Ahogy a fidesszel sem. Lesz erre két év.
user01
user01 2024. 05. 07. 17:32
Előzmény: #3343  Schmidt
#3352
Nekem ebből az jön le, hogy ténylegesen nem is akart indulni a megyei közgyűléseken. Azért pár megbízható embert minden listára össze lehetett volna szedni, az nem egy ördöngősség.
Sajnálom, hogy nem indul. Minimum azokban a megyékben el kellett volna indulnia, ahol a fidesz pár ipari parkot lecsatolt a varosokról, azok iparűzési adó bevételét a magyei önkori osztja szét, ott lehetett volna politizálni.
signal2
signal2 2024. 05. 07. 17:27
Előzmény: #3350  vaczak
#3351
Nem sarkítás, hanme egy tény megállapítása. èn azt tettem hozzá, hogy nem jó az optikája. 
vaczak 2024. 05. 07. 17:04
Előzmény: #3349  signal2
#3350
Azért ez is sarkítás. Láthatóan egyelőre sok az improvizatív döntés. 
signal2
signal2 2024. 05. 07. 16:28
Előzmény: #3348  vaczak
#3349
Tehát ahol az ellenzék van nyerö helyzetben, ott elindulnak, ezzel lehetöséget kínálva a fidesznek visszajönni, ahol meg durva fidesztöbbség van a megyei gittegyletekben, ott nem indulnak. Még pár megyében sem. Megértem, hogy kevés volt az idö, de pont úgy volt kevés, hogy az ellenzéknek azért fájjon, a fidezsnek meg inkább kedvezzen önkormányzati szinten.
vaczak 2024. 05. 07. 16:07
Előzmény: #3346  badsector1
#3348
Mondjuk ez inkább spin, politikailag kevésbé kockázatosnak tartották, ha nem lesz listájuk (holott ugye pont az mutatná meg a növekedési lehetőségeiket, mert tudtommal az ilyenekre a megyei jogú városokból -tehát ellenzékibb közegből - nem szavazhatnak), mint ha a sajtó szétszedne néhány nevet. Ez ok. De a szöveg azért furcsa: egy dolog, ha kimondva-kimondatlan az ellenzéki térfélen való dominanciára törekszik, és egy másik dolog teljes mértékben összemosni a két oldalt, egyenlőségjelet tenni a "trójai falovak" (akármit is jelentsen ez) között. Tehát ennek alapján csak az jöhet szóba, aki az elmúlt években nem merte egyetlen kormányellenes erőnek se elfogadni a támogatását? Helyi, mély feudális szinten eleve kevesen merték vállalni az ellenzéki identitást. 
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 07. 16:06
Előzmény: #3346  badsector1
#3347
Szerencsére megfogadták tanácsomat, hiszen pont erről irtam ide sokat ide a topikba....bár volt akinek nagyon nem tetszett. Hát szerencsére most (is)  okosabb volt MP,  jó döntés! ( A fővárosi megmarad)
badsector1
badsector1 2024. 05. 07. 15:48
#3346
"„A közösségünk vezetése vállalva azt, hogy ezzel sok segítőnknek és támogatónknak is csalódást okozunk, úgy döntött, hogy a TISZA Párt tiszta jövője és a magyarok bizalmának megőrzése érdekében nem indul a megyei közgyűlési listákért, nem ad le a Választási Irodákhoz megyei listákat” – írja legújabb posztjában Magyar Péter.
Április eleje óta, amióta Magyar átvette a Tisza Párt irányítását, úgy volt, a megyei közgyűlésekért is megmérettetik magukat. Ezekben a testületekbe helyi listákon szereplő emberek kerülhetnek be. Ezeken a listákon egy-egy pártnak jellemzően minimum öt jelöltje van. Ez országosan minimum 95 jelöltet jelent. Ezek összegyűjtése okozott gondot a Tiszának Magyar szerint.
„Az utolsó napon nagyon sok olyan jelzést kaptunk, hogy a kiválasztott jelöltek között szinte minden megyében vannak álcivil kormánypárti és ellenzéki pártokhoz köthető trójai falovak, olyanok, akiket szándékosan azért küldtek, hogy ártsanak a TISZA Párt hitelességének, ezzel ellehetetlenítve, hogy minél gyorsabban le tudjuk győzni a NER-t és az azt kiszolgáló ellenzéki pártokat. 
Sajnos a rendelkezésünkre álló rendkívül rövid idő nem volt elegendő ahhoz, hogy minden jelölt múltját és motivációját tökéletesen fel tudjuk deríteni.”"
    
Lebuktak a fideszkémek, a fentiek magyarázhatják a volt fidelitászos indítását kerületi polgármesternek
vaczak 2024. 05. 07. 15:46
#3345
Fizetőkapus, a lényege Bojártól: Magyar Pétert nem kell szeretni, sőt, bízni sem benne. Sem jellemében, sem otthonról hozott értékrendjében, de még tehetségében sem kell bízni. Bár valamit csak tud, ha 14 év óta egyedül ő tudott ennyi embert megmozgatni és pár hét alatt felépíteni egy eddig ismeretlen pártot 25%-os támogatottság fölé”, írja szerzőnk, aki szerint őt és Magyar Pétert még mindig kevesebb választja el egymástól, mint mindkettőjüket Orbántól
https://hvg.hu/360/20240507_bojar-gabor-magyar-peter
bronz 2024. 05. 07. 15:26
Előzmény: #3343  Schmidt
#3344
Kár, de van benne logika.
Pedofideszből bármit kinézek, látva az utóbbi hónapok lejárató kampányait. 
Schmidt
Schmidt 2024. 05. 07. 15:20
#3343
a TISZA Párt tiszta jövője és a magyarok bizalmának megőrzése érdekében nem indul a megyei közgyűlési listákért, nem ad le a Választási Irodákhoza megyei listákat.
Schmidt
Schmidt 2024. 05. 07. 15:06
#3342
Dkval vagy dk nelkul, nekem edesmindegy, a kakisztokraciat meg kell szuntetni hazankba, mert itt az ideje.
signal2
signal2 2024. 05. 07. 14:52
Előzmény: #3340  InvJonny
#3341
Így van, majd 2026-ra meglátjuk, hogy álnnak, ´s majd akkor ismét megfogalmazom, hogy mit látok jónak.
Most azt látom, hogy a TZISZÀ-ról még keveset tudpok, és inkább a Momentumot látnám túlélni, mint a baloldalitömbböt.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek