Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vali 2024. 03. 04. 08:02
Előzmény: #155  signal2
#160
Külön-külön építkezésből ebben az életben nem lesz rendszerváltás: nincs remény. Még egy meg sem alakult ismeretlen programú középpárt (indokolatlan) hypolása: remény. Nem logikus, de az egyszerű választó nem követi külön-külön a politikusokat. A propaganda, jó esetben egy üzenet érzelmekre vagy ösztönökre hat. Az orbáni rendszerben a demokratikus ellenzék és pártjai egymás túszaiként viselkednek. Pártok: de hát érted dolgozom, szavazó: fújhatom, 14 év után már ne engem hibáztass. Ell . párt: képviseleti demokrácia van, nyugodj be, segíts hatalomra. Ell.szavazó: nincs demokrácia, egyedül nem tudsz, hatalmat akarsz, válságot akarsz kezelni: íme, kezdjétek itt. 
signal2
signal2 2024. 03. 04. 07:45
Előzmény: #157  Dehogynincs
#159
Minden választáson volt olyan, akire szavazhattak volna az emberek, aki nem Orbán, és nem Gyurcsány. Tehàt az emberek az ällításoddal ellentétben valójában mégiscsak 2/3-t akartak. 
Vagy lehet, hogy egyszerűen csak simán beszopják folyamatosan a propagandagyár hazudozásait?
Shortelek 2024. 03. 04. 07:40
Előzmény: #157  Dehogynincs
#158
"Nem tudom, hová fut ki MP pártalapítása, de újnak biztos új."
Megjött neked a lehetőség ő még nem gyurcsányozta össze magát, viszont az is csak egy kamupárt lesz, amit orbán csicskái hoztak össze.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 03. 04. 07:30
Előzmény: #155  signal2
#157
Az ellenzéki párttagok jó része tényleg nem a pártpolitikából él és valóban azt hihetik, hogy egy jobb országért küzdenek.
Ebben hasonlítanak a Rákosi és a Kádár rezsim lánglelkű kommunistáira, akik szintén azt hitték, hogy az a küldetésük, hogy egy jobb országot építsenek.
A társadalom viszont nemcsak nem hiszi, hanem tudja is, hogy  a kétharmados vereségek hosszú sorából nem egy jobb ország épül.
Elég sokszor beírtam, hogy a választók új erőre várnak és elég sokszor válaszolták, hogy nincs új erő és szavazzak az összefogásra.
Most annyi változott, hogy a Hősök terén összegyűlt 150 ezer ember, amennyit ez az ellenzék soha nem tudott utcára vinni.
A Kossuth téri ellenzéki tüntetésen meg összeverődött 1500 ember.  
A két nagyságrendnyi különbség erős bírálat.
Van választói igény, amit a pártoknak kellene kiszolgálniuk. Eddig az ellenzéki pártok azt mondták, hogy a választók szolgálják ki a pártok igényeit.
Nem tudom, hová fut ki MP pártalapítása, de újnak biztos új.
Talán már a júniusi ep-választáson guríthatnak nagyot, de két év van hátra a soros parlamenti választásokig.
Zeci 2024. 03. 03. 23:32
#156
Átbeszéltük a haverokkal, arra jutottunk, hogy valószínűleg a Simicska áll mögötte. 
signal2
signal2 2024. 03. 03. 23:05
Előzmény: #150  Csibefasirt
#155
Nem tudom, te mit értesz az alatt, hogy ér valamit.
Viszont ùgy tűnik, mintha nem lennél tisztában azzal, hogy egy párt többezer tagból áll, amelyből csak pár tucat él politikából. A többség a civil munka és a család mellett, saját pénzt és szabadidőt áldozva küzd egy jobb országért. Te ezt az önfeláldozó melót veszed semmibe és szapulod.
Továbbá ùgy tűnik, mintha nem követnéd, mit csinál 1-1 politikus, hiszen szerinted semmit. Ami nem igaz, csak nem néztél utána.
signal2
signal2 2024. 03. 03. 23:01
Előzmény: #153  euler
#154
A saját véleményemet írom le. Eddig a rendszer kedvezményezettje volt, és eddig semmit nem csinált 3 interjún kívül. Ez nálam még 0, inkabb negatív teljesítmény. Semmi okot nem látok arra, hogy rá kellene szavaznom, ha elindul egy választáson. 
Annak persze örülnék ,ha lenne egy valódi, tisztességes jobboldali párt. Ehhez tudni kellene, ki az a pár tucat ember, aki MP mellett van a frontvonalban. Egyelőre azonban nem tudok semmit.
euler 2024. 03. 03. 22:23
Előzmény: #143  signal2
#153
Nem az ellenzéki pártok aggodalmát közvetíted Te most ...?
Szerintem indokolatlan, inkább az együttműködést kellene keresni vele.
Nem tudjuk mi a jó, hogy honnan visz el szavazatokat, mert nem tudjuk, hogy mit kezdene vele ha valami csoda folytán bekerülne a Parlamentbe.
De szerintem leginkább a fidesz kiábrándultakat és a bizonytalanokat tudja megszólítani. Az pedig tiszta haszon, ha ez olyan mértékben sikerülne, hogy ugrik a fidesz kétharmada.
(Túl korai gondolatkísérletek ezek még.)
euler 2024. 03. 03. 22:11
Előzmény: #139  signal2
#152
Sikerült a leglényegtelenebb részéhez csatlakoznod a hsz-emhez. :)
De akkor erre válaszolok. 
Azért példa nélküli mert Simicskán kívül mást nem nagyon tudunk mondani aki ilyen élesen, belülről nekiment a rendszernek. De van egy nagy különbség, Simicska egyik pillére volt annak, ha ő borít akkor saját maga is a romok közé kerül. Hőbörgött, aztán megvették, mondhatjuk felverte a saját árát és elvonult.
MP nem ez a kategória. Igaz, hogy haszonélvezője volt a rendszernek, de büntetőjogilag nem hiszem, hogy találnak rajta fogást.
.
És mégegyszer mondom, most az indokolatlan (?) csodavárás állapotába került sok ember, nyilván inkább az ellenzékiek merik hallatni a hangjukat, ezért látszik úgy, hogy ők a csodavárók.
Majd kiderül 2 hét múlva, ill. az EP választáson, ha elindul és elhoz 1 (azaz egy) helyet. Amit a jelenlegi helyzetben irreálisnak tartok.
.
Még egy, lehet, hogy hülyeség, de engem egy kicsit MZP indulására emlékeztet ...
ronaldinyo
ronaldinyo 2024. 03. 03. 21:40
#151
Péter Magyar3 ó.  · Ünnepeljünk együtt március 15-én 15.00 órakor a fővárosi Andrássy úton a Bajcsy-Zsilinszky út és az Operaház között. Mutassuk meg, hogy a magyar emberek többsége nem kér az országot téves irányba vivő, felesleges ideológiai megosztottságot fenntartó politikai elitből. Mutassuk meg, hogy minden eddiginél nagyobb szükség van egy olyan, nem megvásárolható, friss erőre,amelynek célja nem a hatalomgyár propagandával történő fenntartása és a háttérben a nemzeti vagyon magánkézbe játszása, hanem többek között az egészségügy és az oktatás teljes szétesésének megállítása és az igazi nemzeti sorskérdéseknek az emberek bevonásával történő megvitatása, eldöntése.Hívj meg minél több ismerőst, oszd meg a bejegyzést és jelöld be a részvételedet az eseménynél. Mutassuk meg, hogy ez így nem mehet tovább!Talpra magyar!
Csibefasirt
Csibefasirt 2024. 03. 03. 21:13
Előzmény: #148  signal2
#150
durrogtatod a nagy szavakat, de valójában fogalmad sincs, mennyire vagyok tájékozott, de legyen, nevezd meg azt az ellenzéki pártot, amelyik ér is valamit
badsector1
badsector1 2024. 03. 03. 21:10
Előzmény: #146  Shortelek
#149
vona pártja a Második Reformkor Párt és szanyi kapitány ISZOM pártja egyértelmű, hogy kamu, MP nem létező pártjáról még korai ezt kijelenteni.
signal2
signal2 2024. 03. 03. 21:03
Előzmény: #147  Csibefasirt
#148
Ebből látszik, rettenetes mértékben tájékozatlan vagy. 
Imád téged (is) a fidesz.
Csibefasirt
Csibefasirt 2024. 03. 03. 21:00
Előzmény: #141  signal2
#147
Semmit nem tudnak felmutatni... ulnek a melegben a fidesszel es megkapjak erte a millios fizut, ennyiben kimerul a funkcionalitasuk... olykor olykor meg kooperalnak is, ha azert tobb kolonc esik elejuk. Akkor mar inkabb adok eselyt MP-nek.
Shortelek 2024. 03. 03. 20:54
Előzmény: #145  badsector1
#146
Valszeg, egy újabb kamupárt.
badsector1
badsector1 2024. 03. 03. 20:43
Előzmény: #143  signal2
#145
"ha inkább  az ellenzéktől vesz el - teljesen érthetetlenül - szavazókat, akkor az kizárólag a fideszt szolgálja. "
ha
signal2
signal2 2024. 03. 03. 20:32
Előzmény: #142  bobi74
#144
Jogos! 
Alapvetően kinél többen szavaznak annál jobb. Ha valaki nem szavaz, azt én megvetem. Különösen, ha utána még panaszkodik is.
Ugyanakkor MP-nek jelenleg csak pár interjúja van,ég egy fideszes múltja, amin százmilliókat keresett. 
signal2
signal2 2024. 03. 03. 20:29
Előzmény: #140  badsector1
#143
Még egyszer: ha inkább  az ellenzéktől vesz el - teljesen érthetetlenül - szavazókat, akkor az kizárólag a fideszt szolgálja. 
Teljesen mindegy, hogy 10 vagy százezren lesznek ott.
Egyébként is érthetetlen, hogy mitől bíznanak jobban az emberek egy olyanban, aki százmilliókat keresett az elmúlt évtized rendszerében ahhoz képest, mint aki saját egzisztenciáját áldozta erre.
Ócska, gyenge szellemi és erkölcsi hozzáállás.
bobi74 2024. 03. 03. 20:28
Előzmény: #137  signal2
#142
Ne feledkezzünk meg a mostani bizonytalanokról sem. 
signal2
signal2 2024. 03. 03. 20:26
Előzmény: #138  Csibefasirt
#141
Nem tudom, miből gondolod azt, hogy az ellenzék haszontalan. Ez kizárólag tájékozatlanságodra utal. Az nem az ellenzéki politikusok hibája, hogy a választók beszopják a fidesz hazudozásait, propagandáját, hanem kizárólag a választóké.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek