Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
idegsüveges 2023. 01. 28. 13:08
Előzmény: #7138  kovko
#7140
Valami komoly tévedésben vagy! Szerinted az a természetes, hogy ha “lyuk van a költségvetésben”, mert felelőtlenül gazdálkodtak, akkor az a természetes, ha valakitől elvesznek vagy magától odaadja? Nem inkább felelős gazdálkodásra kellene kényszeríteni az államot? Ilyen gondolatmenet mentén befizethetnéd a megtakarításod az államadósság csökkentő alapba, ha még létezik…
Bpali
Bpali 2023. 01. 28. 13:03
Előzmény: #7128  kovko
#7139
akkor minek adod a nagy megmondó embert , ha lövésed nincs mit miért tesz az rfolyam? ..Majd most hétfőn le fogod tudni mérni mennyire vagy képbe vele kapcsolatosan. De én nem szólok bele. Amúgy majd a heti mozgs sok mindenre rávilágít..
kovko
kovko 2023. 01. 28. 12:58
Előzmény: #7130  idegsüveges
#7138
Visszakérdezek: Valaki jót vett, jókor, jó áron. Elvileg a tőzsdén csak ennyit kell tudni a boldogsághoz, de garantálta ez, hogy visszakapd a pénzed? Kérdezd például Beze-től. Ült a MOL-ban longban, nyerőben. Jót vett, jókor, jó áron. Jött az adó. Nyilván dobta a francba és próbálta kicertizni a bukót. Átült Ricsibe, ült a Ricsiben longban, ismét nyerőben, jó céges kilátásokkal erre piff, megcsapták azt is. Jót vett, jókor, jó áron és mit garantált ez? Szóval várhat mindenki arra, hogy majd ad más pénzt az államnak, de ha senki nem ad, akkor tőlünk, akik itt élünk és adózunk tud a végén az állam elvenni. Rendeleti kormányzás van és ilyen rendszerben rendelet van és reggelre ott van a semmiből piff, ha megelőző társadalmi vitára vársz nem írom, hogy hülye vagy, de mondjuk ki nem túl okos most ilyesmire várni, hát na. Most is világosan látszik a költségvetési lyuk már január végén akkor miről beszélünk? Arról, hogy valakinek hiteleznie kell az államot. Utólag persze már filózhatunk azon, hogy ha jobban fogyott volna az állampapír tavaly alacsonyabb kamattal, akkor is meg kellett volna e vajon dugni a Ricsit is, vagy stresszmentesen hozta volna, amit kell ha Beze és vele mindenki más jobban hitelezi az államot és emiatt az nem dugja végig az értéktőzsdét különadókkal. Egy látszik: A költségvetésen lyuk van és még mindig rendeleti kormányzás van. Jön egy rendelet és dobhatod az elemzést a kukába.
Balin2020
Balin2020 2023. 01. 28. 12:52
Előzmény: #7122  idegsüveges
#7137
Szerintem a klasszikus beültetés az megint az OTP-ben történt az elmúlt hetekben. Már megint mindenki OTP-t akart venni, mert lemaradt az alacsonyabb szintekről és már csak magasabban lehet majd venni. Szerencsére most nem olyan magasan lett beragasztva sok ember, mint az elmúlt években. Ha fordul a Ft trend és hetekig gyengülni fog, majd jön a közepesen gyenge jelentés, esetleg a cégvezetés nem kirobbanó eredményvárakozást közöl 2023-ra, szerinted hova tart az OTP árfolyama? Mindezt megspékelve egy nemzetközi hangulatromlással?
asphalt
asphalt 2023. 01. 28. 12:26
Előzmény: #7102  daniel2121
#7136

Egy tőzsde fórumon nem mocskosozunk le senkit.
Pomperj szakmailag az egyik legkiválóbb TA elemző itt, akkor is ha nem tetszik neked amit prognosztizál.
Munkát, energiát fektet abba, amit csinál. Szidalmazni egyszerű valakit, érvelj ellene TA alapon.
randomly 2023. 01. 28. 12:25
Előzmény: #7130  idegsüveges
#7135
Ugyanez igaz a részvényre és mint kiderült a BTC-re is.
randomly 2023. 01. 28. 12:24
Előzmény: #7132  HUNCPT
#7134
Hát nem tudom , én zárás előtt EBOTPTL80 vettem. Érdekel még valakit hogy mit mond OVI? Hazudik mindenki tudja. Az OTP le-fel hullámzik , a héten voltam TS és TL oldalon is . Megtettem a tétet , jővőhét péntek 17:05:01-kor kiderül mi lett. Tovább nem nézek. 
HUNCPT
HUNCPT 2023. 01. 28. 12:06
Előzmény: #7103  daniel2121
#7132
Mert longban mit írogasson? hogy szép szép, a virágok is szépek? Figyelmeztetni akkor kell amikor nem látod már a fától az erdőt....a treaderek nem a fundás alapon kereskednek hanem abba irányba amelyiket a legnagyobbat lehet fogni a legrövidebb idő alatt és az hétfőn kőkeményen a short lesz, csak az nem fogja rányitni a csapot aki nyakig ül a papírban és hitegeti magát.......a leminősítés sosem jár egyedül, görgessettek hát vissza a chartokon.
Csak az idő síkot vedd figyelembe trend téren és a volument leminősítésekhez viszonyítva (ár itt nem releváns) https://kepkuldes.com/image/xuEhnf
idegsüveges 2023. 01. 28. 11:39
Előzmény: #7129  kovko
#7130
Ha állampapírt veszel akkor magadnak hitelezel? Milyen eszközöd van, hogy  el tudd  érni, hogy a lejáratkor biztosan visszakapd a pénzed? 
kovko
kovko 2023. 01. 28. 11:10
Előzmény: #7104  Hathor
#7129
Remélem sokan követik a példád és vesznek állampapírt. Én is vettem. Akik ebben az országban vagyunk kénytelenek élni szerintem hosszabb távon azzal járunk a legjobban, ha most mi hitelezünk magunknak.
kovko
kovko 2023. 01. 28. 10:37
Előzmény: #7124  jofej
#7128
Egy semleges és egy negatív kilátás az nem pozitív kilátás, a besorolásunk pedig a szakadék széle. A piaci pénzek ára tehát várhatóan emelkedik. EU-is hitelpénzről kell már beszéljünk, hogy ne az IMF-ről kelljen, de úgy kell az EU-s hitelkeret lehívásáról beszélni, hogy közben a szankciós listával kell szórakozzunk orosz megrendelésre akár egyedüliként is az EU-ban a vélhetően megzsarolt vezetőnkkel, (bocsánat, de már nem tudom mi másra gondolhatnék a zsaroláson kívül) aki ráadásul képtelen elengedni a rendkívüli veszélyhelyzet intézményét. Vele a rendeleti kormányzást, ami távolt tartja a külföldi tőkét az BÉT-től. Az elemzők „optimista” várakozása is egyre csökken, már az éves 0,3%-nál tartunk ebben a minősítésben és csak emiatt is egyre nő a lyuk a költségvetésen, ami 1,4%-al számol. Azért írom, hogy „optimista” várakozás, mert ha most bejön egy nagyobb hideg februárban, a hideggel együtt várható energiaáremelkedés nincs benne és a hideggel a talaj nem tud kiszáradni, emiatt óriási lesz a kiolvadással együtt jelentkező csapadék okozta belvízkár, ami pláne nincs benne. Háborús fronton ukrán, orosz és amcsi forrás is egybehangzóan beszélt már mindeközben egy közelgő nagyobb orosz támadásról. Az orosz határok lezárása reméljük jelzi majd előre, de az vitán felül áll, minden katonai elemző egyetért abban, hogy a támadás okozta emberveszteséget az ukránok nem tudják majd elég rövid idő alatt pótolni, így vélhetően katonát is fognak majd kérni és ez a várakozás, hogy majd katonát is fognak kérni az a várakozás szerintem, ami miatt a tavaszi orosz támadás megindulása jobban meg fogja ütni az EU-s tőzsdéket, mint azt most gondoljuk. A legjobb hír egy ilyen leminősítés után, amit el tudok képzelni most az lenne, ha egyben le tudnánk hívni az EU-s hitelkeretünket és meg tudnánk támasztani a forintot. Ezt a leminősítést most azzal elintézni, hogy a piac számíthatott a leminősítésre és csak megkapta, amire várt és haladjunk, emelkedjen az OTP tovább… hát ez kéz bilibe lóg szerintem, de csinál az árfolyam dolgokat, amit én nem értek. Például lövésem sincs miért ment vissza szerda után. Nem értem. 
Papapingu 2023. 01. 28. 08:47
#7126
Egy kulonbseget latok, multheti akcio elott es utan meg erosodott is a forint, a mostani minosites elott dobott mar 7-8 egyseget a FT. Meglatjuk mi lesz jovoheten. Pluszbonusz eu tozsdek faradni latszanak.
pomperj
pomperj 2023. 01. 28. 06:39
Előzmény: #7113  Hathor
#7125
kattints egyszer daniel2121 kollega nevere, 
es nezd meg roviden munkassagat. Szerintem nem itt van a helye.
jofej 2023. 01. 28. 02:09
#7124
A múlt pénteki kilátás rontás után is mindenki a nagy zuhanást várta az Otp árfolyamában, aztán hétfőn némi esés után zöldben zártunk. Végül is ma napon belül már esett 250 forintot, nyilván sokan sejtették (tudták), hogy mit fog lépni a S&P. Az indokok, ami alapján döntöttek az eddig is nyilvánvaló volt, mindenki tudta, hogy nem rózsás a helyzet, mégis emelkedett az árfolyam és nem is alacsony forgalommal. Szumma-szummárum én nem várok nagy esést.
Bpali
Bpali 2023. 01. 27. 23:44
Előzmény: #7114  Yoakedvem
#7123
trükkös hét lesz... ne éld bele magad a 9900 ba azert.. 
idegsüveges 2023. 01. 27. 22:41
Előzmény: #7119  Balin2020
#7122
Ez csak szimpátia-szavazás, a tények nem számítanak...azért csodálkoznék, ha a MOL árfolyamát nem vernék le...akkor ott viszont egy klasszikus "beültetés" volt...
Balin2020
Balin2020 2023. 01. 27. 22:40
#7121

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek