Topiknyitó: LappangSouchong 2022. 04. 04. 20:06

Fideszesek, térítsetek meg!  

Az értelmes fideszeseket (szerintem léteznek) szeretném megkérni így a negyedik négy év elején arra, hogy segítsenek nekem.

Én eddig eléggé rosszul viseltem a NER-t, de szeretnék a magam érdekében kedvezőbb érzelmi viszonyt kialakítani a rendszerrel, nem akarok újabb négy évet azzal leélni, hogy állandóan frusztrálom magam a belpolitika miatt. Szeretném jobban megérteni, hogy szerintetek miért jó nekünk a Fidesz kormányzás, mik azok az előnyök, amik alkalmasabbá teszik őket, mint másokat, mik azok a szempontok, amik miatt érdemes megalkudni és szemet hunyni a korrupció, lopás, a média, ügyészség stb. intézményekkel való visszaélések és más, általatok is ismert létező és nyilvánvalóan negatív tényezők felett.

Kezdem én egy példával, hogy miket lenne jó ha írnátok: Nekem személyesen tetszik az egykulcsos adó, szerintem méltányosabb, és a gazdaság élénkítése szempontjából előnyösebb, mint a progresszív, nem szívesen válnék meg tőle. Az ellenzéki összefogást ha szétszedjük, akkor eléggé vegyes társaság, nem mind, de tudjuk hogy többek közülük inkább a többkulcsos adózást támogatnák. Na ilyen példák jöhetnének még ezerrel.

Aztán esetleg meg lehetne értelmesen vitatni, hogy egy-egy konkrét gazdasági vagy társadalmi intézkedés valóban úgy előnyös-e, ahogy. Például ha valaki azt írja, hogy a CSOK meg miegymás segít az első lakáshoz jutásban, arra azt mondom, hogy lehet, hogy az volt a szándék, de láttuk, hogy beépült az árba, és amellett, hogy így nem ott köt ki a pénz, ahol kellett volna neki, hanem az ingatlanfejlesztőnél, cserébe a mesterségesen megbabrált ingatlanpiacon sokak számára elérhetetlenné vált a lakásvásárlás. Aztán beszélhetünk arról, hogy ki mit gondol az adott témáról.

Szardobálás és lózungok nélkül, tárgyilagosan. Meg tudjuk csinálni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 13:03
Előzmény: #63  Clint
#66
Még mindig nem merek beleolvasni a takarodj topikba...
Házközponti fűtéssel pl mi lesz, arról elfelejtettek bármit is nyilatkozni, augusztus 1 pedig már nincs 14 nap...
Sehmet
Sehmet 2022. 07. 18. 09:52
#65
Ne féljetek! "Lenin anyja újra terhes!" (Schiffer András) :-D
euler 2022. 07. 15. 17:35
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#64
Piros lett a paradicsom? Nem, sárga.
Clint
Clint 2022. 07. 15. 16:52
Előzmény: #56  Landlord
#63
Hát most már tényleg minek
Törölt felhasználó 2022. 07. 15. 16:12
#62
Vki zanzásítaná az orbán takarodj fórumban zajló adok-kapokot KATA és a rezsi ügyben, nem merek beleolvasni? :)))
Előre is kösz.
Landlord 2022. 04. 24. 01:20
Előzmény: #60  Landlord
#61
Ahhoz hogy megvedjuk magunkat es ervenyesitsuk az erdekeinket, nem a bekegalambok roptetesen at vezet az ut...
Landlord 2022. 04. 24. 01:14
Előzmény: #58  Landlord
#60
Ezt nem gyunykent irtam. Van jo minosegu hangtalam es hasznalom is. Az elveim viszon szilardak es miltans is vagyok. :)))
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 23. 17:14
Előzmény: #58  Landlord
#59
Gondoltam, elpoénkodunk itt, aztán olvastalak az ukránban. Hát, nagyon gáz. Remélem, egyszer magad is rájössz.
Landlord 2022. 04. 23. 16:35
Előzmény: #57  LappangSouchong
#58
Rendben, kongasd meg a hangtalat, lelegezz lassan es aramoltasd az energiat a testedben. Mikor vegeztel, erezned kell, hogy megtertel. Ennyi. :))))))  Ha megse, utazz tibetbe es ott probalkozzal. :)))
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 23. 16:23
Előzmény: #56  Landlord
#57
A remény🐟+ utoljára!
Landlord 2022. 04. 23. 16:20
#56
Ez a topik mar ertelmet vesztette!  Miert akarnalak megteriteni???   :))))))))))
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 22. 21:56
#55
Szevasztok, fideszes fórumtársak! Segítsünk a dilemma eldöntésében, menjen vagy maradjon a csodafegyver, a rezsicsökk?
 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220422/elismerte-a-kormany-gigantikus-penzbe-kerul-a-rezsicsokkentes-nagy-dontes-elott-allnak-540673
Törölt felhasználó 2022. 04. 09. 20:48
Előzmény: #50  Peterbond
#54
És a balfasz ellenzék ezt se képes elmondani.
Tudom másik topik, de Gyurcsány takaroggy! :DDDDDDD
De egy harmadik topikban leírtam, hogy lehet nem is akart nyertni az ellenzék.
Mondjuk ezzel beáldoztunk pár lgbtq-t, de hát magyarországon már megszoktuk, hogy a siker járulékos veszteséggel jár....
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 09. 18:08
Előzmény: #6  Clint
#53
Te sejtetted jól. Mármint a behalást. A megtérítésem bizonytalan ideig szünetel.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 08:16
#52
Jó reggelt, kedves Fideszesek! Lelanyhult az érdeklődés a téma iránt.
 
Segíthetnétek a kettős kommunikációt kedvezően fogadnom, ti hogy csináljátok? Azt olvastam a minap több Fidesz és kormányhírben, hogy megvétóztuk az EP-ben a gázembargót, sokan gratuláltatok is nekik a közösségi felületeken, nagy sikerként értékelve a lépést. Ma meg látom, hogy minden fideszes EP képviselő megszavazta. És nem csak a gázembargót, hanem hogy Paksot nem piszkálhatják az oroszok, és hogy támogatjuk az országok önálló fegyverszállításait és a további uniós fegyverbeszerzéseket is. Segítetek a valóság ilyen meghajlítását pozitív megvilágításba helyeznem? Nem zárom ki, hogy ez helyes, csak még én nem látom tisztán, hogy hogyan, miként, miért. 
tucsok 2022. 04. 08. 08:05
Előzmény: #43  LappangSouchong
#51
Nem akarok megtéríteni senkit . Itt van egy briliáns elemzés , igaz mindkét nagy  tábor megkapja a magáét szerintem ezért is objektív.
 https://www.youtube.com/watch?v=jlPjULMYiZU
Peterbond 2022. 04. 07. 00:45
Előzmény: #48  tokos.
#50
Egy jó videó a témában ha esetleg tényleg érdekel a dolog. Angol.
.
https://www.youtube.com/watch?v=szf4hzQ5ztg&t=1560s
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 06. 21:14
Előzmény: #48  tokos.
#49
Na oké, de azt láttuk, hogy milyen minőségű anyag van a link mögött, arra se építs, inkább még nézz körül.
tokos. 2022. 04. 06. 19:21
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#48
Én küldtem linket. Beszólásra mit higgyek el?
Törölt felhasználó 2022. 04. 06. 19:14
Előzmény: #45  TurpUrfi
#47
Tényleg nagyon jó lenne ha tudnál jópár barátodnak szólni hogy minnèl többen mondják el a véleményüket. A pozitív meglátásaikat.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 06. 07:33
Előzmény: #45  TurpUrfi
#46
Köszönöm, nagy szükség volna rá :)
TurpUrfi 2022. 04. 05. 23:49
Előzmény: #43  LappangSouchong
#45
Mindjárt elküldöm a fórumot egykét ismerősömnek és jönnek is...téríteni :)))))))))
Zsugabubi
Zsugabubi 2022. 04. 05. 22:06
#44
A legnagyobb baj az, hogy az átlag szavazó..aki a fideszre szavazott, nem a fideszre, hanem az ellenzék ellen szavazott...akik meg az ellenzékre szavaztak, a fidesz ellen szavaztak..egyébként van ez a vicc, hogy a a foci az, hogy 22 ember kerget egy labdát, és végül a németek nyernek... Magyarországon amíg Gyurcsány Ferenc bármelyik ellenzéki pártba indul a fidesz fog nyerni.. azaz Orbán.. és pont azért mert a nép nem marha..legalábbis nem annyira :D
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 05. 21:01
Előzmény: #39  tokos.
#43
Kicsit bánt, hogy annyi a Fidesz szimpatizáns és egész nap nem jött senki ebből a sokaságból megtéríteni engem, nagyjából veled folytatok dialógust. Ne érts félre, élveztem, csak kár, hogy magadra hagytak a feladattal. Pedig még bele se fogtunk igazán.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 05. 20:54
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
Igen, nekem is volt egy olyan sejtésem, hogy a környezet ilyenekre vonatkozik.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 05. 20:53
Előzmény: #39  tokos.
#41
Nem is olyan sokára pedig nagyon sokat fogunk ezekkel a kérdésekkel foglalkozni, mert benne vagyunk nyakig.

Topik gazda

aktív fórumozók