Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Madeinhungary 2023. 11. 03. 14:06
#23240
Azért szeretnék gratulálni humika és lacika pajtinak, akik széttrollkodták a ff topikot és a hosszú évek óta minőségi munkát végző topikgazdának nekimentek. Főleg hh, akinek nagyon vastag az a bizonyos...
Zsolt90 2023. 11. 03. 08:06
Előzmény: #23237  szieszta
#23239
eleg csölatasod van. Regen sok valasztas nem volt, volt egy sema, ugy ment az elet es kesz. Azota kinyilt a vilag, szo szerint. Van ismerosom, ötven pluszosak, gyerektelenek es köszönik szepen jol megvannak, jo eletuk van. Nagyon eloiteletes vagy.
Madeinhungary 2023. 11. 03. 07:31
#23238
Szegény humikát egy hónapig nélkülözni kell a ff topikból. De azért itt lehet folytatni az agymenést, ne fogd vissza magad 🤣
szieszta 2023. 11. 02. 07:22
#23237

https://www.penzcentrum.hu/tech/20231102/rab-arpad-20-even-belul-megszulethetnek-azok-a-magyarok-akiknek-sohasem-kell-majd-meghalniuk-1142978
Nagyon érdekes, mikor a fiatalember arról beszél, hogy szülei 20 évesen már tudták, hogy családot akarnak, 3 gyereket és mit akarnak elérni, a mostani Z generáció meg csak teng leng.
Nekem is ez tűnt fel. Egy olyan elkényeztetett generáció nőtt fel, ahol mindent tálcán kapnak és nagyon elkényelmesedtek. Több 30 valahány éves rokonom éli az életét, párkapcsolat nélkül, mert az kötöttség. Nehogy már valakihez alkalmazkodni kelljen!
Azt gondoltam, hogy a karriert helyezték előre és majd csak utána jöjjön a család, de nem. Nem is akarnak családot. Jó ez így, ahogy van. Nem kell megszakadniuk a munkában és nincs semmi felelősségük. Csak magukért felelnek.
Ha belegondolok, hogy a gyerek mennyi lemondással jár, talán igazuk is van. De a mi időnkben ez nem volt kérdés, mert az öröm ezt bőségesen kikompenzálta. Nekik így valahol máshol kell megtalálni ezt az örömet. Mivel semmi nem köti őket egy helyre, utazgatnak, csavarognak, élik az életüket. Mondjuk arra kíváncsi lennék, majd öreg korukban mit csinálnak, de ez legyen az ő feladatuk.
Madeinhungary 2023. 10. 28. 20:35
#23236
Amúgy tök jó, hogy a ruszki imádó felelevenítette a topikot. Képzelem, hogy három hete milyen ünneplés volt náluk, amikor a zséket megtámadták...
Madeinhungary 2023. 10. 28. 20:25
Előzmény: #23234  ehe
#23235
Inkább beszéljünk arról, hogy miben fogadott humika és lacika, amit mindkettő letagadott? 
ehe
ehe 2023. 10. 27. 22:15
Előzmény: #22164  Placi82
#23234
Az állampapír topikban kimondottan hasznos hozzászólásai vannak.
Ja, nem.
Madeinhungary 2023. 10. 27. 19:51
Előzmény: #23232  Placi82
#23233
Épp a napsugarakat irányítja a napelemekre, hogy a solaros részvények végre emelkedjenek 🤣🤣
Placi82 2023. 10. 27. 19:47
#23232
Na mi van Humi kimenetel külföldre, el vagy tunve:)) 
Placi82 2023. 04. 08. 20:53
Előzmény: #23228  drexler76
#23230
Azt, hogy innentol ki "nyer", azt nem tudom, es nem is tudhatom, csak figyelek. Roviden osszefoglalva, csak az USA hegemonia elleni "paraszt lazadast" es okait  lattam előre. ( Nem talaltam rovidebb találóbb szót,  elnezest)De hogy mi lesz a vegkimenetele 1 ev, vagy 20 ev mulva , azt nem tudom. En csak egy porszem  vagyok, aki nagyon szereti a tortenelmet, a gazdasag tortenelemet, a filozofiat, mernoki tudomanyokat, es probalom kisakkozni a kimeneteleket. Ha adsz egy eldobhato email cimet, arra beírom milyen reszvenyeket vettem november elejen, ha erdekel, amit tartok onnatol. Mert a klonok egybol megjelennek,es en tenyleg hagyom ezt az egesz portfolio forumot. En innentol szívem szerint csak tortenelmi orientaltsagu topikba írnek, de nem talaltam olyat:)). 
Törölt felhasználó 2023. 04. 08. 20:18
Előzmény: #23228  drexler76
#23229
Igen igen, a dollár hegemóniájának vége.....
Különösen a renminbi jön felfele, szinte hasít :)
https://hold.hu/holdblog/dollar-euro-font-valuta-deviza-swift/
drexler76
drexler76 2023. 04. 08. 19:57
Előzmény: #23227  Placi82
#23228
Igen, emlekszem mik mentek itt, es sajnalom, hogy nehany troll miatt behalt ez a topic, viszont arra is emlekszem, h ezeket mind megmondtatok elore. Ezert is szerettem olvasni az irasaitokat. Ha nem is ez alapjan kereskedtem - mert forum alapjan soha - (kivéve RIG🤣😆), de adott egy iranyvonalat, amiket megfontoltam, jobban utananeztem.
De ha vege a dollar hegemoniajanak, akk.hogyan tovabb? ha nagyon begyengul a dollar, akk, kilove az USA pipirok is? Dollar megtakaritas felejtos? EU-ban en mar reg nem bizok, USA bab ev(tized)ek óta..
Egyelore atmentem cashbe, nagyon nem.latom most az iramyt, vagyis inkabb, hogy milyen kovetkezmenyei lesznek, annak, amit irtal, foleg, hogy lehetne ezt lekereskedni. Leginkqbb sehogy. :) 
Kis AI hypeban meg bizok, m glatjuk megmerem-e lovagolni. Kellemes Husveti Unnepeket!:) 
Placi82 2023. 04. 08. 14:12
Előzmény: #23226  drexler76
#23227
Hát én biztos, hogy nem fogok ide írni. Ugye emlékszel mi ment itt, milyen személyeskedés, pocskondiazas, oszeskuveshivozes, és alusisakosozas? De gondolom arra is emlékszel, hogy én már több mint egy éve mondtam azt, hogy megváltozott a világ, írtam, a vilagrend megvaltozasarol, a multi pólusú új világrendrol, dedollarizaciorol, és deglobalizaciorol, új tömb kialakulásáról az usa hegemoniaja ellen, a színfalak mögött, új penzrendszerekrol.  Na most mi történ azóta? A FOX, a CNN, a WSJ, Bloomberg, Kínai elnök, orosz elnök, brazil elnök, újságírói kérdésekre nyíltan bevalljak, továbbá a mervado mainstream gazdasági portálokon az utóbbi hetekben egyre több cikk jelenik meg! Akkor azért csak eltaláltam? :) De a sok vakhívő okos meg mindig tagadja, és alusisakkozza, összeesküvés hívőz.:) Én ezt előre megmondta ! És felmerulhet a kérdés, jó de mi értelme ezt figyelni, hisz úgyse tudunk rajta változtatni. Hát apukám az, hogy a mozgató rugók, érdekek, összefüggések, ok okozatok vizsgálata nélkül, tőzsdézni a mi kis porszemnyi mikrovilagunkban, ezen ismeretek nélkül olyan, mintha autópályán bekotott szemmel 130 al vezetni. Saját zsebenek ne legyen már ellensége az ember. Példa az utóbbi pár nap tortenesei például az olaj jövőjének szempontjabol(RIG, CPE, MRO, PBR, etc) . Szaudiak békét kötnek hosszú idő után Omannal. Szaudiak" békét" kötnek Iránnal, a Kínaiak közvetítő diplomácia mellett! A CIAigazgatoja az opec kitermelés vágás után, 2 nappal, (veletlenul:)) Szaudba utazik, és hosszú tárgyalásokat folytat. :). Szaud orosz közeledés predesztinalta az opec dontest hogy az olaj nem fog 70 alá kerülni idáig. De most meg ez is képlékennye vált, figyelni kell innentől. A geopolitika tortenesei, mozgato rugoi, 10-20% al befolyasolhatjak, plusz, és negatív irányba is az olaj árat peldaul . Mire a történések után ezt Elliottal, lekovetik, pár hét múlva, már régen eluszott a hajó :).  De én ezt leirni se tudnám jól, mert szavakkal le se tudnam írni, hogy máshogy figyelem, keresem az osszefuggesek vizsgálat, nekem más rugora jár az agyam, anomáliák szűréset, mozgatorugokat és érdekek figyelem. Pocskondiazast is kaptam érte, pedig már nagyon kesztyűs kézzel fogalmaztam. Akkor, inkább játszok a gyerekeimmel, vagy olvasok  helyette egy jó Mika Waltari könyvet. :). Én a Financial forecastba a se irok. Be védtem Humanoidot, mert annyit ütötték ott már.,igaztalanul🤣. De ennyi volt. Én megtettem a saját tetjeimet tavaly novemberben a tőzsdén, saját semamat követem, ha ugyerzem, hogy fordul a kocka, azonnal 180 fokos fordulatot veszek, a tőzsdén nem szabad rogeszmesnek lenni. Napi tradelest, mint Humi meg nem csinálok, csak a részvények vannak. Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Drexler:)
drexler76
drexler76 2023. 04. 08. 08:58
#23226
Ne halljon már ki ez a topik. Placi, Humi, hosszuhetvegen en most olvasgatnam az irasaitokat! ;) 
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 26. 10:19
#23223
joe001
joe001 2023. 03. 18. 12:27
Előzmény: #23221  don_king
#23222
Ez egy királyi poszt...D)
https://youtu.be/Ukn6UZ231h4

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek