Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:52
Előzmény: #6759  Törölt felhasználó
#6780
részben egyetértünk, ennek örülök, bár különbségek vannak köztük . ha meg kéne határoznom két mércét, egyet úgy, hogy a politikusnak semmi keresnivalója a parlamentben, akkor a mostani miniszterelnöknek ott lenne a helye, ha egy másikat, ami szerint a politikusnak semmi keresnivalója kormányban,akkor a volt miniszterelnök köztük lenne. de úgy gondolom,hogy legalább legyen esélye, hogy menthető legyen a demokrácia, előbb a jelenlegit kell leváltani. utána jöhetnek azoknak a politikusoknak a keresése ,támogatása, akik alkalmasak kormányzásra.
Bangóné volt MSZPs képviselő.  "Én mindig az a képviselő voltam, aki sokat tartózkodott az emberek között. Vonattal járok, és tömegközlekedést használok mind a mai napig. Ennek ellenére nehezen tudnám megítélni, mit gondolnak a választópolgárok. Valljuk be, A POLITIKUSOK BUROKBAN ÉLNEK , és nem biztos, hogy mindig azokkal az emberekkel beszélnek, akik kritikusak velünk szemben, hiszen inkább olyanokkal találkoznak, akik mellettük állnak, és a saját szavazóik."
Ezt a burkot kell lebontani minél jobban, vagy olyanokat megválasztani akik nem ilyen burokban élnek.  A jelenlegi pártok be vannak betonozva és nagyon nehéz új pártként megjelenni, pedig ez is egy megoldás lehetne. A versenyhelyzet rákényszerítené a politikusokat, hogy az jobban dolgozzanak, mint bármilyen piaci helyzeteben.
Abban igazad van hogy ha a politikusok nem is mind gazemberek, de maguk a pártok az önös érdekeiket képviselik sokszor és el vannak kényelmesdve, hogy nem tudnak kiesni a parlamentből, ha már egyszer bejutottak.
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:49
#6779
De ha már Trianon,akkor ugye azt a nagy demokrácia hívő  franciáknak köszönhetjük elsősorban,másod sorban a szintén nagy demokrácia hívő angoloknak és az amerikaiak is benne voltak,még ha nem is annyira mint az előző kettő ország.
Helix Nebula 2022. 03. 13. 10:47
Előzmény: #6768  Törölt felhasználó
#6778
 Vasárnap van és harmadik napja nincs benzin a benzinkutakon Debrecenben. De azért szépen ki van írva világító számokkal, hogy 479.90 Ft. :((
Csatlakozom, hogy ennyire buta kormányzati intézkedés rég nem volt. A közgazdaságtan arcul köpése, amit ezek a gazdasági "szakemberek" csinálnak. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:46
Előzmény: #6761  Törölt felhasználó
#6777
A magyar fizetőeszköz katasztrofális, nagy nulla. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:46
Előzmény: #6774  Törölt felhasználó
#6776

Bocsi elírtam.
Minden "magyar" kocsihoz járna x liter kedvezményes tankolhatóság.
tanrek 2022. 03. 13. 10:45
Előzmény: #6768  Törölt felhasználó
#6775
Bizonyára a kamerák előtt, fényes nappal, álarc nélkül bankot raboló is meg volt győződve arról, hogy érti az összefüggéseket, azért tette mindezt citromlét kenve az arcára....
Különösen érdekesnek tartom, hogy a magas lóról olyan összefüggéseknek a lokálisan gyakorolt hatásáról beszélsz (megjegyzem, azt sem helyesen, de ebbe most ne menjünk bele), amelyeknek a nagyobb képet nézve az eredeti szándéktól eltérően jelentős negatív hatásait csak kis korrigálandó malőrnek tartod. Tehát nem várod el, hogy a rövidlátást megértse az, aki mélyebben is látja az összefüggéseket? Végülis... ha úgy vesszük, van ebben ráció....
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:44
Előzmény: #6768  Törölt felhasználó
#6774

"Nem várom el senkitől sem,hogy megértse ezeket az összefüggéseket.".
Szerinte Te nem érted.
Azt hogy magyar, gépkocsihoz vagy igazolványhoz kötnéd?
Korlátoznád hogy egy "magyar" mennyit tankolhat, vagy üzletelhet vele?
Ha ezt a megoldást szeretnéd, akkor a jegyrendszer lenne a jó.
Minden "magyar" gépkocsihoz járna x liter tankolhatóság.
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:44
Előzmény: #6769  ________
#6773
Na,mi történt,elcsatolták Borsodot :))))))))))))))
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:43
Előzmény: #6754  badsector1
#6772
Ha én nem is tudom értelmezni,hogy mit jelent szerinted az,hogy egy Nato ország a Nato oldalán áll-e.akkor talán te megtehetnéd,hogy kiértékeled,hogy Orbán a Nato oldalán áll e vagy az oroszokén,ha már így kapcsolod össze a kettőt,mert akkor ezek szerint te nagyon tisztában vagy ezzel.Szóval akkor jöhet az elemzésed,hogy ki mellett is áll Orbán.
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:40
Előzmény: #6769  ________
#6771

Ekkorra baromságot írni, lassan énekelni kell a felszabadulás dalát.... 
gazmber 2022. 03. 13. 10:34
Előzmény: #6764  orbitalis
#6770
~egy hónapja is ezt mondtam, őrültség lenne neki menni ukrajnának, putylernek ebbe úgyis beletörik a bicskája, ahhoz túl nagy nép és túlságosan utálják a 'birodalmi ruszkikat'... nem fogják feladni ez látható és erre sztem csak az képes aki tudja, hogy neki van igaza, ha az ukrán vezetés egy hazug tolvaj banda volna, akkor már rég szétszaladt volna, vagy kezetcsókolt volna putylernek ahogy azt várta az első 2-3 nap után ...
(ahogy a (tolvaj, hazug?)fülkéscsürhe tenné, ha itt történne ugyanez...hiszen a legelejétől ezt tolja a képünkbe, hogy miért nem hódolnak be az ukránok (talán mert van gerincük?).) (?) szvsz
________
________ 2022. 03. 13. 10:33
Előzmény: #6754  badsector1
#6769
O1G elhozza nekünk Trianon 2-t a szélkakas politikájával...
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:25
Előzmény: #6763  tanrek
#6768
Ha elengedik piaci árba a benzin árát mindenki számára az csak olaj lesz a tűzre az elszabaduló inflációnak,amit írtam,hogy a magyaroknak járjon az adómentes benzin a külföldieknek pedig nem,az az országnak előnyére válna,mert infláció ellen hatna.Nem várom el senkitől sem,hogy megértse ezeket az összefüggéseket.
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:25
Előzmény: #6763  tanrek
#6767

be kell vezetni a jegyrendszert:))
szépen haladunk , csak sajnos rossz az irány:((
badsector1
badsector1 2022. 03. 13. 10:22
Előzmény: #6764  orbitalis
#6766
a 1,5 millió katona reális, mivel egy települést ha elfoglalnak a ruszkik, akkor onnantól kezdve ott kell hagyni katonákat, különben nincs elfoglalva.
ez a 200 ezer katona csak arra elég, hogy sunyi módon szétlőjék a városokat, elfoglalásra kevés egy ekkora országhoz.
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:21
Előzmény: #6761  Törölt felhasználó
#6765

"Nem tudom honnan veszed,hogy 400 Ft felett van az euró,ahogyan nézem 381"
.
Az árfolyam volt 400 ft felett, a kamatemelés (szerintem ideiglenesen) visszahozta 400 alá, de valójában nem 10-20 forint eltérésre gondoltam. A Fidesz 270 körülin vette át, vagy hasonlíthatod a szomszédos országok árfolyamváltozásához is.
orbitalis
orbitalis 2022. 03. 13. 10:17
#6764

Nagyon szépen erősödnek az orosz hangok az anyaországban:
„Az ukrajnai háború nagyon nyomasztóan hat a társadalmunkra. Ukrajna, bárhonnan is nézzük, ezer személyes szállal kapcsolódik Oroszországhoz. Az ártatlanok egyik csoportjának szenvedése nem kárpótol más ártatlanok szenvedéséért. Nem látom valószínűnek, hogy nácitlanítani tudunk egy ilyen hatalmas országot. Másfél millió katonát kellene odavinnünk, hogy ellenőrizni tudjanak mindent. Ugyanakkor nem látom azt a politikai erőt, amely az ukrán társadalmat oroszpárti irányba tudná konszolidálni. Akik arról beszéltek, hogy [az ukránok] tömegesen vonzódnak Oroszországhoz, nyilvánvalóan rosszul mérték fel a helyzetet. A legfontosabb ebben a helyzetben, hogy állítsuk le a katonai műveleteinket.”
Pityunak ez volt az utsó akciója.
Az orosz birodalom elbukott.
tanrek 2022. 03. 13. 10:14
Előzmény: #6742  Törölt felhasználó
#6763
Valóban nem ez a fő topic, de ha már felmerült, szeretnélek megkérdezni, hogy te az árstoppot csak egy kis botlásnak tartod, amit kicsit benéztek, de tanultak a hibáikból és korrigáltak? Azt te egy kis malőrnek tartod, hogy nem gondoltak arra, hogy a környék összes autója nálunk fog tankolni? Ha idősebb vagy mint 25 éves, még te is emlékezhetsz arra, hogy nem olyan rég a benzin-turizmus egész nagyban zajlott a határokon, komolyan átalakított benzintankokkal. Azzal, hogy szerinted ez a kis "baki" még belefér, csak azt árulod el, hogy kb. milyen színvonalat vársz el egy ország vezetőitől....
Erre a külföldi/belföldi rendszám alapján történő megkülönböztetésre igazából reagálnom sem lenne szabad, mert ez már az a szint, ahol a vitának sincs értelme. Ez csak az olyan félredrótozott fejekben fordulhat meg, ahol az is gond nélkül megfér, hogy NATO tagok is vagyunk, de nem is kérünk a NATO-ból. Ugyanaz, csak az EU-val. Persze, EU, de majd mi lessük a rendszámot, és annak megfelelően.... (arra már nem térek ki, hogy hány belföldi cég használ valahol külföldön forgalomba helyezett flottát... van olyan élelmiszer-üzletlánc, akinél ha online rendelsz, külföldi rendszámú autóval hozzák ki az árstoppos csirkefarhátat....)
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:13
Előzmény: #6749  Törölt felhasználó
#6762
skatulyázol és az elméd rabja vagy egy zárt rendszeren belül vagy csak képes gondolkozni ahol fehér és fekete létezik az árnyalatokat nem látod,ez az emberi gondolkodás alap szintje,az emberek zöme ezen a szinten él és mozog és hozza meg a döntéseit.
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 10:08
Előzmény: #6744  Törölt felhasználó
#6761
Nem tudom honnan veszed,hogy 400 Ft felett van az euró,ahogyan nézem 381 jelenleg,ettől függetlenül persze lehet még 500 is,mint ahogyan a benzin ára 1000 Ft is.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek