Topiknyitó: cashattack 2019. 02. 11. 00:09

Wirecard  

Akit érdekel a téma!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaba2001 2019. 03. 15. 21:23
Előzmény: #79  kissbuda
#80
Na ez jol hangzik, koszi. Biztato.
kissbuda
kissbuda 2019. 03. 15. 20:58
Előzmény: #78  kissbuda
#79
Az alábbi tweet jelent meg a WC-től:
Wirecard@wirecard·3 hWe would like to thank you for your understanding and patience. The final report will be available soon and will fully clarify the current situation
kissbuda
kissbuda 2019. 03. 15. 17:17
Előzmény: #74  kvantitativ
#78
Ez az egész mostani cirkusz arra szolgál, hogy az R&T jelentését negligálják. Lényegében mint már lentebb is hivatkoztam a Spiegel cikkére, már az előzetes jelentés is megkérdőjelezte az abban foglalt állítások hitelességét, bár nem is vetette el a további részletesebb vizsgálat megindítását. Ezt egyébként pont az ügyvédi iroda ajánlotta a cégnek a belsős ellenőrzés lezárását követően. A vizsgálat tehát 8 hónapja van folyamatban és bármelyik nap előállhat a cég vele, mivel jól értesültek szerint már befejezték a vizsgálatokat. Az India dolog meg már 2016-ban is előkerült Dan McCrum-nak hála, viszont 2017-ben megnyugtatóan lezárásra került az is.Aki bővebbet szeretne az Indiai ügyről annak itt a mai Bloomberg cikk: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-03-15/wirecard-drawn-into-investor-lawsuit-over-role-in-india-deal
A citi pedig az elhúzódható vizsgálatok okozta bizonytalanság miatt módosított az ajánlásán.
kvantitativ
kvantitativ 2019. 03. 15. 16:11
Előzmény: #76  pomperj
#77
a Citigr. csökkentette a célárát 144-ről 100ra, mert úgy látja hogy sokáig fognak  tartani a vizsgálatok. A célárak többsége még 200 körül vannak.
pomperj
pomperj 2019. 03. 15. 15:13
Előzmény: #75  pomperj
#76

Megertem  a minuszolokat. Egy hete 120, most 104.
Ha benne lennek, akkor nekem sem tetszene. De meg mindig sokkal jobb itt adni, mint 40-ert.
pomperj
pomperj 2019. 03. 15. 13:45
Előzmény: #74  kvantitativ
#75

Tul sok zuros/csalas-gyanus ugy van ahhoz, hogy el lehessen hessegetni a problemakat.
Amugy meg nem az invesztor dolga lekuzdeni a problemat, arra ott a management.
Meg mindig a legokosabb angolosan tavozni. Igen sok van meg lefele.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190315v00pq8vcy.jpeg
kvantitativ
kvantitativ 2019. 03. 15. 13:22
Előzmény: #73  Thomas1987
#74
Most kitalálták a rágalmazók,  hogy vett a Wirecard egy indiai céget pár éve, amiért papíron sokkal többet fizettek érte mint valójában.Tehát újabb vád.
Thomas1987 2019. 03. 15. 12:47
#73
103,825 -12,125    -10,46%
https://de.investing.com/equities/wire-card
rolpic
rolpic 2019. 03. 15. 10:39
Előzmény: #69  rolpic
#72
*április 18.
kissbuda
kissbuda 2019. 03. 14. 23:26
Előzmény: #70  rolpic
#71
A hétfőn megszerzett bírósági jegyzőkönyvet úgy néz ki, hogy mára sem sikerült teljesen végigolvasni egyeseknek, igy csodálkozott rá a handelsblatt, hogy már az Indiai egységet is vizsgálják a szingapúri hatóságok. Kiváncsi vagyok mikor sikerül végre a végére jutni, miközben már kedden megírták, hogy további 6 leánynál is vizsgálat folyik.
Sokkal izgalmasabb a Spiegel mai cikke. Az újság birtokába került az a 31 oldalas ~ még tavaly, május 4-én készült ~ jelentés, ami alapján robbantotta ki a sztorit DM a FT újságírója.
A jelentés arról szól, hogy egyes alkalmazottak megkérdőjelezték a szingapúri iroda könyvelési gyakorlatát, viszont az újság szerint vannak olyan jelek a jelentésben melyek megkérdőjelezik annak értékét (valóságát). A jelentés főként egyetlen bejelentő nyilatkozatán alapul és konkrét állításokat támaszt egyes eseményekre vonatkozóan, amelyek alig igazolhatóak. A FT újságírójának birtokában vannak még emailek, amit a spiegel nem kapott meg és amiről a WC azt állította, hogy nem lehetnek eredetiek - magyarul manipulál(ha)ták őket - mivel azok csak a cég német központjában lévő szervereken elérhetőek, és az FT nem győződött meg ezek eredetiségéről. Ezt a céggel egyeztettve meg tudta volna tenni, de valamiért nem találták ezt szükségesnek. 
További érdekesség még a cikkben, hogy a R&T ügyvédi iroda február 3-án azt nyilatkozta, hogy senki sem tudta igazolni a FT cikkben leírt bűncselekmények gyanúját, miközben a tavalyi elózetes jelentés még merőben mást próbált beállítani. A tavalyi jelentés készítői közül  a két külsős partner jogviszonya, továbba a jelentés készítésében közreműködő 3 ügyvéd munkaviszonya  időközben megszünt. 
rolpic
rolpic 2019. 03. 14. 18:13
Előzmény: #69  rolpic
#70
Már 110 alatt, zárás után?
rolpic
rolpic 2019. 03. 14. 16:40
Előzmény: #68  kissbuda
#69

A belső vizsgálat felmenti az accounting managert: https://www.reuters.com/article/us-wirecard-stocks/wirecard-says-internal-probe-exonerates-asia-pacific-accounting-manager-idUSKCN1QV1FU
Erre rallizott egy picit, aztán megint zuhan az árfolyam. Visszavenném, mert április 8. még messze van, de a külső jelentés előtt már nem merem. Úgy érzem, az nem fogja teljes mértékben felmenteni a céget, és akkor meg tuti a további esés. Én az árfolyamgörbén is azt látom, hogy beeshet a korábbi minimum (95 környéke) alá.
kissbuda
kissbuda 2019. 03. 13. 19:54
Előzmény: #67  kissbuda
#68
Pletykák szerint holnap reggelre várható a külsős jelentés
kissbuda
kissbuda 2019. 03. 13. 12:29
Előzmény: #66  kissbuda
#67
Én egyébként továbbra is úgy gondolom, hogy van alapja az állításoknak, viszont az, hogy ez melyik ország melyik jogrendszerében tekinthető esetleg bűncselekménynek, vagy csak egy szokásos könyvelési anomália azt nem tudom. Viszont a FT állításaiban szereplő 37 millió eurós összeg abszolút nem fogja megrengetni a WC-t, pláne nem ha csak a 6 millió eurós összegről van szó, amit meg a CEO állít.
kissbuda
kissbuda 2019. 03. 13. 12:21
Előzmény: #62  kvantitativ
#66
Rosszul értelmezed, hiszen akkor árfolyam emelkedés lenne, nem esés. A helyzet az, hogy a WC próbálta visszakérni a lefoglalt iratokat, eszközöket de a bíró ennek nem adott helyt, vagyis nem kapják egyelőre vissza a lefoglalt dolgokat, valamint azt is kérték, hogy csakis a FT cikkében szereplő állításokra irányuljon csak a vizsgálat, ezt is elutasította a bíró. Igaz ez a hír már hétfő reggeli, de csak tegnapra sikerült a WSJ majd  FT cikkel felhívni rá a figyelmet, mindjárt egy órási nagy leleplezéssel, vagyis a FT szerint a "főbűnös" EK február 9. óta nem elérhető. Erre volt tegnap késő este a CEO reuters nyilatkozat, hogy a vizsgálat idejére szabadságra küldték, ami teljesen szokványos ilyen esetben. Igaz ezt a sztorit Dan Mccrum már február 11-én is megpróbálta eladni, akkor éppen egy ausztrál cikkre hivatkozva. Az is érdekes kérdéseket vett fel, hogy egy folyamatban levő nyomozással kapcsolatban, hogyan jut olyan infókhoz Dan Mccrum, amik a tegnapi cikke alapját képezik.Egyébként érdemes még ezt a mai cikket is elolvasni, ami további kételyeket vett fel ebben a "hová tűnt" dologban, és aminek alanya, a Zatarra ügyben megvádolt egyén.
http://www.deraktionaer.de/aktie/wirecard--aktie--financial-times--edo-kurniawan--singapur--dan-mccrum--skandal--fraser-perring---wheresedo--boersenbriefing-454810.htm?ref=koop
rolpic
rolpic 2019. 03. 13. 11:59
Előzmény: #64  rolpic
#65
Telefonról duplán küldi? Telefonról duplán küldi? ;) bocs...
rolpic
rolpic 2019. 03. 13. 11:58
Előzmény: #62  kvantitativ
#64
Igen, de ez olyan feltételes módos fogalmazás. Nem egyértelmű tényközlés. A tegnap esti hír is érdekes, miszerint az ázsiai accounting managert felmentették a munkavégzés alól a vizsgálat lezárásáig. A FT szerint a cég nem is éri el, ezt a Wirecard cáfolja. Nekem az annyira volt jó, hogy elment a szűkre vett stopom, de most visszavehetném bőven. Ez a mai esés bizalonvesztés vagy mindenki parasztshortol? Mert ugye rendes short nincs.
rolpic
rolpic 2019. 03. 13. 11:58
Előzmény: #62  kvantitativ
#63
Igen, de ez olyan feltételes módos fogalmazás. Nem egyértelmű tényközlés. A tegnap esti hír is érdekes, miszerint az ázsiai accounting managert felmentették a munkavégzés alól a vizsgálat lezárásáig. A FT szerint a cég nem is éri el, ezt a Wirecard cáfolja. Nekem az annyira volt jó, hogy elment a szűkre vett stopom, de most visszavehetném bőven. Ez a mai esés bizalonvesztés vagy mindenki parasztshortol? Mert ugye rendes short nincs.
kvantitativ
kvantitativ 2019. 03. 13. 10:28
Előzmény: #61  kissbuda
#62
Jól értelmezem a hírt, hogy a Szingapúriak nem vizsgálódnak tovább, mert a hatáskörükön kívül esik az ügy, és visszaadták a lefoglalt iratokat is? 
https://www.boerse-online.de/nachrichten/aktien/wirecard-aktie-gibt-nach-verwirrung-um-asien-manager-1028025726
kissbuda
kissbuda 2019. 03. 08. 20:53
Előzmény: #60  kissbuda
#61
Volt ma minden mint a búcsúban. Titokzatos tweet a CEO-tól - szerinte rövidesen újra WC növekedése lesz a téma a parketten, Goldman Sachs bejelentés - újra növelte részesedését, ráadásaul elég drasztikusan 1,22%-ról 6,8%-ra, valamint Bloomberg információ a vizsgálat befejezéséről és napokon belüli közzétételéről.
Szerintem hétvégén közzéteszik. 

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek