Mondjuk a tököm kivan ezzel, hogy minden kormány piszkálja első körben a befektetések utáni adózást. Mindig erről a rétegről próbálnak meg lehúzni még 1 bőrt, akik nem cseszik el az egész fizut minden marhaságra hanem próbálnak gondolni a jövőre is. Ha már megdolgoztam ezért a pénzért amit befektetek, azután egy vagon pénzt már befizettem az államkasszába, de ez nem elég... még ha nyereségem van akkor az után is fizessek. Szerencse hogy idén drága részvényünk csak jó nagy mínuszt termelt....
Azért ezt se hagyjuk ki: "Ehhez a korábban benyújtott SAFE-terv mielőbbi felülvizsgálatára és várhatóan átdolgozására lesz szükség, valamint arra, hogy ezt az Európai Bizottság elfogadja" Természetesen én is abban bízok, hogy lesz szerepünk benne, de közel sem akkora szerintem mint korábban lett volna.
Köszönjük a beszámolókat, én nem tudtam most menni, így kajálni sem. A múltkor meg mire odaértem már semmi nem volt.. :) na mindegy nem ez a lényeg. A saját részvény vásárlást nem értem, ha úgy gondolják hogy többet ér akkor igen is venni kellene. Mindenképp pozitív jel lenne számunkra, talán egy kis bizalmat is építene mert valljuk be az az elmúlt időben alaposan megcsappant. Hülyeség ez a bennfentes duma, a Telekom is épp veszi magát meg a többi.
Telex: "A védelmi hitelről azt mondta: ez több mint 6400 milliárd forint hitel lett volna, amivel az Orbán-kormány haveri cégeket akart kitömni. A kormány át fogja ezt tekinteni, már ki is adták a honvédelmi miniszternek, hogy vizsgálja meg, mi az a vállalásokból, ami most szükséges, és mi az, amit hitelből kell teljesíteni, mi az, amit nem.Azt mondta, hogy a 4ig céggel kötött, senki által meg nem tárgyalt 1300 milliárd forintos kötelezettségvállalás pár héttel vagy nappal a kormányváltás előtt történt. Ebből szerinte nyilván lesz olyan rész, amit érdemes átvenni."
"A honvédelmi miniszter áttekinti, hogy ezekből a kiadásokból mi szükséges és milyen megállapodások köttettek eddig ennek keretében - mondta a honvédelmi kiadásokat, fejlesztéseket finanszírozó SAFE-hitelkeret igénylés kapcsán. Ezeket a programokat felül fogjuk vizsgálni, nyilván lesz olyan rész, amit érdemes átvenni. Ez egy kedvező hitel - ismerte el.Nem is biztos, hogy érdemes egy ilyen közös hitelfelvételbe belevágni, de ez a hosszú távú jövő kérdése - mondta kérdésre válaszolva Magyar Péter."