Topiknyitó: Portfolio 2017. 12. 27. 08:05

Folytatódik a hanyatlás: 20 éves mélyponton az egyetemisták száma Magyarországon!  

Ugrás a cikkhez
Egyre kevesebb hallgató jár a felsõoktatásba és csökken a nappali képzésben résztvevõk száma is. A legfrissebb adatok alapján azt láthatjuk, hogy több mint egy évtizede szinte töretlen a lejtmenet, mostanra olyan kevés hallgató
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 12. 27. 13:01
Előzmény: #19  -pny
#20
Megvallom őszintén , nem értem a magyarázatodat! Azt látom nem akarsz válaszolni a hozzászólásodban! Hiába olvaslak figyelmesebben nem látom a logikádat! Talán mert nincs is logika benne! Legalább azt értelmezzed, amihez hozzászóltál! Ha nem szóltál hozzá, akkor nincs mit értelmezni sem! Kedvelem a stílusodat!
-pny
-pny 2017. 12. 27. 11:56
Előzmény: #13  madxa
#19
"A tankötelezettségi korhatárnak nincsen köze a diplomások számához."
.Hol is írtam szerinted, hogy köze van? Olvass figyelmesebben, ha pedig nem megy a szövegértés, kérjél segítséget.
Peterbond 2017. 12. 27. 11:55
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#18
Jaj ne mar. Persze a 80-as 90-es evekbe meg mindenki csak tanult senki se jart el bulizni meg inni csapatosan. A fiatalok pedig mind szuzen hazasodtak. Gondolom te is voltal fiatal szoval csak emlekez vissza teged mennyire kotott le a tortenelem es nyelvtan es mennyire a szomszed padban ulo lany hosszu combja. Hagyjuk mar az erkolcsi melypontot. A mai fiatalok se rosszabbak a mai 40-eseknel amikor azok voltak fiatalok. Max mas zenet halgattak mas volt a szorakozas es mas piakat ittak.
-pny
-pny 2017. 12. 27. 11:55
Előzmény: #11  cumi01
#17
"Már vártam ezt a hozzászólást."
.
És ezzel szerinted te cáfoltad, hogy amit írtam, az igaz lenne?
exmnbs1 2017. 12. 27. 11:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#16
Minél jobb egy iskola annál többen mennek szvsz
settevoltesette 2017. 12. 27. 11:46
Törölt hozzászólás
#15
Adelchi
Adelchi 2017. 12. 27. 11:39
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#14
"A tények igazak, de a probléma elsősorban a szülők felelőssége, nagy részüket egyszerűen nem érdekli a gyermekük jövője."Erről jut eszembe, valamikor a 90-es évek legelején javasolták,  (hogy kik, már nem emlékezem rá), hogy a nyugdíjakat maximalizálni kellene, és az SZJA jelentős részét a befizetők szülei kapják meg. Ezzel ösztönözték volna, hogy legyen legalább kettő, de háromnál ne több gyerek,  akiket megfelelően lehetett volna felnevelni, taníttatni és így a gyerekek minél több adója biztosította volna a szülők időskori megélhetését. Ezzel ösztönözni gondolták a növekvő utódszámot, minőségibb felneveléssel, korlátozva a csak a  családi pótlékért való, a nyomort ujratermelő gyerekvállalást. A bevezetését fokozatosan, egy emberöltő alatt megvalósíthatónak gondolták. A pontosabb részletekre már  nem emlékszem, de arra igen, hogy egyik pártnak sem tetszett.
madxa 2017. 12. 27. 11:26
Előzmény: #9  -pny
#13
Megint sikerült olyat írnod ami nem kapcsolódik össze.
.
A tankötelezettségi korhatárnak nincsen köze a diplomások számához.
Ahogyan a stadionépítési program sem kapcsolódik az oktatáshoz.
A kisvonat pedig teljesen értelmezhetetlen összehasonlítási alap ebben a kérdésben.
.
Stróman? 
Ezzel nem tudtam mit kezdeni, de hiányoltam a 20000 rogánmigráns megemlítését, az kimaradt.
cumi01 2017. 12. 27. 11:26
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#12
A cikkböl szerintem nagyon hiányzik egy regionális összehasonlítás. Megítélésem szerint pl. Ausztriában sokkal kevesebb a diplomás, mint Magyarországon. Még vezetöi pozipan is vannak diploma nélküliek.
-
DE: szerintem nem feltétlenül buta vagy neveletlen, akinek nincs egyetemi/föiskolai diplomája, vagy fordítva.
cumi01 2017. 12. 27. 11:23
Előzmény: #9  -pny
#11
Már vártam ezt a hozzászólást.
cumi01 2017. 12. 27. 11:22
Előzmény: #2  exmnbs1
#10
Ez elvileg pozitív lenne (mert más fizeti).
-pny
-pny 2017. 12. 27. 10:58
Előzmény: #1  Portfolio
#9
Tankötelezettség leszállítása, csökkenő diplomás arány = általánosan romlik az iskolázottság, minden szinten. Köszönjük, Viktor. De örülünk, hogy a kerted végében is van stadion és kisvasúttal mehetsz oda a stróman haverodtól is.
Törölt felhasználó 2017. 12. 27. 10:24
Előzmény: #3  pitcairn2
#8
Szerinten legjobban akkor jár, ha Nyugat-Európába megy egyetemre, és mellette dolgozik. Megjegyzem, pl. angol vagy skandináv tanrend mellett sokkal inkább van erre lehetősége, mint itthon, és simán meg tud élni belőle úgy, hogy a tandíjat is kifizeti. Esetleg 1 év csak munka, és ut1na egyetem ugyanott. Emellett pl. Dánia ösztöndíjjal várja a kelet-európai fiatalokat a műszaki egyetemeire. Bár anno én is gondolkoztam amikor érettségiztem külföldi tanuláson, de elvetettem, most még több jó lehetőség van, jó eséllyel ez az, amit másképp csinálnék, így a színvonalban béka segge alatt lévő, de lelkileg megterhelő magyar felsőoktatást is elkerültem volna.
exmnbs1 2017. 12. 27. 10:15
Előzmény: #3  pitcairn2
#7
minek, mikor egyből mehet és felveszi kint a diákhitelt?
Törölt felhasználó 2017. 12. 27. 09:53
#6
Nem tartom jónak a cikket.
A tények igazak, de a probléma elsősorban a szülők felelőssége, nagy részüket egyszerűen nem érdekli a gyermekük jövője. Szétszakadt családok, neveletlen buta gyerekek, erkölcsi mélypontok...ez a nagy probléma.
Egyszerűen nagyon sokan jövőkép nélkül érik el a 18. életévüket. Már általános és középiskolában sem sikk a tanulás! Videojátékok, you tube,  filmek, bulik. Tragikus a helyzet.
pitcairn2 2017. 12. 27. 09:26
Előzmény: #4  lzoli41
#5
a felsőoktatásban résztvevők aránya speciel szerintem nőtt... 
lzoli41 2017. 12. 27. 09:21
#4
Ez a tény a humán tőke csökkenését jelenti, ami kínálati oldal egyik eleme. Pedig az egyik legegyszerűbb fiskális politikai eszköz lenne, hiszen az oktatási kiadások növelésével elérhető, hogy hosszú távon lényegesen nagyobb mértékben növeljék mind az egyéni jövedelmeket, mind az adóbevételeket. Sajnos mind az állami vezetők,mind a befolyással bíró vállalkozók részéről erős törekvés hangzik el arra, hogy több szakképzettre, szakmunkásra lenne szükség. Szerintem az is hozzájárult ehhez a folyamathoz, hogy a vállalkozások részéről nem növekszik a kereslet a diplomások irányába, nem tudják a vállalkozásaikba hasznosan beépíteni. Másrészt az állami alkalmazásban lévő diplomások bére és elismertsége a piaci átlagbérekhez képest nagyon lemaradó. Nem ad feltétlenül jó kilátást a diploma.
pitcairn2 2017. 12. 27. 09:17
Előzmény: #2  exmnbs1
#3
ilyen is van, de jelentősen csökkent a potenciális korosztályok létszáma (demográfia), illetve megkopott már a papírszerzés értékébe vetett hit... (nem alaptalanul...)
megjegyzem szerintem sokkal jobban jár a mai 18 éves, ha egyetem/főiskola helyett kimegy dolgozni nyugatra, néhány év alatt magas szinten elsajátít egy idegen nyelvet, majd ott végzi el a főiskolát/egyetemet - akár munka mellett is... 
exmnbs1 2017. 12. 27. 08:05
Előzmény: #1  portfolio
#2
A csökkenés fő oka szvsz hogy sokan külföldön tanulnak

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek