Topiknyitó: penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 09:51

DIKTATÚRÁKBAN a kormánypárton kívül köztéren ki helyezhet még el politikai tartalmú plakátokat?  

Épp erről beszélgetett tegnap két ember, amikor beszálltam a mercibe, de nem hallottam a választ, mert a sofőr becsapta az ajtót.

Szóval diktatúrákban hogyan megy a politikai plakátolás?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 03. 21:06
Előzmény: #282  pitcairn2
#360
Mit jelent pontosan, hogy "nem vagyok egy állami egészségügy fan"?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 03. 20:59
Előzmény: #357  pitcairn2
#359
Nem tudom, hogy feltűnt-e, de 1942 és 1944 között a cseheknél nem volt hadműveleti terület (front, stb.), és a frontra sem küldtek cseh hadtesteket.
pitcairn2 2017. 07. 03. 20:21
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#358
"Ha nem lennél csak szóhuszár, akkor megnézted volna alaposan az adatokat, amiket te hoztál(!), vagy te kértél (!), mert lusta vagy magad keresni. " még mindig ott tartunk hogy erről te fogsz - pontos, európai szintű összehasonlító - adatokat hozni, mert neked az úgymond "könnyű", de eddig sajnos kudarcot vallottál... ha fele annyi energiát fektettél volna az adatbányászatba, mint a primitív, lumpenproletár mocskolódásba talán már tudtál volna vmi érdemit is prezentálni az adatok tekintetében...
pitcairn2 2017. 07. 03. 20:17
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#357
" Ha használnád az eszedet, elgondolkodhatnál, hogy ha háborúban mindenhol visszaesés van," ha használnád a szemedet akkor észrevennéd, hogy az állítólag "pontos" cseh adataid 1942 és 1944 között nőttek... legalábbis egy ilyen grafikont mellékeltél nekem...
pitcairn2 2017. 07. 03. 20:07
Előzmény: #355  pitcairn2
#356
furcsán kezeli ez a fórum a word-ből beillesztett szöveget..
pitcairn2 2017. 07. 03. 20:04
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#355
1. 1. továbbra is várom a részletes adatokat, amiket állítólag „nagyon könnyű” begyűjteni a neten 2. 2. 1942-ben 1800 kilométerre volt a front a magyar határtól és az ország éppen a hadikonjunktúra – akkor legalábbis kellemesnek tűnő - állapotában leledzett… az egészségügyi és a szociális programokba is ömlött a pénz… MI a fenétől kellett volna 1942-ben csökkennie a várható átlagos élettartamnak Magyarországon?! 1942-ben még a második magyar hadsereg katasztrófája is jövő zenéje volt… ezzel szemben a Cseh-Morva Protektorátus 1938 óta német megszállás alatt volt… ez gondolom vmilyen szinten közrejátszott az ottani adatok alakulásában, pl. az 1940 és 1942 között bekövetkezett minimális csökkenésben DE a valódi mélyrepülés ott is csak 1944-ben kezdődik… 1942 és 1944 között az ÁLTALAD mellékelt grafikon szerint a várható átlagos élettartam tekintetében NÖVEKEDÉS volt a NÁCI megszállás alatt álló Csehország területén… ha nem hiszed akkor újra sasold meg az internetről összebuherált szupergrafikonodat… link (138 oldal jobb felső sarok…) no ez akkor most hogy is van? ezek az adatok SZERINTED úgymond „pontosak”, míg magyar adatok „nem pontosak”… a megszállt, kizsákmányolt Csehország esetében még nőhetnek is az adatok 1942 és 1944 között,de Horthy rezsim által züllesztett magyar állam esetében már 1942-ben össze kéne omlaniuk?! annyi hülyeséget hordasz össze a prekoncepciód mentén, hogy az már szinte fájdalmas…
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 17:50
Előzmény: #352  pitcairn2
#354
Azt az ábrát azért ajánlottam, mert látszik rajta, hogy minden ország nagyjából egy trendet követ, csak idöben eltolva. Persze, elötte leírtam neked számadatokkal is. De neked hiába. Az nem adat, vagy mi? De ha már kötözködsz a lényegtelenen...Talán nem te írtad, hogy a grafikon alapján beértük a cseheket? Nem te írtad, hogy a grafikon alapján töretlenül, a szomszédokat lekörözve nö a várható élettartam magyarországon? 1942-ben is? Holott, ha beírtad volna a keresöbe, amit javasoltam, akkor a csehekröl kaptál volna részletes adatokat, és magyarázatot is, hogy a háborús helyzetben mi lehetett az oka a drasztikus visszaesésüknek, mert nekik volt statisztikájuk 1945-re. Ha megnézted volna, az általad belinkelt magyar adatokat, akkor láthattad volna, hogy magyar adat csak 1941-re van. Ha használnád az eszedet, elgondolkodhatnál, hogy ha háborúban mindenhol visszaesés van, ahol van adat, akkor nálunk miért nincs? De megfejtetted :) áramlik a pénz az eü-be, tehát háborúban javulás lesz :) Ha nem lennél csak szóhuszár, akkor megnézted volna alaposan az adatokat, amiket te hoztál(!), vagy te kértél (!), mert lusta vagy magad keresni. Az egy dolog, hogy elvakult hülye vagy, aki a józan észt eldobja...az egy dolog, hogy naponta öntöd a grafikonokat a fórumra, de hirtelen nem megy, és tölem várod, csináljak valami "értelmeset". De hogy meg se nézed rendesen, amit a lusta fejed elé teszek... Nem baj, elteszem töled emlékbe, hogy háborúban javulnak az élettartamok, mert döl a pénz az eü-be...Én a helyedben már rég jegeltem volna a témát, de hát te nem az a fajta vagy. Neked meggyözödésed van. Veszélyes dolog :)
pitcairn2 2017. 07. 03. 17:05
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#353
és a teljes bekezdés persze így hangzott: "különben Magyarországon 1942-ben még nem nagyon volt háborús pusztítás, az egészségügyi rendszer is dinamikusan fejlődött... annak egyébként nem rossz a háború, mert akkor relatíve sok pénz szokott erre a területre áramlani... (nagyon csúnyán néz ki az, ha a hős katonákon akarnak spórolni...)" bár tök mindegy, hogy mit írok, hiszen úgy is azt látsz bele amit akarsz, néhány jó ízes gyalázkodás, sértegetés között...
pitcairn2 2017. 07. 03. 17:02
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#352
"A háború jót tesz a várható élettartamnak? " ilyet eddig csak te írtál... én csak az alábbit írtam: "az egészségügyi rendszer is dinamikusan fejlődött... annak egyébként nem rossz a háború, mert akkor relatíve sok pénz szokott erre a területre áramlani. (nagyon csúnyán néz ki az, ha a hős katonákon akarnak spórolni...)"
settevoltesette 2017. 07. 03. 16:58
Törölt hozzászólás
#351
pitcairn2 2017. 07. 03. 16:57
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#350
no összegezzünk: először az alábbi linken arról hencegtél, hogy „marha egyszerű adatokat” hozni a témában… link erre én pontos kimutatást kértem tőled az 1938-as állapot és az összes európai állam kapcsán… link és mit kaptam végül tőled? néhány európai ország esetében néhány grafikont… a néhányat nem véletlenül hangsúlyozom ki, mert az általad nagy büszkén előbányászott cikkben egy csomó állam kapcsán csak 1945 után indulnak a grafikonjaid… adatbázist, táblázatot persze semmit sem kaptam… ennek ellenére elismerően fogadtam ezt, miközben te folyamatosan sértegettél, gyaláztál… oszt amikor a grafikonjaiddal kb. az bizonyítottad be, hogy nekem volt igazam, akkor elkezdted felülbírálni a saját magad által bőszen prezentált grafikonok hitelességét mondván hogy „biztos pontatlanok”... hát kb. itt tartunk most… PS. továbbra is várom a pontos adatokat... egy ilyen "remek" adatbányásznak ez nem lehet probléma...
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 16:39
Előzmény: #348  pitcairn2
#349
Találtam, le is írtam egyet, hogy pl milyen bonyolult szavakat kellett beírnom a keresöbe...de amúgy kereshetnél magadtól is.Bocs, de túl korlátolt vagy a grafikon és statisztika -fétised eredményeképpen. Komolyan néha a józan eszedet elövehetnéd ábrák mellett is... A háború jót tesz a várható élettartamnak? Komolyan le is írsz ilyeneket...nem semmi :)No offense, de veled tényleg felesleges minden kontaktus :)
pitcairn2 2017. 07. 03. 15:55
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#348
a "pontosabb adatszolgáltatás hiányára" meg az előzmények tekintetében nem hivatkoznék a helyedben... link linkelhetnék még egy pár hasonlót tőled amiben durva sértegetésekkel vegyítve arról hencegsz, hogy velem szemben "milyen jól megy neked az adatbányászat"... és lám most ott tartunk, hogy nem találtál pontos adatokat...
Vazsmegyei 2017. 07. 03. 15:39
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#347
Hogy te milyen okosan tudod másolni más országok adatait, de MAGYARORSZÁG adatait mindig kétségbe kell ejtened?
pitcairn2 2017. 07. 03. 15:39
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#346
már bocsi de a te ábrád szerint 1942-ben beérte (a 138 oldal jobb felső sarkában lévő ábráról van szó) link bár mint alább írtam ebben Csehország német megszállása is közrejátszhat... különben Magyarországon 1942-ben még nem nagyon volt háborús pusztítás, az egészségügyi rendszer is dinamikusan fejlődött... annak egyébként nem rossz a háború, mert akkor relatíve sok pénz szokott erre a területre áramlani... (nagyon csúnyán néz ki az, ha a hős katonákon akarnak spórolni...)
Törölt felhasználó 2017. 07. 03. 15:29
Előzmény: #342  pitcairn2
#345
Nem érte be...csak nincs adat magyarországról. Látható, hogy más országok jóval pontosabb adatszolgáltatással bírnak. A másik lehetöség, hogy míg a 2. Vh alatt minden országban visszaesett a várható életkor, addig horthy egészségügyi fejlesztéseinek hála magyarországon semmi ilyesmi nem történt, söt nött(!), háborús pusztításban is jobban éltünk, leköröztünk, beértünk mindenkit. Igaz, csak 1946-ig. Aztán visszamaradtunk, de érthetö, hiszen horthy után természetes a visszaesés. Vagy esetleg nem volt adat 1946-ig. Vajon mi lehet a magyarázat? Hm, melyik támasztja alá prekoncepciódat?
Oszo 2017. 07. 03. 15:06
Előzmény: #343  pitcairn2
#344
Úgy látszik Horthy nem tudott mindenre odafigyelni, Orbán viszont mindenen rajta tartja a kezét...
pitcairn2 2017. 07. 03. 14:56
Előzmény: #339  johai
#343
a 20-as, 30-as években a jelek szerint az egészségügy sikertörténet volt ma meg nem...
pitcairn2 2017. 07. 03. 14:55
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#342
1942-ben már beérte... (legalábbis a te grafikonod szerint...)
johai 2017. 07. 03. 12:57
Előzmény: #340  elemes
#341
Valami csunya helyre?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek