Semmi szükség a nagy állami projektekre, ahol amúgy is jelentős a korrupciós kockázat, és a történelmi példák alapján szinte mindig komoly költségtúllépések történnek - írja Zsiday Viktor legfrissebb blogbejegyzésében az olimpiai pályázat...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=244512
Tényleg. Ha belegondolok, akkor a fidesz már hosszú évek óta űzi ugyanazt a kettős játékot, amit az szdsz. Szavakban antikommunista, de ha a kezét figyelem, akkor sokat tesz a diktatúra és titkosszolgálatok bűneinek rejtegetéséért és megbecsüli a diktatúra bűnöseit. Tavaly például 1956 évfordulóján egy III/III-ast tüntettek ki.
A fidesz az új szdsz.
Szavakban harsány antikommunista, de Paks2 is azt mutatja, hogy minden tőle telhetőt megtesz az orosz befolyás növeléséért.
Elfogadhatónak tartja azt, hogy a Budapesti memorandum ellenére az oroszok területeket hasítanak ki Ukrajnából és az oroszok elleni szankciók feloldásáért küzd.
A kommunista diktatúra bűneit azzal takargatja, hogy nem hozza nyilvánosságra a dossziékat vagy érintetlenül megmaradt mágnesszalagok tartalmát.
Szívesen elolvasnám, hogy általad megkérdezett szakértők mit prognosztizálnak Hazánkra nézve. Tehát honnan fogjuk beszerezni a fele áramfogyasztásunkat, ami stabilan kell? Ha a válasz az import, akkor nincs több kérdésem. Állatira nem érdekel, hogy mennyi lesz az import áram 25-50 és 100 év múlva. :)
Továbbra is állítom, hogy tessék a maradék 50%-ot kiváltani alternatívákkal. Na de ha te nem akarsz semmi államit, akkor ne az állami támogatásokra várj! Hol vannak a magán megvalósítások saját tőkén? Sehol. Félrebeszélés az van dögivel. De abból nem lesz áram. :)
1. Az ipari fogyasztók nagy részének folyamatos és állandó energiaigénye van.
2. Ha a nap/szél erőművek ingadozó terhelését fosszilis erőművekkel hidaljuk át, akkor azoknak a fosszilis erőműveknek romlik a kihasználtsága, vagyis fajlagosan drágul az általuk termelt villamosenergia.
Az általam megkérdezett energetikai szakértők két dolgot emeltek ki: jó eséllyel sosem térül meg, illetve, hogy olyan változások zajlanak az energetikában, ami alapján az ilyen jellegű erőművekre valószínűleg nem lesz nagy szükség. Ahogyan Ambrose Evans-Pritchard írta a Daily Telegraph-ban: "there ceases to be much point in building costly "baseload" power plants...Nuclear reactors cannot be switched on and off as need demands - unlike gas plants. They are useless as a back-up for the decentralized grid of the future, when wind, solar, hydro, and other renewables will dominate the power supply"
Magyarországon egyébként is jól láthatóan sokkal kisebb államra van szükség, mert az állam (és ez sajnos nem kormányfüggő, 25 éve ez megy) láthatóan az adónk jó részét hatékonytalanul és ostobaságokra költi el (viszont olyanokra meg nem költ eleget és jól, amire égető szükség lenne). Semmi szükség a nagy állami projektekre, ahol amúgy is jelentős a korrupciós kockázat, és a történelmi példák alapján szinte mindig komoly költségtúllépések történnek. Most, hogy végre tényleg csökkenni kezdett az államadósság, nem valószínű, hogy ismét bele kellene vágni hitelből egy kiszámíthatatlan megtérülésű megaprojektbe. Szóval úgy vélem, hogy ezt a kérdést is érdemes átgondolni, illetve ezzel párhuzamosan az állam szerepét, gazdaságbeli súlyát és funkcióit is.
a megtérülés Magyarországon is már 10 év körül van:)
egyébként éppen technológiai forradalmat élünk, ezért botorság elavult technikákat alkalmazni:))))
Szerintem a felhasználásunk 50%-a teljesen rendben van, ha ezt Paks biztosítja.
A másik 50%-ra pedig ott a napenergia. Még nem néztem utána, de van egy új technológia, mellyel egyszerűen mindent be lehet borítani. Én csak a reklámját láttam. Egy vékony réteg, nem az eddigi vastag cellák. El kell kezdeni és akkor egyáltalán nem függünk senkitől. :)
"Kérdeztem tőled, hogy egy megtervezett és építészetileg is elkezdett majd a FIDESZ által leállított metró építkezést az MSZP-SZDSZ miért nem tudott befejezni 8 év alatt? "
A budapesti olimpia sorsára jut Paks 2?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=244512