Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
simpy 2021. 03. 09. 15:22
Előzmény: #88958  Hathor
#88960
Nagyon meg tudnak mindent szakérteni amikor meg ott a kormanyrúd elbasszak. 
Nem kicsit, nagyon... 
A legjobb példa erre a 2002 es váltás volt. Kb fél ev alatt jött a csőd. Bokrost szokták felhozni még jó példaként de az egy vicc volt valljuk be. 
Van baj persze a Fidesszel látom én is de tehetséges kormányváltó erő a fasorban sincs. Kb 70 %tban egyetértek azzal amit és ahogy csinalnak. 
Kvazir 2021. 03. 09. 15:22
Előzmény: #88957  simpy
#88959
12 éve ez az ország hadban áll. Harcoltunk a multik ellen /lett kevesebb?/, harcoltunk az államadósság ellen/ na az viszont több lett/, harcoltunk a bankok ellen /most már van nekünk is!/. Utána Soros, migráns EU ellen. Ki ellen is nem? Persze Putyin meg a micimackó haver lett.
Az egész világ a vesztünket akarja! Majd én megvédelek titeket! Csak szavazzatok rám!
Úgy gondolom, hogy ebben az országban van legalább 2 millió fidesztálib, akik, ha nem fognak éhezni maradnak a Viktornál.
Az ellenségképzés, a gyűlöletkeltés és a lelkekben okozott károk az egyik legsúlyosabb bűnük, amit ezzel az országgal elkövettek és az nem pár év lesz begyógyítani.
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 15:01
Előzmény: #88957  simpy
#88958
Szerintem is igy van
simpy 2021. 03. 09. 15:01
Előzmény: #88950  spqr69
#88957
Nagyon NEM értünk egyet!
Erre az ellenzékre én még a disznóólat se bíznám. 
Volt lehetőségük sajnos többször is, mindig elbaszták. 
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 14:38
#88956
MOL 2220is kiöntve
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 14:35
#88955
Hati -0.7%
Hiába a morgolódás a lefele várakozásra, esünk
beku 2021. 03. 09. 13:33
Előzmény: #88950  spqr69
#88954
Jár a plusz pont.
Zwerd 2021. 03. 09. 13:17
Előzmény: #88942  Hathor
#88953
"Kivárom a nekem megfelelő pillanatot"  Szerintem az egyik legnehezebb dolog a tőzsdében a "türelem" elsajátítása. Aki ezt meg tudja lépni a tőzsdén vagy akár az életben, annak csak gratulálni lehet.
smith83
smith83 2021. 03. 09. 13:10
Előzmény: #88945  Drian875
#88952

Egy szóval sem mondom, hogy a tagadás, adateltitkolás/hamisítás a megfelelő út, nem is kívánok ebben állást foglalni.
Az egyik véglet Kína. Kívülről irigylésre méltó helyzetben vannak, újraindult a gazdaság, emberek mehetnek akár moziba is (sőt, ha igaz még ingyen jegyekkel is csalogatták őket, hogy az ünnepekre ne menjenek haza), hivatalosan alig találnak fertőzötteket, gyakorlatilag úgy tűnik, hogy legyőzték a járványt. Az erős központi hatalomnak köszönhetően gyakorlatilag bármit megtehet a vezetés (nem kell félniük a választástól), ami bizony nagy segítség lehet egy járvány leküzdésében, ha következetesek. Ettől függetlenül valószínűleg egyikünk sem szeretne ott élni, az adataik pedig mind a mai napig megkérdőjelezhetőek.
A másik véglet az USA. Valszeg elég pontosak a fertőzöttségi, halálozási adataik, ennek ellenére az emberek többsége ott is kézzel-lábbal kapálódzik a régi életéért szabályokat be nem tartva szkeptikusan állva a problémához (ebben nyilván felelőssége van az előző elnöknek is). A gazdaság leállt, hivatalosan eddig a legtöbb embert veszítették, milliók váltak munkanélkülivé, a költségvetési stimulusok miatt adósságuk rekord szinten, hiába emelkedik erősen az otottaik száma, mégis messze lehet még a vége, miközben a világ egyik legfejlettebb államáról beszélünk.
Törölt felhasználó 2021. 03. 09. 13:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#88951
Itt a Friss Hírekben van egy igen komoly alternatíva a szövegben, miért száguldanak, száguldhatnak és kell hogy száguldjanak a tőzsdék:
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210309/mire-koltik-az-allami-ingyenpenzt-az-emberek-pont-arra-amire-gondolod-es-ez-veszelyes-473224
Az mindenkinek a fantáziájára van bízva, hogy a friss pénzért olcsón v. drágán adná oda a részvényét. Ami egyébként már jó ideje az egekben van.
Egyértelmű magyarázat, miért nem számít semmi... 
spqr69 2021. 03. 09. 13:08
Előzmény: #88948  simpy
#88950
ami az országban történik , annak egy felelőse van : a kormányunk!
10 év sikeres gazdaságpolitika, centralizáció, gazdasági hatalom megszerzése, .......rendkivüli állapot régóta a migránshelyzet miatt( talán tavaly volt 109 kérvényező....), rendkivüli állapot a covid miatt, rendkivüli jogrend, parlament nélküli döntéshozatali lehetőség ( 2/3-nál nem mindegy.....)stb 
pénz-paripa-fegyver minden a rendelkezésre áll a háborúban ( a covid ellen) felhatalmazás van!
cselekvés????? naaa az nincs, mert nemzeti konzultáció mögé bujkálgat, hogy a nép legyen a felelős???!!!! nooooormális???? az információk torzak, hiteltelenek ezekkel az adatokkal konzultálni? mit szeretnél kedves buxspekuláns , ha longban vagy : mondjuk végtelen mnb pénzpumpát 42500 pontos indexnél, és alkalmanként 3 havonta 50-75 ezres bux? akarod? töltsd ki az ívet :-)))))
Minden adat a rendelkezésükre áll, minden sikeres ország ( covid) példája adott : ctrc-ctrv , Színgapúr-Új-Zéland........, jaaaa ha csak szavazatgyűjtésre van felhatalmazás meg lopásra akkor ez van! 
Az ellenzékről meg annyit, hogy ahol lehet őket mérni : az azok a területek , ahol van felhatalmazásuk méretes ellenszélben, acsarkodó kormánnyal.....pár önkormányzat!
Egyébként Viktornál nincs alkalmasabb? Talán ki kellene próbálni: bizonyos Erzsébet mennyit ért a kormányzáshoz( tudom monarchia) semennyit oszt mán utt van 70 éve....Nagy Sándor úgy született , hogy hódító lesz? Bajnaival mi volt a gond? Konszolidált és nem csinált oligarchákat?
Amikor eljön a pillanat vannak emberek akik képesek rendszerben gondolkodni cselekedni annak kapcsán amire felhatalmazást kapnak : ebben az esetben a felhatalmazás a KÖZSZOLGÁLAT!!!!!!
Ebben a műfajban nagyon sok ember jobb lenne , mint viktorka, még házon belül is!!!! Csak amikor az ellenvélemény el van tiporva minden fronton: hiszen a mi vezérünk egy európai harcos!!! nem erre lett felkérve, beiktatva!!!! akkor bizony nagyon sokan jobbak lennének nála, ha az egész ország érdekét kellene képviselni, nemcsak a szűk elitet, és dobálni alamizsnát a középnek( adó-kata-csok......) no pláne krumplit!
Talán meg kellene próbálni! Lázárral mi lett ? csak nem puccsban gondolkodott aztán most kénytelen a milliárdjait délen költeni, mert Pesten persona non grata..........
és a személyes véleményem : a hozzánk hasonló országok( méret-kultúra-lehetőségek) akkor lesznek sikeresek ( valószínűleg soha) , ha az aktuális miniszterelnököt nem is tudod, hogy ki, mert hivatása szerint KÖZSZOLGA! pL: ESTONIA, NEW-ZEALAND, FINLAND, de lehet ázsiai is : Vietnam.....stb
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 12:43
Előzmény: #88947  Drian875
#88949
Otp napos, abcde, 1-2, bear arboc.Ezeket nezem
https://kepkuldes.com/image/Qxr725
simpy 2021. 03. 09. 12:34
Előzmény: #88945  Drian875
#88948
Euban mondj már egy országot amelyik jól tudja kezelni ezt a szart?
Ezt a szemét ellenzeket meg agyon kéne ütni ami hisztit levág ak itthon. Most úgy érzik ez az ő nagy esélyük hogy minél rosszabb a helyzet nekik annál jobb. 
Fegyőr is 3 hete harsogta hogy miért nem nyitunk már most meg megkésett a lezárás... Komolyan ilyenekre kéne bízni az országot? 
Drian875
Drian875 2021. 03. 09. 12:32
Előzmény: #88946  Hathor
#88947

Elliott alapon a korrekciókat betűkkel jelöljük, azaz egy abcde formáció long irányba mutat, azonban a számozás nem felelt meg egyéb feltételeknek.
A hetes egyértelműen korrekciós jegyeket hordoz, amiben még benne lehet egy kör 41K-ig is, akár, de az rsi is csak korrekciót jelez jelenleg.  A mozgók szeparáltak, erős piros gyertyáig ez bullish képet mutat (egy LD okozhatna itt meglepetést, annak korrekciós jegyei ellenére hozott fordulata). Bull flag lehetőség él, szvsz.
https://www.tradingview.com/x/no2FdpOO
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 12:17
Előzmény: #88944  Kvazir
#88946
2hónapos sáv.
https://www.tradingview.com/x/vLrpmXjt
Elmondtuk neki is. Sáv fölött kitörés, alatta letörés. Mondtam zászló után a visszatesztben 1-2hullámot is, abcde hullámot is az sem lefele mutat, de mindegy..
Ezek mind felfele irányuló várakozások, lehetőségek voltak, amit leírtam. Hévégén a havi chart is.
Jelenleg a hetes, havi, napos leszorító alatt vagyunk, fölötte mehet szépet.
Ennek ellenére covid számok nem tetszenek, és ebből való lezárás, és piaci bizonytalanság sem, de az osztalékok eltolása, lefaragása sem. Ezek nem indokolnak nálam új csúcsot, de a piaci őrület, kapzsiság, hozaméhség felülírhatja.
Drian875
Drian875 2021. 03. 09. 12:17
Előzmény: #88936  smith83
#88945

Egyértelműen traszparencia! Ahogy egy járványban, a tőzsdén is az segít, ha a hibákat nem rejtjük el, nem mismásolunk, szerintem.
A transzparencia nem egyenlő a BLIKK/TV2 stb. típusú rettegést és félelmet keltő riportjaival, összeállításaival, de nekik a klikk/olvasószám/nézőszám a fontos és tudjuk, ezen típusú riportok hozzák meg ezt.
A külföldi tőke szerintem nem egy ilyen riport alapján dönt, neki a gazdasági számok és a jövő alakulása fontosabb.
Ilyen járványkezeléssel, szakértelemmel bizony messze még a vége. Miért nem vagyunk képesek megnézni, hogy a világban a hatásos járványkezelés, hogy működik? A mai napig nem értem, miért nincs rendes kontaktkutatás, miért nincs lehetőség tesztelni állami költségen, miért csak szavakban létezik a karantén, egy ilyen fontos egészségügyi kérdésben miért a politika az elsődleges (úgyis visszaüt, jelenleg kb -6-700.000 szavazatvesztésnél tart a Fidesz augusztus óta), miért nem a szakértők (EÜ gárda) ... ehelyett minden nap kapunk egy videót, hogy együtt ezúttal is sikerülni fog (eddig nem sikerült), már a célegyenesben vagyunk (már egy éve ott vagyunk, qwa hosszú ez a célegyenes)... Ez a harmadik hullám, a negyedik vagy ötödik ősszel majd még durvább lesz, semmiből sem tanulnak a döntéshozók, a Nyunyokázó a mi csodafegyverünk, látszik az eredményeken!
Kvazir 2021. 03. 09. 12:04
Előzmény: #88940  Hathor
#88944
Miért nem szarod le ezeket a hozzászólásokat? Senkinek nincs itt köze, hogy mit és hogyan csinálsz. Felnőtt emberként eltudod dönteni, hogy mi a jó Neked.
Sok mínuszolók meg inkább közzétehetnék rajzaikat, várakozásaikat, chartjaikat stb.
Ja az nincsen nekik.
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 12:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#88943
Az lehet hogy sírtam miért nem esik, de összes kis papír topikból elzavartak, mert mindben longban voltam, lehet nem emlékszel rá, de szerintem igen :)
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 11:58
#88942
Veszteséggel egy percet nem ülnék itt, mert az ingatlanpiac száguld közben.
Mivel eddig bejött az elvárt hozamom  tőzsdén, ezért megérte a száguldó ingatlanpiacot is hanyagolnom. Nem érné meg, egy percig nem gondolkodnék, nem hogy veszteséget termeljek.
Most is azért nem tradelek, ne adjak vissza. Kivárom a nekem megfelelő pillanatot
Zoky9 2021. 03. 09. 11:56
Törölt hozzászólás
#88941

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek