Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#88940
Ez kamu ez a végig shortoltam 14ezer pontot.
32.000pont első hetén shortoltam és buktam 3x200pontot három nap.
Akkor lettem covidos, egy hónapig nem kereskedtem.
Utána dec 3án kezdtem újra tradelni, és végig szintén péntekig 100-200pontos nyerő tradekkel dolgoztam végig, mind nyerőben! Egy rossz tradem volt január első napjaiban, akkor szintén 200Pontot buktam. ott stoppolom. Aztán egész január végig nyerő minden egyes nap, csúcs hóval, kis papír pörgetésekkel. Én még a 45.000-43000esést is végig longoltam most is.a múlt heti csúcsról lefordulást adtam.
Most ebben a föl/le hetekben 2-3hete van nyereséges, és veszteséges hati tradem is, kb ugyanott vagyok két hete így.
De ez a végig short kamu. Amúgy dec elején is ahogy covid után elkzedtem tradelni, akkor is longgal kezdtem, de kikeresem, megmutatom, ha kéred :)
Kvazir 2021. 03. 09. 11:45
Előzmény: #88936  smith83
#88939
Szlovákoknál már januárban ott volt a brit mutáns, aminek a fertőzőképessége jóval nagyobb, mint amelyik eddig megbetegedéseket okozott. Azt feltételezni, hogy nem jön ide át, enyhén szólva nem lett volna bölcs dolog. Elkezdődött a versenyfutás, nem véletlenül utazta be Keletet Szijjártó a kínai és az orosz oltásért. Úgy gondolták, hogy mire az ledöntené a szabadságharcos népünket, addig már jelentős lesz az átoltottság. Hát nem lett. Zárni kellett. Későn? Valószínű. Még 2 hétig nőhet a betegszám a kórházak pedig csúcson vannak. Halogatás ára. Egyébként az őszinteség kifizetődőbb mindig és egy befektető is értékeli.
simpy 2021. 03. 09. 11:41
#88938
Simán igazad lehet de kérdem én akkor most mi a faszért nem megy?
Az alapok ide oda teszik a pénzt? Ma a lengyeleket veszem holnap ott eladok, buxot veszek. Igy működik? 
Zoky9 2021. 03. 09. 10:54
Törölt hozzászólás
#88937
smith83
smith83 2021. 03. 09. 10:48
Előzmény: #88934  Drian875
#88936

Vajon mi ilyenkor a leghelyesebb lépés, mi használ a legtöbbet? Mindent (is) transzparensen bemutatni, csúnya esetszámokat, halálozási adatokat közölni részletes adatokon, áttekinthető ábrákon keresztül, kórházból bejelentkezve a betegek, orvosok megpróbáltatásait bemutatni, megpróbálni minél inkább ráijeszteni az emberekre (felhívni a figyelmüket a zord valóságra), hogy vegyék komolyan a korlátozásokat, távolságtartást, felelősségteljes viselkedést, mert nem lehet tudni, hogy ők, vagy bármely szerettük mikor fertőződik meg, kerül kórházba, lélegeztetőgépre, stb.
Megijesztve ezzel a külföldi tőkét, elbizonytalanítani a befektetőket, amivel elhalaszthatnak, törölhetnek beruházásokat, vagy éppen azt elérve vele, hogy külföldi segítséget kapjunk, legyen az (egészségügyi) humán, vagy materiális.
Vagy fenntartani a látszatot, hogy kézben tartja az állam a helyzetet (még ha nem is), mert a bizonytalanság, kiszámíthatatlan jövő a legrosszabb a gazdaságnak, társadalomnak és az egyénnek is. És valahogy csak ideérnek azok a vakcinák, csak emelkedik az átoltottság, csak közelebb kerülünk ahhoz a bizonyos fényhez az alagút végén, ami remélhetőleg nem a vonat. A politikai vonalat (hogyan értékelik majd a választok a kormány teljesítményét) már inkább be sem hozom.
Talán csak majd 10-20 év múlva fogunk tisztábban látni, mennyi is volt a valós áldozat, mit és mikor kellett volna - akár a nemzetközi példák alapján - jobban, máshogy csinálni...
Én továbbra is úgy látom, hogy messze vagyunk még ennek a végétől, de a tőzsdék mozgását látva, nem feltétlenül szabad összekötni a kettőt rövid távon. Ha szoroson csak a hazai járványhelyzetet, várható ember, munkahely, GDP vesztést, vállalati csődöket árazná a piac, nem emelkedne (más szemüvegen nézve oldalazna) most sem a BUX, hanem meredeken zuhanna. Aki most sikeres akar lenni, ettől sajnos el kell vonatkoztatni.
Drian875
Drian875 2021. 03. 09. 10:40
Előzmény: #88931  Hathor
#88935

Kaposváron gáz van, ott nem  tették karanténba az osztályt, amikor "csak" egy covidos volt (még a zárás előtt, gondolom a statisztika rosszul vette volna ki magát), ott drasztikusan mennek fel a számok, de pár éve már nem ott élek. Őket a második hullám elkerülte.
.
Itt a második kör volt erős (Pécs környéke), a mentő tesztelni sem ért ki, most csönd és béke van legalábbis a környezetünkben, de gondolom ez elszigetelt jelenség.
.
Ma beszéltem egy dokival (önkéntes post covid kutatásban veszünk részt), hogy úgy tűnik a különböző mutációk, különböző módon támadnak, a korábbi olyan receptorokhoz kötődött, ami a fiataloknál még kialakulóban van, ezért náluk nem volt lehetősége a vírusnak, most egy másik mutáció mozog, ami már rájuk is veszélyes.
.
Nem változott tavaly óta a véleményem, ezt elQRTÁK, ez van, ha nincs kommunikáció, nem lehet problémát említeni és egyszemélyes döntés és igazság van, ahogy tanult orvos kollégánk mondta, a vírusnak a jobboldali, a baloldali is csak egy gazdatest, propagandával nem lehet megállítani! Látom, hogy mindenhol javul a helyzet, nálunk romlik, TOP10 a lakosságarányos halálozás és még felfutóban vagyunk.
Sajnos a rémálmok válnak lassan valóra, amikor dönteni kell majd, hogy a 40-45 évesnek van nagyobb esélye a túlélésre vagy a 20-30 évesnek, szerintem ez a TRAGÉDIA, nem a -5% GDP! Lélegeztető gép van elég, csak azokból van kevés, akik üzemeltetni tudják!
.
A legnagyobb respect azoknak, akik ezeken az osztályokon dolgoznak és a teljesítőképességük határán vannak, mert tudják, itt nem a 8-12 óra munka számít, hanem az, hogy ha még bírják egy picit, akkor lehet megmentenek egy vagy több emberéletet!
.
De tényleg nekünk van a leghülyébb kormányunk, aki egy ilyen vészhelyzetben rúgta rá az ajtót az egészségügyben dolgozókra!
Drian875
Drian875 2021. 03. 09. 10:26
Előzmény: #88932  Hathor
#88934

"a magyar járványügynek a megismerésre és a megismertetésre való igénye zéró körül mozog" - pf - ez a legnagyobb baj!
az irónia meg kisiklott!
smith83
smith83 2021. 03. 09. 10:07
Előzmény: #88932  Hathor
#88933
Ez általában így van a hétvégi adattal, láttunk már ilyet.
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 09:53
Előzmény: #88923  Drian875
#88932
"A tegnapi új fertőzéses esetszám érthetetlenül alacsony volt. Ehhez ugyan a kormányzati portál nem fűzött semmilyen információt, de szinte biztosan lehetett tudni, hogy az adat hibás."
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 09:30
Előzmény: #88923  Drian875
#88931
6494 uj fertozott
158 uj halott
833an lelegezteton.
Kaposvart elkeruli akkor, de itt rekordok vannak
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 09:22
#88930
Mol ujabb ontes
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 09:04
#88929
Konyvek uresek, Mol leverve..
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 09:02
#88928
+130
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 09:01
#88927
+80
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 09:00
#88926
Kamat +52
Suyen85
Suyen85 2021. 03. 09. 08:57
Előzmény: #88924  spqr69
#88925
Erre jár a +
spqr69 2021. 03. 09. 08:39
Előzmény: #88920  beku
#88924
Lerágott csont! esik usa esik a bux? miért nem jön senki reggelente, este a kínai adatokkal? nagy piac, a jövő, a JELEN és nem YANET:)) , a VILÁGTÖRTÉNELEMBEN mindig is Ázsia adta a gdp nagy részét.......
APPLE ESIK, TESLA SZAKAD.....és emiatt a blackrock eladja a richtert, mert a dollár erősödik, a huf gyengül  a richter termékei szárnyalnak.......miért adja el, mert a techszektor megy a helyére a túlárazottságból, a molt is eladja , mert az olaj lassan minden nap ( és ezáltal a szektor) emelkedik ( most éppen mínusz, így 64,45)
és lehet folytatni a végtelenségig, mennyi a korreláció a dax és a bux között az elmúlt kettő hónapban? és a nasdaq-kal.......ezek nem racionális érvek, hanem érzelmek, amik itt üldözendők!!!!! Olyan könnyű lenne, nézni a futurest( csak az usát persze) az elmozog, gyorsan megkötöm okosban a buxot és elkezdek énekelni, hogy miért nem adják, miért nem veszik......kt -400, +100 miért? miért? amikor már el is tenném a nyerőt......daytradeben......naaaaaa ez most nem műkszik:)) viszont tök jó lehetőség van most annak aki azt gondolja, hogy nagy a baj ( a tőkepiacon) adjon el és várjon annyit, hogy mások is észrevegyék, aki meg abban hisz hogy az alacsony kamat és az újranyitás meglesz az meg vegyen és lesz forgalom!!!! A bux hetenet bejár 1500 pontot legalább!!! nem elég???? lehet itt keresni, csak gondolkozni kell és kötni!!!!
minden irányban sikereket: én mondom Trading paradise: sosem volt ilyen jó a vola.......
Drian875
Drian875 2021. 03. 09. 08:37
Előzmény: #88922  Hathor
#88923
Most egyetlen egy kozeli - távoli ismerös sem covidos, a második körből kb 50 embert tudnék megnevezni. Körülöttünk béke van.
Hathor
Hathor 2021. 03. 09. 08:20
Előzmény: #88919  Drian875
#88922
Covid szempontbol nem kis docceno van. Az eddigi legnagyobb. Most mar tobb ismerosom is Covidos jelenleg is. Eddig 1et ismertem az egesz covid alatt.
Paromeknal is eddig 1ev alatt 1covidos volt munkahelyen, most sajat irodajukban tobb, masikban 33fobol 2maradt egeszseges mostanra..
Na mindegy. 
ALANFED
ALANFED 2021. 03. 09. 08:19
Előzmény: #88920  beku
#88921
a részvények 80 %-a külföldi alapok kezében van eem, msci stb, már tudják a t+ 3 napok alapján mennyit kell eladni vagy venni

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek