Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2020. 10. 11. 09:53
Előzmény: #84718  meri89
#84720

Nem írtam, hogy lehetetlen, vagy hogy szabályt sért. 
.
Az első probléma, amivel mindenki szembesül, hogy 2019 decemberében volt a csúcs, tehát az első kérdés, mi volt márciusig?  Elviekben onnan kellene a számozást indítani.
Minden kezdő szereti számozni a truncationt (és az exp hsz-t/ED-t), de a tapasztalat, hogy a legtöbbször hibához vezet, csak akkor érdemes vele foglalkozni, amikor már lefutott, itt még nem dőlt el szerintem, hogy az az volt -e vagy sem (lehet, de az is, hogy egy flat jött le az ATH-ról).
.
Gondolatok:
A számozás: running flat 2-es hullámot feltételezett, ugyanakkor  slingshot nem alakult ki (runningflat 2. hullámban ritka, a legtöbbször slingshottal jár együtt a runningflat).
.
Ami a számozásban nekem ökölszabály, hogy a nagyobb trendszint korrekciója nagyobb (ezt sokszor az ewi is elvéti), pedig ez az ökölszabály sokszor segít a rossz verziókat kizárni, ha el kell fogadni, az nagyon nagy kompromisszum). Itt a kisebb trendszint második hulláma, már nagyobb, mint a magasabb trendszint második hulláma, időben is, térben is. Szóval ehhez nagyon durva megerősítést kell (pl réssel nyitás, ami egy hétvége után meginduló 3/3 hullámnál szinte elvárás).
.
Az utolsó hullám lefelé nagy forgalommal járó klimax mozgás, ez nem egy első hullám karakterjegye, inkább egy befejező hullámé, esetleg 3/3. Ez  utóbbi élt nálam addig, ameddig a 10K-t nem törte a héten. Hetesen még lehet, még nem sért szabályt, márpedig szerintem ez hetes trendszintű mozgás, de bármelyik verzióhoz megerősítés kell, mert sok a kérdőjel, a kompromisszum.
A bullish sling (4h) a charton arra utal, hogy egy a hullám jött le pénteken, ugyanakkor a chart képe alapján nem lehet - a saját technikámmal - konzisztensen lőni, de akár 10200-10300 közé is bemehet.
.
Longos az elképzelésem, 10K törése miatt, de mint írtam ehhez is megerősítést várok. A hivatkozott verziót pedig a fenti három ok miatt sorolom hátrább, az elképzelések között.
Foxtrader 2020. 10. 11. 09:34
Előzmény: #84712  spqr69
#84719
Amikor ez év elején 44000-ről shortolni kezdted, milyen sűrűn zártad a pozikat? Mennyire és mért voltál biztos abban h 10 000 pontot fog esni?
meri89 2020. 10. 10. 23:42
Előzmény: #84693  Drian875
#84718

Az eredeti posztnál sem az van, hogy ez lesz csak hogy ez egy lehetséges bear verzió ami Elliott szabályainak megfelel. Egyébként ha egy AB ment le márciustól és egy C indult júniusban akkor a váltakozás elvébe belefér hogy a C nem lesz meredek mivel A nagyon az volt.
Én személy szerint sajnálom hogy vito már alig posztol mert sok értékes tradet köszönhettem neki.
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 23:23
Törölt hozzászólás
#84717
meszics
meszics 2020. 10. 10. 23:22
Előzmény: #84712  spqr69
#84716
Igen, sokszor felmerül hogy Te mennyire más TF-n kereskedsz mint mi, pl. én Hathorral, de még jó néhányan vagyunk így. Ez igaz. Ahogy le is írtad, Te inkább klasszikus swing kereskedő vagy, ami lehet 1 hét de akár 2-4 hónap is. És ahogy írod nagy ritkán day tradelsz. De ettől függetlenül nem is tudom miért lát téged valaki investornak, aki több évig is poziban marad, jó az OTT-ban azt csinálod, de a többi instrumentumba nem. No de miért lehet hasznos az amit Te, vagy Drien lát nagyobb TF-en, mikor mi csak kis TF-en trédelünk, mert sokszor felmerül az, hogy, minek mondani mikor a többség sokkal kisebb TF-en kereskedik (csak megjegyzem, jó lenne ha én is nagyobb TF-en kereskednék, csak még nem merek, ez a kis TF, a mostani tudásomnak megfelel, de változtatni akarok én is). Azért mert aki már egy ideje kereskedik, tudja hogy a trend az úr, azt kell meglátni, úgy érzem itt a többség ezt nem látja, de szerintem még én sem, persze egy múltbéli trendet látunk, de jövőt nagyon nem. Te és Drian ezt sokkal, de sokkal jobban látjátok, ezért mi a kis TF-ünkkel nem vagyunk nektek konkurencia. És mi nekünk a nyereség, aki még emelkedő trendbe is shortolunk? Az hogy tudjuk hogy longba nagyobb mennyiséggel is kereskedhetünk, shortba kisebbel, hogy egy ellenállást nem beton keménynek fogunk hinni, de egy támasz szintet már igen, stb. Vagyis nyugodtan írd le amit látsz, gondolkozz a saját fejeddel, ne akarj a mienkkel, és mi aki a morzsákra csapunk le, beleépítjük ezt a kereskedésünkbe. Illetve a kockázatkezelés, mi van ha mégis rossz lóra tettünk, akkor nem fogjuk magunkba azt mondani, húúúú ez már nagyon nagyot emelkedett, most már tuti visszaesik. Vagy most ez az akkumlációs szakasz, stb. Ezek mind mind olyan dolgok, amik hatalmas segítség. A kereskedésünk mivoltját nem változtatja meg. Olyan mintha sakkoznánk, és ha 2 lépésig tudnánk előre gondolkozni, akkor Te segítsz még egy plusz lépést, nem nyered meg a csatát helyettünk, de hatalmas lökést adsz, amit nagyon-nagyon köszönöm.   És amit Drian szuperül megfogalmazott, ha mi egy chartot lerajzolunk, akkor nem a lehetséges mozgást rajzoljuk le, hanem azt amit szeretnénk ha lemozogná. Ahogy a nagy bölcsek mondják ne azt lásd amit akarsz, hanem ami ott van.
lea39
lea39 2020. 10. 10. 22:50
Előzmény: #84712  spqr69
#84715
Mióta tradelsz, és hogyan tanultad? 
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 20:13
Törölt hozzászólás
#84714
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 20:13
Törölt hozzászólás
#84713
spqr69 2020. 10. 10. 19:24
Előzmény: #84701  smith83
#84712
Azért valamit szeretnék tisztába tenni: nem vagyok 2-10000 pontra berendezkedve mindig, a  az esésben összejött a 10 ezer pont nyerő, de arra készültem is anno....
Most sem gondolkodom pontban, inkább időben meg trendben.
Van, hogy hosszabb távú elképzelésre nyitok, van hogy van core pozi, és mellé “ játékpakett” és van, hogy bővítem , csökkentem, simán beletradelek bármilyen darabszámmal, ha impulzus jön, vagy zsigeri megérzés, ha nyerő van, van hogy futattom, ha dolgom van a következő napokban zárom inkább stb....ne hogy azt gondoljátok már hogy az én tf - m az több hónap, de szeretek valamilyen elképzeléssel lenni előreláthatóg. És simán játszom közben minor trendet akár a saját hosszútávú elképzelés ellen....
Sokszor keverek pozikat: pl otp vétel- bux short - eurhuf long és még mellé bármi akár olaj long vagy short,  és ezeket a megfelelő ütemben keverem valamelyiket zárom valamelyiket bővítem közben stb. Ha sávkereskedést vélek felfedezni akkor sávkereskedek, és simán van hogy day-tradelek de a nyitásban nem arra nyitom, hanem, mert látok benne nyerési esélyt....A kereskedési stratégiámat a piachoz a pénztárcámhoz és a hangulatomhoz igazítom, és ezek mind változnak nap mint nap......
Zwerd 2020. 10. 10. 19:22
#84711
Most sikerült végigolvasni a mai termést :). Köszönet érte Mindenkinek.
Suyen85
Suyen85 2020. 10. 10. 18:48
Előzmény: #84708  -Feri
#84710
Bux általában 30 perc alatt szokta ki alakítani a nyitó ranget, és az esetek többségében amerre ki tör abba az irányba meg teszi még egyszer a nyitó range nagyságát. 
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 18:15
Előzmény: #84708  -Feri
#84709
-Feri
-Feri 2020. 10. 10. 18:12
Előzmény: #84707  Hathor
#84708
Van benne igazság, egyébként úgy tapasztalom, hogy az első tizenöt perc a necces igazán, utána már többnyire eldől, merre akarnak menni. Hamarabb lépni még veszélyes, de ha tovább várok akkor meg már könnyen lemaradok az első vonatról. Nekem a tizenöt perc várakozás lett a tökéletes kompromisszum, sok fals mozgástól kímél meg.
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 18:06
Előzmény: #84706  -Feri
#84707
Azt szoktak mondani, az elso ora a bolondok oraja. Most azonban napi 3-4fordulat van, ezert az egesz nap bolond.
-Feri
-Feri 2020. 10. 10. 18:03
Előzmény: #84702  Hathor
#84706
Én pont ezért nem is kereskedek már az első negyedórában, mert akkor csak a birkózás megy. Amerre azután megindulnak, arra fordulok én is.
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 18:03
Előzmény: #84704  ppw
#84705
De ettol meg ulnek:)
ppw
ppw 2020. 10. 10. 18:01
Előzmény: #84702  Hathor
#84704
"en is ulnenk 32000tol 38000ig egy poziban,"
Te sosem ülnél ki egy ilyen menetet. Miért?
Mert nincsen 6000 pont egy menetben sehol/sose anélkül, hogy ne lenne benne párszáz pontos ellen mozgás, amire te azonnal zárnál.
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 17:42
Előzmény: #84702  Hathor
#84703
Jav:
170db MOLt=170ezer db MOLt
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 17:41
Előzmény: #84701  smith83
#84702
Mesziccsel teljesen egy strategia, gondolat menten haladok. Mimdketten gyors tradekre ugrunk, de csak ilyen piacon.
O is, en is ulnenk 32000tol 38000ig egy poziban, de ez nem az a piac.
Meszics es koztem az a kulonbseg, hogy O par kontikkal esetenkent gyorsabb dontest tud hozni, gyorsabban forogni. 2-5-10konti gyorsan atfordithato, 30-50-100kontival baj van ha hirtelen adni kell es kiurul a konyv.
Pont ezert SPQRnak nalunk hosszabban kell gondolkodnia, mert 100-1500kontit meg nehezebb zarni, ott -300as kamat is lehet kozben. Nalunk mesziccsel a legfontosabb a vedzteseg minimalizalasa. Ezert gyorsan zarnunk kell, ha a piac ellenunk fordul. Marpedig a heten sokat forgott a piac, alapvetoen allt  33500 korul, ezert volt nehezen kereskedheto nekunk.
Trendelo piac jobb nekunk is, meg ahol momentum van. Ez, hogy kinyit otp 10es konyv 500alatti darabszamokkal, ez vicc kategoria. Reggel 10180on tepik OTPt, egy ora mulva 9980on verik 10K tamaszt. Mol 1680as nyito tepes, ra 3percre 1640ig vernek 170db MOLt. Nem tul egeszseges. Nem is tul bullos viselkedes.
Nyugat menti meg most Buxot, meg, hogy 32Krol fel volt a Minor trend.
Egyelore nem varhato jo kiszamithato piac. En amit tehetek, nem az hogy azt mondom long, vagy short.. hanem megyek a piac utan! Miert? Mert a piacnak van igaza, nem nekem.
smith83
smith83 2020. 10. 10. 16:10
Előzmény: #84700  smith83
#84701

Ugyan nem spqr tf-jén (de nem is Meszics, Hathor tf-jén) kereskedek, viszont a fő trend miatt mindig érdemes magasabb tf-en is szétnézni.
Alapvetően idén én is csak longban gondolkodtam eddig, a fő trend miatt: 3 nyerő, 1 kb nullás (jún. júl., szept. zárások). A mostani short is jól áll, de mint írtam, ezt péntek délután talán érdemes lett volna zárni. Már mindegy, búsulni kár, hétfőn megtudjuk. Annyit én nem tudok visszaengedni, mint spqr, ha esetleg validálódna a forint erősödési teória a választásokra készülve (kivéve, ha már most is benne vagyunk), hiszen még van 2 év, szóval még később is van honnan szépíteni, a tömeg gyakran úgy is csak kb. a mostra, max. az utolsó fél évre emlékszik. Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy majdnem mindegy mi történik, ha a propaganda mást sugall, más "fontos" dolgokról értesül az egyszerű ember, hiszen a Fidesz legutóbb is a vidékkel nyert, a megkérdezett szavazók rettegtek a migráncsoktól, pedig abból tömeget csak a tv-ben a kerítésnél, a táborokban, meg a Nyugati előtt lehetett látni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek