Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2019. 08. 04. 10:30
Előzmény: #27559  badsector1
#27560
Értem.
.
 A "but@zásért" járt a büntetés!
.
OK.
badsector1
badsector1 2019. 08. 04. 10:26
Előzmény: #27558  pampa
#27559
Akkor kit butáztál le ha nem pénznyelőt?
pampa 2019. 08. 04. 10:12
Előzmény: #27557  badsector1
#27558
van PÉNZNYELŐ nick a fórumon? 
kivel személyeskedtem?
.
vagy ha ez nem számít.....
 aki  SELDONT le borzozza le vazsmegyezi azt miért  nem tiltják le személyeskedésért?
badsector1
badsector1 2019. 08. 04. 10:07
Előzmény: #27555  pampa
#27557
"nem értem, hogy pénznyelő miért akarja széttrollkodni a topikot? 
ezer nikkel össze-vissza irkál minden butaságot!  :))))"
NASASpaceShuttle
NASASpaceShuttle 2019. 08. 04. 10:04
Előzmény: #27550  badsector1
#27556
Minek etetitek itt ezt a hazug propagandista gyökeret ???
vezére átszállít 2015-ben 500.000 ellenőrizetlen 'migráncsot' az országon és még uszít is... elképesztő
pampa 2019. 08. 04. 09:56
Előzmény: #27554  pampa
#27555
Letöltöttem kiszabott letiltásomat, ez alatt volt időm azon gondolkodni, hogy miért kaptam?
Sajnos nem jöttem rá, így kérném azt aki szerint személyeskedtem az írja már meg, hogy melyik hozzászólásom volt az?
Amennyiben nem meri ezt vállalni akkor azt szeretném azoktól kérni akik olvassák a fórumot, hogy írják már meg melyik hozzászólásom volt az a durva személyeskedés amiért ELSŐRE ezt a cca. 8 napos letiltást kiérdemeltem.Mivel én nem találtam, de én valószínűleg elfogult vagyok ennek a megítélésben és nagyon szeretném elkerülni a „bűnismétlést”  jó lenne tudnom, hogy mivel érdemeltem ki?
Felkértem tanult embereket, de ők sem jutottak eredményre, így megpróbálom itt kideríteni.
.
.
Tehát már nem vagyok letiltva és saját döntésem az, hogy írok vagy nem írok.
.
Azért ezt még szeretném leszögezni.
pampa 2019. 08. 04. 09:54
Előzmény: #27532  Phylaxa
#27554
Olvastam a fórumot és eléggé érdekes dolgok kerültek elő. 
Valaki hozta a statisztikát, hogy Magyarországon 2x annyi a gyilkosság mint nyugaton. Tehát idehaza pontosan kétszer annyi gyereket löknek vonat elé mint külföldön! 
Ugyanígy idehaza pontosan kétszer annyi embert késelnek halálra egy bevásárló központban mint nyugaton! Idehaza kétszer annyi ember esik áldozatul egy rendezvényen terrortámadás következtében  mint külföldön.
stb
 A statisztika amit hozott ezt támasztja alá! . 
.
A másik amit nem értek, ha minden rendben nyugaton, tökéletes a közbiztonság és semmi rendkívüli az életükben….minden úgy zajlik mint régen….
Akkor miért nem olvastam 1999-ben arról, hogy fiatalok miatt strandokat kell kiüríteni? Miért nem olvastam arról 2000-ben, hogy vérhiány lépett fel a késelések miatt? 
Miért nem volt hír 2001-ben, hogy óvodák törölni akarják az étlapról a disznóhúst? 
Esetleg 2002-ben nem olvastam arról, hogy kérik a nőket csak férfi kísérővel menjenek köztéri rendezvényre?
Miért nem olvastam 2003-ban arról, hogy el kell távolítani a közintézményekből a kereszteket?
Nem olvastam 2004-ben az iskolaigazgató levelét amiben kéri a lányos szülőket, hogy a gyermeküket  kellően zárt ruhában engedjék az iskolába.
stb… 
stb… 
.
.  Ezek a hírek miért csak 2015-től kezdve jelennek meg a médiában? . 
.
Te érted?
badsector1
badsector1 2019. 08. 04. 09:36
Előzmény: #27551  pampa
#27553
Zárójelben írtam a jó és rossz oldalról, ez azért több mint a semmi, és persze a vélemény nem kötekedés.
pampa 2019. 08. 04. 09:33
Előzmény: #27550  badsector1
#27552
szólok mára lassan befejezheted.
pampa 2019. 08. 04. 09:32
Előzmény: #27548  badsector1
#27551
igen, TE SEMMIT sem írsz... a KÖTEKEDÉSEN kívül!   :(
badsector1
badsector1 2019. 08. 04. 09:31
Előzmény: #27547  pampa
#27550
"Orbán az első perctől védi az általa vezetett országot az illegális migrációtól és annak negatív társadalmi hatásától!"
  
Ja, orbán véd az illegális migrációtól óriás plakátokkal a választási kampányban. :))
badsector1
badsector1 2019. 08. 04. 09:23
Előzmény: #27547  pampa
#27549
"de ha kérded Orbán nem kovácsol politikai tőkét a migrációból."
Ez eddig a nap MONDÁSA. :))
Ezen az alapon újhelyi sem akar politikai tőkét kovácsolni.
badsector1
badsector1 2019. 08. 04. 09:21
Előzmény: #27546  pampa
#27548
Én nem írtam, hogy jó vagy rossz a migráció, mivel van jó (munkaerőhiány,népesség csökkenés) és rossz oldala(beilleszkedési nehézségek) is.
pampa 2019. 08. 04. 09:20
Előzmény: #27545  badsector1
#27547
etikátlan dolog kérdésre kérdéssel válaszolni!

de ha kérded Orbán nem kovácsol politikai tőkét a migrációból.
Orbán az első perctől védi az általa vezetett országot az illegális migrációtól és annak negatív társadalmi hatásától!
pampa 2019. 08. 04. 09:17
Előzmény: #27542  badsector1
#27546
látom nem tűnt fel neked, hogy én és azok akikkel itt beszélgetek a migrációt  nem pozitív jelenségnek tartjuk.
.
lehet, hogy szerinted az, de még ezt egyszer sem tudtad megindokolni, hogy miért lenne pozitív más vallású, integrálódásra képtelen tömegesen érkező zömében fiatalokkal feltölteni Európát.
.
 itt a lehetőség írd meg a véleményedet.
badsector1
badsector1 2019. 08. 04. 09:16
Előzmény: #27543  pampa
#27545
"Újhelyi miért akar "politikai" hasznot kovácsolni ebből a lényeges kérdésből?"
  
A fidesz miért akar "politikai" hasznot kovácsolnia a szerencsétlen migránsokból?
NASASpaceShuttle
NASASpaceShuttle 2019. 08. 04. 09:15
Előzmény: #27542  badsector1
#27544
Ha viszont Trump vagy Orbán azt mondja hogy a tökfőzelék evők rosszak (harcol ellenük, rájuk támad), akkor a hívek is félni fognak és képletesen vagy mint a példa mutatja a valóságban is rájuk lőnek, azok meg esetleg visszalőnek, mert ugye hatás-ellenhatás a fizika törvényei szerint működik... és máris meg van osztva a társadalom :(
pampa 2019. 08. 04. 09:13
Előzmény: #27541  pampa
#27543
"Úgy persze tényleg nehéz lesz, hogy az Európai Parlamentben közben a fideszes képviselők mindent leszavaznak, ami a környezeti fenntarthatóságot javítja. Mint legutóbb, amikor a tiszta levegő védelmét biztosító állásfoglalásról döntöttünk, a Fidesz képviselői pedig elutasították, hogy megfékezzük a közlekedésből, a mezőgazdaságból és az energiaszektorból származó légszennyezést. Ami egyébként csak Magyarországon évente legalább tízezer ember halálát okozza közvetve. De nekik a német multicégek érdeke fontosabb volt. Már megint a pénz. 
És még egyetlen fontos apróság a kormánypártiak figyelmébe. Az Orbán-kormány hozzáállását a környezeti közügyeinkhez tökéletesen mutatja, hogy a zöldpolitikát nem miniszteri szinten kezeli, hanem pusztán államtitkári körben. Sőt, míg a környezetvédelem az agrártárcához tartozik, a klímavédelem az innovációs minisztérium egyik államtitkárának feladata. Ehhez képest az Európai Unió tagállamaiban – egyetlen kivétellel, ez az épp kilépő Nagy-Britannia – nincs másik olyan kormány, ahol ne lenne külön minisztérium a környezeti fenntarthatóság koordinálására. Sőt, két olyan ország is van, amelyben a komplexitás miatt több minisztérium is megosztva foglalkozik ezzel a kérdéssel.
Én értem és a NER eddigi működését megismerve meg is értem, hogy a Fidesz számára minden a pénz körül forog, csak az számít, ami pénzt termel vagy pénzzé tehető. Én azért lettem az Európai Parlament környezetvédelemmel foglalkozó bizottságának a tagja, mert – többgyermekes édesapaként is – pontosan értem, hogy a klímakatasztrófa elkerülése jelenkorunk valóban legfontosabb feladata. És nem holmi politikai birtokvágy kiélése. "
.
 Újhelyi miért akar "politikai" hasznot kovácsolni ebből a lényeges kérdésből?
Nagyon fontos a környezetvédelem és az átállás más energiarendszerre , de az nagyon sokba kerül!
Így igenis a legfontosabb kérdés, hogy ezt ki fizesse? 
Mert nem sok értelmét látnám egy "látszatintézkedésnek" ami nem old meg semmit.... csak "pedagógiai" jellegű.....és brutál sokba kerülne a  magyar embereknek....
.
pl. egy kanadai bozóttűz nagyságrenddel több CO-t juttat a léggörbe mint a MEV .
Az USA most indítja újra a szénkitermelést..... mi pedig hagyjuk fel vele és több pénzért vegyünk energiát!
.
Vagy lesz egy KÖZÖS rendszer..... vagy mindenki a maga módján pusztítsa csak tovább a földi életet.....
.
:((((((
badsector1
badsector1 2019. 08. 04. 09:02
Előzmény: #27540  pampa
#27542
Azt írtam, hogy abban tévedsz, hogy sokan úgy gondolják, hogy a migráció nem okoz semmilyen változást.
  
Az hogy  jó vagy rossz a migráció, az olyan kérdés, hogy finom a tökfőzelék vagy sem. Valaki szereti a tökfőzeléket valaki nem.
pampa 2019. 08. 04. 09:00
Előzmény: #27540  pampa
#27541
Texas állam kormányzójának hivatalos bejelentése szerint 20 ember halt meg és több mint két tucat megsebesült a szombati lövöldözésben, amely El Paso város Walmart nevű bevásárlóközpontjában történt.
Húsz ártatlan ember vesztette életét El Pasóban, és több mint két tucat megsebesült – mondta egy sajtótájékoztatón Greg Abbott. Az oldalán álló rendőrfőnök, Greg Allen ezt azzal egészítette ki, hogy pontosan 26 sebesültről van szó. Közülük egyesek állapota válságos. A halottak között három mexikói állampolgár, a sebesültek között hat mexikói van.A merénylettel gyanúsított, ellenállás nélkül elfogott személy 21 éves, fehér férfi. Allen közölte, hogy az előzetes nyomozás alapján feltehető, hogy gyűlöletből elkövetett bűncselekmény történt. Az Egyesült Államokban ez alatt azt értik, hogy a támadó a származása, bőrszíne, vallása vagy szexuális irányultsága alapján választja ki az áldozatait.
A lövöldözés alatt a Walmart zsúfolt volt, délelőtt tíz órakor mintegy háromezer vásárló és több száz alkalmazott volt az épületben az iskolaév közeledtével.
A spanyol hírügynökség szerint az idén ez volt a 249. több személyt érintő lövöldözés az Egyesült Államokban. Donald Trump elnök egy üzenetben borzasztónak és nagyon szomorúnak minősítette a történteket."

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek