Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 23:02
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#440
"A kisemberek 70%-a nem tudja meghatározni a kockázat fogalmát, mint ahogy a felelősségvállalást sem az egyéni döntésért"

Ez így van. Akkor viszont nem kell olyat venni, amihez NEM ÉRTESZ.

"A kötvényesek nagy része csak a banki betéti kamatlábat jócskán meghaladó számokat látta. Fogalmuk sem volt, hogy pár % plusszért az egész(!) tőkéjüket kockáztatták !"

1. MINDEN KÖTVÉNYNÉL ez így van.
2. Aláírtak egy MiFiD tesztet, ami pont ezt hivatott felmérni, hogy TISZTÁBAN VANNAK-E ezekkel az alapokkal, van-e befektetési tapasztalatuk/tudásuk és az milyen szintű.

Aki tehát önként belevág egy ilyenbe úgy, hogy aláír egy nyilatkozatot, hogy valamilyen szinten tapasztalt, kap egy tájékoztatót a kockázatokról, valamint Magyarországon él és az elmúlt 10 évből több ilyen esetet hallott, akkor NINCS MIRŐL BESZÉLNI. Vállalta. Akkor ne csak a többlet kamatot akarja eltenni, hanem a bukót is vállalnia kell.

Ha nem vállalja, oké, akkor ne vegyen ilyet.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:55
Törölt hozzászólás
#439
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:52
Előzmény: #435  Törölt felhasználó
#438
A kisemberek 70%-a nem tudja meghatározni a kockázat fogalmát, mint ahogy a felelősségvállalást sem az egyéni döntésért ! A kötvényesek nagy része csak a banki betéti kamatlábat jócskán meghaladó számokat látta. Fogalmuk sem volt, hogy pár % plusszért az egész(!) tőkéjüket kockáztatták ! Ez ugyanaz a probléma, mint a devizahiteles tábor... pénzügyi alulműveltségük révén nem képesek számára megfelelő pénzügyi terméket választani.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:47
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#437
"Nem tudom értelmezni a szokásostól eltérő kifejezést továbbra sem."

Mi a kérdésed ezzel kapcsolatban, mit nem értesz rajta?
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:42
Előzmény: #435  Törölt felhasználó
#436
Nem mondom, hogy a tőke nem számít, én általában a vagyont nézem, mert ha balhé van akkor annak a 70 % várhatóan likviden meglesz. (normális adatokra gondolok) Ha jól számolom ez 70 milliárd kb, ez nagyjából fedezné a befektetőket.
Nem tudom értelmezni a szokásostól eltérő kifejezést továbbra sem.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:34
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#435
De látod, te magad is írod, hogy ebben nincs benne, hogy szokásostól eltérő kockázatú, meg nincs benne, hogy a saját tőkét is meghaladja a kötelezettség. Mindkettő SZEREPELT viszont a Quaestor kötvényprogram tájékoztatójában!
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:33
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#434
De látod, te magad is írod, hogy nem benne, hogy szokásostól eltérő kockázatú, meg nincs benne, hogy a saját tőkét is meghaladja a kötelezettség. Mindkettő SZEREPELT a Quaestor kötvényprogram tájékoztatójában!
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#433
Attól vannak különböző kamatok/hozamok, mert eltérő kockázatúak. Ha ezt a kockázatot ki akarod kapcsolni, akkor annak pont az lesz az ára, amennyi a hozam/kamat többlet lenne. Nincs ingyen pénz.

Mind ahogyan nincs teljesen lefedezett devizahitel, nincsen teljesen biztosított befektetés. Mindkettő kamat/hozam előnye az általa vállalt KOCKÁZAT miatt van.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:30
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#432
Átküldök egy raiffeisenes tájékoztatót, hasonló a szokásostól eltérő szöveg nincs rajta. (7-12 oldalig) Ha ezt elbukom, s nincs csalás oké!
link
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#431
Én meg erre írtam, hogy a befektető helyett SENKI más nem vállalhatja a bukót. Különben nem működik a piac.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:28
Törölt hozzászólás
#430
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#429
Te kérdezted, hogy miért nem fizet kötvényekre a BEVA. Erre válaszoltam, hogy mert nem fizethet minden bukónál a befektető helyett, a befektetés kockázatát triviálisan a befektetőnek kell viselni.

Ha most érted, akkor miért kérdezted, hogy mért nem fizet?
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#428
Kértem tőlük egy Pénz-számla egyenleget. A pénz a Quaestor Értékpapír Zrt-nél van a számlámon.

Azt mondták ez sokkal egyszerűbb helyzet,mint kötvényesnek lenni. Erre azért már van Beva garancia. Persze nem szeretnék bukni rajta.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:22
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#427
A vége igaz: szabályozásilag bizony sok tennivaló van. Egy csomó dolgot át kell gondolni, az ellenőrzést meg kell szigorítani, stb. stb. DE. Ez nem jelenti azt, hogy az államnak ki kell fizetnie a Q helyett mindenkit...
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:20
Törölt hozzászólás
#426
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:19
Törölt hozzászólás
#425
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#424
"De tudom,nincs biztosítva,ezt már letárgyaltuk!De miért nincs??"

Mert a BEVA NEM A BEFEKTETÉST MAGÁT BIZTOSÍTJA, hanem az ÉRTÉKPAPÍR SZÁMLAVEZETÉST.

Minden befektetést NEM lehet biztosítani, mert az azt jelentené, hogy mindenki mindig a legkockázatosabb termékbe tenné a pénzét, mondván, hogy ha bejön, jó sokat keresek, a bukót meg majd kifizeti más helyettem. Ilyen nincs. A piaci attól működik, attól áraz helyesen, hogy a nyerő mellett viseled a bukót és annak kockázata mellett döntesz. Egyébként nem működik.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#423
Megvan a pénzed.(remélem, mert akkor az enyém is megvan :D)
Én pénteken igényeltem kifizetést, mert a számláról le akartam venni, de csak kedden tudták volna kifizetni. Vártam rá keddig, mentem volna érte, erre zárolták aznap a számlákat. Elméletileg már pénzem sincs náluk, mert ki kellett volna fizetniük, de a felügyelet befagyasztotta a számlákat. Nagyon mulatságos.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:15
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#422
Na azért haladunk..
Rosszul fogalmaztam vagy félreértetted én az egész bulira értettem a GDP 1%-át.
De megkockáztatom, hogy az elmúlt 25 év összes ilyen jellegű ügye meg sem közelíti ezt az összeget. Már emiatt is tenni kell valamit. S vajon vége van-e? Illetve bedőlnek-e a becsületesek, mert jelentős összegeket vonnak ki tőlük a pánik miatt. Valamilyen nyugtató lépésre szükség lenne. Érdekes, hogy sem Orbán Viktor, sem Matolcsy nem tartja ezt fontosnak.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 22:06
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#421
A jegybanki alapkamat csökkentés olyan helyzetet teremtett, hogy bankbetétbe gyakorlatilag értelmetlen megtakarítást tenni.
Mindenkit kikényszerítettek belőle és egyszerű pénzpiaci ismeretekkel nem rendelkező emberek fordultak a kötvények felé. Milyen teszt az ahol ennyien befektethetnek egy ilyen kockázatos ügyletbe ? Nem ért hozzá a befektetők 80%-a és bebukja a pénzét.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek