Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
filter 2016. 01. 29. 11:42
Előzmény: #12238  Törölt felhasználó
#12240
kérdeztem azt is tértivevénnyel fognak értesíteni?
válasz: háááááát nem hiszem nem tudom...

akkor ajánlva?
válasz:valószínű..

mikor kezdik el a ki értesítést?
válasz: február vége

a levél kézhezvételétől számított 30 nap van arra valaki jelezze amivel nem ért egyet?
válasz: igen..

de akkor csak utána azaz ápriklisban lesz utalás?
válasz: nem.. már közben utalják is..

és ha valakinek nem jó így?
válasz: annak visszautalásra kerül ergo storno

na ez volt..

filter 2016. 01. 29. 11:35
Előzmény: #12238  Törölt felhasználó
#12239
ha a bevánál felveszik a telefont és azt kérdezi tőlem "miben segíthetek?" akkor az ügyintézővel van dolgom ezek szerint...
joggal várom el a megfelelő tájékoztatást!
Törölt felhasználó 2016. 01. 29. 10:35
Előzmény: #12230  filter
#12238
Nem célom védeni a BEVÁ-t, de eddíg amíg beszéltem velük, korrektek voltak. Az hogy akivel beszélsz, nem tud felvilágosítást adni, hogy a sorszámod alapján benne vagy-e a "már megkapott" adatbázisban, nem meglepő, ő nem ügyintéző, hanem telefonos.
Nekem tegnap azt mondták, hogy folyamatosan kapják az adatokat. Készülnek a levelek és postázzák őket ki. Nekem korrektnek tűnik, hogy akiket megkapnak, azt "intézik". Hogy kiket kapnak meg az adatbázisban, az nem az ő saruk.
Engem is meglepett, hogy éppen saxo-s embert kapott levelet, de nem ez lenne az első meglepetés a történetben. Viszont az, hogy már kapott valaki is levelet közülünk, azt jelenti, hogy ténylegesen dolgozik a BEVA. Azért azt is látnunk kell, hogy olyan kis töredéke vagyunk mi itt 10-en, 20-an a 13 ezer ügyfélnek, hogy nagy számok törvénye alapján is nem egy levelet kellett kiküldeniük, mire egy hozzánk jut.
Mellesleg én is várom már, hiszen már csak kp-m volt bent, ekte nem kellene, hogy a "problémás" ügyfelek közé tartozzak és mellé két számjegyű az iktatóm.
gy1944 2016. 01. 29. 10:35
Előzmény: #12234  Törölt felhasználó
#12237
A PFSN iktatta a TREND elszámolásra vonatkozó panaszomat, várom a választ. Mint említettem kis összeggel vagyok érdekelt a BC-nél, ezért panaszolom az értékpapirok transzferét a készpénzes elszámolás heleyett. Nagyobb összeggel utazóknál előnyösebb lehet a papirok átvétele. Feltételezve az ACCESS PP 36%-os likvid részét az én portfólióm összetételét alapul véve 9 milliót meghaladó TREND-nél előnyösebb lehet az értékpapír alapú elszámolás. Persze csak akkor, ha a papír forgalma megindul és nem lesz egyéb gubanc az Access cég körül.
Törölt felhasználó 2016. 01. 29. 10:33
Előzmény: #12235  detto71
#12236
Na ne már! Ugye nem gondoljuk, hogy az állomány átruházásra kiírt pályázat azonos a hiányos vagyonelemek kiadásának eljárásrendjével? Hogy egy kiírt pályázat lenne tájékoztatás? Ne vicceljünk.
detto71
detto71 2016. 01. 29. 09:03
Előzmény: #12234  Törölt felhasználó
#12235
"A hiányos vagyonelemek kiadásának eljárásrendje 2016. Január hónapban a www.budacash.hu weboldalon közlésre kerül. Kérjük kövessék a weboldalunkat a hamarosan megjelenő információkért."

pontosan ez jött január 12-én és 15-én került fel az állomány-átruházási eljárás. Ez az uj eljárásrend. Eredménytelen lesz, mert senkinek nem kell, arra jó hogy még 3 hónapig semmit nem látunk az ügyfélvagyonból.

Azt is mondták, hogy januárban fent lesz a hiányos eszközökkel rendelkezőknek transzfer nyilatkozat, amit lehet hitelesíteni közjegyzővel.
Törölt felhasználó 2016. 01. 29. 08:44
#12234
Eljött január utolsó munkanapja. Ki fogadna arra, hogy ígéretéhez híven ma tájékoztat bennünket a felszámoló? Többen kaptunk olyan levelet, amelyben azt írták, hogy kísérjük figyelemmel a BC honlapját az aktuális információkért. Eddig semmi.
horemheb 2016. 01. 28. 19:41
#12233
Igen kedves Edit,jól olvasta! Egy évvel az események után is azt sem tudják mit miért csinálnak.Össze-vissza beszélnek, hazudnak (süketelnek),nem tudnak, nem akarnak semmi konkrétumot mondani! Sajnos még mindig itt tartunk! Ez itt Orbanisztán!!!
Törölt felhasználó 2016. 01. 28. 19:18
Előzmény: #12230  filter
#12232
Gratulálok nekik.
filter 2016. 01. 28. 16:44
Előzmény: #12230  filter
#12231
Ko=ki
filter 2016. 01. 28. 16:43
Előzmény: #12228  Törölt felhasználó
#12230
Legyetek észnél!
Feleslegesen ne nyissatok értékpapirszámlát!
Pl nekem is dkj volt de mivel lejárt igy a cash ként kapom meg..
Tehát nincs is rá szükségem!
Egyébként én beszéltem bevával teljes káosz van!
Még a sorszámom alapján sem tudták meg nézni ko vagyok!
detto71
detto71 2016. 01. 28. 14:24
Előzmény: #12228  Törölt felhasználó
#12229
erről van szó!

Nekem, akinek tiszta sor a dolog még hozzám sem szóltak. Azt sem tudom kell-e regisztrálnom behívnak vagy sem.

Törölt felhasználó 2016. 01. 28. 14:16
#12228
Na én most teljesen elvesztettem a fonalat. Indul a BEVA, de a felszámoló még nem egyeztetett velünk? Nem tudjuk, hogy mit ad ki? Az ég világon semmit nem tudunk? Ezt egyszerűen nem akarom elhinni. Ráadásul olyan ügyfélnek írt a BEVA, akinek saxos cucca van, ha jól olvastam? Hát komolyan mondom ez egészen elképesztő. Felháborító, hogy a felszámoló nem ad semmiféle tájékoztatást. Kilökte szenteste előtt pár órával a hiányokat százalékban, azóta hallgat.
Törölt felhasználó 2016. 01. 28. 14:11
Előzmény: #12216  Törölt felhasználó
#12227
Már miért lenne gond, hiszen nálad van, bármikor aláírhatod, igaz? A lényeg, hogy a BC-nél lévőn két aláírás van.
filter 2016. 01. 28. 13:10
Előzmény: #12217  detto71
#12226
nagyon is tudják hogy mink van meg, ergo nem is kellett volna írogatni hogy mi a követelésünk.
ez csak szívatás volt!
1 gomb nyomás az ügyfél kapunk.
detto71
detto71 2016. 01. 28. 12:53
Előzmény: #12224  hallgato
#12225
És ezt megteheti, minden eszközre kp, papírok stb.

Mondjuk akinek ott van cucca az lehet hogy jól jár mitha évek múlva kapna vissza valamit.
hallgato 2016. 01. 28. 12:51
Előzmény: #12223  detto71
#12224
Ha megvan az ugyfelvagyon a saxo-nal vagy mas szolgaltatonal, de megis beva kartalanitas ala vonjak, logikusan gondolva, innentol kezdve a kinti szolgaltatonal meglevo cucc, az mar nem ugyfelvagyon, hanem BC-e, homogen csoportba sorolhatjak, es saxo "jogosan" tartja vissza, ami nem egyertelmu ugyfelvagyon.
detto71
detto71 2016. 01. 28. 12:32
Előzmény: #12221  horemheb
#12223
majd a saxo-tól is visszakapod utána a felszámoló meg majd pereli tőled vissza.

Azt nem értem, hogy akiknek a cucca meg van csak ezeknél a vitatott szolgáltatóknál, akik nem adják egyenlőre vissza, azokat miért kártalanítják? Mi lesz akkor ha majd a saxi meg a többi visszaadja, akkor azt is megkapjátok?

Nem azt írta valaki, hogy a beva visszaküldte ezeket az adatokat, mert azok megvannak csak nem adják ki.
Törölt felhasználó 2016. 01. 28. 12:31
Előzmény: #12221  horemheb
#12222
köszönöm a válaszokat!
Nekem is saxo gondom van, ha van? kp, részvény
A tájékoztatóban (a legutolsókban) nem nyilatkoznak a meglétéről/hiányáról sem. Ez jelentheti hogy megvan minden, vagy hogy nekünk saxosoknak nem kezdődik majd el a beva határidő, mert függő
tételek vagyunk?
horemheb 2016. 01. 28. 11:47
#12221
Én is kaptam a bevától e-mailt, melyben értesítenek, hogy az igénybejelentésem elbírálhatóvá vált, majd hamarosan értesítenek a kártalanítás kifizetésének módjáról. Az a furcsa az egészben, hogy nekem csak dollárom volt a beva határ 'majd' háromszorosa értékében.A Buda-Cash bedőlése előtt egy héttel adtam el az amerikai részvényeimet.Úgy tudom a Saxo kezelte ezeket és még nem adta ki se a pénzt, se a részvényeket.A felszámoló csak most perelte be őket!!! Akkor most hogy jön ide a beva? Nem mindegy, hogy csak a beva határig és a 160 napos sz.r átlag alapján fizetnek, vagy a mostani árfolyamon kapom majd az összeset a Saxo-tól!! Nagyon nagy disznóságok folynak a háttérben amint ti is sokan írtátok!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek