Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 10:46
Előzmény: #10479  Törölt felhasználó
#10480
"A BC a hiányzó értékpapírokkal rendelkező ügyfeleknek homogén csoportok képzése után, arányosítva fizet majd a felszámoló, de ennek pontos időpontja még nem ismert."

Hát ez qrvajó, meddig tart ezt megcsinálni?

Van x milliárd, osztva y ügyféllel (+z módosító)...

"Ami biztos: a Beva addig nem tudja elkezdeni az ügyfelek kártalanítását, amíg a felszámolótól nem kap információt arról, ténylegesen mekkora az ügyfélvagyon, és ennek mekkora része adható ki hiánytalanul."

Na hát ezaz bazzeg, nehogy má azt nem tudják megmondani 9 hónapja, hogy mennyi zseton van egy cég számláin.

Itt jön be a 'húzzuk az időt, mer a bevának nincs is pénze igazából' dolog.

"A fiktív kötvénnyel rendelkező Quaestor-ügyfelek esetében a Beva már teljesítette a kártalanítás rá eső részét: mintegy 88 milliárd forintot fizetett több mint 31 ezer ügyfél számára."

Bezzeg a kártalanításra legkevésbé jogosul csoportot fizették ki legelőször...
Gyak ezért nem kapják meg a pénzüket azok, akik normális módon egy normális értékpapírszámlán normális dolgokat tartottak.
Megáll az ember esze ettől az országtól...
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 05:36
Előzmény: #10478  farkasj41
#10479
farkasj41 2015. 11. 06. 03:18
Előzmény: #10477  Törölt felhasználó
#10478
Ha elkaSZÁLJÁK, REMÉLEM HOGY VISZIK TOVÁBB A S. BÍRÓSÁGHOZ.......
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 23:50
Előzmény: #10476  Törölt felhasználó
#10477
A mostani alkotmánybírósággal kapcsolatban nagy fantáziával rendelkezem, de időhúzásnak mindenképpen jó volt, ha elkaszálják is.
Ebben az ügyben (és gyak mindenhol) csak politikai célok vannak, a többi másodlagos.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 22:48
Előzmény: #10473  Törölt felhasználó
#10476
A kötvényeseknek nem járt volna a kártalanítás. A Quaestor viszont fiktív kötvényeket forgalmazott és azután így megkapták a kötvényesek a fiktívek utáni százalékarányban a pénzüket.
A Quaestor törvény szerintem az alkotmánybíróságon meg fog bukni és abból még balhé lesz. Szerintem erről a FIDESZ már a törvény megalkotásakor tisztában volt.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 22:44
Előzmény: #10470  Törölt felhasználó
#10475
Ugye csak viccelsz, hogy a Quaestor Értékpapír és Kereskedelmi Zrt. nem volt BEVA tag ?

A Quaestor Hruria nem volt az és azt akarják emelni 30 millióra !

A Quaestornak kötelező volt a BEVA tagság, különben nem foglalkozhattak volnaa befektetésekkel.

Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 21:29
Előzmény: #10473  Törölt felhasználó
#10474
Másrészt az emberek javarésze nem is tudja, hogy mi az a vállalati kötvény.
Nem tudják, hogyha bedől a cég, akinek kvázi kölcsönadtak kamatra, akkor így jártak.
Ezt már többedszerre szívják meg Mo.-on.
De 10 évente itt egy új zöldfülű generáció, szóval látunk ilyet még elégszer.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 21:23
Előzmény: #10470  Törölt felhasználó
#10473
Bocsánat, én fogalmaztam rosszul.
Elkeztem írni a fiktív kötvényekről, aztán belejött a beva...
Tehát a Quaestoros értékpapírszámlák után járna a 6 millás beva, én úgy tudom azokhoz kötelező a beva tagság.
A kötvények nemtom beletartoztak-e a biztosításos körbe egyáltalán, annyira nem figyeltem az eseményeket, mert nem voltam érintett.
saxo001 2015. 11. 05. 18:25
Előzmény: #10471  Törölt felhasználó
#10472
Hát azok bizony fiktívek, csak az ügyfél felé van kimutatva könyvelésileg !!!Lehet , hogy az összes részvényt jan. 15.után tüntették fel a könyvelésbe az ügyfeleknek mert már tudták hogy itt csőd lesz a saxo tartozásuk miatt a mögötte lévő pénzt meg elsikították!

Vagy már régóta hamisítottak, lényegtelen.

Ha a hiányzó részvények kincstárjegyek..stb nem fiktívek akkor valahol meg kell lennie, még ha a Marson is de megvan...azzal valaki kereskedett, pénzt ér !!!!Lekövethető!!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 17:53
Előzmény: #10468  Törölt felhasználó
#10471
No és mi van akkor , ha mint ahogy állítják meg se vették azokat a papírokat amiket a számlaegyenlegeinken látunk. Akkor azok is fikívek !!!
Ergo azokra is jár a 30 mila BEVA ??!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 17:12
Előzmény: #10468  Törölt felhasználó
#10470
Szerintem a Questor nem volt beva tag, így nekik 0 járna és nem 6m.
A 0 helyett kapnák a 30m-t.

Nekünk beva védetteknek 6m a határ így ezt kapjuk ha nem emelik 30 ra. Pedig nem lenne baj a 30-as határ sokaknak.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 17:05
Előzmény: #10467  Törölt felhasználó
#10469
Jó lenne ha a felszámoló embere lennék ! Tele lennék lével, mint a kutya bolhával ! Na majd nov 10.-e után !
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 16:57
Előzmény: #10464  Törölt felhasználó
#10468
Okay, lehet, hogy nem a felszámló embere :) , nem olvastam el az összes hozzászólását, csak a legutóbbiakat.

Törvényileg a szitu elég egyszerű:
Amikor az emberek megvették a Quaestor kötvényeket, akkor világos volt, hogy 6 milláig van kártérítés, ezt utólag se jogilag, se igazságossági szempontból nem elegáns 30 millára felnövelni.
Ez nyilván így van a BC esetében is, tehát a helyes az lenne, hogy senki sem kap 6 millánál többet.
Később ezen lehet változtatni, de a visszamenőleges hatályú törvénykezés már az ókorban is úriembertelenség volt.

Más kérdés, hogy a Quaestor esetében eleve fiktív volt a kötvények nagy része, itt már lehetne vacilálni, hogy az emberek levegőt vettek, nyilván nem jár semmilyen kártérítés, illetve, hogy a felügyelet nem látta el rendesen a feladatát, ezért neki kellene igazából kártérítenie.

Csak ugye akkor meg előállhatna az a helyzet, hogy aki fiktív dolgot vett, azt kártérítik, aki meg rendes, ámde bedőlő kötvényt, azt meg csak 6 milláig.

A korrekt az lenne, hogy rendes kötvényt 6 milláig a beva kártalanít, fiktívet meg a felügyelet, de az is csak 6 milláig, és akkor még örüljenek, hogy annyit is kaptak (többet úgyse kaptak volna a bevától sem).

Ez utóbbit teljesen igazságtalan a pénzügyi szolgáltatókkal fizettetni, hiszen nekik mi közük hozzá.
Az MNB-nek meg lenne is rá pénze, ha gyurikánk nem szórná mindenfélére két kézzel...
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 13:43
Előzmény: #10466  Törölt felhasználó
#10467
Vigyázz miket írsz, még te is megkapod hogy a felszámoló embere vagy!
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 13:39
Előzmény: #10459  Törölt felhasználó
#10466
Engem is megkerestek telefonon, behívtak azonosításra. Megoldottam közjegyzővel ( 1500 Ft ) + tértivevényes levélben elküldött transzferálási kérelmekkel. A 3 európai részvényemből 2 hiánytalanul transzferáltak 2 héttel a levelem feladása után. Szóval van előrelépés, de méltánytalanul kevés és nagyon nagyon hiányos !
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 13:35
Előzmény: #10458  filter
#10465
Azt írták, hogy 2015. novemberében kerül sor várhatóan a végleges hiány közlésére.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 10:41
Előzmény: #10459  Törölt felhasználó
#10464
Nem akarom védeni Hopeful de az eddigi beírásai korántsem voltak optimisták/pláne a hiány infója/sem békítő.Az alkotmánybíróság szerintem kézi vezérlés,reménykedni azt lehet de csodák itt nem lesznek.
Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 10:25
Előzmény: #10461  tchongee
#10463
Az indítvány lényege:
Az indítványozók - az Abtv. 26. § (2) bekezdése alapján - a Quaestor károsultak kárrendezését biztosító követeléskezelő alap létrehozásáról szóló 2015. évi XXXIX. törvény 1. § (1) bekezdése alaptörvény-ellenességének megállapítását és megsemmisítését kérték az Alkotmánybíróságtól.
A hivatkozott törvény hatálya kizárólag azokra az ügyletekre terjed ki, amelyeknél az ügyfél jognyilatkozata a Quaestor Financial Hrurira Kft. által kibocsátott, vagy ilyenként megjelölt, a Quaestor Zrt. vagy annak a számviteli jogszabályok szerinti kapcsolt vállalkozása által értékesített kötvények vásárlására irányult, és az ügyfél az ellenérték fizetési kötelezettségének eleget tett, függetlenül attól, hogy a jogügylet érvéynesen létrejött-e, illetve teljesedésbe ment-e.
Az indítványozók álláspontja szerint a törvény személyi hatályának megállapításakor az Országgyűlés megsértette az Alaptörvény XV. cikk (2) bekezdésében foglalt hátrányos megkülönböztetés tilalmának elvét, mivel nem kezelte egyenlő méltóságú személyekként mind időben, mind jogalapban azonos problémával küzdőket, mert ugyanúgy kellett volna eljárnia a jogalkotónak minden megkárosított személy ügyében legyen az a Buda-Cash, a Quaestor vagy más pénzügyi szolgáltató kárvallottja..
tchongee
tchongee 2015. 11. 05. 10:00
Előzmény: #10460  filter
#10462
Csak egy féle kimenetele lehet az AB döntésnek, ha nem akkor a jogállamiságnak vége.....nem lehet egy féle törvényt egy csoportra és egy másik törvény egy másik csoportra hozni....
tchongee
tchongee 2015. 11. 05. 09:55
Előzmény: #10460  filter
#10461
a Quaestor károsultak kárrendezését biztosító követeléskezelő alap létrehozásáról szóló 2015. évi XXXIX. törvény 1. § (1) bekezdése elleni alaptörvény-ellenességének a megállapítására és megsemmisítésére irányuló alkotmányjogi panasz tárgyában készült határozat-tervezet (Quaestor károsultak kárrendezése) (IV/1635/2015.)
link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek