Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 12. 11:48

Soha nem jutott még ilyen olcsón pénzhez Magyarország!  

Ugrás a cikkhez
Még az elmúlt hetekre jellemzőnél is sokkal alacsonyabb kamat mellett tudott ma bevonni forrást a 3 hónapos diszkontkincstárjegy aukción az Államadósság Kezelő Központ. Az aukciós átlaghozam ugyanis mindössze 1,47%-os (!) lett a 2,1%-os jegybanki...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=202431
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2014. 08. 18. 12:52
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#120
Nyilván nyugdíjkorhatár emelés lesz kb. 70 évre.
jumbo2 2014. 08. 18. 12:51
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#119
Ha baromságot csinál a törvényes kereteken belül, akkor mi van? És ki dönti el, hogy mi az a baromság? A politikusok?

Szóval mit is jelent a jegybanki függetlenség?
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 12:39
Előzmény: #105  tokos.
#118
"A nyugdíjas réteg várhatóan mindig a legnagyobb, és legaktívabb szavazótábor lesz. Nagyon nem lehet őket átvágni."

De muszáj lesz. Vagy drasztikus nyugdíjkorhatár-emelés.
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 11:48
Előzmény: #114  jumbo2
#117
"Egyébként most miért nem háborogtok a jegybanki függetlenség védelmében?"

A jegybanki függetlenség nem azt jelenti, hogy bármilyen baromságot megtehet a jegybanki vezetés.

Nem is értem a kérdésedet, de betudom egy rettenetesen gyenge kötekedési kísérletnek, ami nagyon nem jött be.
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 11:45
Előzmény: #113  jumbo2
#116
A topic elején, vagy egy másik topicban már ugyanezzel jött, és akkor válaszoltam. Most röviden: pár éven belül elindultak volna már az első kifizetések is.
signal2
signal2 2014. 08. 18. 11:24
Előzmény: #114  jumbo2
#115
"Csak nem arra gondoltok, hogy az államnak kellene megakadályoznia az ingatlanvásárlásokat?"

Én nem gondolok ilyesmire, nem is értem, miért feltételezed, pusztán nem helyeslem a dolgot.
jumbo2 2014. 08. 18. 11:13
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#114
Egyébként most miért nem háborogtok a jegybanki függetlenség védelmében?

Csak nem arra gondoltok, hogy az államnak kellene megakadályoznia az ingatlanvásárlásokat?
De arra már gondolni sem merek, hogy Matolcsy-t menesztenie kellene Orbánnak az ilyen döntési miatt.

Nyugtassatok meg, nem akarjátok a jegybanki függetlenséget megkérdőjelezni.
jumbo2 2014. 08. 18. 11:09
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Nem válaszoltál.
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 09:23
Előzmény: #108  jumbo2
#112
Tévedsz. Tokosnak erre a szövegére már válaszoltam, hogy miért hülyeség. Keresd ki.
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 08:31
Előzmény: #110  signal2
#111
Amikor az előző választ megírta, még nem volt felkészítve arra, hogy ezt is meg kell majd magyaráznia...
signal2
signal2 2014. 08. 18. 08:27
Előzmény: #106  elemes
#110
És ebbe a magyarázatba hogyan illeszkedik az offshore tulajdonosi hátterű cégtől vásárolt 10 milliádos irodaház?
jumbo2 2014. 08. 18. 07:59
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#109
Látom ismét a kultúráltan vitatkozol. A hülyézést mikor kezded?
jumbo2 2014. 08. 18. 07:58
Előzmény: #101  tokos.
#108
Ez pontosan így van. Pénznyelő le is lépett gyorsan innen.
jumbo2 2014. 08. 18. 07:56
Előzmény: #102  Bekre_Pal
#107
A választásokat már 2010-ben sem a fidesz szavazótábor növekedése döntötte el, hanem az mszp csökkenése, szdsz megszűnése.
elemes
elemes 2014. 08. 17. 15:52
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#106
"Megkérdezem máshogy: szerinted egy jegybank folytathat ingatlan spekulációt, vehet műkincseket és támogathat koncepció és ellenőrzés nélkül no name művészeket?"

az első kérdésedre közben válaszolt az MNB:

"Oktatási, illetve rekreációs központot használ többek között a német, a belga, a portugál, a cseh, a lengyel és a román jegybank, több központi bank pedig egyszerre több rekreációs ingatlant is magáénak tudhat. A német jegybank több üdülővel rendelkezik (a Wyk auf Föhr-i szigeten, a Tengern-tónál, Zehlendorfban és Berlinben), ezen kívül két tréningközpontjuk üzemel Frankfurt környékén. Nem gondolnánk, hogy ezen ingatlanok birtoklása miatt veszélyben lenne a piacgazdaság Németországban. Kastély vásárlása sem számít kirívó példának a jegybanki gyakorlatban: a lengyel központi bank például három szabadidő központot tudhat magáénak, Starawiesben egy 28 szobás neogótikus kastély áll az ottani jegybanki dolgozók rendelkezésére, míg a Mazuri tavaknál egy 182 fő, Zakopanében pedig egy 60 fő befogadására alkalmas üdülő áll a jegybank tulajdonában. A román jegybank két tréning- és szabadidő központot is magáénak tudhat, Bukarestben és Cumpatu-Sinaia-ban. A belga központi bank St. Agatha Berchemben használ egy szabadidős központot. A portugál jegybank Quinta da Fonte Santa-ban üzemeltet egy lovardával felszerelt szabadidőközpontot, amelyet gyerekek üdültetésére és jegybanki tréningek szervezésére vesznek igénybe. Kérdés, hogy a cikk szerzője a portugál piacgazdaságot is félteni kívánja-e majd."

Gondolom, az idő vasfoga megérleli a választ a többi kérdésre is. Egyébként ha vettem volna a fáradságot, és elolvasom ezt a böffenetet a fintimesben, és látom, hogy Kester Eddie a szerző, akkor egy vidám mosolyon kívül többet nem is foglalkozom vele, a pasi tizenöt éve ilyen agyroggyant cikkeket ír. Egy stabil pont.
tokos. 2014. 08. 13. 20:19
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
"Beigért egyéni számlák egyelőre késnek."

Kétségelenül ez is nagy hibájuk,. A korábban beígért nyugdíjszámítási módot is be kellett volna vezetnük 2013-tól.

"Szerintem a nyugdíj"megmentés" legfontosabb (legjo... legdurvább) része fenntarthatóság szempontjából az a "kis" átnevezés, hogy járulékból adó lett a munkáltató befizetése után. Ezzel úgy az emberek nem számolnak, pedig ott lóg a fejük felett és elég csúnya, de jogszerű következményei lehetnek/lesznek. "

A nyugdíjas réteg várhatóan mindig a legnagyobb, és legaktívabb szavazótábor lesz. Nagyon nem lehet őket átvágni
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 19:53
Előzmény: #101  tokos.
#104
MNYP mellett szólhat még az is, hogy aki oda befizetett annak volt egy olyan érzése, hogy van valami nyugdíjmegtakarítása. Most ez az érzés azért halványult. Beigért egyéni számlák egyelőre késnek.

Szerintem a nyugdíj"megmentés" legfontosabb (legjo... legdurvább) része fenntarthatóság szempontjából az a "kis" átnevezés, hogy járulékból adó lett a munkáltató befizetése után. Ezzel úgy az emberek nem számolnak, pedig ott lóg a fejük felett és elég csúnya, de jogszerű következményei lehetnek/lesznek.
tokos. 2014. 08. 13. 19:47
Előzmény: #102  Bekre_Pal
#103
Szerintem az ő udományos levezetésében leginkább a rohadt óóóbááán című gyűlöletkampány játzott szrepet, amiben kb. 10 évig része volt, így mélyen beleivódott az agyába.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 08. 13. 19:39
Előzmény: #99  tokos.
#102
na de gondolom, az ő tudományos levezetése is foghíjas, hogy mit is tart jónak a programjukban. ugyanolyan, mint a fideszbirka. a fidesz viszont sokkal több birkát tudott mozgósítani, mert összehasonlíthatatlanul jobb a marketingjük
tokos. 2014. 08. 13. 19:32
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
Ez lehet, de a következő hosszú évek alatt rengeteg olyan ember ment volna nyugdíjba, akik a teljes összeget az államiba fizették, miközben a munkaerőpiacra belépő munkavállalóknak már kötelezően mnyp tagnak kellett volna lenni, így a beefizetések folyamatosan csökkentek volna még vagy 20 évig. Nekem 20 évem van nyugdíjig, onnan gondolom, hogy ez kb. stimmel. Szóval az egyensúly lényegesen romlott volna még vagy 10 évig, mikor az első mnyp nyugdíjasok megjelentek volna.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók