Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 18:17
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#780
Persze, hogy ez lesz.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 18:17
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#779
- Ja és az se nagyon szokás a világ jogállami és kultúrált részében, hogy május második felében bejelentenek egy adófajtát (aminek a felső kulcsa ugye 40% bevételarányosan, tehát nem 500 Ft-os adócskáról beszélünk), amit május végén már meg is szavaz a parlament, júniusban már hatályba lép és az első félévre vonatkozóan már fizetni is kell a második félév elején (agusztus x-edikéig).
- Meg olyan se nagyon van, hogy az előbbiek mellett a törvényen rögtön 2-szer is módosítanak 2 héten belül csakhogy az egyetlen cég, aki a legfelsőbb sávba tartozik, pontosan úgy adózzon, ahogyan azt a kormánypárt kitalálta rá.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 18:02
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#778
Kíváncsi vagyok elemes válaszára. Valószínűleg színpadiasnak fog titulálni. Vagy nem válaszol.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 17:53
Előzmény: #767  elemes
#777
"a progresszivitásban az lehet a logika, hogy a nagy cégeknél a reklámbevételeket nem lehet eldugni, az egyszemélyes káeftéként üzemelő mucsaröcsögei falutévénél meg igen, szóval azokat nem is érdemes megadóztatni, mert úgysem fognak befizetni semmit."

Jaj. Megint a nyilvánvaló védhetetlen reflexszerű védelme...

- A világon nincs olyan adó, ami 0%, 1%, 10%, 20%, 40% progresszivitású. És ráadásul nem valamilyen nyereség, hanem bevétel az adóalapja.
- Olyan adó sincs, hogy az egész szektor adóbevételének több, mint felét (54%-ot) egyetlen cég fizeti (miközben 16% a piaci részesedése az összbevételből).
- És olyan se, hogy egy 5 sávos adónál a legfelső 2 sáv egyetlen céget érint.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 17:11
Előzmény: #767  elemes
#776
" a progresszivitásban az lehet a logika, hogy a nagy cégeknél a reklámbevételeket nem lehet eldugni, az egyszemélyes káeftéként üzemelő mucsaröcsögei falutévénél meg igen, szóval azokat nem is érdemes megadóztatni, mert úgysem fognak befizetni semmit."

úgy húzták meg a határt, hogy csak egy cég férjen bele a legfelső sávba. emellett nem normálkis árbevételekre kiszabni adót, nyereségre szoktak. Persze ez unorthodoxia.

A lineáris reklámadót nem nevezné senki RTL-adónak...

Amúgy felesleges kikelned a reklámok ellen: végeredményben ha mindenhol emelkednének a reklámpercek árai, a fogyasztók fizetnék meg..
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 17:08
Előzmény: #762  elemes
#775
"
nem tudom, a kormány mit gondolt, de az eredmény megérte az erőfeszítéseket, nem? "

milyen szempontból? a droid droid marad. A fidesz-szavazók droidiok.

"De, biztosan ki tudják csinálni, a vezetők és családjaik vagyonosodási vizsgálata gyors menekülésre késztetne sokakat. nyilván a sajtószabadság elleni durva támadás lenne az is. "

Most komolyan ezzel jössz Mészáros, Simicska, Rogán és Lázár-félék birodalmában?

"mér, csányi kiszállt az otiból?
ez vezető hír lenne a portfolión"

Teheted a hülyét, de nyilván a részvényeladására gondoltam. A kormány csinálhat olyan devizahitelesmentés, hogy az Oti esik 2ezerig. Az RTL-t ki fogják csinálni, és a TV2 pedig az övék.

Ez nem színpadiaskodás, ez történik.

Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 16:37
Előzmény: #773  elemes
#774
ezért kérdeztem rá:))
elemes
elemes 2014. 08. 14. 16:35
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#773
szarkazmus volt.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 16:32
Előzmény: #770  elemes
#772
Csak rákérdeztem, mert azt írtad, ha ez megtörténne az durva támadás lenne a sajtószabadság ellen.
Nem én írtam hanem TE.
elemes
elemes 2014. 08. 14. 16:31
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#771
elemes
elemes 2014. 08. 14. 16:29
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#770
(facepalm)

drága eledel, ha megengeded a közvetlen stílust. nem élő tévévitában vagyunk. ketten vagy hárman beszélgetünk. ezek a színpadias sallangok fölöslegesek és unalmasak. nem lehetne kihagyni?
elemes
elemes 2014. 08. 14. 16:27
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#769
ez egy eléggé fal akció, vargamisi akibe azért több józan és szorult, mint a főnökébe, mutogathatja, hogy "én megtettem," a cégnél nyilván nem találnak semmit, egy multi azért rendesen könyvel.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 16:26
Előzmény: #765  elemes
#768
Akkor az a véleményed hogy ez " sajtószabadság elleni durva támadás" (#762) ?
elemes
elemes 2014. 08. 14. 16:25
Előzmény: #763  Törölt felhasználó
#767
nehéz dolog ez, mert a cigarettán több az adó, és az sem sokkal károsabb, mint a reklám. a progresszivitásban az lehet a logika, hogy a nagy cégeknél a reklámbevételeket nem lehet eldugni, az egyszemélyes káeftéként üzemelő mucsaröcsögei falutévénél meg igen, szóval azokat nem is érdemes megadóztatni, mert úgysem fognak befizetni semmit. egyébként lineáris reklámadónak lennék inkább barátja. a tévé éljen az előfizetési díjakból, még úgy is elég haszontalan.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 16:22
Előzmény: #762  elemes
#766
"Varga Mihály miniszter az RTL Klub ellenőrzésére utasította a NAV-ot"

link
elemes
elemes 2014. 08. 14. 16:22
Előzmény: #764  Törölt felhasználó
#765
hát hiba volt előre megszellőztetni, azóta sok pénz kiment a seychelle szigetekre, szóval most már csak aprópénzzel lehetne őket megcsípni, valahogy úgy, ahogy rogántónit is (akinek a havi folyó kiadásai a legális jövedelmének a dupláját teszik ki), csak rogántóni ezt hivatalból megúszta, az rtl-es vezetőknek nehezebb lesz.

szóval ha kicsinálni akarják őket, azt inkább onnan kezdik.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 16:18
Előzmény: #762  elemes
#764
"De, biztosan ki tudják csinálni, a vezetők és családjaik vagyonosodási vizsgálata gyors menekülésre késztetne sokakat. nyilván a sajtószabadság elleni durva támadás lenne az is. "

Pedig már nyíltan megfenyegették őket a NAV-al:))
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 16:17
Előzmény: #761  elemes
#763
én igazából az adó mértékére gondoltam.
elemes
elemes 2014. 08. 14. 16:16
Előzmény: #758  Törölt felhasználó
#762
"a kormány azt gondolta, az RTL nem kezd kamikaze -akcióba."

nem tudom, a kormány mit gondolt, de az eredmény megérte az erőfeszítéseket, nem?

"Ne hidd, hogy nem tudják kicsinálni az RTL-t, ha akarják"

De, biztosan ki tudják csinálni, a vezetők és családjaik vagyonosodási vizsgálata gyors menekülésre késztetne sokakat. nyilván a sajtószabadság elleni durva támadás lenne az is.

"lsd még csányi kiszállását otiból"

mér, csányi kiszállt az otiból?
ez vezető hír lenne a portfolión.

elemes
elemes 2014. 08. 14. 16:13
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#761
gondolom a reklámbevételeket akarták adóval terhelni.

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek