Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2014. 07. 31. 21:44
Előzmény: #578  elemes
#580
Azért az se semmi ha már annak kell örülni ha állami pénzen elvégeztetett munkát ki is fizetik az alvállalkozóknak.

Én örülnék ha végre megélnénk azt hogy nem 3-szoros áron építenénk mindent amiből az a kegy ha az 1-szeres árat megkapja az aki elvégzi a munkát, hanem rendesen törvényesenminnél kevesebb feketemunkással és korrupcióval.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 31. 21:38
Előzmény: #578  elemes
#579
ha majd orbán az én spanom lesz és fizet kvadrilliárdot a melómért, leszarom, leszek olyan nagyvonalú, hogy kifizetem a csilliomodából az alvállalkozókat, mikozben egy percet se töltöttem a terepen
elemes
elemes 2014. 07. 31. 21:33
Előzmény: #575  Bekre_Pal
#578
együttműködnek (swietelski, közgép, strabag). nem a strabag épít és aszfaltoz, többnyire, hanem magyar alvállalkozók. látsz egy 24 tonnás négytengelyes gépet, nem ritkán a cégtulajdonos maga is sofőr (van egy ilyen ismerősöm). nekik számít, hogy kifizetik a munkájukat. sok ilyen kis cég bedőlt pl a megyeri híd építésekor. az egomi vasútépítésnél dolgozókat viszont kifizették.

bigyula 2014. 07. 31. 20:30
Előzmény: #576  ts3
#577
Tehát, a küzgép szerepe mindössze az árdrágítás, mert biztos nem annyit fizet a strabagnak (aki elvégzi a munkát), mint amennyit kap érte...
ts3 2014. 07. 31. 19:45
Előzmény: #575  Bekre_Pal
#576
A közgép is a strabaggel dolgoztat, végül valakinek aszfaltozni is kell, nem csak a lóvét felkapni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 31. 19:23
Előzmény: #574  elemes
#575
Majd elhiszem, ha elvisz előle valamit a strabag.
elemes
elemes 2014. 07. 31. 19:13
Előzmény: #541  Bekre_Pal
#574
eh, mindegy.

meg egyébként az is, hogy a közgép pártfinanszíroz, inkább csak sejtelem, tekintve, hogy lajosunk másfél éve kiesett a pixisből.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 31. 18:13
Előzmény: #570  ts3
#573
Fene tudja, mindenesetre sok itt a troll.
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 18:11
#572
NEWSWEEK:

'Hungary’s Mussolini' Vows to Make the EU Member an 'Illiberal State'
By Damien Sharkov
Filed: 7/30/14 at 4:42 PM | Updated: 7/31/14 at 1:06 PM
Viktor Orban
Hungary's Prime Minister Viktor Orban talks to journalists after casting his vote during European Parliamentary elections in Budapest, May 25, 2014. Bernadett Szabo/Reuters

AA

Filed Under: World, Hungary, EU, Democracy

Hungarian prime minister Viktor Orban has prompted outrage from liberal and left leaning opposition after he announced his intention over the weekend to follow in Russia and China’s footsteps to create an 'illiberal state' in Hungary.

“We want to build a workfare society... which is willing to bear the odium to declare that it is not liberal in character,” Orban said.

Orban cited economic unfeasibility as the main fault of liberalism and applauded the political models of countries such as Russia, Turkey and China, speaking at the 25th Balvanyos summer university and student camp.

“The Hungarian nation is not a mere pile of individuals but a community which needs to be organized, strengthened and built,” he said.

Opposition Party leaders Gergely Karacsony and Viktor Szigetvari have appealed to the EU in response to Orban’s speech, alarmed by what they call the “Putinisation of Hungary”.

Szigetvari called for “serious and active means” to be put in place to halt the “constantly deteriorating quality of Hungarian democracy”, especially with regard to freedom of the press and NGOs, the Associated Press reported.

Hungarian left-leaning newspaper Népszabadság compared the implications of Orban’s speech to the authoritarianism of an inter-war Mussolini.

Hungarian Weekly magazine Heti Világgazdaság warned that Orban’s claims were part of a wider programme to abolish public services which would eventually turn the country into a “third world” economy.

European Commission spokesman Jonathan Todd said today that Brussels had no comment concerning Orban’s speech.

“The speech has caused uproar on the left and among the opposition, but in fact there is little new that Orban has not said in some form before,” said Newsweek correspondent in Budapest Adam LeBor.

“He has long spoken admiringly of what he calls the 'wind from the east'. The fact that Hungary is an EU member helps ensure that it will remain a democracy, but the question is what kind?”

Viktor Orban’s Fidesz party has ruled Hungary since 2010. He was re-elected in April after a controversial campaign which OSCE claimed used “restrictive campaign regulations, biased media coverage and campaign activities that blurred the separation between political party and state”.
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 18:05
Előzmény: #569  Bekre_Pal
#571
Nyilvánvalóan a koleszos haverok, és a későbbi harcostársak, illetve azok családjainak meggazdagítása..
ts3 2014. 07. 31. 17:55
Előzmény: #569  Bekre_Pal
#570
Miért nem elég neked annyi, hogy teszi a dolgát?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 31. 17:47
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#569
Teszi a dolgát?

Mi a dolga? Lehet, hogy én vagyok eltájolva.
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 17:46
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#568
Homályos lőzungokat dobáltál ide, a feltörekvő országok -képzelt- átütő erejéről meg a fehér "rassz" problémáiról, semmi konkrétum.

Köszönjük, hogy megpróbáltad felnyitni a szemünket!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 31. 17:46
Előzmény: #559  csendben
#567
Zárkóztass fel, én is szeretnék nevetni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 17:40
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#566
Orbán? Nem mindenki akar beállni a szekértáborokba + kétlem, hogy Orbán úgy gondolkozna ahogy én. Csak a dolgát teszi. A mi feladatunk, hogy megőrizzük, az önálló gondolkodás képességét. Bár, te tudod. Ennyit segítettem.:) Az infóval mindenki azt kezd amit akar. Tod' szabad akarat vagy ilyesmi,... de bocsáss meg - nincs több időm,sok sikert, ki tudja, lehetnek csodák, hátha a te elképzeléseid szerint alakul a világ. Sohase lehessen tudni, mondta Micimackó...Hola!
ts3 2014. 07. 31. 17:40
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#565
"Azért azt tudjátok, hogy paradigma váltás elején vagyunk - ekkor és most születtünk, ebbe a történelmi szituba csöppentünk és passz. A változás törvényszerű. "

Hűha.
Még jó, hogy a felcsúti vajda kuszaszemmel együtt kiszúrta azt a paradigmaváltást, esetleg pataki attila látta meg azt a paradigmát miközben a kis zöld lények elrabolták.
Ezek szerint a magánnyugdíj számláról eltűnt pénzek is a paradigmaváltásnak estek áldozatul?
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 17:37
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#564
szia,

Én nem írtam semmi bántót, csak megjegyeztem a kollégától függetlenül, hogy sok a fizetett troll. Nem rá értettem.

A BRICS országok közül jóhéhány szenved, oroszországban stagnál és ott államcsőd is lehet, ha a nyugat úgy akarja, de lehetne sorolni a problémákat a többiben.

Egy átlagos indiai vagy brazil mindent megadna azért, hogy eu-s színvonalon élhessen.

Továbbá, minél alacsonyabb az egy főre jutó GDP, annál könnyebb fejlődni, szóval nem érdemes a fejlett országok mutatóival összevetni a BRICS mutatókat.

Szerintem te vagy az, aki (bár nem tanultál közgázt, ez biztos, és a témába sem áshattad bele magad), beveszi a lőzungokat a fejlődő világ csodásnak vélt társadalom-, és gazdaságképéről.

A fehér "rassz" (amúgy vágod, hogy nem az, ugye? ) problémáit abszolút nem orbán rémképe fogja megoldani.

Istenem, egyszer beszélgess el egy brazillal vagy kínaival, hogy mit gondolnak a hanyatló németekről.
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 17:34
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#563
Mármint a NER-re gondolok. (A NEP-et ismerem.)
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 17:33
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#562
Ez 'Новая экономическая' mi? :D
(Remélem megmaradnak a cirill betűk, mert csak úgy izgalmas. :D)
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 17:25
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#561
Látom, Orbán lózungját sikeresen betanultad. Első osztályú célközönsége vagy a politikai ostobaságoknak.

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek