Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 06. 06. 21:25
Előzmény: #8879  Törölt felhasználó
#8880

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin2/
szép kis mozgás, még akármi is kisülhet belőle
Törölt felhasználó 2019. 06. 06. 21:21
Előzmény: #8878  Törölt felhasználó
#8879
Jó kis játék, mire leírom a mondatomat már csak 6 dollárt ér és a 63. helyen tanyázik.
Törölt felhasználó 2019. 06. 06. 21:07
Előzmény: #8877  Törölt felhasználó
#8878
Reggel még csak 1 dollár volt az ára, most 25 felett van.
Törölt felhasználó 2019. 06. 06. 21:05
Előzmény: #8876  Törölt felhasználó
#8877
Ha jól értelmezem május 29-én varázsolták elő. Úgy látszik, valami huncutság van a háttérben.
Törölt felhasználó 2019. 06. 06. 21:01
#8876

Megkérdezhetem, hogy mi az a Bitcoin 2
A https://coinmarketcap.com/ on tűnt fel most éppen 8 ezer %- ot emelkedve, feltornázva magát a 23. helyre.
Csak nemhogy ellopták az ötletemet, hogy teljesen ugyanazt indítottak útnak?
A jele nagyon hasonló, csak a 2-es ben tér el.
Törölt felhasználó 2019. 06. 04. 13:12
Előzmény: #8874  cooler20
#8875
https://www.portfolio.hu/short/it/egy-kriptopenzes-zseni-45-millio-dollart-fizet-hogy-warren-buffettel-ebedeljen.5.326619.html
Jajj, kedved portfolio! Nem a Sun bácsi patkányozott hanem a Buffet bácsi! Nálatok elolvassa a cikket valaki mielőtz kikerül? Már a szerzőn kívül..
cooler20 2019. 06. 04. 11:28
Előzmény: #8873  Törölt felhasználó
#8874

kicsit visszavett az erőből a BTC, vagy csak egy nagyobb korrekció történik éppen :) éppen 7900 körül.
 
 Vélemény?
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 22:31
#8872
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 18:11
Előzmény: #8870  Törölt felhasználó
#8871
Nem arról volt szó, hogy ki kinek válaszolt, hanem hogy nem értetted meg a szöveget. Ahogy az én hsz-emben sem értetted meg. Nem könnyű így a kommunikáció.
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 18:00
Előzmény: #8866  Törölt felhasználó
#8870
Probalj meg oda figyelni piciket a kollega az en hsz-ra reagalt...
"te genius"
Olvass vissza mielott bele vau-vau!!!
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 13:07
Előzmény: #8868  festina88
#8869

Nem én írtam, de ami késik nem múlik. Erre is jó a kriptó, végre van konkurenciája  a bankoknak és össze kell kapniuk magukat.  : -)
Variance blogján olvastam, hogy a kávét sem tudod megfizetni egyenesen bitcoinnal, mert senki nem hajlandó még negyed órát sem várni, hogy hitelesítve legyen a tranzakció.
festina88 2019. 05. 31. 13:00
Előzmény: #8867  Törölt felhasználó
#8868
ha jól emlékszek te írtad, hogy majd júniustól lehet azonnal utalni és hogy milyen jó lesz.. már akkor mondtam hogy várjunk még azzal :)
https://index.hu/gazdasag/2019/05/31/kilenc_honapot_csuszik_az_azonnali_fizetes_-_megszivjak_a_jo_tanulok/
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 11:07
Előzmény: #8865  Törölt felhasználó
#8867

A jósolgatás általában arra alapozzák, hogy megnézik az eddigi történéseket, összehasonlítják és minél több komponenset figyelnek, annál pontosabb eredménynek kellene kijönnie. A normális menetnél ennek működnie kellen, mert miért is változna, ha eddig így volt. Azon is meglepődtem, hogy az éves időjárás jóslatok, amelyek még a napi csapadékot is fetüntetik, pontosan a hoszzútávú megfigyelésre alapoznak, pl. a május elsejei adatokat összeadják és átlagot vonnak. Ha viszont egy vulkánkitörés eltakarná a napot, az nem normális.
Ugyanez van a piacon is, ha művien beavatkoznak, az jócskán torzíthatja  a statisztikát. Hasonlóan, mint a központi bankok, ugyanúgy a coinbárók is ezt teszik. Így hiába van hosszútávú megfigyelés, más mutatókat kellene figyelni.
Ezek szerint Zsiday sem tévedett, csak a régi képletet valaki megpiszkálta, pontosabban belenyúlt behelyettesítendő számokba. Rögtön más az eredmény.
Ideális esetben a grafikon is sok mindent elárul, de miért? Mert nagyon sokan azt használják, a robotok algoritmusát is erre alapozzák. Így működik, mert van egy sablon. Ha valaki meg elüt egy számot, lehet degeszre keresi magát, vagy csődbemegy. Ez a rizikója az egésznek.
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 10:40
Előzmény: #8865  Törölt felhasználó
#8866
'..az elozo kijelentesbol nem adodik hogy 50%-os valoszinuseggel a BTC erteke 0 lesz!!!'
.
Ismét nem tudtad értelmezni a magyar szöveget, mert nem írt ilyet a kolléga. Amit viszont írtál, annak megint nem volt sok értelme.
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 09:40
Előzmény: #8864  Törölt felhasználó
#8865
Amit a legtobb ember felre ert a kereskedoknel, hogy azt hiszik hogy ok tevedhetetlenek ill. hogy tudjak mikor es mi fog tortenni.
Ez nem igaz, valoszinusegekkel dolgozik mindenki.
2015. marciusaban irtam hogy jo valoszinuseggel a BTC ara akar 40k-1M$ is lehet a kovetkezo 20-25evben.
(kevesebb mint 3 ev alatt az arfolyam megtette az elsodlegesen megallapitott cel 50%-at.
Amikor azt mondom hogy a BTC tobb mint 50%-os valoszinuseggel nagyot fog emelkedni ill. uj csucsra mehet akkor az azt jelenti hogy (a hozam/kockazat tovabbra is kedvezo); az elozo kijelentesbol nem adodik hogy 50%-os valoszinuseggel a BTC erteke 0 lesz!!!
Elofordulhat-e hogy a BTC erteke 1 nap USD-ban mondjuk 45ezer, vagy 115000, esetleg 342000USD lesz....(igen elofordulhat persze ezeknek az eselye jelenleg alacsony; de nem zarhatjuk ki 100%-os valoszinuseggel.
Zsiday mint minden ember tevedhet is, mint ahogy en is tevedek rendszeresen;  ~49%%-os valoszinuseggel.
Nem azzal keresem a penzt hogy tevedek, hanem hogy amikor tevedek megprobalom minimalizalni a veszteseget amikor meg igazam van akkor megprobalom maximalizalni a nyereseget.
Intelligencia ill. tanulasi folyamat resze a tevedes ill. ujabb, kulonbozo lehetosegek es eljarasok megismerese vezet a folyamatos fejlodeshez; nem pedig az hogy az ember nem teved.
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 07:28
Előzmény: #8861  Törölt felhasználó
#8864

https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/elarulta-a-bitcoinguru-meddig-mehet-az-arfolyam.326149.html
természetesen időtávot itt sem említettek, sőt ha...., de..... , talán.... , állítólag.....Azt tudom, hogy Zsiday az egyik legjobbnak tartott a szakmában és látod ez sem elég, hogy mindent megjósoljon. Ha jól emlékszem anno opimusszal is rossz döntést hozott, de hát ki gondolta volna, hogy lölö is ide kacsingat és világrekord emelkedést hoz a politika beszivárgása a tőzsdére.
Nem normális eset, nem normális szereplőkkel. Hasonlóan, mint  a világgazdaság, ahol a központi bankok rajzolják  a grafikonokat, döntéseik szerint mozog  a tőzsde. Na de ilyen az új világ, és a kriptóknál meg hatványozottan érvényes ez.
Gondolná az ember, hogy a fed pénznyomtatása nem csinált 10 év alatt hiperinflációt? Már régen össze kellett volna szakadnia a dollárnak és még erősödik is. Ja, már összeszakadt, azért 8244 dollár most 1 BTC, különben 1 dollárt sem érne. Ez is egy magyarázat. Tudom, ingatlan, meg a tőzsde szippantptta fel a tömérdek ingyenpénzt,, ja meg egy kis morzsát a kriptopiac. Vagy oda csakis a tiszta pénz áramlik? Van olyan? vagy csak a hitelpénzben fuldoklunk?
Zsiday ki meri mondani, amit én is gondolok, aztán kiderül, hogy még várni kell. Valami oknál fogva máshogy működik, de ami késik, nem múlik.
Ha valaminek 50% esélyt adsz, hogy megtörténik, akkor ugyanennyit, hogy nem. Ha nem írtad volna oda a "tobb" szócskát, akkor ez egy olyan rulett, ahol a piros és feketén osztod el a vagyonod és még ott a 0, ami a legtöbb pénzt hozta a kaszinóknak.
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 02:38
#8863
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 02:38
Előzmény: #8860  upgrayeddAKS
#8862
Sok mindenben igazat adok;de eloszor erjuk el azt a bizonyos 10%-t a vilag GDP-nek az osszes krypto market cappal.
Az igaz hogy az emberek tobbsege meg nem hasznalja, de meg nem is tart ott a technologia, hogy mindenki kepes legyen ugyanugy hasznalni mint kp-t vagy bankartyat.
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 02:33
Előzmény: #8859  Törölt felhasználó
#8861
Nem ismerem Zsiday-t szemelyesen; de velemenyem szerint az egyik legjobb penzugyi szakember Mo-on es ki meri mondani a legtobbszor amit sokan nem ill. neki nem okoz problemat az atlagostol eltero velemenyt megfogalmazni.
Senki sem tokeletes, sem en , se te, se o.
Egyebkent a cikk lenyege (Fizikus) velemenye; hogy valoszinuleg a kovetkezo 2-3 evben a BTC uj csucsra mehet.
Amire velemenyem szerint tobb mint 50% esely van.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek