Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2012. 12. 23. 00:17
Előzmény: #2239  szivacs
#2240
Szivacs ha tudod hogy nem fogsz nyugdíjat kapni sem 60, sem 62, sem 65, sem 70 évesen, akkor te fizetnéd a járulékot amikor megteheted azt is hogy saját alapodba teszed (azaz nem fizetsz járulékot) ?

Ha viszont tudod hogyha nem is az egész csak a negyede de ott van a számládon és te rendelkezel vele, te fektetheted be, akkor nagyobb-e a hajlandóságod hogy ne kockáztass a járulékelkerüléssel és mégis befizesd?

Nos szerintem éppen ez a manyup lopás fog nagyobb nyugdíjkorhatárhoz és nagyobb adóssághoz vezetni... a magántulajdon megcsúfolása és semmibevétele elriaszt mindenkit ebből az országból... (a magánszemélyeken túl a bankokat, telekom cégeket és még sorolhatnánk...)
szivacs
szivacs 2012. 12. 23. 00:05
Előzmény: #2234  Oszo
#2239
Nem akarlak meggyőzni, csak a véleményemet írtam le. Egyikünk sincs abban a helyzetben, hogy bizonyítani tudná, hogy mi történhet meg a jövőben, és mi nem, ezért csak véleményünk lehet róla bizonyítékunk nem.
Az én véleményem az, hogy a manyup rendszer által a tömeges kifizetések beindulásáig az államiból elvont finanszírozási képesség olyan mértékű, hogy az hitelből pótolva csődbe viheti az államot.
Azt pedig az elmúlt 40 év gyakorlata alátámasztja, hogy a politikusok hitelből finanszírozták eddig és nem látok semmiféle érdeket, kényszert, amitől ezen a gyakorlatukon változtatni lennének képesek.
A manyup kezelők pedig szintén csak a bevételben és a kezelésben érdekeltek, a kifizetésben pedig ellenérdekeltek, vagyis az ottani érdekeltségi viszonyok is a negatív szcenárió eshetőségét erősítik.
szivacs
szivacs 2012. 12. 22. 23:55
Előzmény: #2237  Törölt felhasználó
#2238
Az eu országok közül klasszikus megközelítés szerint Görögország, Írország, Portugália és Olaszország már a veszélyzónában van és ahogy láttuk mindegyik esetében a szuverenitásvesztés meg is történt.
A "leírhatjuk" nem túl egzakt kifejezés, de ezeknek az országoknak a papírjaival valóban érdemes vigyázni.
Törölt felhasználó 2012. 12. 22. 21:54
Előzmény: #2233  szivacs
#2237
" A további manyup játék átvitte volna az államadósságot a no-return-pointon, ahonnan önerőből már nem lehet visszafordítani a növekedését."

Akkor akinél az államadósság nagyobb mint nálunk, azokat az országokat már leírhatjuk ?
Érdekes lista a leírtak.
Törölt felhasználó 2012. 12. 22. 21:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#2236
Mert azok a haverok.
Van egy pár ilyen hely, ahol legalább 3x károsítják meg a lakosságot 1) tudatlan haverok kerülnek oda ezáltal munkanélküliek lesznek azok a nem haverok, akik értenének a dologhoz; 2) elcseszik a bevételeket, környezetvédelmet, szolgáltatást stb. 3) jogsértést követnek el a lakosság sérelmére és anyagi kárt okoznak... és ez csak a jobbik eset, mert esetleg jöhet a kártérítés.
Törölt felhasználó 2012. 12. 22. 19:57
Törölt hozzászólás
#2235
Oszo 2012. 12. 22. 19:29
Előzmény: #2233  szivacs
#2234
Az a bajom az érveléseddel, hogy gombhoz akarsz mindenáron kabátot kreálni! Amit a felosztó kirovó jövőjéről írtál az sajnos be fog következni! A manyup rendszerben ott lenne a forrása egy, a mai szabályok szerint számítandó nyugdíj durván negyedét biztosító ellátásnak, amit a nyugdíjas nem kellene járuléknöveléssel hitelfelvétellel pótolni. Most úgy megyünk bele ebbe a helyzetbe, hogy semmi tartalékunk nincs! Sok melód lesz, mire meggyőzöl arról hogy ez jobb!
Ami meg a 40 éves deficitet illeti, már leírtam, hogy csak rajtunk áll, ill. azon, hogy választunk-e valaha olyan vezetőket, akik hajlandóak lesznek egyszer érdemben az ország javáért dolgozni. (Egy korábbi kérdésedre leírtam, hogy merre kellene keresni a lehetőségeket, nem reagáltál rá)
szivacs
szivacs 2012. 12. 22. 18:28
Előzmény: #2226  Oszo
#2233
Nem kezelem tényként csak valószínűként.
De ez voltaképpen mindegy is, hiszen a manyupos jövőbe már nem futunk bele.
ad 1. "az eltartó-eltartott arány éppen hogyan rontaná a mnyp nyugdíjfizető képességét"? - úgy hogy tarthatatlanná válik az állami felosztó-kirovó rendszer, ami csődbe megy, de mivel ezt az állam nem hagyhatja, megváltoztatnák. Mivel az állami nyugdíjak drasztikus csökkentése társadalmilag elfogadhatatlan, a bevételeket kellene növelni. Mivel a befizetők száma csökken, ezért a járulékkulcs növelése és a manyupokból történő forrásbevonás jöhet szóba vagy a további hitelfelvétel a nyugdíjakra, azaz az eladósodás.

ad 2. A magyar állam már vagy 40 éve deficites - ez a realitás. Az utolsó pár évben viszont szufficites volt az elsődleges egyenleg, amit az adósságszolgálat fordított át deficitbe. A további manyup játék átvitte volna az államadósságot a no-return-pointon, ahonnan önerőből már nem lehet visszafordítani a növekedését. Ezzel pedig gyakorlatilag vége lett volna Magyarország maradék szuverenitásának.
Oszo 2012. 12. 21. 19:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#2232
Ez világos, ugyanakkor ha azt nézed, hogy milyen tempóban működik a közigazgatás, milyen szinten végzi a munkáját, hogyan tartja a határidőit, akkor meg úgy érezheted, hogy növelni kéne a létszámot 20-30%-al.
Törölt felhasználó 2012. 12. 21. 19:00
Törölt hozzászólás
#2231
Oszo 2012. 12. 21. 18:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#2230
Ez csak olyan vagdalkozás! Miért pont 50 ezret? A feleslegeseket ill. az alkalmatlanokat kell elküldeni! (Az értelmesebbjét meg be lehetne vonni pl. az adó beszedésbe!) Mindegy mit kellene változtatni, az látszik, hogy érdemi munkát ezen a téren a fidesz sem hajlandó végezni!
Törölt felhasználó 2012. 12. 21. 18:52
#2229
Még most is könnyezek a nevetéstől! :DDD

Két marha összeverekedett egy áruház előtt a parkolóhelyen. Nincs hely a Budapesti áruházak parkolóiban! Itt annyi pénze van mindenkinek, hogy már azon verekednek össze, ki költhesse el hamarabb.

Imádok itt élni! ;)
Törölt felhasználó 2012. 12. 21. 18:51
Törölt hozzászólás
#2228
Törölt felhasználó 2012. 12. 21. 18:50
Törölt hozzászólás
#2227
Oszo 2012. 12. 21. 18:41
Előzmény: #2224  szivacs
#2226
Szivacs! Te tényként kezelsz olyasmit, amiről te is kimondod, hogy csak valószínű, és ezt azzal támastod alá. hogy azt mondod: nagyon valószínű.
1. Nem is értem, hogy az eltartó-eltartott arány éppen hogyan rontaná a mnyp nyugdíjfizető képességét.

2. Ha az államadósság semmi más miatt nem növekedne csak a manyup-ba terelt pénzek miatt, akkor az semmiféle problémát nem okozna. Ja, hogy a magyar állam 20 éve nem képes a kiadásait és a bevételeit egyensúlyba hozni? Hát ja.
Törölt felhasználó 2012. 12. 21. 18:12
#2225
szivacs
szivacs 2012. 12. 21. 17:30
Előzmény: #2223  Törölt felhasználó
#2224
Nos, az alapproblémát értem, szoktam is gyakran feszegetni akár a demográfiai, akár a foglalkoztatottsági akár a magas közszféra oldalát.
Viszont azt sajnálatosnak tartom, hogy a "manyup károsultak", akik azt hitték, hogy a manyup az ő "magántulajdonuk" és ahhoz majd hozzájuthatnak egyszer, nem akarnak belegondolni abba, hogy nem elhanyagolható volt annak az esélye, hogy nem jutnak hozzá a manyupból várt nyugdíj egy részéhez vagy egészéhez.
Ezt pedig két tényező valószínűsítette. Az egyik pont az, amit te írtál, az eltartó/eltartott arány drasztikus romlása, ami már a következő években felgyorsul a ratkó korszak népes korosztálya nyugdíjba vonulásának megkezdődésével.
A másik, a manyupba áttett pénzek államadóssággeneráló hatása a kamatos kamattal súlyosbítva, ami önmagában is nehezen kezelhető eladósodás gyorsulást generált.
E két fő tényező miatt - amire most a növekvő elvándorlás is rátett egy lapáttal a járulékfizetők újabb csökkenése révén, szvsz nagy valószínűsége volt annak, hogy a manyup rendszerrel nem jutottunk volna eladdig a fázisig, amikor már jelentős kifizetések történtek volna belőle és az állami nyugdíjkassza terhei érezhetően csökkentek volna.
Szvsz előbb csődbe jutott volna a nyugdíjkassza vagy akár az állam.
Vagyis a manyupból származó nyugellátás az illúzió felé tendált.
Törölt felhasználó 2012. 12. 21. 17:13
Előzmény: #2220  szivacs
#2223
az a baj, hogy benned maradt a régi libsikomcsi gondolkodásmód, és nem ereszt:)))de fejlődni sose késő..
ha az alapproblémát nem érted meg- mint a lakosság kb 97%-a - aki hagyta veszni a manyup-ot,akkor nincs miről beszélni.
az alapprobléma pedig az, h manapság 3 aktívra jut 1 eltartott, 20 év múlva meg már 3/2 lesz az arány, utána pedig még rosszabb.
ezt kezelte volna valahogy, nem tökéletesen a manyup.
most ugyanúgy rohanunk a nyugdíj NEM fizetés felé, felhalmozott valós tartalék nélkül.
amennyiben idős korodban a nyugdíjadból szeretnél megélni, akkor neked nem lesz jó...
Törölt felhasználó 2012. 12. 21. 17:12
Törölt hozzászólás
#2222
Oszo 2012. 12. 21. 17:09
Előzmény: #2172  szivacs
#2221
Nem gondolom, hogy ez olyan nagy kérdés, többféleképpen is megközelíthető:
1. Ha jól tudom, az utóbbi években jelentősen megnőtt a külföldre távozók száma (Erre ekzakt adatokat nem tudok, ha ez nem igaz, akkor ez a pont érvénytelen.:))
Vajon mi változott meg az utóbbi években? Szerintem az, hogy most veszett el a remény. Azzal, hogy a Fidesz az extra felhatalmazását sem arra használja,hogy tartós növekedési pályára állítsa az országot. (többet erről most nem írnék, nem akarok terjengős lenni.)
2. megközelítés: Biztosan vannak a te környezetedben is olyanok,akik mostanában mentek el, vagy készülnek elmenni: Én megint csak a reménytelenség érzetével találkozom a leggyakrabban: Akik elmentek, nem elsősorban a több pénz miatt érzik úgy, hogy jól jártak, hanem a környezet miatt: Szerencsésebb országokban nincs az a savanyú rosszkedv, kicsinyes acsarkodás mint itt! Sokkal élhetőbb, inspirálóbb a környezet. (Tudom, most kellene annak jönni, hogy mivel lehetne ezen segíteni, de nem tudom. Talán ha sikerülne egy MSZP és Fidesz nélküli kormányt hatalomra juttatni..)
3. Ha arra vagy kíváncsi, hogy a kormánynak mit kellene tenni, akkor én azt javasolnám, hogy amellett, hogy minden kiadást, minden bevételt apró darabokra szétsazednék és újra összeraknék a legszigorúbb elemzés után: szempontok: racionalitás, társadalmi szolidaritás. Minden felszabadítható erőforrást technológiai fejlesztésre fordítanék: Alapkutatás a jövő iparágakba (biotechnológia, nanotechnológia, mittudomén..) Tehetséggondozás, innováció találmányok fejlesztése stb.
Még a nyolcvanas években futottam bele egy ifjú költö tehetségnek ebbe a mondatába, ami a mai fiatalo szájából is elkeserítően időszerű:
Tartozol nekem Magyarország, egy hazányi horizonttal!

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek