Topiknyitó: Portfolio 2012. 09. 19. 12:58

Bajnai: az alacsonyabb kamatok miatt kell az IMF-hitel  

Ugrás a cikkhez
A rendszerváltáskor a magyar polgárok többsége egyetértett azokban a dolgokban, melyek meghatározták, merre menjünk és a politikai versengés ezen kereteken belül zajlott, de mostanra az akkori célok mind megkérdőjeleződtek - mondta Bajnai Gordon...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=173014
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2012. 09. 21. 08:21
Előzmény: #49  signal2
#52
Ne röhögtess!

Ma,a férfiak várható életkor 70 év....

Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 08:19
Előzmény: #49  signal2
#51
"Tolódik ki a munkába állás ideje (mondjuk 24-25 éves korra), nő a várható élettartam..."

Éljen a munkanélküliség, Haladunk a hallhatatlanság felé ;))))
signal2
signal2 2012. 09. 21. 08:17
Előzmény: #47  watson
#50
Az fordítva van, a Templeton perel minket.
signal2
signal2 2012. 09. 21. 08:16
Előzmény: #44  csendben
#49
Tolódik ki a munkába állás ideje (mondjuk 24-25 éves korra), nő a várható élettartam...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 09. 20. 21:37
Előzmény: #47  watson
#48
olcsó, bolsevista trükk, hogy nem olvastad végig a cikket :)
...amiből pedig kiderül, hogy ez is az elmúttnyócév bűne, sara, sorry! :)
amúgy ezen röhögtem: "A magyar bíróságok többségében a vállalkozásoknak adtak igazat, azonban az adóhivatal felülvizsgálati kérelmet nyújtott be, így az ügy a Kúriára került. A Kúria azonban nem döntött, inkább az Európai Bírósághoz fordult."

tehát a NAV (a régi "jó" szokásához híven) reflexből és erőből ragaszkodik a régi (várhatóan majd elbukó) döntéséhez, és nem enged, megy a kurvá... izé a kúriához, akik viszont nem mernek dönteni, és lepasszolják az EU-hoz, amit így majd lehet később sarazni, amiért a GPSZ javára döntött...
lesz nagy felhördülés meg EU-zászló égetés, sőt a hírTV-ben azt is ki lehet vesézni, hogy a gaz másik komcsi párt adóztatta meg őket :) (csak ügyesen kell majd adagolni, nehogy feltűnjön, hogy akkor a másik komcsi párt a GPSZ-t igyekezett megadóztatni...)
watson
watson 2012. 09. 20. 17:54
Előzmény: #44  csendben
#47
lehet így is fogalmazni hogy
"- sokkal rövidebb ideig fognak nyugdíban részesülni! "

nekem ez egyenlő a nyugdíjcsökkentéssel ;)

Viktor közben megint tökön szúrta magát - Nekiment a Templetonnak akinél z államkötvények igen nagy része lapul link
mi lesz ennek is a vége?
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 17:36
Előzmény: #44  csendben
#46
És még azt a hatást nem is számoltad, ha valaki 40 helyett 45 évet gürizik, az mennyivel csökkenti a várható életkorát... :-(
csendben 2012. 09. 20. 17:21
Előzmény: #44  csendben
#45
Helyesen!
- tovább fognak járulékot BEFIZETNI a zenberek;
csendben 2012. 09. 20. 17:20
Előzmény: #39  watson
#44
"a túrót!" (stilszerűen!)

Aztzal,hogy emelik a nyugdíjkorhatárt egyszerre két dolgot érnek el:
- tovább fognak járulékot a zenberek;
- sokkal rövidebb ideig fognak nyugdíban részesülni!

Tessen talán kicsit számolni,pl így:
ha zember 20-60 között dolgozott 40 évet,akkor 40 évig fizet be.Nyugdíjba megy és él még 15 évig,mint nyugdíjas.
Ha 20-65 között dolgozik,akkor ugye 45 évig befizet,ua. 65-75 között lesz nyugdíjas. Ha ezek elfogadjuk,akkor éppen 33%-kal kevesebb lesz a nyugdíjas ideje!!!

Ellenvélemény?

seri2 2012. 09. 20. 16:49
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#43
csak vicc volt! elég szar,de vicc.
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 16:37
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
"A nyugdíjkifizetések megugranak, a befizetett járulék viszont csökken. "

"Sajna, a mostani rendszerben pont ez nem lesz. A befizetett járulékot mindenképpen növelni kell, ha nő a kifizetés."

Úgy látom ez nem az én napon. Helyesen:
Ha nem változtatnak semmit akkor következik be az amit leírtam. És ez a nyugdíjrendszer összeomlásához vezetne.
Én nem nagyon bízok abban hogy a következő kormányok (bárki) korrigálni tudják a mostani hibákat. (pl. pótolni az MNYP vagyont)
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 16:30
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
"A nyugdíjkifizetések megugranak, a befizetett járulék viszont csökken. "

Sajna, a mostani rendszerben pont ez nem lesz. A befizetett járulékot mindenképpen növelni kell, ha nő a kifizetés. Tehát vagy több ember fizet, vagy ugyanannyi ill. kevesebb még többet egy főre vetítve...

Mindez addig így fog maradni, amíg nem jön megint valaki, aki nem azt nézi, hogy neki még egy választást meg kell nyerni, meg még egyet... Bajnai, akárhogy is szidja a Fidesz, eltörölte a 13. havi nyugdíjat - visszaállították? (Nem, mert nagggyon jól jött - közel 10% spórolás... a nyugdíjkasszán.)

Azért nem véletlen, hogy én pl. maradtam mnyp tag... Számoltam anno eleget...
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 16:22
Előzmény: #39  watson
#40
Köszi a viccet :-) Értettem, bár így levelezésben elég nehéz.

"a fejős tehenet nem lehet levágni!!! bár Viktor próbálkozik vele"
Nem azzal próbálkozik, hanem a napi kétszeri fejés helyett napi négyszerivel. Csak azt magyarázza, hogy sokkal kevesebbet fejnek..., ja egyszerre, de napi szinten...
watson
watson 2012. 09. 20. 16:12
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
"egyre több nyugdíjjárulékot kell fizetniük."

a túrót!

egyre kisebb nyugdíjat kell kapjanak ;)

a fejős tehenet nem lehet levágni!!! bár Viktor próbálkozik vele
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 16:11
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
"Tehát ez annyira nem lényeges. Meg most éppen munkaerő túlkínálat van, egy-egy megüresedő állásra 3-400 ember jelentkezik."

Nem a kieső munkaerőre gondoltam hanem a megugró nyugdíjkifizetésre. Most 55-60 évesek, még a szocializmusban szereztek 25-30 év munkaviszonyt.
A nyugdíjkifizetések megugranak, a befizetett járulék viszont csökken.

Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 16:04
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#37
Az a demográfiai csúcs, amit az az 50-es évekbeli abortusztilalom okozott ún. Ratkó gyerekek, szerencsére az ő utódaik révén a 70-es évek közepén szintén egy demográfiai csúcsot okozott. Tehát ez annyira nem lényeges. Meg most éppen munkaerő túlkínálat van, egy-egy megüresedő állásra 3-400 ember jelentkezik.

A nyugdíjazásoknál (számításoknál) sokszor azt nem veszik figyelembe, hogy azért az ember az élete folyamán egyre magasabb fizetést kap, már normális esetben. Ha nyugdíjba megy még ha előléptetéssel is kerül valaki a helyébe (s ez végig görög a cégen), az nem fog annyit keresni, mint az elődje.

Tehát ha egy olyan nyugdíjrendszer van, ami a napi (havi/éves) bevételből próbál finanszírozni, az csak úgy fenntartható, ha egyre többen dolgoznak, vagy egyre többért dolgoznak. A lényeg ugyanaz: egyre több nyugdíjjárulékot kell fizetniük.
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 15:49
Előzmény: #35  seri2
#36
Bocsi, helyesen Ratkó korszak gyerekei.
Akkor tiltották meg a terhességmegszakítás. Meg is ugrott a születések száma.
seri2 2012. 09. 20. 15:27
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Hát én meg először azt hittem,hogy a Ratkó gyerekek egy nagy cigó család,de aztán látom,hogy sok ledolgozott időről is szó van,ezek szerint nem kissebségiekről van szó.
watson
watson 2012. 09. 20. 15:16
Előzmény: #27  parkinson
#34
az első lépés jogbiztonságot teremteni.

nem visszamenőleg, nem megtárgyalatlan törvényeket, nem alkotmányos próbát nélkülöző törvényeket, nem agyon módosított törvényeket kell hozni, nem a módosítókban kéne megfogalmazni a valódi tartalmat ... stb... stb.

el kéne kerülni a többszörös adóztatásokat (mint pl. tranzakciós adó = mire a búzából kenyér lesz ötvenszer megadóztatják)

Lázár bűnözőket el kellene kergetni, ha kormánynak vannak elképzelései akkor nem egyéni indítványokat kell benyújtani... és még sorolhatnánk
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 12:30
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Még azt is vedd figyelembe hogy a Ratkó gyerekek hamarosan nyugdíjba mennek, jellemzöen elég magas ledolgozott idővel. Én úgy tudom hogy az MNYP is ehhez az időszakhoz volt időzítve.
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 12:25
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Ja, ilyen szinten, ilyen foglalkoztatás mellett kb. 3-4 évig tartható egyensúlyban.

Utána vagy nyugdíjcsökkentés, vagy járulék és a munkáltatói ezirányú adó emelése lesz csak megoldás. (Tök mindegy ki lesz kormányon...) A megoldás persze majd attól függ, kik lesznek többen - bár a nyugdíjasok a tuti szavazók... Mi, dolgozók jóval kevésbé járunk el szavazni...
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 12:16
Előzmény: #30  mazda626
#31
Szerintem az volt az oka hogy ne lehessen számonkérni ezt az összeget.
A járulékot célzottan szedik be és amire szedik arra kell költeni.
Akik majd nyugdíjba mennek (ha szerencséjük lesz és lesz nyugdíj) azokat fogja kellemetlen meglepetés érni, mert lényegesen kevesebb befizetett járulékuk lesz.
De szerintem nem lesz ilyen gond mert összeomlik a nyugdíjrendszer.
mazda626 2012. 09. 20. 12:10
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
De Te is tudod hogy ez csak egy maszatolás és mi volt az oka. Ez a legjobb esetben is adónak nevezett nyugdíjjárulék.
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 12:03
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#29
"kb. 2 ezer mrd a nyugdíj ,ember !!! szerinted ennyi járulék folyik be?? na, az szép lenne."

Az idén nem mert a 24% nyugdíjjárulékból adót csináltak. Eddig 34 % volt a nyugdíjjárulék.
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 12:00
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Szia!

Igen, annyi! Ugyanis nem csak a fizupapírodon látszó 10%-ot fizeted! (Írtam, hogy totál kevered a szezont a fazonnal! Az adót a járulékkal...)

A parlament honlapján olvasható adatokból kiderül:

A munkáltató által befizetett 24%-os nyugdíj-hozzájárulás és nyugdíjjárulék 2012-es tervezett összértéke: 1 914 362,1 millió Ft (Tehát gyengébbek kedvéért majdnem 2000 milliárd)
A munkavállalók által befizetett 10%-os egyéni nyugdíjjárulék 2012-es tervezett összértéke: 729 300,0 millió Ft.
Van még apró cseprő bevétel (GYED-esek nyugdíjjáruléka, korkedvezményesek biztosítási összegei...): 59 699,0 millió Ft.

Tehát a 2012-re tervezett kb. 2650 milliárdos nyugdíj és nyugdíj szerű kiadásokra tervezett összeget fedezi az erre szedett bevétel!

De fikázzál csak tovább, ha jólesik! Látszik, hogy tényleg értesz hozzá! (Már a fikázáshoz.)
parkinson 2012. 09. 20. 11:40
Előzmény: #1  Portfolio
#27
Jól össze lett itt kavarva minden szar és sár. A KözGáz bezárhatja a kapuit, mert az axiómái már csak papíron léteznek. A világ és a magyar hatalmas megmondó emberek sorozatosan egymásnak ellentmondó baromságokat mondanak és mindig kiragadva egy két dolgot az összefüggésekből, amekyek így semmitmondóak, pedig egyszerű az eset, fontossági sorrendet kellene állítani, de a "tudósok" azon is vitatkoznának, hogy éppen mi a fontosabb (a saját érdekükben)
Egyet látni kell, a világban és itthon is szétnyílt az olló, sok a szegény, a gazdagok pedig egyre gazdagabbak, és rájöttek, hogy a nagy vagyonból az új kockázatos vállalkozás indítása helyett izgalmasabb a kockázatos pénzügyi manőver. Valójában a pénzügyi játékot kellene gátolni és a vállalkozások indítását segíteni jogszabályokkal, ez az első lépés szerintem...
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 11:32
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
2000 mrd a nyugdíj, enni a járulék szerinted?? na ne má....
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 11:31
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
kb. 2 ezer mrd a nyugdíj ,ember !!! szerinted ennyi járulék folyik be?? na, az szép lenne.....Egyébként az állam működését főleg a bérből élők finanszírozzák, mivel a nyugdíjastól és segélyen élőtől nem vonnak le semmit, max. az ÁFA-t
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 11:16
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#24
Te totál kevered a szezont a fazonnal!

"Ez azért tévedés, mert adózni azért kell,hogy tudjunk nyugdíjat és segélyt fizetni."

Szerintem a nyugdíjjárulékból (illetve most éppen ki tudja minek hívják...) fizetik a nyugdíjat. A segélyek egy része is különböző címeken szedett járulékokból van.
Az adót azért kell fizetni, hogy az állam működjön. Magyarán a közalkalmazottak bérére, a MÁV-os, BKV-s tartozások átvállalására, közvilágításra, sztrádaépítésre megy el.
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 11:06
Előzmény: #19  signal2
#23
egyébként jegybankárokra lehet, hogy nincs szükség
Törölt felhasználó 2012. 09. 20. 11:04
Előzmény: #19  signal2
#22
értem hát, de most mit lehet tenni, magas az alapkamat szerintem a válság miatt és nem a fidesz miatt, sőt a nulla kamat is létezik pár országban és ott is gondok vannak
csendben 2012. 09. 20. 11:00
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
Remélem nagyon fiatal vagy és lesz még időd kifizetni a kamattöbbletet! :-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek