Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 23:08
#8240
Szerintem még benne van egy kisebb esés az SP-ben (2060-2080 tartomány - vagy akár 2050 környéke), mielőtt (nagy valószínűséggel) új ATH-t üt (2135?), de attól tartok, ott sem fog kiderülni semmi, mert ismét belekezd az eddig látott hullámázásba (60-80 pontos sáv), csak hogy boldoggá tegye a két (short/long) oldalt, azaz pont annyit fogunk tudni, mint most... :-)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 22:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#8239
megtérülés?

4-14 éven belül 500-20.000%?? ;)

[sajnos nem kecsegtető!]
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 22:27
Előzmény: #8236  Törölt felhasználó
#8238
Kecsegtető!
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 20:48
Törölt hozzászólás
#8237
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 20:12
Előzmény: #8232  Törölt felhasználó
#8236
;)

nem vagyok guru...

szerintem pozitivabban kellene nyilatkoznod mo-rol hamar ott elsz, egyebkent felmerul a kerdes, hogy szereted sanyargatni magad....
en pozitivabb velemenyel vagyok mo-rol mint te persze nem elek ott mert elhetek 1 olyan orszagban is ahol meg jobban erzem magam...

es ahogy a tozsden ill. a piacon sem osztom a tobbsegi velemenyt igy az elet vitelem is piciket mas mint az atlagos emberkenek...

kerdezd meg pomperj-t Bill G. mikor kezdte ill. kezdi a munkat...
;)
nehany ora elony eleg sokat jelent...

ja hogy a profi, felprofi kereskedok sokkal tobbet dolgoznak idonkent mint 1 atlag ember, talan eppen ezert nem atlagos a teljesitmenyuk...

egyebkent mi kulonbseg van a kozott hogy valaki bekasmegyerrol irogat vagy Sydneybol esetleg a vilag mas tajarol ezt csak te akarod kiszinezni...
tberki 2015. 05. 09. 20:09
Előzmény: #8229  Törölt felhasználó
#8235
En kerek elnezest... ez szanalmas. Az egesz.
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#8234
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:53
Törölt hozzászólás
#8233
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:51
Előzmény: #8231  Törölt felhasználó
#8232
szerinted életszerű szituáció az, hogy egy ilyen hatalmas tapasztalatú és tőkeerejű tőzsdeguru mint amilyen te vagy, vasárnap hajnalban 3 órakor egy apró és sok tekintetben elmaradott európai országocska virtuális karaktereivel vitatkozik piszlicsáré dolgokról? :DD)))

csak hogy felhívjam a figyelmedet, hétköznapokon is számtalan alkalommal jelentkezel/jelentkeztél be csak "úgy véletlenül" AEST szerint hajnal 1-kor, 3-kor, 4-kor... :)))

ennyit arról h. Békásmegyerről vagy Sydney-ből írogatsz-e... jááájjj, te "nagyon nem kezdő ausztrál(iai) guru".
:ÐÐÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:34
Előzmény: #8230  Törölt felhasználó
#8231
Nem tudtam, hogy kereskedni lehet "valos penz nelkul" is....
Bar meg mindig nem ertem hogyan lehet, de te ebben ill. Lulo jobban ott vagytok, hogy allnak a demo poziciok azokat mar csak megertem miert nem publikalod....
Teljesen igazad van rengeteg penzt vesztettem kereskedesek soran es picivel tobbet meg kerestem ill. Fogok meg keresni is....
;)

Amirol te azt hiszed, hogy long trend az nem biztos hogy az, rajtam kivul igy vannak meg paran ezzel...
Elarulom a tobbseg nem most kezdte, de nem is ebbe az evtizedben vagy evszazadban....

Persze ez most mas blablabla....
Profik ill. Felprofik adjak ill. Szabadulni probalnak a reszvenyektol ill. Csokkentik a kitettseguket....jelzovel nem illetnem kik azok akik vasarolnak, mert nem akarom oket megbantani...
Mindenesetre en ovatos lennek a tokeatteteles vasarlasokkal az indexeken....
Ha pedig nem hiszel nekem akkor olvasgasd a pf-n megjelent irast a medve piacrol, attol tartok soha nem lesz akkora tapasztalatod a piacrol mint a cikk irojanak van...

Tudom nem fogod erteni, de kerhetsz segitseget a mentoraidtol...
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:05
Előzmény: #8228  Törölt felhasználó
#8230
a blőd lárifári mellett megint átsiklottál az egyedül fontos tanításon:

"Longtrendben longolni, short-trendben shortolni kell." :o))

Ha majd egyszer megérted ezt a tanítást (nem sok esélyt látok rá), akkor - és ezt a titkot kérlek ne áruld el senkinek - 8-19 éven belül az eddig elbukott pénzed 20-46 százalékát visszakeresheted... már amennyiben szándékodban áll még valaha is igazi (és nem demo) pénzzel kereskedni a tőzsdén [részemről ezt erősen kétlem]. :ÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 18:57
Előzmény: #8227  Törölt felhasználó
#8229
kezdő,kezdő kereskedők-ennyit tudsz,te nagy tudású niemand!
tudod mit ajánlgassál fel és kinek,ugye!? inkább nem mondom..

magaddal foglalkozz,meg az alapoddal,világos!?

megirigyelhetnél te igen sok kezdő keredkedőt minden téren és tekintetben!

megmondtam,hogy felejts már el! mit nem értesz ebben a 2 szavas mondatban te agyhalott???

na sorold csak azokat a neveket!

akkor ne legyel biztos benne,remélem ennek tudatában jobban alszol majd!

örülj neki,hogy csak pityuzlak és nem annak szólítalak,aminek gondollak!

fel kéne téged lőni a sztatoszférába és föld körüli pályára állítani(bár ott se lennél elég távol)-keringhetnél a többi ürszeméttel együtt-másra úgyse vagy jó!

na remélem,most végre sikerül kitiltatnom magam,el ne felejts feljelenteni!legalább végre megszabadulok tőled!

még egy ekkora idióta genetikai selejttel életemben nem találkoztam,pedig jött már szembe néhány!

téged provokálni? ugyan már,szóra sem vagy érdemes!
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 18:28
Előzmény: #8226  Törölt felhasználó
#8228
Nem rettegek!!!
es nincsenek beragadt pozicioim...
az a kezdoknek van ill. akik nem kovetik a kereskedesi terveiket, strategiajukat....

hogy en kereskedek-e toszden valosagos penzel???
;)
attol tartok ezt te se gondolod komolyan, meg az is lehet, hogy csak az 1.-ik kereskedesi szamlamon levo legkisebb pozicio is nagyobb mint a te teljes szamlad osszege (0,3-0,5% kockazat/pozicio)
emlekszel az NST-re dobtam rola 1 mobil screenshoot-ot

Lehet hogy tevedek, de nem emlekszem hogy te valaha is tettel volna fel sajat pozidrol info-t....
tudom az mindenkinek maganugye ugye...
;)
persze a kotozkodes meg a handabandazas megy ill. az ollozgatas innen onnan az internetrol...

szorakoztassatok egymast Lulo-val...
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 18:17
Előzmény: #8225  Törölt felhasználó
#8227
te miattad szoktak kitiltani embereket, ha nem is minden honapban, de evente par embeket....
nem sorolom a neveket

egyebkent te is tisztaban vagy azzal, hogy csak azert pityuzol, meg teszel szemelyeskedo megjegyzeseket hogy provokalj...
ha pedig nem sikerul valaszt kicsikarni a DAX forumon akkor akar itt folytatod....

mar felajanlottam parszor hogy ne kommentaljuk egymas hsz-t...
sajnos te keptelen vagy erre....

az pedig hogy nem szolsz hozzam kozben kulonbozo forumokon gunyolodsz rajtam pityuzol, pomperjbe belekodsz ill. kifigurazod a mondatait...
szamomra nagyon gyerekesnek tunik....

Lulo tenyleg ajanlom, hogy picit terj vissza a valosagba, mert ha valaha is kereskedtel ill. kereskedsz akkor nagyon nagy pofon fele szaladsz, nem vagyok biztos benne hogy kepes leszel utana felallni.....
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:28
Előzmény: #8224  Törölt felhasználó
#8226
Életed legjobb tanácsát kaptad tőlem (teljesen ingyen) amikor azt tanítottam neked:

"Longtrendben longolni, short-trendben shortolni kell."

Ha csak ennyit képes volnál felfogni, most nem kellene rettegned a beragadt pozícióid miatt... már ha kereskedsz egyáltalán a tőzsdén valóságos pénzzel.

:ÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:21
Előzmény: #8222  Törölt felhasználó
#8225
kérdezett valaki?
mit gondolsz,ki a fészkes fenét érdekel,hogy mit tűrsz el és mit nem?
nézz már magadba te senkiházi!

terrorizál??? elmebeteg őstulok!
az gondolom fel se merül benned,hogy a többségnek esetleg belőled van elege!?
ne szólj hozzám soha többet,megértetted!?
észrevehetted volna,hogy sz.vadász óta nem szóltam hozzád és csak is az iránta való tiszteletből,köze nincs hozzá,hogy milyen ostobaságokat hadoválsz itt össze-vissza

na felejts el gyorsan és tiltass ki,vagy tűnj el végre innen örökre!
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:12
Előzmény: #8223  Törölt felhasználó
#8224
majd meglatod...
hidd el a piac sokkal nagyobb meglepetesekre kepes mint amit te vagy barki mas elkepzelhetonek tart...

a dontes rajtad all, hogy neki allsz csokkenteni a kockazataidat ha egyaltalan vannak.....vagy megprobalsz allva maradni azzal a penzugyi cunamival szemben ami barmelyik nap johet....

GFC egy laza bemelegitesnek fog tunni...
most nem 700-800 billio $-rol lesz szo es a hatterben 20-40 trilliorol hogy a haverok se veszitsenek,hanem 100-240 Trilliorol.....(csak hogy a nagysagrendet erzekeltessem)

na ennek utana nezhetsz a neten...
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:02
#8223
már a csapból is az folyik, hogy nagy beszakadás várható...:)

ebben az összefüggésben (kondicionált várakozás) mi tekinthető majd az igazi "black swan event"-nek?

"

Identifying a black swan event:

- The event is a surprise (to the observer).
- The event has a major effect.
- After the first recorded instance of the event, it is rationalized by hindsight, as if it could have been expected; that is, the relevant data were available but unaccounted for in risk mitigation programs. The same is true for the personal perception by individuals.

"

ÐÐ

link

;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 13:51
Előzmény: #8220  Törölt felhasználó
#8222
nem valaszoltam a buta kerdesedre....

inkabb megemlitettem hogy szemelyeskedsz mar megint, vagy meg mindig...

nem utasitgatlak es nem is parancsolgatok....

nem pazarolok rad idot de nem turom, hogy ertekes emberek tunjenek el a forumrol te miattad ill. a szemelyeskedo, provokalo hsz. miatt....

azert mert a tobbseg nem szol az nem jelenti azt, hogy nincs elege beloled.....

nehogy mar te terorizald a pf forumat....

a tobbiekhez pedig:
"Bűnösök közt cinkos aki néma"

legyen szep hetvegeje mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 13:43
Előzmény: #8217  Tibi0002
#8221
Szia,

szerintem lesz ennel meg sokkal jobb alkalom....
inkabb dollarert kellene most EUR,CAD,AUD-t stb.stb.
kiveve JPY-t (azt adni kell!!!)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek