Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 09:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#7700
kinek is lehet erdeke, hogy az arany-ezust forumot tonkretegye igy vagy ugy???
esetleg hogy korabbi hsz-ra nehogy feny deruljon???
meg a vegen kiderul, hogy nehanyan tobb nick nevet hasznalnak....

"es a vilagossag a sotetsegben fenylik,de a sotetseg nem fogadta be azt"
eurocent 2015. 04. 23. 09:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7699
Ezért "szövegírásért" mennyit fizetnek? Kérném a munkáltató címét, én is beszállok:)
Az értelmes hozzászólások kedvelőinek meg nyitok egy másik topikot.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 23. 09:12
Előzmény: #7684  Törölt felhasználó
#7698
"ha 20 kereskedesbol csak 2-ot nyersz mert beleszaladtal 1 rossz szeriaba, milyen DD lesz 2%-os kockazatnal ill. milyen DD lesz 1%-os illetve 0,5%-os kockazatnal "

erről pár hsz-el lejjebb írtam. dinamikus MM. vesztő szériában csökkented a kockázatot, nyerőben növeled és nem fordítva. 2-1-0.5% ezeket lehet egy MM-en belül is alkalmazni, csak nem mindegy mikor melyiket használod.

"miert nem kepes a legtobb kezdo sikeresen kereskedni 1 strategiat"

mert fegyelmezetlen, nincs önuralma.

" (ami mar szaz eve mukodik es kereskedok, alapkezelok, privat vagyon kezelok 100-i, 1000-i hasznaljak kereskedik nap mint nap)???? "

nincsenek ilyen stratégiák. :D
kereskedők, alapkezelők 100-i, 1000i még a spy hozamát sem tudják tartani hosszútávon.

"senki nem tudja megmondani hol lesz az arfolyam 5,10 perc mulva vagy 5-10 nap mulva"

erre engedd meg, hogy egy idézettel válaszoljak:
"98%-os valoszinuseggel lesz 1700$ folott az arany arfolyama 10 even belul..."

remélem még rémlik kitől idéztem? :)

"nem fordulhat elo hogy 1,2,3 esetleg 5 havi profitod lesz oda mert 1 vagy 2-3 kereskedes nem ugy alakul ahogy tervezted....
azert mert 80%-os valoszinuseged van valamire az nem jelenti azt hogy nem veszithetsz egymas utan 2,3,4 kereskedest zsinorban.... "

ha fegyelmezett maradok nem fordulhat elő. zártam már 2-3-4 kereskedést le veszteségben egymás után. pl ennél a stratégiánál, ha egy opciónak a kapott prémiumának megduplázódik az ára visszavásárolom veszteségben. ha irányt kereskedek, van egy kilépési stratégiám. mikor már poziban vagyok nem érdekel a chart sem a hírek. tudom, hogy az árfolyam mozgására hogy fogok reagálni és ezt fegyelmezetten betartom.

"a regi jo oreg bevalt strategiakon nem szoktak valtoztatni azok mukodtek 100 evvel ezelott is es meg 1 jo ideig fognak is mukodni.... "

ezt az előbb már beszéltük.
a piac folyamatosan változik. ez a szép benne. egy idő után kinyír minden stratégiát (ez matek). nincsenek öreg jól bevált stratégiák. a kereskedő, befektető dolga, hogy megtalálja a piaci helyzetnek és személyiségének megfelelő stratégiát.
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 09:11
Előzmény: #7696  Törölt felhasználó
#7697
de miután ilyen sokat segítettél, én is segítek egy picit.

Johnny Cash helyesen. :) link

Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 09:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#7696
Bazzzzz, neked ilyen előre megírt cuccaid vannak, csak vannak benne kipontozott részek? :)

Esküszöm ez óriási. :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 09:01
Törölt hozzászólás
#7695
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 09:01
#7694
Szia pomperj,

mi a velemenyed NASDAQ Biotechnology (^NBI)
shortrol szerintem ovatosan lehet pozikat felvenni benne....
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#7693
Minden idők leghosszabb hozzászólásának tűnik így elsőre. :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 23. 08:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#7692
Mi a mano...
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 08:00
Törölt hozzászólás
#7691
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 07:43
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7690
Szia,

tegnap azt irtad nem leszel ma...
;)
(mint az eveknel a kereskedesnel)

Nem mar Lulo ennel tobbet neztem ki beloled vagy csak jatszod a... , nem erted a peldat hogy 10-bol akar 10-szer is veszthetsz vagy 9,8 stb....
azt nem tudod elore megmondani, hogy a kovetkezo 10 kereskedesednel hanyszor fogsz nyerni vagy veszteni, ugyan ez igaz 1,10, 50 es 100 kereskedesre is....
persze vannak akik ugy gondoljak, hogy tudjak, hogy a kovetkezo kereskedesuk nyero vagy veszto lesz....
de ha tudnak akkor nem lenne veszteseges kereskedesuk, mert ki az a "balek aki azert nyit 1 poziciot, hogy biztos veszitsen???"

szoval mivel senki nem tudja, hogy milyen lesz a kovetkezo kereskedesenek eredmenye es ez igaz nagyobb szamu statistikakra, senki nem tudja hogy a kovetkezo 50,100 ill. 1000 kereskedesenek mekkora lesz a talalati aranya es mennyi profitot fog elerni....

egy dolgot tud a kereskedo, hogy a kovetkezo x szamu kereskedesen, mennyit kockaztat a tokejebol/ kereskedes...

nalad maradva, ha ez meg nem valtozott akkor 2% kockazat/ kereskedes...
hogy mikor lesz 3,5,10 nyereseges kereskedesed ill. mikor lesz 3,5,10 veszteseges kereskedesed zsinorban nem tudod
csak azt hogy elobb-utobb lesz, nyilvan jobb kesobb nyerobol vesziteni,de nincs erre se garancia... (piacon csak lehetosegek es kockazatok vannak, az osszes tobbi csak elkepzeles...)

azert mert valakinek 5,10,100 kereskedesen van 60-65%-os talalati aranya az nem jelenti azt, hogy a kovetkezo 10 kereskedesbol 6-ot fog nyerni...es meg azt se hogy a kovetkezo 100-bol 60-65-ot, mert itt is van szoras...
meg 1000 kereskedesen is van majdnem 6%-os szoras strategiatol fuggoen...

szoval a talalati aranyod meg ha ugyanazt a strategiat hasznalod is valtozni fog a piaci ciklus es egyeb dolgok hatasara....

persze hogy ilyeneken gondolkodjon az ember kell nehany "eles szamlan levo kereskedesnek a hatad mogott lennie"

Ugyanaz a strategia ugyanazon a napon inditva is kepes mas eredmenyeket produkalni, csak hogy ertsd:

ha a portfoliodban maximalisan lehet 20 pozicio mondjuk es jelenleg van 18 nyitott poziciod es masnap nyitasnal kapsz 3,4,5 belepesi jelet melyiket fogod valasztani???
mert csak 2-ot kereskedhetsz!!!

Peldaul ezert is van az, hogy ugyanazzal a strategiaval, ugyan annyi kezdo tokevel es teljesen azonos kockazat kezelessel is kulonbozo eredmenyeket ernek el kereskedok, meg ha ugyanazon a napon kezdtek is el az egeszet, persze az elet ennel szinesebb es joval osszetettebb,de nyilvan ezzel tisztaban vagy te is....

persze lehet a szavakon lovagolni meg csavargatni,de epp az ilyen hsz-bol latszik, hogy mennyit ertettel meg a cikkbol amit belinkeltel....

szoval legyel olyan kedves olvasd el parszor amit belinkeltel, mert jo...
majd olvasd el a hosz-od es probald meg elmeletileg 10-bol 10szer eltalalni vagy epp ellenkezoleg veszteseges kereskedest produkalni.....

szoval hogy is van ez Lulo, minden tiszteletet megadva???

Tippeld kerlek meg es akar be is irhatod, hogy mondjuk a kovetkezo 10 kereskedesed eredmenye: ny;ny;ny;v;ny;ny;ny;v;v;ny
ez nem lotto ez a motto...(es nem is TOTO)
;)
emerald 2015. 04. 23. 07:25
Előzmény: #7683  Törölt felhasználó
#7689
Köszi!
Ez is érdekes:
link

Hosszabb távon én a nyarat várom, azaz valami mélypontot.
Ez alatt hónapokat értek. Június-augusztus között valahol.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 06:34
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7688
egész pontosan ezt írtad pár hsz-el ljjebb..

"egyebkent ha akarnad se tudnal az esetek tobbsegeben 10-bol 9-szer rosszul tippelni...,de majd rajossz erre is 1 nap....
"
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 06:07
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7687
"kűldd
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 06:06
Előzmény: #7684  Törölt felhasználó
#7686
"szoval ha van egy strategiad ahol kozel 50%-os talalati aranyod van elofordulhat-e ezen a strategian, hogy a kovetkezo 10 kereskedesbol mondjuk 8,9 esetleg mind a 10-et elveszted??? "

khm, a múltkor,a cíkk kapcsán írtam,hogy hülyeség,hogy nem számít a találati arány,mert hiába kezeled jól a kockázatot,ha 10-ből 9x csonkolsz,akkor azt írtad,hogy lehetetlen 10-ből 9x nem eltalálni,most pedig ezt-akkor hogy is van ez???

megint egy tömör,lényegretörő hsz.
írd meg azt a tőzsdei könyvet és dedikálva kűld el nekem,mert pénzt nem adnék érte!
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 05:02
Előzmény: #7662  pomperj
#7685
Szia,

Fancia allamkotvenyek meg nehany hete 600-700 eves csucson voltak.....

valoszinuleg Bill sem ert hozza...:)
ezert kaphatta a kotveny kiraly becenevet...

Egyebkent kezdenek egyre tobben ramozdulni a kotvenypiacon levo lehetosegekre, na itt nem rolam van szo hanem nehany HFund olyan nevekkel mint Kyle Bass stb.stb.. lattad hogyan valtozott a yield tegnap a 10 eves nemet kotvenyeken???

BHP-vel szerintem vigyazz egyelore, tobb szegmensben is vesztesegek vannak, raadasul elindult ellenuk a felulvizsgalat, hogy megprobaljak kijatszani az ado torvenyeket....
szerintem van meg lefele 10-30% (sajat velemeny es tevedes jogat fenntartom)

SBM amirol irtam par hete ill. korabban:

link

Lulo jon 1 milkaval ma is...

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 04:39
Előzmény: #7670  Tazsomaru
#7684
Bocs lehet hogy picit gyors volt es nem sikerult kovetned.....

nezzuk meg amiben egyetertunk:

1.tokere vetitett 0,5 ill. 2 vagy mas %-os kockazat jobb mint fix oszegu kockazat
2. nagyobb %-os kockazatra nagyobb hozam ill. nagyobb DD vonatkozik attol fuggoen hogy milyen szeriaban vagyunk (nyereseges, veszteseges)
3. gondolom abban is egyetertunk, hogy kulonbozo strategiak kulonbozo eredmenyeket produkalnak kulonbozo idopontokban, idoszakokban....

ugye talalati aranynal atlagrol beszelunk, mondjuk 100,500,1000 esetleg 10000 kereskedesre vetitve....

ha van 1 strategiad aminek az atlagos talalati aranya ill. annak szorasa mondjuk 47,5-52,5%-e esik, elofordulhat hogy beleszalad 1 rossz sorozatba, veszteseges szeriaba......???
-szerintem igen

szoval ha van egy strategiad ahol kozel 50%-os talalati aranyod van elofordulhat-e ezen a strategian, hogy a kovetkezo 10 kereskedesbol mondjuk 8,9 esetleg mind a 10-et elveszted???
elofordulhat-e hogy a kovetkezo 20 kereskedesbol mondjuk mondjuk csak 2 esetleg 3-at zarsz nyeresegesen....

ha 20 kereskedesbol csak 2-ot nyersz mert beleszaladtal 1 rossz szeriaba, milyen DD lesz 2%-os kockazatnal ill. milyen DD lesz 1%-os illetve 0,5%-os kockazatnal

2%-nal kozelitoleg 27% veszteseg
1%-nal ~15%
0,5%-nal kevesebb mint ~8%

ha volt 1 olyan veszteseges sorozatod ahol 20 kereskedesbol csak 2-ot nyertel, garantalja valaki hogy a kovetkezo 10,20 kereskedesben javulni fog a talalati aranyod????
nekem senki nem garantalja,de hogy hosszutavon nagy valoszinuseggel javulni fog a vizsgalt period talalati aranya ill. kozeliteni fog az atlaghoz....

miert nem kepes a legtobb kezdo sikeresen kereskedni 1 strategiat (ami mar szaz eve mukodik es kereskedok, alapkezelok, privat vagyon kezelok 100-i, 1000-i hasznaljak kereskedik nap mint nap)????

a valasz egyszeru es csak par variacio van:

-nem hisznek a strategiaban
nyilvan konyu kovetni 1 strategiat ami eppen nyereseges,de mi tortenik ha eppen 1 rossz perioduson megy keresztul, tapasztalatlan kereskedok ekkor 1 ujabb, "jobb" strategia utan neznek, esetleg nem kereskedik 1 darabig mert "a piac megvaltozott"...:)
piac nem valtozik csak a zsebek, persze vannak benne kulonbozo ciklusok,de azt senki nem tudja megmondani hogy a kovetkezo kereskedes az adott strategiabol eppen nyereseges lesz vagy veszteseges es azt se hogy a kovetkezo 10,100 stb. stb...

latom nagyon tetszik neked ez az iranykereskedos dolog...

szerintem minden kereskedes 1 ill. tobb feltetel rendszerre epul, ez vagy eppen mukodik 1 adott kereskedesen, strategian vagy nem....
teljesen mindegy, hogy trend, swing, sav kereskedes vagy covered call ill. egyeb mas opcios strategia....

egyebkent en nem akarok eltalalni semmit, szerinem ez az egyik legnagyobb felreertes kereskedok kozott, egyszeruen csak poziciokat nyitok az altalam kereskedett strategiak belepesi jelzesei alapjan, mint ahogy te is....
senki nem tudja megmondani hol lesz az arfolyam 5,10 perc mulva vagy 5-10 nap mulva

tokmindegy mit csinal az arfolyam csak savban maradjon?persze a volatilitas sem mindegy...

azert mert valaminek nagy a valoszinusege, nem jelenti azt hogy nem lehet rossz szeriad???
vagy szerinted igen?
esetleg ha az arfolyam megsem marad a savban akkor mi van, persze csak kockazatot kell kezelni ugye, nem fordulhat elo hogy 1,2,3 esetleg 5 havi profitod lesz oda mert 1 vagy 2-3 kereskedes nem ugy alakul ahogy tervezted....
azert mert 80%-os valoszinuseged van valamire az nem jelenti azt hogy nem veszithetsz egymas utan 2,3,4 kereskedest zsinorban....

tudod az elmozdulasok tobbszorosei a statisztikai adatoknak....
LTCM-esek is rajottek, bar csak ketten kaptak kozgazdasagi nobel dijat az opciok aranak meghatarozasaert...

tudod egeszen mas ismerni az utat es jarni rajta....

a regi jo oreg bevalt strategiakon nem szoktak valtoztatni azok mukodtek 100 evvel ezelott is es meg 1 jo ideig fognak is mukodni....

egyebent engem nem zavar hogy opciokkal kereskedsz es orulok ha sikeres vagy benne
(de ez is mint minden kereskedes feltetel rendszerre epul, a sikeres kereskedok pedig attol sikeresek, hogy megfeleloen kezelik a kockazatokat termektol, strategiatol, piaci ciklustol, volatilitastol stb.stb.)

nem szabad elengedni a DD-t???
(ez azert erdekelne, hogy ezt hogy erted???, ha megfeleloen kezeled a kockazatot)

Legyen szep napod es sok sikert a piacon!
Törölt felhasználó 2015. 04. 22. 21:48
Előzmény: #7680  Törölt felhasználó
#7683
jó estét kívánok.

arany link
McDee 2015. 04. 22. 20:48
Előzmény: #7557  pomperj
#7682
Néztem ezt a trédet. A kritérium szerintem nem kielégítő.
Úgy gondolom, hogy McMillan RSI 25&75 stratégiája a 3xETF-fel kombinálva viszont jó lehet.
Legutóbbi példa szerint 17-n jelző indikátor alapján múlt péntek záráskor belépés esetén most 3% körüli hozammal kellene kiszállni az indikátor - RSI=55 - szerint. link
Természetesen ez nem elegendő vizsgálódás. Meg kell nézni a többi ETF-t, több trédre és a short irányt is.
Ez most csak egy kiragadott példa.
buyandhold 2015. 04. 22. 20:26
Előzmény: #7680  Törölt felhasználó
#7681
az mondjuk erdekes, hogy ezust mar majdnem oda esett ahol 1 honapja volt, a banyaszok meg 20% plusszban vannak az 1 honaphoz kepest...
...gondoltam is eladom a banyaszokat, es veszek belole ezustot...
mindenesetre en ma vettem SLV-t, es attranszferaltam meg egy TBSZ-t az allamkicstarbol, abbol is ezustot veszek...
..kicsit mergelodok, hogy a banyaszokban +20%-ban vagyok, mert abbol is szerettem volna olcsobban venni, de hat ilyen az elet...hatha lejon ertem az arfolyam...en turelmesen varok...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek