Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 04. 24. 16:00
Előzmény: #7719  mage
#7720
Szamold ki egyszer, mi lesz az visszavaltasi ar, ha a kamat felmegy 3.5%ra. A tobbire rajossz.
mage 2015. 04. 24. 15:36
Előzmény: #7718  Tibi0002
#7719
Mi a baj a kötvényekkel? Nekem van állampapírom, vállalati kötvényem és egy kevés rövid kötvény alapban is. Nyilván nem 0-2%-os kamatú 10 éves állampapírt, vagy negatív kamatú 10 éves apple kötvényt kell venni, de azért voltak, vannak jó lehetőségek.
Tibi0002 2015. 04. 24. 07:57
Előzmény: #7717  Tazsomaru
#7718
így van, azért írtam, hogy "akik eldönthetik". De még a közvetlen közelemben is tudok olyanokról, akik tartanak kötvényeket.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 23. 21:19
Előzmény: #7708  Tibi0002
#7717
szerintem nem magánszemélyekre jellemző, hogy kötvényeket tartanának, inkább bef.alapok, bankok és valószínűleg bizonyos arányokat folyamatosan fenn kell tartaniuk.
biztos vannak spekák is akik adják/veszik másodlagos piacokon, de őket inkább az árfolyam és nem a hozam izgatja.
befektetésre, kereskedésre inkább ETF-eket használhatnak a magánszemélyek, legalább is én ezt teszem.
link
link
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 23. 21:06
Előzmény: #7704  tberki
#7716
erről a MM-ről Birger könyvében olvastam és az előadásain is beszél róla mindig. én csak a saját stílusomhoz igazítottam. ettől függetlenül a póker és a tőzsde sokban kiegészíti egymást.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 23. 21:00
Előzmény: #7703  Törölt felhasználó
#7715
vuki! megint blöffölsz!:DDD
mint nagy tapasztalattal rendelkező alapkezelő, biztos tisztában vagy vele, hogy ETF-ek a 90-es évek óta vannak csak. SPY talán 93-ban indult. így elég kicsi a valószínűsége, hogy már 40 éve veri akármilyen strati is.

egyébként pont ez a jó az egészben, hogy mások a piacról kialakult elképzeléseink. van aki úgy gondolja, a piac nem változik. van aki meg úgy véli, folyamatosan változik. van aki eladni szeretne, van aki venni és már mozog is az árfolyam.
;)
fxboy
fxboy 2015. 04. 23. 20:09
Előzmény: #7652  Törölt felhasználó
#7714

:))
....és ezt más kontinens angolul beszélő rókái is értik?

Szép helyen tanultál, a Családhoz méltó. A tanár is. #7656
:)

felcsorgok
felcsorgok 2015. 04. 23. 19:48
Előzmény: #7708  Tibi0002
#7713
Akkor az még kevésbé érthető, hogy miért tartanak olyan helyen pénzt, ahol még nekik kell fizetni (negatív kamat), azért hogy ott tarthassák a pénzüket.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 19:23
Előzmény: #7705  Törölt felhasználó
#7712
nzdjpy is elment egy kis pihenőre..
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 12:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#7711
gyere máskor is! ha Te jössz,ő megy,már megérte!!!
fxboy
fxboy 2015. 04. 23. 12:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#7710
:) Tömény róka! :))
emerald 2015. 04. 23. 12:13
Előzmény: #7702  pomperj
#7709
Köszi az elemzést!
Igen arannyal tulajdonképp bármi lehet most, de inkább én se piszkálom. Lesz még jobb lehetőség is.

SPY lehet h kitör új csúcs, de Caldaro is szüntelen várja a 2040-et, egy "c" hullámban, dax segedelmével ez könnyen meglehet.
Eddig szinte csak oldalaz az index. Egy lehetőség mégis van, amire szintén készülök: nagyobb korrekció nélkül egy bullish flag(zászló) kialakulhat, és onnan további csúcs jön.

Ám olvasom az ázsiáról írtakat, ill. figyelem nikkei-t és honkongot(jó ideje) hát ott gyünyörű mozgások vannak, mintha nem is hatna rájuk dax-sp....
Az a baj h gőzöm nincs hol kéne setupot keresnem....., pedig szeretnék beszállni egy kicsi tétellel hoszabb távra- mert jobb lehetőségnek látom mint daxot vagy sp-t jelenleg.

Lenne elképzelésed hogy hol próbálkozhatnék....?!
Tibi0002 2015. 04. 23. 12:06
Előzmény: #7702  pomperj
#7708
Nem is értem, hogy magánszemélyek, akik eldönthetik, mibe fektetnek, miért tartanak kötvényt 0-2% hozam körül.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 11:39
Előzmény: #7705  Törölt felhasználó
#7707
megjöttem pityu,de már megyek is tovább

látom ma is sikerült hülyét csinálni magdból,ill. csináltak belőled!

nos megnyugtatlak,nagybarnamano sem én vagyok,de a pár nap,helyett pár év pihenőt nagyon tudnám támogatni

próbálkozz (neked)hazai fórumokon is,hátha sikerül onnan is kiutáltatnod magad!
vagy lehet,hogy ez már megvolt és azért keveredtél ide? nem kellett volna...
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 10:00
Törölt hozzászólás
#7706
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 09:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#7705
Nezd ha zavar hogy itt vagyok, nehany napra szivesen pihenot veszek...

Mindenesetre ertekelem, hogy a temaval kapcsolatban sikerult informaciot megosztanod...

szerintem a stilus picit gyerekesnek sikerult,(Lulosnak)

Gondolom van meg nehany nick tartalekba...
;)

egyebkent tolthetem mas forumokon az idomet, amig nem kapok ujabb kereskedesi jelet...

Sok sikert NagyBarnaMano!

u.i.: 2 nap szunet
tberki 2015. 04. 23. 09:49
Előzmény: #7698  Tazsomaru
#7704
nem szokasom mas izejat szopkodni de nagyon tetszik ahogy a pokeren megtanult "szabalyokat" atemelted a tozsdere. A te "dinamikus money managemented" nagyon hasonlit arra ahogy adott lapokat kezdoben poziciobol meg lehet/kell jatszani. szoval kalap emel...
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 09:45
Előzmény: #7698  Tazsomaru
#7703
Szia,

nem tartom jo otletnek, hogy valtoztatgatjuk a kockazatot...
ehez tudni kellene a kovetkezo tradek eredmenyeit...

vannak strategiak amik 40 eve verik a SPY-t

meg tudod mondani mi lesz a NZD/JPY arfolyama 5perc mulva,5nap 5 ev esetleg 10 ev mulva....

viszont a demographiabol lehet nehany dolgot kovetkeztetni....
pl mennyivel fog csokkeni a japan lakossag szama ill. mennyivel fog noni az NZ-i lakossag szama...esetleg ezek milyen hatassal lehetnek a gazdasagra....
ki lehet-e modelekkel fejezni hogy NZ-i gazdasag miyen utemben nohet persze csak lehetosegeket kapsz amikhez ugyancsak valoszinu gazdasagi novekedesek tartoznak...
persze kicsit dolgozni kell, meg gondolkodni

szoval nem tudjuk hogy menyi lesz pontosan a NZD/JPY arfolyama 10 ev mulva,de hogy erosodni fog, mert az Ujzelandi gazdasag nagyobb novekedes ele nez mint a Japan az eleg valoszinu...

aranynal beszelgettunk, hogy milyen ertekekkel probaljak meghatarozni egyesek az arany arfolyamat....
sok erteket nem ismerunk,de sok erteket elg jol elore lehet jelezni persze nem 100%-os pontosaggal,de gondolom az szamodra sem kerdes, hogy pl. a US adossaga novekedni fog ill. milyen utemben???

Gondolom tisztaban vagy a jelenlegi rendszer mukodesevel es azzal is hogy mennyivel tobb penzre van szukseg, hogy ne doljon be mindenki....

szoval nehany dolgot nagy valoszinuseggel tudunk...

nem nyir ki minden strategiat, mert a piac nem valtozik csak a zsebek meg a resztvevok es a piaci ciklusok...

es ha valaki kepes 1 strategiat kovetni tobb mint 40 evig es felul teljesiteni nem 1-2%-al a SPY-t talan nem veletlen....

Ne aggodj majd a vacsinal megbeszeljuk..
;)
pomperj
pomperj 2015. 04. 23. 09:26
Előzmény: #7689  emerald
#7702
1)Arany es SPY tovabbra is szembe-mozgasi tendenciat mutatnak.

Tegnap a varakozasom nem jott be a GDX kitoresre. Hanem megfordult, mert nem birt attorni.
Es az arany chart meg hagyjan, de ezust mar egyenesen a Dec-Marc. aljak support vonalaig esett.
Ha ezust atesne 2 zarassal a 15.5 szinten, akkor ebbol ujabb melypontok fele valo csuszas is lehet.
Jelentos a technikai kar nincs meg, mert nem szakadt le a konstrukcio. Semmi olyan nem tortent, amin egy fordulat ne segithetne;-)
De ehhez a dollarnak innentol esni, arany-ezustnek emelkednie kell.

Talan az olaj is nyomta az aranyat. Lefele fordult, az olajosok emelkedo kuszasa megtort. En kiszalloban vagyok beloluk.

2)Pedig az USD nem erosodott sokat. Es a struktura meg mindig a (c) hullamos korrekciot sejteti, target 1.14 maradt, es kis flag megcsinalasa utan ujra USD gyengulest varnek.

3)Kisvuk jol vette eszre: A tegnapi Bill Gross nap utan a kamatok meglodultak felfele, egesz kozel jutott a 2%-hoz.

Nem tudom, hogy tartos lesz?, de ha TLT atlendul a 2.25% szinten, akkor eszmeletlen sok trillio invesztori pozicio kerul hatalmas bajba.
Nem kivanom, hogy Bill-nek igaza legyen.

Ha megis igy lesz, oriasi penz fog megmozdulni, es atomleni reszvenyekbe. A Kinai, Japan, Brazil rally csak aperitif volt eddig, ha ez megtortenik.

4)SPY meg mindig nem tort ki a Febr-Marc topokra rajzolt enyhen eso R vonal alol, szoval meg mindig elo a 2 fo alternative Elliott model.

De, innen par pontos emelkedes mar negalja az 1-2 hullamos lefordulasi sorozat verziot. Es marad az Ending Diagonal. Abban mar csak az a kerdes marad, hogy az (5) subwave meddig emelkedik?


Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 09:21
Törölt hozzászólás
#7701

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek