Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 22:17
Törölt hozzászólás
#7060
kurkuma 2015. 03. 24. 21:33
Előzmény: #7058  Törölt felhasználó
#7059
Ez egy nagyon korrekt fórum volt néhány hónapja, egyszerűen gusztustalan ez a stílus. Erre ki kíváncsi, de őszintén?
Miért nem tartod meg inkább magadnak a véleményed?
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 21:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#7058
bizony rád férne egy kis korrepetálás :)

link

pá..
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 20:45
Törölt hozzászólás
#7057
pomperj
pomperj 2015. 03. 24. 20:23
Előzmény: #7055  eurocent
#7056
Az EURO penzboseg meg egy evig fog tartani, ha nem hosszabbitjak.

Elso korben a bankok, biztositok es a (szokasosan nagy adossagu) telecom cegek tudnak ebbol leginkabb profitalni.
Bankok: DB, ING, SAN
Biztositok: AEG, AXA
Telecom: TEF VIV, VOD

De ennel if fontosabb tenyezo az EUR/USD irany fordulo, ami a deviza-translacion hoz addicionalisan 10-12% korul.
eurocent 2015. 03. 24. 15:28
Előzmény: #7047  pomperj
#7055
"Van jopar EU ceg, amelyik tetszik nekem."
Melyek ezek?
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 12:22
Előzmény: #7050  Törölt felhasználó
#7054
ezust kitermelesi koltsege ~9,7$ (alacsony koltsegu banyakban)
ASIC (teljes koltseg) ~19.31$
olyan banyakban ahol csak masodlagos termekkent jelenik meg 20-25$ az ASIC (a jelenlegi piaci ar pedig 17$) ;)))))
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 12:05
Előzmény: #7052  Törölt felhasználó
#7053
Nem a helyesírásra,a viselkedés módjára céloztam.Felesleges dolgok ezek,csak a hangulat rovására megy.Előbb utóbb minden értékes ember elhagyja a fórumot.
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 11:55
Előzmény: #7050  Törölt felhasználó
#7052
miből gondolod,hogy olvasom?
magyarkodni??? fogalmi zavaraid vannak! o.v. szokott magyarkodni pl-ul...
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 11:55
Törölt hozzászólás
#7051
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 11:49
Előzmény: #7049  Törölt felhasználó
#7050
Ez most 4 sor lesz.

Zavar még valakit rajtad kívül?
Miért olvasod,ha zavar?
Jó lenne a tartalom miatt ide járni és nem magyarkodni...rosszul gondolom?
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 11:35
Előzmény: #7048  Törölt felhasználó
#7049
legyen szép 4 soros hsz-ed is! látom,nem megy :))
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 11:15
Előzmény: #7047  pomperj
#7048
Szia,

sok mindenben egyetertek....
foleg EUR/USD-ban bar en mar honapok ota probalom felhivni masok figyelmet, hogy marcius-majus kozott veget erhet a dollarbika...
sok szereplot bizonytalanitott el az eros USD...
ujabb QE-t sem lehet kizarni az Usaban csak kell 1-2 nehezebb honap, lassan kezdodnek az elokeszuletek az elnok valasztasi kampanyra...demokrataknak nem hiszem, hogy segitene a kamatemeles,se Helenkenek...

Ne feledjuk a majusi gorog dolgokat, nem hiszem hogy anyira zokkeno mentes lesz mint azt a piac egyelore arazza....

Nem tudom meddig tarthat a dollar gyengulese ill. hogy ez trendfordulo vagy csak kisebb korrekcio....

mindenesetre tobb trillio$-rol van szo!!!
;)
azzal nem ertek egyet, hogy menekulnek a kereskedok, en inkabb ugy fogalmaznek, hogy mar nincsenek egyertelmuen tobbsegben a vasarlok!!!
az utolso orakban valo eses inkabb intezmenyi mozgasokra utal....
ne feledjuk hamarosan vege az elso negyedevnek, es meg az is elofordulhat, hogy elkezdik atsulyozni a portfolio-kat....
erosodo EUR elmeletileg nyomast gyakorolhatna a Dax-ra, foleg az utolso 2-3 oraban varnek gyengulest...(bar jelenleg nem kereskedem ezt)...
sokkal egyszerubb FX-en rovid pozikkal operalgatni itt H1-tol ill. felette gondolom...

arany-ezust mindenkepp jo jel ha USD gyengul, es ez olajnak is kedvez...
a banyaszok gyonyoruen teljesitenek az elmult napokban....
nagyon elnagyolva 1280-1320-ig elmehetnenk majusig, persze lehet hogy 5-10 nap alatt meglesz....
a gorog esetleges bonyodalmak is okozhatnak kisebb rally-t a nemesfemekben, bar ha sikerul ujabb haircutba beledumalni a gorogoket es a kotveny tulajdonosokat, akkor viszont junius es november kozott lehetnek aranyban es ezustben is nehezebb, hetek honapok.....
(egyelore tul sok valtozo gorog,usd,QE esely, elnok valasztas,ukran konfliktus es a gazdasagi folyamatok is okozhatnak negativ,de akar pozitiv meglepetest, bar pozitivra US-ben kisebb eselyt adok...)

bitcoinban van kisebb korrekcio a 300$-os szint megallitotta..., persze nem kell a tul gyors emelkedes,de egyelore lealltam a vetelel....figyelek hogyan viselkedik a piac...

ezust szerintem meg mindig legjobb vetelek kozott van a piacon 3ev ill. folotti idotavon....
bar van 15,5$-rol 1 kiseb tokeatteteles pozim...
csak hogy a rovidebb idotavokat se hanyagoljuk....

felcsorgok emlitette koraban a Medusa Mining-ot, szepen ment ma....

nem tudom figyeled,de ha van kedved nezd meg az AG-t (first majestic-et), sprottek is elegge benne vannak, a CEO nem szereti adni az ezustot 17$ alatt, 13,5-14,5 kozott termelik, szepen kezdenek ujabb es ujabb projectekbe belefogni, vasarolgatni....
en mar figyelem oket par honapja (hasonlitanak nekem az NST-re)
eleg volatilis de szepen koveti az ezust mozgasat....
;)

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2015. 03. 24. 09:13
Előzmény: #7036  Törölt felhasználó
#7047
1)Ma fogtam fel utanszamolas alapjan, hogy a fizikai arany reszaranya a portfoliomban picurka 1% koruli.
A gondolkodasomban es a befektetett munkaban joval nagyobb reszt kepvisel,
Szoval, ha lesz jo alkalom, vennem kellene.

2)Az SPY nagyon erdekesen leszakadt tegnap az utolso oraban. Igy aztan a 2 fo alternativa kozul
(1)ending diagonal 5th subwave, illetve
(2) egy a-b-c formaju minute wave (ii) legvege)

most megint nem dolt el semmi. Ahogy kell, a piac maximalisan bizonytalansagban tartja a befektetoket.

3)Viszont tovabb el a Dow-theory non-conformacio a Dow Industrials, meg Transports, meg Utilities kozott.

DU topja Jan 28 volt. DT topja meg Nov. 28. DJIA topja Marc.2
Raadasul mindegyik masfelekeppen mozog: Utilities esik, Transports savban oldalaz, Industrials meg probal uj csucsra maszni.

Szoval, toredezett maradt a fo 3 szektor index.
Innne nezve a tegnapi utolso ora produkciojat, amikor a traderek valamiert mind kifele menekultek, nos erdekes napok jonnek.

4)A Dollar viszont megerositeni latszik, hogy mar gyengulo trendben van. Mult heten -3.0% mar jelent valamit. A gyengulesi trend az elejen jar, es legalabb 1.16-1.20 kozotti savba varom.

Ebbol az is kovetkezik, hogy USD alapu befektetoknek most Azsia/Aus is, Euro-land is jo trade lehet. Van jopar EU ceg, amelyik tetszik nekem.

Ja, es meg valami: talan lesz a nyersanyagok, sot meg az olaj piacan is egy kis megkonnyebbulo emelkedes a nagy nyomas alol, ahogy USD gyengulese nyilvanvalova valik.

5)Vegul ismet az arany: nos, igen, tovabbra is bull iranyba varom a kovetkezo hetekben. Legalabb +10% felfele mozgasra szamitok, valahol 1300-(1400?) sav a minimalis cel-ar.

Az elso squggli 5 hullamos impulzus az oras charton jol beszamozhato 5 nap alapjan.
Az 1200 szintig jutott, ott van fejfeletti ellenallas szepen, szoval akar egy par napos korrekcio is johet most.
De felfele erdemes tradelni a banyaszokat is.
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 23:47
Előzmény: #7045  Törölt felhasználó
#7046
Nagyra ertekelem a velemenyed....

A pis@lassal egyetertek...
;)
Bar a banyaszokkal nem most kezdtem foglalkozni....hanem december es 2014 februarjaban kezdte el dobalni a gep...
Szoval szantam ra 1 kid idot...., senki nem tervezi hogy megvaltozik a szeljaras en sem terveztem.....
En ugy latom, hogy egyelore nincs vagtazo bull market az aranyban, tudod AUD-ban nezegerem, de mivel egyelore az oszkep nem gyozott meg, igy ezust es bitcoin-t is gyujtogetem....
Meg nyilvan megyek azokkal a banyaszokkal akik szepen teljesitenek, ezert van pl. NST,NCM es SAR-ba pozicio epites....

Van PRU is (az elso egyseg), egyelore nem tervezek bovitest es ez igaz SLR-re is de azon mar van picike profit.....

Nyilvan nezegettem a vaserccel foglalkozo cegeket,de ugy tunik lesz meg jobb lehetoseg bennuk....

AUD elkezdett par napja erosodni, szerintem nagy valiszinuseggel vagnak a kovetkezo 2 honapban egyszer, de legrosszabb esetben Novemberben....

Bar az AUD erosodese mogott nyilvan a FED meseje volt, ami kezd szep lassan leesni mindenkinek....(talan marc-maj.-ra tettem a trendfordulot a dollarbikaba es meg az iden elkepzelhetonek tartok Helenketol QE-t....
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 21:13
Előzmény: #7044  Törölt felhasználó
#7045
Az NST-tol en mindenkeppen tovabbi novekedest varok, logikatlan lenne ha most megallnanak. Van penzuk es lesz is meg nehany evig (ha ilyen kedvezo marad a AUAUD), ezenkivul potolni kell majd a kieso banyakat. Ha egyaltalan lesznek kieso banyak a kozeljovoben. NST erckutatasra is kolt, ami manapsag ritkasagszamba megy, ez szinten pozitiv jel.

Az otletekrol: meg mindig arany bear market van uh szerintem minden aranybanyaszba valo befektetes a szellel szembe pisalas klasszikus esete, hacsak nem day vagy swing trade-rol van szo. (Persze en is csak utolag vagyok okos mert mire kiderult hogy szembe fuj es nem szel hanem orkan, addigra mar rendesen foltos lett a nadragom, ha ertheto a parhuzam).
Amugy en csak SLR-t es PRU-t tartom szemmel, annak ellenere hogy az elobbi katasztrofalisan szerepel az elmult evekben, az utobbi pedig geopolitikailag rizikos helyen tevekeny. Az alap parameterek meg mindig jok mindket cegnel de a bizalom erosen megrendult az SLR-ben. PRU-t pedig nyomva tartja az AUUSD.
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 20:01
Előzmény: #7043  Törölt felhasználó
#7044
nem sok mindent lehet elore latni....
NST-ben 3 kulonbozo belepesi ponttal maximalis kockazat elmeletileg 0,5% volt a portfoliora vetitve, ebbol kb. 0,166% korul volt a legnagyobb DD, jelenleg ha holnap lehuznak a rolot, csodbe mennenek akkor ~0,12%-os veszteseget hozna a pozicio....(elmeletileg ha a kovetkezo 18 honapban nem mennek csodbe ill. nem valtozik a reszveny ara es folytatjak az osztalek fizetest, akkor a kockazat a pozicion 0% lesz esetleg megkozeliti azt....az osztalek merteketol fugg
kozben 50% magasabb osztalekot fizetnek mint a cash rate....
nem tudom hogy fog reagalni ha bezarnanak 2 banyat, es azt se ha 1-et....

igazad van a befektetok a gyors novekedest ertekelik, nem csak 1 cegben de a reszvenyek araban is.....

szerinted van eselye, hogy az NST reszvenyarfolyama emelkedjen meg 10,20,50,100,200,300%-ot???
(esetleg a reszveny ara 10$ fole menjen???)

kozben ha jol emlekszem az arany ara legalabbis USD-ban nem muzsikal, AUD-ban azert nem rossz....

link
link

csak a teljesseg kedveert emlitettem, hogy az a portfolio ahol az aranybannyaszok vannak, se nem profitos es egyelore alul teljesiti az ASX All Ord, arany,DAX,S&P,Tech-et is....
2016. aprilis 1-ig kellene vernie nagy valoszinuseggel a portfolionak ezeket, a banyasz poziknak meg valahol 2016 oktober kozepetol....

mint irtam nagyon asszimetrikus a kockazat es hozam arany szerintem....
10$-nal egyebkent ez az 1 ceg hozna a portfolio teljes kockazatat.....
az osszes tobbi pozi eredmenye pedig plusz lenne, lesz....
(jelenleg 14 banyasz van 7 veszteseges pozi es 7 nyereseges pozi)

ha nem is barmikor es barmire de az esetek tobbsegeben van ra 0,5%-om, hogy esetleg keresek 1,2,5,10,50,100%-ot

Egyebkent ne fogd vissza magad, gondolom neked is volt hasonlo kereskedesed ill. ha latsz valami jo lehetoseget a piacon nyugodtan megoszthatod, nem hiszem hogy sokan haragudnanak erte....
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 18:16
Előzmény: #7042  Törölt felhasználó
#7043
Erdekes lenne latni, hogy azok kozul a banyaszok kozul amelyekbe fektettel tavaly (ha jol emlekszem itt kozoltel egy listat) melyek azok amelyek jol teljesitenek es melyek kevesbe. Az NST-re tobbszor is hivatkoztal de azon kivul van-e mas ceg az eredeti listadon ami prosperal?

NST-rol:
Ugy tunik az NST kedvenc lett (mint ahogy pl az SLR volt nehany eve), a befektetok a viszonylagos gyors novekedest ertekelik. Ezeket az akviziciokat egyaltalan nem lehet(ett) latni elore. A fundamentalis parameterek alapjan legalabbis semmikeppen.
Erdekes, hogy ezeknek az 'uj' banyaknak a LOM-ja mindossze atlag 2 ev. Hogy fog reagalni a SP ha egyszerre 2 banyat zarnak be?
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 12:52
#7042
elmeleti lehetoseg:

link

gyakorlatban:
(audit-tal)
NST elso pozi (3/27-en) 122%,Dax 36%, Tech 24%,S&P500 13%
2. pozi benne (3/31-en) 120%,Dax 25%, Tech 23,8%, S&P500 12,8%
3. pozi benne 10/14-en 98%, Dax 34%, Tech 16%, S&P500 11,7%

DD-ben gyengebben teljesit egyelore mert a daxnal a max DD 10,3% volt amig NST ezzel szemben volt 16,6%-os vesztesegben ......

persze nem csak nyereseges banyaszok vannak,de jovo aprilis.1-je meg mesze van

aztan majd meglatjuk mit hoz az asszimetrikus kockazat/hozam lehetoseg....
lehet sokkal rosszabb is es lehet sokkal jobb is....
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 12:09
Előzmény: #7040  Törölt felhasználó
#7041
"kevesebb

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek