Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 12:09
Előzmény: #7038  Törölt felhasználó
#7040
nem olyan nagy kár érte,ne aggódj.. :))

ismered a kecesebb több elvét? próbáld meg,hogy kb negyede hosszban fogalmazod meg a lényeget-már ha van ilyen-lehet,hogy 4x annyian olvasnák
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 11:55
Előzmény: #7037  Tazsomaru
#7039
"
Is Gold a Good Investment?

Buying a precious metal is a good investment only if you can buy it for less than you want to sell it for later. If you don't know what the right price of gold is right now or how it's going to be worth more in the future, it's not worth buying.

"

:))

link

Ð
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 11:29
Előzmény: #7037  Tazsomaru
#7038
sajnos a hsz-om elveszett 1 kisebb hiba miatt...

1915-ben te es en sem eltem nagy valoszinuseggel....
probaljunk ha mar elmelkedunk olyan idopontok kozott keresgelni amikor is legalabb elmeleti eselyunk lett volna ra hogy vegyunk, mondjuk 50-90-es evektol, gondolom valahol-e kozott szulettel....

Ha van felesleges 8-10$-od olvasd el Gary konyvet felallitott 1 modelt ami statisztikailag 0.98 korrelacioban van az arany araval...(persze visszamenoleg)

link
link

nem allitom, hogy a modelje elore jelzi az arany arat, sokkal inkabb mint 1 lehetoseget probalok foglalkozni vele....

en ismerem az ASIC adatokat ha nem is az egesz piacnak de jo reszenek ill. talan 80%-at az au piacnak ebben a temakorben...

nem allitom, hogy az arany ara meg fog 2,3,5,10szerezodni a kovetkezo 5-10 evben,de ki sem zarhatom.....

az en modeljem ill. akiknek en a velemenyere adok azok alapjan fizikai arany ill. ezuston (1140$ ill. 14,5$) a kockazat nem haladja meg a 30%-ot legalabbis nagyon nagy valoszinuseggel (ez nalam 92-98% kozotti erteken van jelenleg)
mig a pozitiv oldalon (hozam oldalan kulonbozo ertekekre neztem meg 30,50,100,200,300,500%-os hozam....
(megjegyeznem hogy ezustre az 500%-os hozamra nagyobb esely van a mi modeljeink alapjan mint mondjuk 50%-os DD-re mondjuk a jelenlegi aron, az ertek tobbszorose)
szoval nagyon asszimetrikus a hozam/kockazat arany....

nyilvan ez nem jelenti azt, hogy nem teljesitheti alul a TLT,S&P500 vagy a DAX-ot kulonbozo idoszakok kozott,de ugye itt bejon a kepbe az ido....
3-5 eves idotavban nem latok sem kisebb kockazatu befektetest ill. sem olyat ami nagyobb hozammal kecsegtetne....
most a kvantitiv elemzeset hagyjuk!!!
egyebkent az elmult 11 honapban alul teljesiti az elobb emlitett eszkozoket....elmeletileg 30 honapnal kell vernie nagy valoszinuseggel 98%-os valoszinuseggel, legalabb is ha jok a modeljeink "19 honap mulva kiderul" az aranybanyaszokon meg 2016 aprilis 1.-en zaras utan lenne a modelek es programok szerint 95%-os eselye, hogy felul teljesitjuk az arany arat ill. ASX ALL Ord-ot
( az ezust poziciokon pozitiv a merleg jelenleg,de meg igy is alul teljesiti a fentebb emlitett eszkozoket)

szoval a hozam/ kockazat arany es ezustben rendkivul asszimetrikus (jo oldalon hozam oldalan...)

sajnos en nem talaltam egyelore jobb hozam/kockazatu lehetoseget a piacon!!!

(ha a kovetkezo 10 evben uj csucsra tud menni az arany ara az eves szinten 7%-os hozamnak felel meg, ha az ezust menne uj csucsra az kb. 11,5%-os hozamnak felelne meg, inflacioval nem kalkulaltam ebben a peldaban, ehez pedig jon maximalis 30%-os DD 92-98%-os valoszinuseggel ill. ennel kisebb DD...)

Milyen valoszinuseget adsz annak, hogy az S&P500,DAX,TLT-ben nem lesz 30%-osnal nagyobb DD a kovetkezo 10 evben???
;)
es milyen eselyt adsz annak hogy mondjuk S&P500 ill. a DAX 30%-osnal kisebb DD-vel nagyobb hozamot fog elerni mint mondjuk 7% vagy 11,5%????
ugye itt most nem beszeltunk 3,4,5,10,20 vagy 25szoros arany ill. ezust ar robbanasrol ami a mi eletunkben mar elofordult....
vagy ami az altalam kereskedett idopontot veszi figyelembe 2002 ota...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 03. 23. 09:24
Előzmény: #7036  Törölt felhasználó
#7037
ezt találtam link
360$ volt egy autó 1915-ben, amit már sorozatban gyártottak. ez olyan 18 uncia arany volt akkor.
Most hány Fordot tudok venni 18 uncia aranyért?
Én ezért tartom 5% alatt a portfóliómban az aranyat.

azért spekizek vele, de nem fizikaival.
írok majd erről is.
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 09:07
Előzmény: #7034  Tazsomaru
#7036
az eredeti kerdes???

talan az arany es ezust, elmeletileg ez lenne a forum temaja, bar lehet hogy tevedek....

nem hiszem hogy tudtal volna venni 100 evvel ezelott 1 ford model-t....
;)

engem nem zavar ha valakinek mas a velemenye, azt pedig nagyra ertekelem ha idejebol arra szakit, hogy a velemenyet megossza a forumozokkal meg akkor is ha mas velemenye van mint az enyem,de logikai vitakat jobban szeretem.....

szerintem nagyon sok ember keveri, hogy mi is a befektetes es mi is a spekulacio....
lasd BC es egyeb eseteket....

hogy Buffett miert vette az ezustot, csak azert mert olcsobban tudta megvenni mint a kitermelesi ara.....(megjegyeznem ez elofordult parszor az elozo hetekben honapokban...)
Gondolom en o ezt befektetesnek fogta fel,de errol ot kene megkerdezned...
;)

link

ha pedig 2007/10/18-a elott fektettel aranyba akkor jelenleg meg mindig vered az S&P500,Dax ill. TLT-t (a forint valtozasat nem kalkulaltam) hozam/kockazat onmagaert beszel ez elotti idoszakban...

link

nem mondom, hogy jelenleg a 2007 oktoberi helyzethez hasonlo helyzetben vagyunk,de meg az is elofordulhat hogy a kovetkezo 3,6,9,12,15 honapba beleszaladunk 1 hasonlo valsagba mint 2008-2009-ben volt....(vagy nagyobba)

(persze nem biztos,de elofordulhat), most hozhatnek nehany adatot a margin debt-rol, a kotvenyek arazasarol, a reszvenyek p/e ratio-rajol, a kormanyok adosagarol es meg sorolhatnam....
nyilvan a kozponti bankok penznyomtatasa sok bizalomra ad okot lasd Japan-t....

szerintem a hozam/kockazat arany arany,ezust, bitcoin-ba jobb mint a piacon elerheto legtobb eszkozon....(szemelyes velemeny), aranybanyaszok kivetelevel )ok talan meg jobb r/r-t kinalnak.....

ha van jobb otleted kivancsian varom, varjuk ill. ha van az arany-ezust temaba hozzaszolasod ami kicsit tobb informacioval van megtamogatva......

gondolom tudod, mennyi az arany es ezust ASIC-ja kulonbozo cegeknel, orszagokban...
azzal is tisztaban vagy hogy a kereslet/kinalat hogy all iden,tavaly stb...

egyebkent bocs hogy sokszor mellebeszelek....
;)
mert abban igazad van "ha" 100 eve....ill. 2000 eve ....es meg sorolhatnank....
tudod mit mondott erre Putyin ha a nagyijnak p@nisze lett volna akkor nagypapanak hivtak volna....
;)
(es ezert nincs ertelme a "ha-k"-nak mert majdnem mindenki tud talalni 1 idopontot amikor 1 adott termek a multban ha megvasaroltuk volna jobban teljesitene mint 1 mas eszkoz...)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 03. 23. 08:18
Előzmény: #7034  Tazsomaru
#7035
ha már itt tartunk, arra is kíváncsi lennék, hogy Te aki egy alapkezelőnél dolgozol, miben látod a lényegi különbséget a befektetés és a spekuláció között?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 03. 23. 07:40
Előzmény: #7028  Törölt felhasználó
#7034
persze, hogy van ilyen ismerősöm, de eltértünk az eredeti kérdéstől.

ezek szerint 100 évvel ezelőtt, ha egy Ford T-modellt tudtam venni az aranyamból, akkor most ugyan ezért az aranyamért egy jó képességű Fordot tudok venni és 100 év múlva sem lesz több a vagyonom?

innen indultunk.

Buffett ezüst vásárlás, hogy is volt,
befektetés vagy spekuláció?
fxboy
fxboy 2015. 03. 23. 07:16
Előzmény: #7012  buyandhold
#7033

OK :)

tberki 2015. 03. 23. 06:32
Előzmény: #7031  tberki
#7032
Ja es kozben likvid maradsz
tberki 2015. 03. 23. 06:31
Előzmény: #7029  Törölt felhasználó
#7031
Mutatom a legegyszerubb peldat: Banki hitel kamata jelenleg 4-6%, ezt felvenni majd ezzel parhuzamosan lakascelu megrakaritasr inditani felmarkolni allambacsi 30%is tamogatasat a lakaskasszara plusz arra a banki kamatot majd amikor lejar betorleszteni. Kb netto 10% marad rajta eves szinten. Csak hat felso hatar Van a szamlak osszegen, igy Meg a hugon mcskajanak is kotni Kell...
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 06:25
Előzmény: #7026  Törölt felhasználó
#7030
milyen csata,meg milyen erő és ellenállás :))
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 03:16
Előzmény: #7027  tberki
#7029
nem az a kerdes miert ne lehetne, hanem hogy erdemes-e???
azert mert valaki kap 6-7% korul lakashitelt, es kozben megprobalja befektetni 8-9%-os hozamra a megtakaritasait????

kicsit ossze zavarodtam, segithetne mar valaki aki ert hozza
(mert nem ertem mi ebben a bolt???,azt ertem hogy a banknak es a brokercegnek mi,de most a kisbufikrol beszelunk...)

biztos hogy annyira egyszeru az az arbitrazs????
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 03:00
Előzmény: #7025  Tazsomaru
#7028
latom tapasztalt pokerjatekossal van dolgom....
en viszont kezdo vagyok a pokerben....

szoval akkor hivok vagy nezheted tovabb bloffolok....
szoval se ingatlanon, auton, se vallalkozason nincs hiteled ill. a felesegednek,ferjednek, baratodnak,baratnodnek ill. elettarsadnak....

csak nehogy a santa kutya esete elojojjon...
;)

tberki 2015. 03. 22. 23:41
Előzmény: #7021  Törölt felhasználó
#7027
nem ertem miert nem lehetne megtakaritasa annak akinek van hitele... fokent hogy a quaestor vagy a bc joval nagyobb hozamot kinalt mint amit jelenleg egy banki hitelre fizetni kell.

egyszeru arbitrazsrol beszelunk...
Törölt felhasználó 2015. 03. 22. 23:12
Előzmény: #7022  Törölt felhasználó
#7026
probald meg kerlek...
, bar tudod a csata eldolt mielott elkezdtuk volna....
picit tobb idom van mert befejeztuk az auditot, tudod a "nem letezo alapnal" legalabbis szamodra nem......
de nalunk legalabb minden rendben van, ez nem mondhato el a legtobb penzugyi cegre, a FED-et meg hagyjuk....
(bar lehet hogy van oka ott miert nem csinalnak auditot....
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 03. 22. 23:10
Előzmény: #7021  Törölt felhasználó
#7025
Az önrészt befekteti? :DDD
dehogy feteti be. Feléli.
Ha kiadja az ingatlant vagy dolgozik az autóval, akkor befektet.

Megint egy gyenge blöff! :DDD
Se az ingatlanomon, amiben élek, se az autómon, amivel közlekedek, nincs és nem is volt hitel.
Azt viszont megint nem értem, ez hogy kapcsolódik a tárgyhoz?

A befektetés és a spekulációban az eszköz valóban nem számit. A módszer, ahogy eljutnak A-ból B-be, az különbözik.

...és miért is beszélsz mellé?
Törölt felhasználó 2015. 03. 22. 23:10
Előzmény: #7022  Törölt felhasználó
#7024
:o)
Törölt felhasználó 2015. 03. 22. 23:07
Előzmény: #7018  Törölt felhasználó
#7023
Jól írsz, ügyesen gondolkodsz... respect. )

Törölt felhasználó 2015. 03. 22. 22:52
Előzmény: #7021  Törölt felhasználó
#7022
"en is majdnem befektetesi tanacsado lettem,"

ez egy nagyon magas labda,inkább nem csapom le :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 22. 22:27
Előzmény: #7020  Tazsomaru
#7021
dehogy nem, minimum az on reszt!!!!
egyebkent erdemes lenne felmerest kesziteni, hogy az emberek 10 ill. 100ezrei akik most a brokerbotranyban buktak, hanynak volt hitele a kocsijan ill. az ingatlanan....
(eleg valoszinunek tartom, hogy tobb mint 10%-nak)

en is majdnem befektetesi tanacsado lettem,de eleg hamar kiderult, hogy mivel nem akartam mindenfele szemetet "ertekesiteni az ugyfeleknek ill. a leendo ugyfeleknek es piciket mashogy gondolkozom mint az atlag ebben a szakmaban....igy nem en vagyok a legalkalmasabb a sarkanyfu arulasra, meghagyom masoknak...
;)
persze en nem elmelkedem, hanem valos dolgokrol beszelek...
;)
spekulalt vagy befektett Buffett???
ez majdnem olyan mint a TA es a fundasok, nem az eszkoz szamit hanem hogy A pontbol eljutott B-ig....

gondolom neked sincs hiteled se a kocsidon se a lakasodon...
;)

en pedig mellebeszelek!!!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók