Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 05. 15:15
Előzmény: #7238  Törölt felhasználó
#7240
OK
Törölt felhasználó 2015. 04. 05. 11:44
Előzmény: #7237  Törölt felhasználó
#7239
grat!

"Causa finita est, utinam aliquando finiatur error."

)
Törölt felhasználó 2015. 04. 05. 07:34
Előzmény: #7227  szarvasvadasz
#7238
hogy ne érje szó a ház elejét,éleményem a xauusd-ről kicsit távolbbról nézve

napos:2 esélyes,jelenlegi szintről akár le is fordulhat,ha felfelé töri,gyorsan elérheti 1.244-et,1.268-at

hetes:lefelé tartó oldalazás 1.130-1.380-as támasz/ellenállások,ill. kevésbé szigorú trendvonal felfelé

havi:lefelé támaszok:1.150,980,ellenállások:1.380,1.550,1.790

valószínűbbnek gondolom felfelé,közép távon(1-2 év) az első két havi szintig,hosszabb távon a lokális csúcsokig dupla/tripla csúcsig

ami a javaslatodat illeti;gondolom tudod,hogy a legnagyobb tisztelettel vagyok Irántad(ennek épp úgy megvan az oka,mint a kevésbé hízelgő véleményem a pihenőre vonultakról),de ne haragudj,szerintem ez a javaslat tekinthető inkább gyermetegnek. függetlenűl attól,hogy ki milyennek tekinti a másikat,itt igenis felnőtt emberek vannak,tudják,hogy mit miért írnak.
stingy előttem remekűl leírta,hogy mi a baj pomperj-el,mindamellett,hogy mindig is elismertem a tudását,fundamentális elemzéseit,csak azt nem veszi észre,hogy a piac közben megváltozott-ennek leglátványosabb megnyílvánulása,hogy a várakozásai egyre kisebb számban jönnek be.ezért a szembesítő,építő kritika,amit ő helytelenűl bántásként,támadásként él meg,holott erről szó sincs-legalábbis részemről,még ha első olvasatban van is olyan látszata.
ami az én problémám,hogy ennyi téves előrejelzés(időtávokat is belekalkulálva)nem lehet tényszerűen kijelenteni-miként ő sokszor teszi-hogy mi fog történni a jövőben,mert azt senki,még ő sem tudhatja,de ha mégis megteszi,legalább alkalmanként belátná a tévedését,amire sok példa még nem volt.
a sértödöttsége okán egyre gyakrabban kivetkőzik magából,ezt többen is megemlítették,amikor a stílusát kritizálták és ha tetszik,ha nem,ez a vuk előtti időszakban egyáltalán nem volt rá jellemző rá-ezért is írtam lentebb,hogy alapvetően az ő távolmaradása oldaná meg a problémát(magánvéleményem),egy pici intelligenciával ezt neki kéne belátnia.
nem azt mondom,hogy nincs helye itt,de azt igen,hogy semmiképp sem ilyen stílussal és okoskodó,töbségében tartalmatlan,oldalakat feleslegesen elfoglaló kisregények helyett,tömör,lényegre tőrő hsz-ekkel

szóval nem kéne kritikára okot adóan írni ésviselkedni(természetesen magamra is értem) és akkor valószínűleg a kritika is elmaradna
Törölt felhasználó 2015. 04. 05. 05:33
Előzmény: #7236  Törölt felhasználó
#7237
folyt.:)

milyen jól hozott.
de ekkor még nem láthattad a jövőt(a múltat meg mindenki látja, aki megtanult olvasni, meg alap szinten számolni)

nézzük a jövőt, ami akkor még rejtve volt előled:
stratégiád alapján 2014.02.03-08.31 közt short:eredmény +0,7%
2014.09.01-2015.01.31 long: erdmény -11%
2015.02.01- short eredmény eddig -45%
tehát eddig abban az időszakban, amit nem ismertél, sikerült összehozni kb. -55%-ot. bravo...
hát ezért mondom,h semmivel sem vagy jobb, mint a guruk, akik 100-ból akár 48x is eltalálják az irányt...

és talán rájöttél, hogy én. pl miért nem tippelgetek fórumokon. mert kb.semmi értelme.

legyen mindenkinek szép estéje, reggele, Húsvétja, meg amit csak szeretne:)))

Törölt felhasználó 2015. 04. 05. 05:23
Előzmény: #7208  Törölt felhasználó
#7236
"azt is tegyük hozzá, hogy kutyát nem érdekelte volna a PBR-es pozija, ha nem ő csinál hiúsági kérdést a dologból ezzel az öntömjénezéssel: "- így van. ha nem talál meg, én simán elengedtem a témát, nem ér ez ennyit:)

de megint sikerült:"Minden szamitasod a tarsaiddal egyutt, rossz. Kar a gozert.
Egyreszt, azota meg vettem 4 alkalommal, es ma mar a 2. legnagyobb poziciom PBR. Igen, sok van belole, orulok neki. ..."

hidd el kedves pomperj, kb.semennyire nem érdekel mennyire örülsz a pbr pozidnak, de őszintén kívánom, hogy életed legnagyobb kaszája legyen belőle...valamint el kell keserítselek, társaim sincsenek.(a tőzsde magányos műfaj)

azt viszont engedd meg - és ne sértődj meg- hogy néha szembesítselek a nem túl gyakori?:) tévedéseiddel. ha már konkrétan tippelgetsz jövőbeli árfolyamokra.

pl. jól illik a képbe a blogodon talált bejegyzés 2014. januárból:

"2014. Jan.15.

Mi az optimalis strategia, ami OTP-ben a legtobb penzt hozza? Sesono primitivo ?

Tegyuk fel, hogy a JOSZEZON Szept1-Jan31, A ROSSZSZEZON Febr1-Aug31 kozott van. Es tegyuk fel, hogy egy okos invesztor ugy kereskedett 5 eve mar, hogy a JOSZEZONban long volt, es a ROSSZSZEZONban short volt, akkor, nos, mennyit keresett az utolso 5 evben? ..."

nos, már meg ne haragudj - vagy haragudj, ha akarsz, kb nem érdekel- de ez orbitális mellé...

visszanéztél historikus adatokat, mindek alapján kitaláltad, hogy milyen jó is szezonálisan otp-t kereskedni, mert a MÚLTBAN

Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 14:52
Előzmény: #7234  Törölt felhasználó
#7235
Én az EURUSD kereszttel keresem 90%-ban a kenyérre valót és a többi csak az arany. Ritkán merek belenyúlni, akkor is csak rövid trédre. Nála viszont fokozottan szeretem látni, hogy milyen erős trendben van, mert egy beragadás itt igen megtépázhatja a tartalékaim :) ( Magas tőkeáttéttel dolgozom). Egyetértek pomperjjel, hogy ebben a hullámban egész magasra is törhet az árfolyam, tehát longokra készülök. Remélem, merek is nyitni a jövő héten valamikor napon belüli mozgásra. A nyitástól USA nyitásig izgat különösen, hogy mit fog produkálni a sárga :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 14:15
Előzmény: #7233  Törölt felhasználó
#7234
részemről nem trédelek arannyal, ezért nem is figyelem napi szinten... jobban mondva 1-2 pillantást szoktam rá vetni nap végén, csupán "a miheztartás végett". A rövidtávú gold TA-hoz éppen ezért nem is tudok hozzászólni, ahhoz pozimnak is kellene benne lennie... vagy legalábbis terveznem kellene ilyet. :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 13:44
Előzmény: #7230  Törölt felhasználó
#7233
Hosszú távon ez tűnik számomra is "jó forgatókönyvnek" a grafikon alapján. Későn alvó lévén kíváncsian fogom várni a hétfői nyitást.Kereskedni valószínűleg még nem fogok, mert eléggé kaotikus lehet majd a hétfő. Milyen nyitásra számítotok? Én úgy gondolom, hogy akár réssel is nyithat a piac. Technikailag milyen cél ár fér bele a közeljövőben?
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 13:26
Előzmény: #7227  szarvasvadasz
#7232
Eddig 5 db mínuszt kaptam a #7230-ra a felnőtt korú zsebibabáktól...

:ÐÐ))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 04. 13:23
Előzmény: #7225  Törölt felhasználó
#7231
bitcoinnal kapcsolatosan nem tudok mit mondani.
csak most ismerkedek a témával. egyelőre kevés az infóm, hogy akár befektetésre vagy spekulációra használjam.

0,5% a portfólióban teljesen jó, ha illeszkedik a stratégiádhoz.

Én ennél sokkal egyszerűbben építem a portfólióm. :)
nem szeretném elaprózni 0,5-1%-okkal.
ha egy egyszerű részvény-kötvény portfólió a legjobb alapok, HF-ok közé tud kerülni, a nagy részüknél jobb eredményt tud elérni, ekkor Én hova erőlködjek? :)

nem tartom eredményesnek ezt a duzzogást, hogy egy ideig nem írtok. nem ez a megfelelő reakció. ha meg tudjátok állni, hogy nem írtok több napig, miért olyan nehéz az, hogy nem reagáltok egyszerűen csak a "szakmai" véleményekre? a többit egyszerűen átugorjátok, mintha nem is lenne. pomperj ezt egy időben egész jól bírta, de most Ő is felvette a kesztyűt és ha kesztyű van az öklödön, akkor küzdeni kell. :D

el kell dönteni, hogy most duzzogtok, küzdötök, vagy írtok!?
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 12:48
Előzmény: #7228  szarvasvadasz
#7230
A legvalószínűbb folytatást mutató ábráddal maximálisan egyetértek, főleg mivel a saját 2014. novemberében megfogalmazott véleményemmel is egybevág:

link

A legszebb az egészben, hogy utána egy kb. 1400-1500-ig tartó felkör után akár 600-700 közé is eshet 2021/'22/'23-ig...

link

QE forever?

)

zodiac 2015. 04. 04. 10:53
Előzmény: #7228  szarvasvadasz
#7229
Ezzel párhuzamosan a eur/usd?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 04. 08:27
#7228
Ránéztem a spot aranyra, felteszek hozzá két ábrát. Az egyik egy régi, még a 2011-es csúcs előtti, amelyet akkor egy fórumtársunk aranyvásárlásra buzdító posztjára válaszolva írtam:

Hozzászólás (2011-es előrejelzés):
link

A másik a várható folytatást és annak esélyeit latolgatja. A további esés valószínűsége nálam jelenleg 70%, a zöld vonalam törése esetén megdől. A piros vonal törése a folytatás feltétele, ideális célárát a kék vonal jelzi.

Jelenleg még legvalószínűbb folytatás:
link

Nem elfeledni, set-upokban gondolkodunk, a zajló felfelé korrekció (= piros 2-es) még vélhetően nincs kész.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 04. 08:17
#7227
Gyerekek, fórumtársak! Szerintem nem az a megoldás, hogy elvonultok egy időre vagy örökre, ezzel mindenki csak veszít. A folyamatos "kötélhúzás" felszámolására van egy javaslatom:

1) Ebben a topicban kötelező legalább 20 db, a topic témához és/vagy kereskedéshez közvetlen kapcsolódó hozzászólást publikálni, amely nem tartalmazhat másokat bántó megjegyzéseket, csak eltérő személyes véleményt.

2) A 20 darabos limit egymást követő hozzászólásokra értendő, nem szakítható meg a széria.

3) Aki teljesíti a 20-as limitet és nem bír magával "gyári hiba" folytán, egyetlen 1 db személyeskedő gőzkieresztő hozzászólást tehet 21-ik hozzászólásként, annak címezve, akit nem bír elviselni. Ilyenkor mehet, ami a csövön kifér. Aminek ki kell jönnie, az jöjjön ki (avagy fő az egészség, nehogy szétrobbanjon az illető). Aki élni kíván ezzel a lehetőséggel, kérem, hogy azt hétvégére időzítse.

4) A 3) után a 20-as szakmai széria újra indul.

5) Aki képtelen betartani a fenti szabályt és a 20 letelte előtt él a 4)-es ponttal, azt a hozzászólást kérem, hogy ugorja át a felnőtt közönség és ne reagáljon rá két okból:

a) valószínűleg egy kiskorú gyerek írta, akitől még nem elvárható a fenti szabályok alkalmazása, fogadjuk ezt el és kezeljük gyerekként

b) aki mégis válaszol rá, szintén kiskorú még, de legalább ezt is tudni fogjuk

6) Aki betartja a fentieket és csak 21-ik hozzászólásként ereszti ki a gőzt, azt magam is felnőtt korúnak tekintem és tolerálni tudom.

Bízom benne, ez a megközelítés a "szabad ország szabad akarat, de azért vannak együttélési szabályok" -jeligére mindenki számára elfogadható.

Jó húsvétolást Zsebibabával vagy anélkül!
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 08:03
Előzmény: #7225  Törölt felhasználó
#7226
kiváló ötlet , csak támogtni tudom !
ez nem játék,hanem tény!!! és nem mi(pomperj),hanem te! nézd meg azokat a topicocat,ahol nem vagy jelen(pl-ul dax)és magad is rá fogsz jönni!

hálás köszönet érte !

min. 1 év legyen
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 06:17
Előzmény: #7121  Tazsomaru
#7225
Szia,

kivancsi lennek most a velemenyedre a bitcoin temaban.
ill. hogy vettel-e?
;)

Egyebkent ugy dontott pomperj, hogy tart 1 kis szunetet mert elege lett a banto, serto hsz-bol.....
jatszunk olyat hogy mi vagyunk mindenek az oka....
szoval en is veszek 1 kis pihenot, ertelmesebben is el tudjuk tolteni az idonket....

meglatjuk hogyan valtozik a forum szinvonala....
;)
link

Kellemes Husveti unnepeket mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 22:35
Előzmény: #7223  Törölt felhasználó
#7224
Mire lehet hétfőn számítani aranynál, ezüstnél a mai adat tükrében?
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 12:31
#7223
Békés, szép kikapcsolódós ünnepet Nektek!
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 11:50
Előzmény: #7209  kurkuma
#7222
:)

"Mindenki tud olvasni, gondolkodni, saját maga dönt a megtakarításairól, befektetéseiről, szánalmas dolog másra hárítani a felelősséget."

Ki hárította másra a felelősséget? Bemásolnád a hsz-ét? Ezek szerint mégis volna, aki nem tud olvasni? :))
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 11:43
Előzmény: #7215  Tibi0002
#7221
Nincs ezzel semmi baj, de ha visszaolvasol (nem muszáj, nem ér annyit), akkor te is látod h. mi a probléma a főgurunk tálalásával.

Egyébként több száz olyan részvény vagy egyéb instrumentum van minden pillanatban, ami "kellően jó egy kis beszálláshoz". ;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek