Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2014. 10. 23. 17:56
Előzmény: #3675  Törölt felhasználó
#3680
miért, mi a gond a fibóval?
lehetséges pontokat jelöl, ahol fordulhat az árfolyam.

önmagában nem jelent semmit, de ha pl egybeesik valami trendvonallal-támasszal-ellenállással, túladott/vett RSI-vel, akkor még egy érv a fordulat mellett.

kb mint a 7-es méretű csavarkulcs egy szerelő táskájában.
azért, mert most éppen betonozni volt, és nem kellett használnia, még jó, ha ott van, mert később kellhet.
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 17:55
Előzmény: #3676  Törölt felhasználó
#3679
dehogy ulsz fel, te provokalod, ha nem en akkor aki eppen keznel van.....
a szomoru csak az, hogy a butasagaid miatt nagyon sokan fognak nagyon sok penzt vesziteni...
max. regisztralsz 1 masik neven ....
pomperj
pomperj 2014. 10. 23. 17:54
Előzmény: #3674  Törölt felhasználó
#3678
Vannak, akik szerint a napkozbeli mozgas formaja nagyon sokat elarul a varhato napos mozgasokrol a kovetkezo par nap tavlataban.

a)Ha napkozben pl. tevepup-szeru, tehat reggel emelkedik, delutan esik,
nos, akkor figyelni kell a pup alakulasat az egymasutani napokon.

Ha az a jellemzo, hogy delutan egyre tobbet es erosebben esik, reggel egyre kevesebbet emelkedik,
akkor abbol lemeno trend lesz naposon charton is.
Igaz, amikor mar reggel lassankent nincs is pup-emelkedes, na, akkor meglepetes szeruen vege lehet a napos lejtmenetnek, oversold es vissza pattanas johet.

b)Ha meg konkav, es... de ez mar az elozobol kovetkezik.

A dolog azert erdekes talan, mert mostanaban csupa napkozbeni tevepup lathato.
goapsy1
goapsy1 2014. 10. 23. 17:53
Előzmény: #3674  Törölt felhasználó
#3677
Az sp long trendje hivatalosan akkor törik majd, mikor az emelkedő trendvonal letörik, ez (jelen időpontban) csak 1600 környékén esedékes. (aztán ez a pont persze egyre feljebb kerül, ahogy a trendvonal emelkedik.)

Az, hogy egy-egy újabb csúcs vagy mély éppen alacsonyabb lesz, mint az előző, önmagában még semmit nem jelent, nézd meg a chartot, rengeteg ilyenre volt már példa, aztán gond nélkül folytatódott az emelkedő trend:

- Pl 2010-ben, januárhoz képest májusban csökkenő aljat csinált, majd júliusban mind májushoz, mint januárhoz képest csökkenő aljat csinált.

- Aztán ott volt a 2011-es nagyobb korrekció, 2011 2. félévben folyamatosan alacsonyabb szinten volt sp, mint 2011 első félévben.

- De most, 2014 februárban is alacsonyabb aljat csinált, mint a megelőző volt, 2013 nyarán.

Mindezek az égvilágon semmit nem jelentenek, hisz az emelkedő trend vonala nem sérült - ment is tovább utána minden fel. Ha megnézed havi bontásban ezeket az újabb hetes aljakat, szinte nem is látszanak, mint ahogy havi charton a mostani alj is magasabb az előzőnél.
(Arról már ne is beszéljünk, hogy a mostani 1819-es alj csak egy leszúrás a hetes kanócban, a hetes záró sokkal magasabban volt.)

" es long trendrol
addig pedig csak 1 feltetelezes, hogy lesz..... "

Nem, ez tévedés, JELENLEG IS fennáll a long trend.
alapvető kereskedési szabály, hogy egy trendet mindaddig fennállónak kell tekinteni, míg meg nem bizonyosodunk az ellenkezőjéről - magyarán nem a long trendnek kell igazolnia most magát, hogy fennáll még, hanem a short trendnek, hogy már ő van érvényben.
Amíg ez nem történik meg, addig a fennálló trendet kell érvényesnek tekinteni.
Az, hogy vannak a trend kimerülésére utaló jelek, még nem jelenti azt, hogy vége a trendnek - és most még csak ilyen jelek sincsenek. (egy hetes leszúrás semmit nem jelent, lásd előző esetek.)

Mindez persze nem azt jelenti, hogy ne lehetne most shortolni, de aki ezt teszi, annak tudomásul kell vennie, hogy jelenleg a short még trendellenes pozi, ha sp-ben hetes- vagy havi charton-időtávon kereskedsz.

Persze az, h a fő trend a long, nem jelenti azt, hogy alacsonyabb időtávon, H4-en, vagy naposon ne alakulhatott volna ki short trend, pl a múlt heti is az volt - csak az annyira kis minor trend volt, hogy havi szinten szinte meg sem látszik.
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 17:42
Előzmény: #3675  Törölt felhasználó
#3676
beteg ember,ne provokálj,mert nem ülök fel!
kit érdekel,hogy mit mondasz,hogy mit csináljak és mit ne!?
nem a szabályaid,utasítgatásaid szerint cselekszem,világos?
játszál inkább azzal,amivel egyidős vagy-mindenkinek jobb lesz úgy!
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 17:31
Előzmény: #3672  Törölt felhasználó
#3675
nem az analizatort a fibo-t nem rakta ra megfeleloen,de segithetsz neki vele....

es mivel meg mindig nem sikerult megtanulnod, hogy ne hivatkozz ram, igy jatszuk a jatekot....
;)

Lulo-ka a fibojaval aki azt hitte, hogy foltalalta a spanyol viaszt, mi meg kozbe megkeressuk az o feltetelezett szamlajat....
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 17:27
Előzmény: #3670  goapsy1
#3674
az alapok;
long trend: magasabb csucsok, magasabb melypontok....
short trend: alacsonyabb csucsok, alacsonyabb melypontok

Heti:

Aug.4. 1894.77
Oct.13. 1819.16 ( 1819.16 az kisebb mint 1894.77)
azt nem tudjuk, hogy hol lesz a piac 5 perc mulva,5 nap mulva 5 het mulva....
az csak 1 feltetelezes, hogy magasabban es az is hogy alacsonyabban....

Sep.15 Csucs 2022.18 ha lesz 2022.18+x akkor beszelhetunk magasabb csucsrol..... es long trendrol
addig pedig csak 1 feltetelezes, hogy lesz.....
(egyelore nincs magasabb csucs, lehet hogy lesz, de lehet hogy alacsonyabb lesz mint 2022.18....)

Nagyon draga lecke lesz rengeteg embernek az a tevhit, hogy megvesznek minden esest, es teljesen mindegy, hogy az emberek teszik ezt vagy esetleg besegitenek a kozponti bankok, meg lehet venni embereket,de nem lehet megvenni mindenkit....
;)
goapsy1
goapsy1 2014. 10. 23. 17:19
Előzmény: #3672  Törölt felhasználó
#3673
azt tuti ki, mert lövésem nincs, mi az :))
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 17:10
Előzmény: #3670  goapsy1
#3672
az analizátort lehet,hogy kihagytad a számításból :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 16:54
Előzmény: #3670  goapsy1
#3671
++ :)
goapsy1
goapsy1 2014. 10. 23. 16:49
Előzmény: #3649  Törölt felhasználó
#3670
Hát, ami azt illeti, nézegettem keresztül-kasul a chartot, próbáltam rájönni, miről beszélsz, de bevallom, nem sikerült...

itt a hetes, illetve a havi chart:

link
link

Mindkét bontásban egy stabilan felfelé gyalogló indexet látok, egyre magasabb csúcs-, és mélypontokkal, amik olyannyira haladnak felfelé, hogy a berajzolt emelkedő trend vonalát még csak nem is érintik (!) , nemhogy letörnék.
Ez a chart legelőször ~1600 pont alatt lenne shortos.

Az egy dolog, hogy én is lefelé várom, de ennek fundás okai vannak, nem technikaiak. Technikai alapon ez a chart - jelen pillanatban - shortosnak a legkevésbé sem nevezhető.

De szólj, ha valamit rosszul állítottam be, mert nagyon érdekelnének azok a szempontok, beállítások, és nézőpontok, amik alapján ezt a chartot shortosnak lehet nézni. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 23:22
Előzmény: #3665  Törölt felhasználó
#3669
Nos szeptember vege-oktober eleje kozott sikerult megcsinalni az evre elore kalkulalt eredment 80%-at, az elmult par napban voltak kisebb vesztesegek,de ha minden jol megy a kovetkezo 2-3 hetben teljesitve lesz a terv...

Raadasul lesz 1 IPO is nalunk....
Ha minden jol megy onnan is el lehet, hozni majdnem 10-14%-ot....(6-8honapos ido alatt, szinte kockazat mentesen, vagy nagyon minimalis kockazattal, sajnos limitalva van a mennyiseg amelyet 1 maganszemely ill. ha 1 ceg jegyzi arra mas szabalyok jelentkeznek...)
Tudod nem mindig 0 az eredmenye 1 long es 1 short pozicionak....(de majd ha a szamlan a penz akkor irok a reszletekrol)....
;)

van nehany shortom S&P,dax, AUD,NZD poziciokban....lassan jon a kovetkezo hullam...

sok sikert a gas es olaj papirokhoz....!
recluse82
recluse82 2014. 10. 22. 22:24
Előzmény: #3661  pomperj
#3668
ja ugyanazt fogja csinalni mint dax, alulrol teszteli vissza a letort trendvonalat
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 19:49
Előzmény: #3666  Törölt felhasználó
#3667
Jav: TRacking - FRacking még mielőtt belémköt valaki.:)
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 19:01
Előzmény: #3664  Törölt felhasználó
#3666
Fundás szempontból sokat emlegettétek a trackingot.... szerintem az nem lesz hosszú életű, eddig csak az USA-ban terjedt el ez a technika, de valljuk be, ahol nagyon sok a földrengés nem hiányzik , hogy még több legyen és mindenáron nem kell a gáz.... azaz ilyen áron.

Oroszok vs. gáz és olaj .... tudatosan nyomják le ennek a két terméknek az árát és ebből minden származtatott értéknek árát is, de ezt a csatát nem nyerhetik meg ... a világ leggazdagabb és legszegényebb emberei mind MOszkvában és Szentpéterváron élnek, Putyin odaszól pl.:OLeg Gyeripaszkának, vagy a Gazprom más vezetőire és olyat interveniálnak gázban , vagy olajban, hogy senki nem érti mi a helyzet, pedig csak az orosz GDP-t kozmetikázzák :D

És jön a hideg USA fölé is komolyabb shortpozícióval várok majd február végéig március elejéig,
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 18:01
Előzmény: #3654  Törölt felhasználó
#3665
Igen igaz és még gáz adat is jön majd holnap....
Remélem Neked is jól alakulnak a pozik és bejönnek a számításaid, most nem nagyon olvastalak Titeket, mert Valaki kihozott a béketűrésből és kezdtem Én is cinikus lenni, meg lesüllyedni az ő szintjére ... aztán megvilágosodtam és rájöttem, hogy rosszul csináltam elnézést is kértem emiatt, na mindegy mindannyian hibázunk :)

Sikeres Tradeket Vuki!
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 17:51
Előzmény: #3653  pomperj
#3664
Szia János!

A gázt nem zártam, viszont lehedgeltem és 3.63-nál várja egy függő sell stopom ha továbbesne így fedezve a pozi, csak azért tartottam meg mert minden nagy emelkedés előtt sajnos van egy brutál leszúrás törve az addig biztosnak hitt támaszzónát, így volt ez 2014 januárjában is link majd jött egy pullback és meg sem állt 5.5-ig, majd egy brutál visszateszt és egy újabb pullback az egekbe 6.4-ig.... valami ilyesmire számítok most is.....

Persze szem előtt tartom amit javasoltok és amit Vuki is mond, de ha nem most megy föl, akkor shortolom tovább 3.63-tól.

Addig meg maradnak a gázosok abban ha nagyon megy bővítgetek még tőkeáttéttel.

Sok sikert Nektek is meg magamnak is, mert egy hajóban evezünk :)

Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 17:19
Előzmény: #3662  Törölt felhasználó
#3663
Üdv!

Pomperj -nek is...
nálam még beleférne egy kb 10-20 pont emelkedés..

link

link

utána a korrekcióból kiderül, hogy egy impulzus megy föl - vagy zz-dzz
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 15:05
Előzmény: #3645  emerald
#3662
:)

nálam kb. így nézne ki az ötleted:

link

pulykaralli kezdetéig (TG day) éppen le is tudnák zavarni.
pomperj
pomperj 2014. 10. 22. 14:37
Előzmény: #3659  recluse82
#3661
Abszolut lehet,
Szerintem be is fer az eddigi chartba a szabalyok szerint is.
De akkor is, 1740-ig le kellene menni a 4. hullam aljahoz. Nagyjabol ugy, ahogy emerald javasolta, a blogba is feltettem, egy A-B-C korrekcio formaban.

Sot, Glenn Neely-nek van is errol egy chartja, Neowave alapon, amit masolatban mindjart felteszem a blogba is. Neely az utolso 3 evet egy expanding (esetleg neutral) diagonalnak latja, aminek az alja most kb. ugyanugy 1740 korul van.

Ja, a csucs ez esetben inkabb 2200-2300 korulre jonne ki nekem. Nem fert ra a chartra;-)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek