Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 10. 26. 17:46
Előzmény: #3739  Törölt felhasználó
#3740
Ez a pulykaünnep..:D
Jó ez a 21 napos grafikon, majd figyelek hátha nyakon csípek egy jó long belépőt. Ha már az előzőzőt eltékozoltam:))))

"Mindent összevéve pulykaünnep elejéig részemről békén hagynám. Elég nagy a kockázata, hogy előtte merő jópofaságból még visszaejtik a 200naposig."

Nem titok h ennek tudnék örülni, de valami turpisságot biztos beleraknak.
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 16:19
Előzmény: #3736  emerald
#3739
"...kisértetiesen hasonlít 2011-júliusra, meddig is pattant akkor fel, ha jól láttam mindössze 3! Ponttal volt kevesebb az előző csúcsnál. Aztán augusztusra a mélybe szakadt."

ez igaz, bár nálam nem 3-al, hanem kb. 20 ponttal maradt alatta az akkori csúcsnak.

viszont, túl egyszerű volna, ha csak simán lemásolnák az akkori chartot, ez nem is nagyon volna lehetséges szerintem, mivel teljesen más lett a "folyó", amibe másodszor is ugyanolyan módon kellene belelépniük.

amit viszont észrevettem az az, hogy pulykaünnep idején és közvetlenül utána nem nagyon szeretik beejteni:

link

a szürke oszlopok mutatják rendre a pulykaszünettől kezdődő huszonegy ker. nap lefolyását 2009 óta... olyan esetet, hogy alacsonyabban lennének dec. végén a TG-day kezdetéhez képest, sehol sem találtam a vizsgált TF-en.

Az 50 napos momentum is érdekesen alakul. A viszonylag jelentős beejtés dacára valahogy nem igazán tűnik úgy, mintha további (nagyobb) esésre játszanának.

Mindent összevéve pulykaünnep elejéig részemről békén hagynám. Elég nagy a kockázata, hogy előtte merő jópofaságból még visszaejtik a 200naposig.
emerald 2014. 10. 26. 15:35
Előzmény: #3648  goapsy1
#3738
"szerintem sem láttuk még az alját, közel sem, az természetesen érthető, hogy mielőtt esni kezdenek, sok potyautast le akarnak rázni a vonatról.

szép is lenne, ha a 2K-n nyitott shortokat gond nélkül tarthatná a pórnép 1600-ig :DDDDDDDDDD "

Egy biztos, leizzasztanak minket.
Lassan úgyérzem ködben és tükörjégen tanulom a vezetést...:DDD
emerald 2014. 10. 26. 15:26
Előzmény: #3681  Törölt felhasználó
#3737
Hát bizony, hamar megdőlt...:)
De sebaj, tanultam Szarvasvaditól h mindig csak egy lépést tegyünk előre. Most a kivárás az a lépés....:D

Mondjuk a múlthéten én már 1900-nál zártam a longom, aztán sorra haltak el a shortjaim.-ez van. De legalább nem görgetek beragadt minuszokat.
Így ha belépnénk az örök long birodalmába az max csalódást fog okozni, de nem számla darálást.

emerald 2014. 10. 26. 14:49
Előzmény: #3733  pomperj
#3736
Azzal kezdeném hogy a múltkori ötletem, nem az enyém volt, azt "loptam" mert én csak elliott felhasználó vagyok, vagy legalábbis igyekszem értelmezni a hullámtant. Nem titok a Caldaro honlapról szoktam "lopkodni"...:-)
Szóval köszönöm h felkerült egy ötletem a honlapodra, nagy megtiszteltetés, ám úgyérzem nem az én érdemem.

Ettől független ez az elképzelés ha bőven túl is szaladt a 44-en, ahogy Ti írtátok, bizony feljebb is mehet és akkor sem dőlt meg.
Amíg nincs új csúcs addig én nem szállok longba hosszútávon ez biztos.

Viszont tetszik ez a short-long érvelés, nehánnyal én is kiegészítem:
Short:
-túl gyors volt az emelkedés időben, ez nem a szép lassú de tartós tipusú
-Grafikonon nézve amit mar említettél kisértetiesen hasonlít 2011-júliusra, meddig is pattant akkor fel, ha jól láttam mindössze 3! Ponttal volt kevesebb az előző csúcsnál. Aztán augusztusra a mélybe szakadt.
-1968-as sp mellett dax miért nem 9800-on van?! Miért küzd a 9000-el? valami nem stimmel...

Long:
-nem sérült a havin a trendvonal, lehet csak jó belépőt csinálnak
-EKB pénznyomda
-sokan vettek long belépőt, amit nem volt okuk eddig zárni
-a piac(eddigi tapasztalatom szerint) nem tud addig fordulni amíg ujra el nem hiszi mindenki a long iranyt...;)

Konklúzió(az enyém):
Pénteken sp nagyon erős volt, dax valószínű folytatja az emelkedést délelőtt, ami tovább viszi sp-t is.
Akár vehetek is longot reggel, hajnalban, majd ha lessz egy erős felpattanás ott zárom és fordítok, stoppot kap a napi max fölött 5-6 ponttal. Persze a döntésem az éjjeli nyitás és a többi index fényében lehet ujragondolom.

Good luck :)

Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 13:46
Törölt hozzászólás
#3735
McDee 2014. 10. 26. 13:14
Előzmény: #3733  pomperj
#3734
9. Azt mondják, ha VIX meredek spike után ugyanolyan vehemenciával csillapodik és lözelíti meg a mean-t, az long equity jelzés.
Az elmúlt 6 év VIX chartja tulajdonképpen igazolja ezt a megfigyelést. Amennyiben ezt a mintázatit követjük most ia, akkor egyelőre kitart a vételi erő.
9. A volumen ugyan valóban csökken, de egyelőre nem mondható csoffadtnak. Most van az éves átlag szinten. Én még azt sem tartanám különösebben aggasztónak - egy ilyen volumen spike után - az emelkedésre, ha kissé lejjebb kerül.
pomperj
pomperj 2014. 10. 26. 12:41
Előzmény: #3728  McDee
#3733
Valoban, az a lenyegi kerdes, vajon ez a felfele mozgas most "doglott macska felpattanasa", vagy "eljen tovabb a bull!" ujabb ATH lendulet.

Itt felsorakoztatok par ervet, sajnos nagy reszuk Ta alapu lesz.

A)A "doglott macska=Dead cat bounce" erveles":

1. A hosszutavu trendline, egeszen 2009-ig, letorott, eloszor azota. Es, bizony SPX, RUT, DJI is, es majd minden vezeto reszvenyre igaz.

2. A letort vonal mostantol Ellenallas, megpedig eppoly eros, mint amilyen Tamasz volt felfele: nagyon eros.

4. Oriasi Head-and-Shoulders formalodhat.

5. A 1968 koruli 10 pontos savba ertunk, ami eloszor Ellenallas volt tavasszal, aztan Support. Most megint Ellenallas, meghozza massziv.

6. Ekkora eses nem volt 2 eve. Az ilyesmi nem mulik el 7 nap alatt. Inkabb uj korszakot jelez.

7. A bull-ok ekkora felelmet nem eltek at 2 eve, Lasd, VIX.

8. Megvan az elso lower low. Epp egy pici hianyzott a kerek -10%hoz. Ekkora indulo eses, sokevesen magas PE es PB piaci mutatok idejen, nos az ilyesminek nem szokott jo vege lenni.

9)A nagy bull piacok vegenek idejen a nagy rangatas mindig a bull veget jelzi. Mi ez, ha nem nagy rangatas?

10)Ahogy emelkedik 7 napja, ugy fogy a volumen. Ki vesz innentol?

11) A QE-nek valoban vege van. Vege! A piac tagadhatja, de minden chart azt mutatja, hogy 5-600 ponttal magasabb az ar, mint QE nelkul lenne.

B)"Eljen a bull!" erveles:

1. Eddig mindig uj csucsra ment. A bull addig tart, amig tart. Amig nincs vege.

2. 2007 nyaran is volt egy hasonlo eses. Aztan, megis uj topot csinalt.

3. A Fed majd beavatkozik, ha baj lenne. Eddig mindig igy volt.

4. A fantomas FED HFT programokat akarmikor atallithatjak, es elkezdhetnek titokban beavatkozni.

5. Nincs is buborek. Ez itt most MAS. Most hosszutavu, allando emelkedo GDP, muszaki- technikai fejlodes, allando beke, zavartalan vilagmeretu egyuttmukodes korszakaba leptunk.

6. Kit erdekelnek a Technikai elemzesek? Ez ugy marhasag, ahogy van. Ez az eses is csak egy kis zaj a nagy novekedesi story kozepen.

7. Tudok rajzolni olyan trendvonalat, ami meg nem is szakadt le.

8)Tobb nem jut eszembe.
pomperj
pomperj 2014. 10. 26. 11:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#3732
Persze, sot lehet hogy kesobb lesz okosabb, (ha Dilma nyer)

Akarki nyer, barki is legyen a mai valasztas gyoztese, annak (es Brazilnak) penz kell. 2006-ban mar megtalaltak azt az oriasi tengeri olaj lelohelyet, 100-200B hordo olaj van a tenger alatt. (vagy ketszer ennyi!?) Csak a saudinak van tobb.
Ez az egyetlen esely penzt csinalni, sokat es gyorsan.

Ha ha a napi termeles, mondjuk 8M hordo lenne, es felet exportalnak, akkor egesz Brazil dupla sebesseggel fejlodhetne. Csak eppen hagyni kene vegre PBR-t es a tobbi olajos oriast dolgozni.

Raadasul PBR-nak van egy 30% reszesedese meindenben, torveny szerint.

Szoval, lehet hogy Dilma nyer, es meg tart egy kis ideig az a le korrekcio. Ha Neves nyer, 2 nap alatt +30% lesz PBR (egymassal versenyezve ugranak be a fel vilagrol).
De, ha netan lemenne 10-ig az ar, akkor megduplaznam a poziciom.
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 11:40
Előzmény: #3730  McDee
#3731
ok.
McDee 2014. 10. 26. 11:33
Előzmény: #3729  Törölt felhasználó
#3730
Nem a nagy eszemet akartam promotálni. Inkább egyfajta disclaimer-nek szántam, azaz úgymond "pozícióból" beszélek.
Ebben az összefüggésben szerintem igenis etikus.
Törölt felhasználó 2014. 10. 26. 11:24
Előzmény: #3725  McDee
#3729
"...Én mindenesetre 10.14 óta volatility short-ban vagyok."

A szakértelmeddel kapcsolatos minden tiszteletem mellett meg kell jegyeznem, hogy a fenti mondatodat - ha már fontosnak tartottad közölni -, sztem október 15-én vagy 16-án kellett volna beírnod, és nem október 26-án.

Mindamellett könnyen lehet, hogy tévedek és a mai etikai standardokhoz képest rendben van így.

McDee 2014. 10. 26. 11:18
Előzmény: #3726  recluse82
#3728
VIX 23 körüi szint óta. Kicsit talán elhamarkodtam 10.15 v. 10.16 lett volna az ideális belépési dátum.
Persze ha az ember előre tudja, hogy hanyatt esik, akkor előtte leül :)

Azóta 50%-t lezártam 11.6% nettó hozammal. Ez nagyobb biztonsági takarót ad arra az egyébként nem elhanyagolhatatlan valószínűségű esetre, ha szempontomból rosszra fordulnának a dolgok.
McDee 2014. 10. 26. 10:45
Előzmény: #3726  recluse82
#3727
Nem SnP-t shortolom, hanem a volatilitást, ami ekvivalens SnP long iránnyal
recluse82
recluse82 2014. 10. 26. 10:23
Előzmény: #3725  McDee
#3726
honnan shortolod?
McDee 2014. 10. 26. 09:42
#3725
Visszakerestem SnP500 komponenseinek napi forgalmát. Ez a chart igencsak azt szuggerálja, hogy 10.15-n bizony egy climax bottom volt. A volumen 10.06-tól kezdődően emelkedett 15-i maximumig, ami az átlagos napi forgalom majdnem kétszeresét tette ki. A 14-15 közötti ugrás napi forgalomban szintén jelentős volt. Ha a volumen chartra ráteszünk egy 2SD csatornát, akkor bizony kiderül, hogy a napi volumen a felső csatornavonalat kb. 15%-kal meghaladja. Ez bizony a fekete hattyú kategória.
Ez is fűtötte az árfolyam visszaépülését (szerintem).10.24-re a forgalom visszaállt a napi átlagra. Ameddig az árfolyam-emelkedéssel értelmes volumen társul, remélhetjük annak fenntarthatóságát.
Én mindenesetre 10.14 óta volatility short-ban vagyok.
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 16:47
Törölt hozzászólás
#3724
pomperj
pomperj 2014. 10. 24. 16:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#3723
Riziko kerulesi szempontbol igazad van. Dehat ez a PBR ma olyan vadul bull, amit 10 evente egyszer latni...es keddre +20% lehet belole.
pomperj
pomperj 2014. 10. 24. 16:23
Előzmény: #3718  Törölt felhasználó
#3722
Nagyon orulok, hogy egyre tobb igazan jo TA elemzo es Elliott-os van, mint pl. te is.
Raadasul mar az OTP es Richter topic is szinvonalas, jo elemzesekkel van megrakva. 1 eve meg azon vitaztam, hogyan kell a csatornat jol behuzni. Csaka fundasak is maradjanak jok!'-)
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 15:55
Törölt hozzászólás
#3721

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek