Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 12. 06. 10:22

Portfolio.hu mobilfejlesztésekkel kapcsolatos Hírek, Újdonságok, Frissítések  

A topicban a Portfolio.hu mobilfejlesztéssel kapcsolatos információit szeretnénk megosztani. A hírek és mobilokat érintő újdonságok mellett ide várjuk továbbá a fejlesztésekkel kapcsolatos hozzászólásokat, véleményeket.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Knight Tyris 2015. 02. 12. 11:32
Előzmény: #40  Knight Tyris
#41
Kedves Portfolio!

A cikkekhez vezető linkek, hivatkozások, magyarán a cikkcímek új narancsos színe elég zavaró nem elég kontrasztos.

Sokan nézzük egész nap a monitort, és ezen kívül amikor egy kisebb kijelzőn a mobilos felületet használjuk egy fáradt szem számára nehezen kivehető, az írás, az ezzel a színnel leírt szavak.

Az előző kékes árnyalat könnyen olvasható volt, mert kellően elütött a háttérszíntől, volt elég kontraszt.

Elismerem, az új szín biztos design-osabb, de egy komoly oldalnak az ovasói felé mégis csak a funkcionalitást, a kényelmet kéne nagyobb súllyal számításba venni amikor színt választ pl. most a cikkcímeknél.

Okkal válaszják a komoly oldalak a hideg jól látható színeket szemben a sokszor és sokakat zavaró "meleg" színekkel.

A rossz/zavaró láthatóság vonatkozik az egyes cikkeken belüli, kiemelt pontokba szedett részekre is. (mondjuk ilyen csak ritkán van ez még elviselhető)

A lényeg, hogy ez a narancs nagyon világos, zavaró, egy lényegesen sötétebb árnyalat sokkal jobb kontrasztot adna kellemesebb lenne olvasni.
Knight Tyris 2015. 02. 12. 11:30
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#40
Kedves Portfolio!

A cikkekhez vezető linkek, hivatkozások, magyarán a cikkcímek új narancsos színe elég zavaró nem elég kontrasztos.

Sokan nézzük egész nap a monitort egy fáradt szem számára nehezen kivehető, az írás, az ezzel a színnel leírt szavak.

Az előző kékes árnyalat könnyen olvasható volt, mert kellően elütött a háttérszíntől, volt elég kontraszt.

Elismerem, az új szín biztos design-osabb, de egy komoly oldalnak az ovasói felé mégis csak a funkcionalitást, a kényelmet kéne nagyobb súllyal számításba venni amikor színt választ pl. most a cikkcímeknél.

Okkal válaszják a komoly oldalak a hideg jól látható színeket szemben a sokszor és sokakat zavaró "meleg" színekkel.

A rossz/zavaró láthatóság vonatkozik az egyes cikkeken belüli, kiemelt pontokba szedett részekre is. (mondjuk ilyen csak ritkán van ez még elviselhető)

A lényeg, hogy ez a narancs nagyon világos, zavaró, egy lényegesen sötétebb árnyalat sokkal jobb kontrasztot adna kellemesebb lenne olvasni.

Tisztelettel
Törölt felhasználó 2015. 01. 23. 17:13
#39
Nem működik a telon a pozíció zárás, mi lehet a gond?
Törölt felhasználó 2012. 09. 01. 15:39
Előzmény: #35  raczimre13
#38
Nulla az egész!Az egész Portfolio!Míg a Random teljes készüléklistával látja el az oda látogatót,addig a Portfolio csak rendszerről ad tájékoztatást,azon belül semmit.
Vásároltam egy egyszerű tabot Ice Cream Sandwich Androiddal,de nem tudok belépni a kereskedési oldalra.
A telóra kapott jelszót követően technikai problémára hivatkoznak.
Jelzésemre reagáltak azzal.hogy a technikusaik vizsgálják az esetet,és majd hívnak.
Már eltelt egy hét,email semmi!
Kész átverés!

Ráadásul a Random napon belül 0.1% költséget számol fel,Ők 0.3!Választhattok!
raczimre13 2012. 02. 28. 05:32
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#37
Neked sikerült valamit kiokoskodnod? Már működik a mobil tőzsde?
raczimre13 2012. 02. 28. 05:32
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#36
Neked sikerült valamit kiokoskodnod? Már működik a mobil tőzsde?
raczimre13 2012. 02. 28. 05:26
#35
Van egy NOKIA C7-00-es készülékem, amelyen használni tudtam a mobil tőzsdét. Letöltöttem a BELLE frissítést és azóta a
link begépelése után a következő üzenetet kapom:
Üdvözöljük! A belépéshez magasabb kategóriájú telefon szükséges.
Kérem segítségüket milyen beállítás szükséges ahhoz, hogy újra használni tudjam telefonomat a mobil tőzsdéhez!

BladeBoris 2012. 02. 25. 19:11
Előzmény: #33  akibaci
#34
Nekem is feltűnt,nálam sem.
akibaci 2012. 02. 25. 16:43
Előzmény: #32  raczimre13
#33
Tudom, hogy nem ide kéne írnom, de nem találom az itteni technikai topikot.
A kérdésem az lenne, a a fórum melletti friss hírek csak nálam nem frissül? Nekem az utolsó a tegnap 10:20-as Szász Károly ... cikk.
Vagy ez a fórum módszeres kiirtása, először a közvetlen link tűnt el, most meg a hírfrissítés lett kikapcsolva?
raczimre13 2012. 02. 23. 19:52
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Én egy NOKIA BELLE frissítés után nem tudom használni. Mit és hogyan kellene beállítani a készüléken?

köszi a segítséget
Törölt felhasználó 2012. 02. 12. 15:00
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#31
", ellenőrizzük a telefon beállításánál, hogy elküldi-e az azonosítóját a böngésző felé, vagy esetleg le van tiltva."

Ez symbian telefonoknál pontosan mit jelent? Eddig tökéletesen ment, most frissítettem szoftvert, de nem jövök rá, hogy milyen beállítás szükséges.
Nagyon fontos lenne hogy használjam, várom a segítségüket.
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2011. 09. 26. 15:37
#30
Sziaszto!

Most szeretnék telefonkészüléket vásárolni,főleg tőzsdézni szeretnék róla!
milyen készüléket vegyek? tudnátok tanácsot adni?
Törölt felhasználó 2011. 05. 10. 10:50
#29
A mai naptól ingyenesen letölthető a Pénzcentrum.hu iPhone alkalmazása az AppStore-ból és Android alkalmazása a Marketről. Magyarország piacvezető lakossági pénzügyi oldalának okostelefonos applikációja olyan megoldásokat - például ATM és bankfiók keresőt, illetve gyors bankbetét választót - tartalmaz, amelyek hasznos és praktikus segítséget nyújthatnak a felhasználóknak mindennapi pénzügyi döntéseik során.
Az appok letölthetőek az AppStore-ból (link valamint az Android Marketről (link
lackok 2011. 04. 05. 13:40
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
A probléma gondolom a szolgáltató által javítva.
Most már bármelyik böngészővel fut nálam!

Előtte csak "Dolphin"-al tudtam belépni, ha a User kliens-et Iphone-ra állítottam.
Törölt felhasználó 2011. 04. 01. 20:08
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
Spec én sértőnek éreztem ezt a szöveget :)
lackok 2011. 02. 24. 14:23
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Sima alapbeállításokkal használom a telefonom, több böngészővel is megnéztem az oldalt...mindenhol ez a hibaüzenet.

Azonkívül ilyen beállítást: "hogy elküldi-e az azonosítóját a böngésző felé, vagy esetleg le van tiltva."
még nyomokban se találok a 2.1-es Androidban.

Nem lehet, hogy úgy kéne portolni egy alkalmazást a User felé hogy működjön mindenféle "varázspálca" nélkül?

Törölt felhasználó 2011. 02. 23. 17:26
#25
Többen is jelezték, hogy a MobilTőzsde belépéskor "A belépéshez magasabb kategóriájú telefon szükséges." üzenetet kapnak.

Ez az üzenet jelenik meg azoknál a telefonoknál ahol a böngésző nem tudja kezelni a letöltött tartalmat, illetve akkor is, ha a böngésző úgy érzékeli, hogy nem mobiltelefonról jött a kérés (így pl. a számítógépen futtatott böngésző is ezt a hibaüzenetet adja).

Ha úgy gondoljuk, hogy a telefonunknak kellene kezelnie a MobilTőzsde felületet, de mégis hibaüzenetet kapunk vissza, ellenőrizzük a telefon beállításánál, hogy elküldi-e az azonosítóját a böngésző felé, vagy esetleg le van tiltva.
lackok 2011. 02. 21. 14:12
Előzmény: #23  pampa
#24
Ez egy jó tipp..:)
pampa 2011. 02. 21. 14:09
Előzmény: #22  lackok
#23
.
lackok 2011. 02. 21. 13:05
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Köszi!

Nekem teljesen mindegy honnan nyitom meg, számítógépről-e vagy mobilról mindig ez a kép fogad:
link
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 08:07
Előzmény: #20  lackok
#21
Nálam 2.1 Samsung spica, és tökéletesen működik.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek