Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
togyozo 2010. 10. 15. 22:39
Előzmény: #432  jumbo2
#440
És az is igaz az állami nyugdíjrendszerre, hogy befektethet más országokban?
Vagy az, hogy ha előbb meghalsz, akkor örökölhetik a megtakarításod?
Meg azért az MNYP rendszer azt a problémát is kezeli, ha rengetegen elmennek korán nyugdíjba, amire eddig az állam nem nagyon volt képes
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:37
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#439
És ezt ki vitatta?

Te és a másik ember eddig azt írta, hogy ne kapjanak semmit, régen se volt nyugdíj. Ez amit írtál nem arra érv, hogy ne legyen semmi, hanem arra, hogy a jelenlegi rendszer nem jó. Nem hát, ezt írom én is. De nem az a megoldás, amit rémisztően ostobán leírtatok, hogy dögöljenek mef, ne kapjanak semmit.

Annak viszont örülöj, hogy a jelek szerint beláttad, hogy micsoda baromság volt ez a szövegetek.
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:36
Törölt hozzászólás
#438
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:32
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#437
Mai nyugdíjasok átlagos elismert szolgálati ideje 33 év. pedig aki 14 évesen kezdi, -mert bele számít a szakmuki- 62 éves korára 48 év szolgálati idővel kel , hogy rendelkezzen, aki 18 évesen kezdte 44 évet kéne felmutatnia. Szolgálati időnél jóval kevesebb a tényleges munkával töltött és járulék fizetéssel együtt járó idő, ha a 33 évből levonod az iskolai -szakmuki, egyetem- katonaság , gyes idejét kiderül, hogy nyuggereink tőkefedezeti rendszerben a mai nyugdíjuk kb felét kapnák
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:32
Előzmény: #435  jumbo2
#436
1. Ez az, amire én is vártam volna az érveidet, de nem voltak. Csak kijelentetted, hogy így van. Írsz érveket vagy ne is várjuk?
jumbo2 2010. 10. 15. 22:28
Előzmény: #426  togyozo
#435
1. A felvetett problémáid az MNYP esetén ugyanúgy problémát fognak jelenteni, ha a táradalom tényleg elöregszik.

2. Nem azt írtam, hogy utánozni kell mások töketlenkedését. Tanulni kell belőle.
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#434
Javaslom, hogy te ne várj a nyugdíjazásodik, add be előbb magadnak:)
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:26
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#433
Hűha, micsoda hülyeséget írsz.

"200ezer évig nem működött nyugdíjrendszer"

200ezer évig nem volt csak barlang meg vadászat. Az utóbbi 10e-ben van másképp... Ja és akkor kb. 20-25 év most 75 az átlagélettartam.

Soroljam még mi nem volt 200ezer évig és most van vagy rájöttél már magadtól is milyen baromságot írtál?
jumbo2 2010. 10. 15. 22:25
Előzmény: #426  togyozo
#432
"Szerinted az országokban úgy általában szokott nőni az egy főre jutó GDP?
Csak mert ha igen, akkor az azt jelenti, hogy változatlan népesség mellett is tud biztosítani számodra az MNYP valamekkora reál hozamot... "
Ez pontosan érvényes az állami nyugdíjra is :)
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:24
Törölt hozzászólás
#431
jumbo2 2010. 10. 15. 22:23
#430
togyozo 2010. 10. 15. 22:21
Előzmény: #421  jumbo2
#429
Egyébként ha neked a 25% az semmi, akkor:

1) utald már át nekem a fizud 25%-át

2) akkor mit voltál úgy leakadva a szocikon, mert ők azért aligha vettek el 25%-ot az adóemelésekkel a fizudból

3) miért örülsz annyira a Fidesz adócsökkentésének mert nem hiszem, hogy 25%-kal nőtt volna a fizud

...ha már neked az a 25% olyan kevés...
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#428
Te elolvasod, amiket írsz?

"Neked az abszurd ahogy a nomád népek élnek, nekem meg az hogy egy idős, munkaképtelen ember több pénzt kap mint nagyon sok dolgozó."

És szerinted, aki nyugdíjat kap, az csakúgy kapja azt vagy korábban sokat dolgozott érte és vonták a fizetéséből?
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:18
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#427
Igaza van. 200ezer évig nem működött nyugdíjrendszer, 30-40éve igen ami Föld lakosságának kb 20%át érinti.. Az olaj korszak vívmánya , hogy a nem dolgozók is jövedelemhez jutnak, most értünk a korszak hanyatló fázisába. Index fórumon, nyugger topik, hoelesett -től vannak az adatok. Ő figyeli a születési statisztikákat meg cigány szervezetek erre utaló adatait.
togyozo 2010. 10. 15. 22:18
Előzmény: #415  jumbo2
#426
Jumbo!

Szerinted az országokban úgy általában szokott nőni az egy főre jutó GDP?
Csak mert ha igen, akkor az azt jelenti, hogy változatlan népesség mellett is tud biztosítani számodra az MNYP valamekkora reál hozamot...
arról nem is beszélve, hogy az MNYP akár olyan országokban is befektethet, ahol ez a mutató gyorsabban nő mint kis hazánkban

a svéd modellt meg Mo-on két ok miatt nem lehet bvezetni (a lengyeleknél is ezek a problémák):

1) az addig ok, hogy a svéd modell biztosítja azt, hogy ha te X-et én meg 2X-et fizettem be akkor én kétszer annyi nyugdíjat kapjak. Csak ugye az a kérdés, hogy mennyi is lesz majd az az X amikor nyugdíjba megyünk. Svédországban, ahol jobb a demográfiai helyzet mint nálunk, sokkal magasabb a nyugdíjkorhatár és nagyságrendekkel magasabb a aktív/eltartott arány a szürke/fekete foglalkoztatás pedig jóvel kisebb, ott az megoldható, hogy annak aki most meg annak is aki 20 év múlva megy nyugdíjba az az X összeg (reál)értéke szinten maradjon. Egyébként meg svédországban is van MNYP, szóval nem kéne a svédeknél is svédebbeknek lennünk...

2) a svéd modell gyakorlati megvalósításe elég nehéz, amivel a rohadt hatékony svéd közigazgatási rendszer képes megbírkózni, de pl. a lengyel nem. Ott is óriási problémák vannak, mert hamarosan meg kellene hogy induljon ott is a kifizetés, viszont egyelőre csak káosz van
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:17
Előzmény: #415  jumbo2
#425
"Elfelejtettél" érvelni. Várnám pedig.
outsider42 2010. 10. 15. 22:17
Előzmény: #421  jumbo2
#424
Ez így van.
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:17
Törölt hozzászólás
#423
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 22:15
Előzmény: #413  outsider42
#422
1. Nem mondtam sose, hogy hibátlan a rendszer. Nem az. Ezt viszont írtam.
2. A rendszerhez magához egyelőre nem nyúlt a Fidesz. És azt se tudjuk, mit tervez.
3. Én az MNYP-s 8% elvételét bíráltam a topicokban. Ez egyébként független a nyugdíjrendszer vitától. Azok keverik össze, akik amúgy se értettek egyet az MNYP-s rendszerrel és ezért szerintük nem is gáz a lépés. Szerintem meg az és e tekintetben mindegy hogy egyébként milyen rendszert gondolok jónak a későbbiekben.
4. Te lehet, hogy tudod kezelni a pénzed, azért megnézném mennyi a hozamod HOSSZÚTÁVON. Mióta tőzsdézel? 2-3 év? Majd, ha 10-15 év átlagában is pozitív hozamod van és veri a banki kamatokat, akkor elhiszem. De ha neked jól is megy, az emberek 99%-a nem tudja kezelni a pénzét. Nyugdíjuk nekik is lesz, kéne hogy legyen, ha dolgoztak.
5. A vita az, hogy felosztó-kiróvó vagy tőkefedezeti rendszer legyen, ill. ezek valamilyen kombinációja. A tőkefedezeti esetében szükségszerűen valahol áll a pénzed, amit valaki kezel (te, az állam, vagy erre hivatott intézmény). A felosztó-kiróvó meg fenntarthatatlan egy öregedő társadalomban, ahol ráadásul már most nagyon rossz az eltartott/aktív arány.
jumbo2 2010. 10. 15. 22:10
Előzmény: #419  outsider42
#421
Ez csak a bruttódból fizetett nyugdíjjárulék. A Bruttód felett még nagy vagy 24% az állami kasszába. Ezért írom, hogy az egész MNYP befizetés töredéke az egész befizetésednek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek