Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mondoka 2010. 10. 15. 21:00
Előzmény: #398  mondoka
#400
Szóval megint javítok...
A mny.pénzt.-nál a majdani kötelezően igénybevetetett járadékszolgáltatás is magátólértetődően a szolgáltatónak nagy üzlet a rovásunkra , akik mindenféle kockázati tényezőt vastagon megszámítanak majd , és így löknek majd valamit...
Hát ez is apasztja majd a magánnyugdíjat.

Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 20:57
Előzmény: #396  jumbo2
#399
2+3: És mondta valaki, hogy a rendszer így jó, ahogy van? Nem, nem jó, de ez az eredeti elképzelés szerint is csak átmeneti, hiszen az MNYP-knek növekvő részt szántak.

Most viszont teszünk egy nagy visszalépést a felosztó-kiróvó rendszer felé (ami ugye fenntarthatatlan). És ugye akkor most nem beszéltünk a lépés alkotmányos, jogi kérdéseiről, a jogbiztonságot, bizalmat romboló hatásáról.
mondoka 2010. 10. 15. 20:56
Előzmény: #396  jumbo2
#398
A mny.pénzt.-nál a majdani kötelezően igénybevetetett járadékszolgáltatás is magátólértetődően a szolgáltatónak , aki mindenféle kockázati tényezőt vastagon megszámítanak majd , és így löknek majd valamit...
Hát ez is apasztja majd a magánnyugdíjat.
mondoka 2010. 10. 15. 20:52
Előzmény: #395  mondoka
#397
Jav:

A hozammal majdnem felesleges számolni. Én nem is remélek reálhozamot a mny.pénztártól. Na jó max évi 1%.
Az államitól pedig, az oda való befizetések után meg egyenesen negatív reálhozamot képzelek el. Persze ezt most így konkrét adatok hiányában nem lehet áttekinteni. De gondoljunk bele a demográfiai helyzetbe, az államadósságba, az esetleges pont 50-55év fölött munkahely nélkül töltött évekre. Még ha jól kerestünk is korábban , de munkanélküliként érve el a nyugdíjkorhatárt mivel szúrhatják ki a szemünket? Vagy esetlegesen gondoljunk a 20-30 év múlva netán 70-72évre emelt nyugdíjkorhatárra. És gondoljunk bele az esetleg mit jelent egy megromlott egészség miatti munkaképtelenül töltött évtized -amíg elérjük a nyugdíjkorhatárt , és azt, hogy ugyancsak mit kapunk ekkor.... és ez is jóesetben, azért mert nagy valószínűséggel aki már előtte is beteg az meg sem éri ezt.
Mindebbe belegondolva az állami nyugdíjpillérbe befizetett pénzekre én évi sacc/kb. -5% évi reálhozamot tudok elképzelni. Ezt persze egyénenként más attól függ ki meddig lesz "boldog" nyugdíjas. Aki az első évben meghal annak a befizetéseire elképzelhető az évi -25, -50%-os reálhozam is. Aki 90évig él annál még elfogadhatóbb valamelyest a helyzet.
jumbo2 2010. 10. 15. 20:48
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#396
Nem túl átgondolt a hozzászólásod

1. Magasabb hozamot, mint az infláció reálisan nem igazán lehet várni. Főleg olyan jutalék mellett, amit az MNYP bezsebel. De egyébként sem.

2. + 3. Azt akartam sugallni, hogy elég súlytalan a MNYP befizetés, a hangsúly az állami részen van ma is.
mondoka 2010. 10. 15. 20:47
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#395
A hozammal majdnem felesleges számolni. Én nem is remélek reálhozamot a mny.pénztártól. Na jó max évi 1%.
Az államitól pedig, az oda való befizetések után meg egyenesen negatív reálhozamot képzelek el. Persze ezt most így konkrét adatok hiányában nem lehet. De gondoljunk bele a demográfiai helyzetbe, az államadósságba, az esetleges ponz 50-55év fölött munkahely nélkül töltött évekre. Még ha jól kerestünk is korábban , de munkanélküliként érve el a nyugdíjkorhatárt -mivel szúrhatják ki a szemünket? Vagy esetlegesen gondoljunk a 20-30 év múlva 70-72évre emelt nyugdíjkorhatárra. És gondoljunk bele az esetleg mit jelent egy megromlott egészség miatti munkaképtelenül töltött évtized -amíg elérjük a nyugdíjkorhatárt , és azt hogy ugyancsak mit kapunk ekkor.... és ez is jóesetben, mert nagy valószínűséggel aki már előtte is beteg az meg sem éri ezt.
Mindebbe belegondolva az állami nyugdíjpillérbe befizetett pénzekre én évi sacc/kb. -5% évi reálhozamot tudok elképzelni. Ezt persze egyénenként más attól függ ki meddig lesz "boldog" nyugdíjas. Aki az első évben meghal annak a befizetéseire elképzelhető az évi -20, -25%-os reálhozam is. Aki 90évig él annál még elfogadhatóbb valamelyest a helyzet.
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 20:35
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#394
Ez az igazi Robin Hood intézkedés, elvenni a szegényektől és odaadni a gazdagoknak.
Kapitalkommunizmus.
mondoka 2010. 10. 15. 20:29
#393
Napközben az jutott az eszembe hogy gondoljunk bele hogy milyen visszhangja lenne annak, ha Orbán 14hónapon át a mostani nyugdíjasok nyugdíjának 25%-át ugyanilyen célból lefogná mint most a mny.pénztári befizetéseket.
Hát kész kabaré ha belegondolok.... látom magam előtt a habzó szájú nyugdíjasokat, akik Orbánt mint a világ első számú közellenségét örökre elátkozzák és tán még a parlament elé is mennek tüntetni. És Orbán neve a világ legnagyobb népnyúzóját jelentené. A következő választásokat pedig elveszítené.

Na most ehez képest az az igazság, hogy ez az elvont 14havi mny.pénztári befizetés bármennyire is bagatelizálható tétel, de a jövőbeni nyugdíjasoknak amikor majd ők/mi várjuk az ellátásunkat akkor ugyan úgy fog hiányozni és ugyanannyival kevesebb lesz, mint az lenne ha a mostani nyugdíjakat vágnák meg.
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 20:13
Előzmény: #390  jumbo2
#392
Ebben több súlyis hiba van:
1. Nem számolsz hozammal. 40+20 év távlatban ez több mint durva hiba.
2. Ez nem az MNYP hibája, pedig azt sugallod. A példa arra világtított max. rá, hogy elégtelen ennyi megtakarítás egy normális nyugdíjhoz. De ez nem az MNYP-k hibája. Ha a párna alatt gyűjti a dolgozó, vagy ha az állam vezeti egyéni nyugdíjszámlán, akkor is ennyi lesz.
3. Kiválóan megmutattad, hogy mivel jelenleg 98e az átlagnyugdíj, ennyire rettentően fenntarthatatlan a rendszer. Tehát kezdeni kell vele valamit.
mondoka 2010. 10. 15. 20:07
Előzmény: #390  jumbo2
#391
A 32ezer reális szám. De honnan veszed hogy esetleg nem 15-25 vagy épp 50e Ft?
jumbo2 2010. 10. 15. 19:59
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#390
Maradjunk az itteni témánál és ne csapongjunk.

Vegyük az magyar átlagkeresetet, ami kb. 200 ezer bruttó. Ezután a MNYP havi befizetés 16 ezer forint.
Tegyük fel, hogy valaki 40 évig dolgozik és utána 20 évig nyugdíjas. Ez azt jelenti, hogyha egyszerűen számolunk, akkor havi 32 ezer forintot fog kapni a magyar átlag a MNYP-ből kifizetésként.
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 19:53
#389
Mai nyugdíjasok 1970-ben csak 1,4 millió nyugdíjasnak fizettek átlagban 764Ft nyugdíjat miközben az átlagbér 2222Ft(kb, 4,5millió munkavállaló) volt ez 34,5% a bérekhez viszonyítva. Ma 3 millió kap átlagban 85ezret(öregségi 98ezret) 3,7 millió dolgozótól(Átlagbér kb 130ezer) 67-70%. 1 fizet 4kap.

jumbo2 2010. 10. 15. 19:45
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#388
Tényleg borzalmas dolgokat műveltem, sok évvel ezelőtt felismertem, hogy az MSZP-SZDSZ egy maffiapárt és ennek hangot is adtam.

Ez megbocsájthatatlan bűn.
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 19:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#387
Ostobaság. Az állami nyugdíjrendszer másfélszer annyi nyugdíjasnak kétszer magasabb nyugdíjat fizet mint amennyi a befizetések után járna. Teszi ezt hitelből és a mai aktívak kizsigereléséből
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 19:33
Előzmény: #382  jumbo2
#386
na zet nem haghatom ki , bocs nem sértésnek szánom a dolgokat és előre közlöm h nem vagyok se fidesz se szoci , csak egy állampolgár aki használja az eszét is néha és nem olyan mint a legtöbb fidesz hívő...
Tudjátok hinni a templomban kell , ez itt a valóság.
- Szóval
A magánnyugdij megtakarításokban , mindenki dönthet h mennyire akar kockázatos befektetésekkel élni, ennek függvényében , vagy több vagy kevesebb lesz a bevétele.
Szóval a kötelező jelleget leszámítva ez egy olyan hosszútávú befektetési formának tekínthető ahol dönthetünk arról h mibe fektessék a pénzünk... ezt leírom még egyzser nagy betüvel h mindenki értse ... EZ A MI PÉNZÜNK...
Nahh és itt a gond...
Mi jogon veszi el a pénzem , h ebből finanszírozza az állam , és most megint Isten bocsá , biztos le leszek komcsizva , mert sajnos ez megy ... de mi jogon használja az én pénzem a gazdagoknak jó 16% os adócsökkentés finanszírozására és egyebekre??? Ez az én személyes számlám , személyes döntéseim alapján kezelik a rajta lévő pénzt amiről én személy szerint kapok értesítést, kimutatást , amit akár havonta is , vagy napont az interneten ellenőrizhetek, átláthatok és ha nem tetszik tudok módosítani rajta...

Ami meg a hiánycsökkentést illetei , TE anno IGENT mondtál a vizitdíjra vagy NEM et ???
Mert az pl megoldhatott volna dolgokat és nem került volna csak 300 forintba , maradt volna a körzeti orvosoknál stb stb...
Én igent mondtam , hajlandó lettem volna fizetni , igent mondtam a tandíjra is mert látom és tudom mi megy a felsőoktatásban távon végezve...
De hangsúlyozom ezért még nem vagyok komcsi meg szoci...
Amúgy épp tegnap hallottam , hirtv... fanatikustól... h ha nem a fidesz tette volna ezt a lépést akkor már az utcán lenne ,,, de a fidesznek elhiszi h ez neki jóóóó
Hát én se a fidesznek se az mszp nek senkinek nem hinném el h ez nekem jó...
MERT NEM AZ

Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 18:31
Törölt hozzászólás
#385
Törölt felhasználó 2010. 10. 15. 11:38
Előzmény: #381  Knight Tyris
#384
Görbe tükör. Akiknek írom, ennél sokkal durvább dolgokat műveltek itt éveken át.
parkinson 2010. 10. 15. 10:55
Előzmény: #382  jumbo2
#383
"A különböző magánnyugdíjpénztárak között (van vagy 30)rengeteg különbséget fedezhetünk fel, ha gondosan átnézzük a róluk szóló információkat. Fontos lehet az egyes portfóliós csomagok hozamainak összehasonlítása,..."

link
Buzony, itt vannak "egyesek" akik nem hajlandók tényeket figyelembe venni.
Hogyis van az, hogy ha ide vagy oda fizetek más a hozam, helyesebben a pénzünk megdézsmálása, később legfeljebb majd az állam kipótolja.
Van egy ismerősöm, aki ebből évek óta q@va jól megél munka és felelősség nélkül, és nem fogod kitalálni, azelőtt MSZMP erős káder volt
jumbo2 2010. 10. 15. 09:36
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#382
Nem tudod elképzelni, hogy én egyetértek a kormányintézkedéseivel?

Tudod, nektek szociknak furcsa, hogy egy kormány a szavazóknak tetsző, emellett hiányt csökkentő intézkedéseket tesz.
Knight Tyris 2010. 10. 15. 01:51
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#381
Azt meg tudod mondani, hogy mért nézel le és becsmérelsz másokat főleg az utóbbi időben meglehetősen sokszor itt a fórumon?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók