Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2022. 04. 08. 23:55
Előzmény: #1558  LappangSouchong
#1560
Nem. Mar rafekudtem a gazdasagra, tozsdere. Mert az hogy tudom, hogy Galerius csaszar le akarta csapolni a Balatont annak nem sok haszna van. De a gazdasagi dolgoknak van kezzel foghato, szamokban merheto eredmenye szamomra. Az osszes eddig olvasott művek közül,  egyedul Schopenhauer nek volt gyakorlati haszna. Mert az emberi termeszet orok. 
kukker 2022. 04. 08. 23:49
Előzmény: #1556  Törölt felhasználó
#1559

A különbség annyi, hogy a te összeesküvés-elméleted - hogy az az igazság, amit te tudsz - azért neked nem kell kutatnod, mert csak kinyitod a szádat és a mainstream örömmel lapátolja bele a te "igazságodat" és lehet kétpofára habzsolni.
Senki nem tudja az igazat.
Senki.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 23:42
Előzmény: #1557  Placi82
#1558
Menő, én is sokat olvastam közülük 18-25 között, tényleg jók voltak, kortársakat is fogyasztasz?
Placi82 2022. 04. 08. 23:28
Előzmény: #1554  LappangSouchong
#1557
Nekem Claudius az isten,es Saylortol Roma, es a Birodalom, passuth Laszlotol Esoisten siratja mexikot, Eszaknyugati atjaro. Valamint mika waltaritol az emberiseg ellensege,es sinophe konyvek a kedvenceim. Aureliustol az elmelkedeseim. Sok van még. :))
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 23:24
Előzmény: #1537  szieszta
#1556
Az a baj,hogy teljesen mindegy,hogy mit nézel eleve beleakrasz látni valamit ami hamis,látsz egy hullaszákból  integető embert és ez hitelesebb neked mint a többi videó ahol nem integet ki senki sem a hulla zsákból,mert azok nem kamu felvételek.De mivel eleve tagadásban vagy az Orosz agressziót illetően,igy felnagyitód a  hullazsákból kiintegető képet és már van is táptalaja a tipikus összeesküvés elméletes sztoriknak.Igy lehet jól,és könnyen becsapnia magát az embernek,semmi mást nem kell keresnie az interneten csak  olyan adatokat amik igazolják a rögeszméjét,s persze a jóval több ellentétes információt figyelmen kivül hagyni,és már el is hiszed,hogy igaz az ami egyébként csak a fantáziádban a valóság.
Placi82 2022. 04. 08. 23:23
Előzmény: #1553  LappangSouchong
#1555
Kifogytunk az ervekbol? Az az jelenti,hogy az 1,2,3,4 es pontra nem valszoltal. Ezek sulyos es.kemeny erdekek. Itt ezer milliard dollarokrol van szo.Cui prodest! A legfontosabb kerdes mikor egy esemenyt vizsgalok. Javasolom minden osszetett gondolkodasra kepes embernek. Nincsennek veletlenek. Vannak elozmenyek, vannak okok. De olyan nincs, hogy valami veletlenul,ok,nelkul tortenik a magas politikaban. Ez a haboru elkerulheto.lett volna,es az ukran nep,es az orosz nep,es az EU nepe ,nem szivna.  A haboruval, a szornyuseggel, a szanciokkal, a gazdasagot ,es vallalatokat tonkretevő,  szankciokkal, magas inflacioval,es rezsi arakkal.De valakiknek nem ez volt a jol felfogott erdeke. 
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 23:17
Előzmény: #1552  Placi82
#1554
Ez fasza, ezekről én is tudok veled beszélgetni, felvillanyoz, hogy végre van itt értelmes ember rajtam kívül. Amúgy miért titkoltad eddig, nagy trükk volt!
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 23:15
Előzmény: #1548  Placi82
#1553
Kedves Laci,
Köszönöm válaszod!
Most, hogy tudom, vastag az ujjad, azt is értem, miért PL az a Laci, hiszen átlós szomszédok azok a fránya betűk.
 
Tartozom egy vallomással, voltam tényleg hóba bukott, nem tudom, honnan tudtad, de annyi év síelés után vágytam arra, hogy a snowboard, vagy ahogy mi pannonok mondjuk, a hódeszka élvezetét is kipróbáljam, de nem röstellem, sokszor hóba buktam, fel is adtam. 
 
A lakstopikról csak sejtéseim vannak, talán keverném a lakástopikkal, rá se merek kérdezni.
 
Satöbbi, satöbbi, satöbbi.
 
Ami engem érdekel, és kérlek, ne hagyj válasz nélkül: milyen érvekből fogytatok ki? Vagy jaj, nem mondod, ironikusan rendőrnyelvet használtál, tsz 1. sz. -t, vagy csak mellé ment a királyi egyes szám második személy? A vastag ujjcsi közbeszólt, amikor azt akartad írni, kifogyTÁL? 
Placi82 2022. 04. 08. 23:09
Előzmény: #1546  LappangSouchong
#1552
Tozsdevel foglalkozom, hobbibol,es vezeto beosztasban dolgoztam a real,piacgazdasagba, versenyszferaban lehet nagyobb a ralatasom a dolgokra mint neked. Erdekel a tortenelem ,filozofia, gazdasagtortenet, gazdasag tortenelem tozsde, piacgazdasag,de mernoki tudomanyokban, es vektor algebraban, analizisben,es valoszinuseg szamitasban, es fizikaban se adnak el. Beszelgethetunk Schopenhauer, vagy Marcus Aurelius sztoikus filozofus munkassagarol is.🤣. Vagy Claudius, nero, caligula csaszarokrol, vagy Sulla es Marius , Ceasar konsulokrol.is 🤣Amugy echte magyar vagyok német , es magyar felmenokkel.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 23:04
Előzmény: #1547  Fagylaltárus
#1551
Én nem tapsolok az orosz agressziónak, de azért tartsuk észben, hogy az amúgy tényleg hightech  brutálfejlett USA haderő is lepattant Tora Boráról, meg a satöbbiről is, ebből aztán ne általánosítsunk. Ettől még lehet az a sereg komoly, a magyarhoz képest mindenképp. De ezt engedjük is el. Szerintem az oroszoknak van valami sokkal félelmetesebb tulajdonságuk, ez a propagandájuk és az fszb maffia, na az tényleg odabasz.
Fagylaltárus 2022. 04. 08. 23:02
Előzmény: #1547  Fagylaltárus
#1550
Kína le akar válni a dollárról, ezért úgy kibasznak velük hogy dollárban tartják a pénzüket. Cseles. Mondhatni ügyes :)
szieszta 2022. 04. 08. 23:02
Előzmény: #1545  LappangSouchong
#1549

Pontosan így van, ha nem lenne következménye, nagyon sokan egy kanál lében megfojtanák haragosaikat.
Imádom, mikor a 40-es táblánál a mögöttem lévő nyomja  a dudát, mert betartom az előírt sebességet. Tegnap meg a körforgalomban dudált a mazsola, mert bementem elé, pedig volt többautónyi helye, még lassítania sem kellett.
Placi82 2022. 04. 08. 23:01
Előzmény: #1546  LappangSouchong
#1548
Telenfonrol irok te hobabukott. Irtam a lakstopikba, eur huf topikba, trader topikba, funancialos tozsdei topikba es mindig igy irok. Mert vastag az ujjam,es nem erdekel, hogy ekezet nelkul irok. Kb 100 an minimum ismernek az itteni  forumrol. Ugyhogy ez nem jott be🤣🤣🤣🤣. De a lenti kérdésemre csak ennyi a valasz? Kifogytunk az ervekbol.?
Fagylaltárus 2022. 04. 08. 23:00
Előzmény: #1543  Placi82
#1547
Igen, az olasz méretű orosz gazdaság dönti be a komplett Nyugatot. Ez nagyon életszerű.... Oroszországban egyetlen félelmetes van : a hadseregük.
De igazából annak a renoméja is hullik a porba, mert még Ukrajnával se bírnak.
Azt vágjuk hogy szerintetek minden neoliberális nagytőke miatt van, lapozhatunk.
Kína le akar válni a dollárról? AKkor miért abban tartja a pénzét b+ ? :D
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 22:57
Előzmény: #1543  Placi82
#1546
Kedves Laci,
 
Annyira jól megtanultad a nyelvünket, hogy szinte minden mondatodat értettem, bár néhol, legfeljebb minden második vagy harmadik pillanatban találgattam. Hol születtél és hol nőttél fel, ez igazán nagy dolog, mi magyarok mindig felfigyelünk, ha valaki ennyire megközelíti a mi kommunikációnkat és gondolkodásunkat. Te egyébként olyan helyen élsz, ahol nem lehet a netről ékezetes Hungarian billentyűzet overlayt rendelni?
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 22:52
Előzmény: #1542  szieszta
#1545
Ukrajna humanista szempontból mindig valahol Uganda és Alsó-Lefosádia között volt, így nem csodálkozom, ha egymásra is támadnak nehéz helyzetben. Különben azt gondolom, már a magyar társadalom is ide süllyedt mostanra, csak nálunk még szerencsére nem zajlik éles teszt, addig meg mindenki azt mond, amit akar.
szieszta 2022. 04. 08. 22:52
Előzmény: #1539  LappangSouchong
#1544
Akkor az oroszok nem a civileket lőtték. Szerintem a kórházban a partizánok bújtak meg és onnan lőtték az oroszokat. Civil épületeket és civil embereket használnak pajzsként.
Placi82 2022. 04. 08. 22:51
Előzmény: #1534  LappangSouchong
#1543
Azt nem tudom. Mert nem vagyok ott. De a ferfiak nem ok nelkul kiserik a noket a nyugati hatarig. Foleg a fiatalabbakat. Ha nem tudnak kimenni mert tisztviselok,vagy nincs penzuk a sorkatona kotelezettseg miatt az atlepes megoldasara, ( 15 ev tol.eletfogyt)vagy nem akarnak.elmenni.  Tajekozottlansag miatt tul  idealizalja,.a.nyugat ,es az atlag ember,az ottani dolgokat. Ez az usa neolib toke érdeke. Mert 1. Tonkre akarja tenni az orosz gazdasagot. Ez a torekvese nem.uj keletu. Valahogy sose jott ossze nekik a felugyelet az orosz nyersanyag piac felett hol sztalin, hol  Putyin miatt. 2. E petro dollar ellen szervezkedik Putyin. Ennel kevesebbert is likvidaltak vezetoket. Lasd Khadafi. 3. Aranyalapu rubrelt akar mar regota. Az arany voros poszto a neolib nagytokenek. Mert azt nem lehet nyomtatni. 4. Le akarnak valni Kinaval egyutt a dollar alapu.penzrendszerrol. Itt mar az usa es a.penztoke az életért kuzd. Es te ezek utan.mindent elhiszel a mainstream mediaban, amit ők uralnak.🤣 . Gratulalalok.
szieszta 2022. 04. 08. 22:47
Előzmény: #1534  LappangSouchong
#1542
Nem tudhatod a háttérben milyen leszámolások vannak. Akik lopkodnak a szétlőtt üzletekből, mert rá vannak szorulva, sem nagyon kímélik. Pedig lehet épp a szomszéd az. De "Jugoszláviában" is egymást lőtték. A háborúra sokmindent rá lehet fogni.
Murdoch 2022. 04. 08. 22:46
Előzmény: #1530  Törölt felhasználó
#1541
Kicsit off, de óriási respect a yenkiknek, hogy ezt a sorozatot megcsinálták. Erről szól a világ.
https://www.youtube.com/watch?v=chdqN99EYzI

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek