Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2022. 04. 10. 10:08
Előzmény: #1599  Fagylaltárus
#1600

Senki nem az oroszról beszél.
Hanem arról, aki azt vallja magáról, hogy fehér.
Csak nem fogod fel.
Te mosdatod magadat.
Miközben ugyan olyan vagy, mint az orosz.
Nagyon úgy néz ki.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 09:57
Előzmény: #1598  kukker
#1599
Igen, elképesztő ahogy mosdatjátok az oroszokat, tényleg. Hogy nekik joguk van Európában lövetni, mert miért ne?
Mert volt már háború máshol is..kb. ennyi az érvetek...
kukker 2022. 04. 10. 09:50
#1598

Elképesztő az a sok zombi, aki megmagyarázza azt, hogy azért van joga jogtalanságot és diktátorként cselekedni valakinek - úgy, hogy közben azt mutatja magáról, hogy ő a nagy jogkövető és demokrácia - mert ilyen dolgot vél(!) látni a másiktól. 
Gyengébbek kedvéért:
Ha van egy vödör fehér és egy vödör fekete festékem azok között addig lesz ekkora a kontraszt, amíg a fehérbe egyetlen egy csepp feketét nem teszünk.
Amint egy csepp fekete festék éri, már megszűnt az eredeti "tisztasága" a dolognak és soha nem is lesz már az, ami volt.
A fehér szín megszűnt annak a tiszta fehér árnyalatnak lenni, ami addig volt.
Nincs többé.
Phylaxa 2022. 04. 10. 08:49
Előzmény: #1593  Törölt felhasználó
#1597
A diákjaimnak azt tanítom, hogyha elakadnak egy problémával, akkor lépjenek tovább. Így megtapasztalhatják, hogy érdekes módon egy bizonyos idő elteltével (egyéni), hirtelen jön egy megoldás.
Igen, az elme bizony tovább foglalkozik a megoldással, ha érdekli. 
     
Később, pár nap múlva kapom általában az első visszajelzéseket: "Tanár úr tényleg megtörtént!".
Így tanítom őket arra, hogy felismerjék, gondolkodnak.
kukker 2022. 04. 10. 02:00
Előzmény: #1595  kukker
#1596

3:35-től beszélgetnek arról, amit mi itt páran az elején mondtunk:
Akik azt hiszik, hogy másabbak mint Putyinék azáltal, hogy mindent és mindenkit üldöznek, mert orosz: azok semmivel sem különbek.
kukker 2022. 04. 10. 01:54
#1595

Candace Owens Reacts to the Ukraine President’s Appearance at the Grammys
https://www.youtube.com/watch?v=tPuRn0wdVr4
Törölt felhasználó 2022. 04. 09. 23:30
Előzmény: #1585  Placi82
#1594
Nem az emberiség történelme a meghatározó hanem az emberi természet ez utobbi határozza meg az emberiség történelmét,vagyis az ok az emberi természet az okozat meg az emberiség történelme.Az emberiség történelméből az emberi természetre lehet következtetni ez alapján és nem arra,hogy az amerikaiak  vagy oroszok vagy tudom is én kik milyenek.Az orosz ember pont olyan mint az amerikai vagy magyar,nincs különbség a nemzetek között.Vagyis a mostani Orosz-Ukrán háború  legföbb oka az emberi természet ,minden más csak utánna van.Az emberi természet meg minden embernek a sajátossága.
Törölt felhasználó 2022. 04. 09. 23:15
Előzmény: #1589  Phylaxa
#1593
Az elme müködése nem filozófiai kérdés hanem gyakorlati.Egyébként meglepődnél ha képes lennél megtapasztalni,hogy a felszni tudat alatt milyen szintű aktivitás van az elmében amiről az emberek többségének nincsen tudomása,mivel az  az érzékelési tartományán kivül van.Pontosabban,attól,hogy a felszini tudatodban nem érzékeled ,hogy gondookozol valamiről,attól még gondolkozhatsz arról az érzékelési tartományodon kivül.Ha az érzékelési szinted tudod kalibrálni optimális esetben,  tudatossan ,akkor ezeket  a tudat alatti gondolatokat is megtudod tapasztalni.
Törölt felhasználó 2022. 04. 09. 22:15
Előzmény: #1591  Törölt felhasználó
#1592
Magamtól nem kerestem volna rá, de így h. betetted, végignéztem... sztem egész élvezhető volt. Nem véletlen h. 2010-15 között Orbán "kedvenc tanítványa" éppen Schiffer A. volt a napirend előtti parlamenti csörték folyamán... jobb sorsra (volna) érdemes ez a srác.
Törölt felhasználó 2022. 04. 09. 20:39
#1591
Ide is berakom, annyira fontos.
"Nyilvánvaló itt nem egy személy, nem egy darab érdekkörről van szó. Jó néhányan -részben a Wall Streetet részben a tech cégeket, de nyugodtan említhetjük az elmúlt 2 év után a big pharma cégeit is. Jó néhány olyan a globális nagytőke fedőszavával említhető gazdasági érdekkör van, amelyik alapvetően abban érdekelt, hogy átgyúrja az emberiség egész tudatát, és föllazítsák a társadalmakat (megjegyzés: tudatlan konzumidióta prolikat csináljanak), ergo megelőzzék azt a problémát amitől 2008-ban az én meglátásom szerint rettenetesen féltek, tehát hogy a hidegháború után a látszólag konszenzust élvező neoliberális doktorinával szemben esetleg szerte a világon komoly tiltakozás ébredjen."
.
Itt a teljes video: https://www.youtube.com/watch?v=6TSfFPeo2EI
Placi82 2022. 04. 09. 19:37
Előzmény: #1583  Törölt felhasználó
#1590
Ő konyhan dolgozik. Ott meleg lesz. Ha nem zar be az etterem, a kereslet hianya  miatt:))). De nagyon jo iras. Ajanlom mindenkinek.!!! Vegig olvastam. Szegeny Pozsar Zoli kapott is a fejere a sok buta embertol! Pedig a jovot irta, es az okokat anno egy par hete.
Phylaxa 2022. 04. 09. 19:05
Előzmény: #1578  Törölt felhasználó
#1589
Ha gondolkodsz, akkor elfogadhatsz és el is utasíthatsz dolgokat. Aki nem gondolkodik valamin, azt az a dolog nem is érdekli.
Placi82 2022. 04. 09. 18:52
Előzmény: #1587  Fagylaltárus
#1588
Fagyis. Annyi hulyeseget hordasz ossze, ami csak vadaskodas. Leirtam tenyeket. A masik topikba olvasd vissza .Nem is vitatja senki. Alapveto összefüggéseket,  mar nincs kedvem elmagyarazni. Egy bizonyos szint felett mar nem megyek bizonyos szint alá. Ertelmes emberekkel elvitatkozok az elozmenyekrol,okokrol,es a jelenlegi helyzetrol. De az nem te vagy.  Nyugodtan irj nekem, de mar nem valaszolok neked.
Fagylaltárus 2022. 04. 09. 18:42
Előzmény: #1575  Placi82
#1587
Ő azt vonta kétségbe hogy háború van e ott... ti meg helyeseltek neki hogy helyes, gondolkodik. Mikor kb. ez olyan szintű vita Ukrajna esetében ma mint azon vitatkozni hogy emlősök vagyunk e...
Fagylaltárus 2022. 04. 09. 18:38
Előzmény: #1585  Placi82
#1586
Neked nem szemléleted van, egy az egyben az orosz propagandát tolod. S te szidod azokat akik elhiszik a nyugati sajtót...
Miközben gyakorlatilag az oroszoknak mindent elhiszel....automatikusan. hiszen őket úgyis a liberális nagytőkések szivatják....
Placi82 2022. 04. 09. 18:36
#1585
Na beszabadultam, az orosz ukran topikba. Azt hiszik ellenseg vagyok, pedig csak egy masik szemléletet, tenyeket, akartam megvilagitani. Nem rosszat akarok. Csak azt elmondani hogya tortenelem bolcselet amely peldakkal tanit. Es ugyanazok a semak,es forgatókönyvek vonulnak vegig a tortenelmen. Ha az utobbi idokben nezzuk az usa(nagytoke)  sema, szinte mar centire megjosolhato forgatokonyv. De feladtam. Pedig csak az okokat, erdekeket, elozmenyeket, kell vizsgalni.
Fagylaltárus 2022. 04. 09. 18:36
Előzmény: #1574  kukker
#1584
Azért neveztelek annak mert kétségbe vontad hogy háború van e ott. Milyen szinten kell ehhez betegnek lenni? Ez nem arról szól ki mennyire hiszi el a mainstream sajtó híreit.
Törölt felhasználó 2022. 04. 09. 18:28
#1583
https://www.zerohedge.com/geopolitical/escobar-sit-back-watch-europe-commit-suicide
***
fagyiarusnak majd jo lesz 
telen a lakasba se olvad el a fagyija 
Adelchi
Adelchi 2022. 04. 09. 17:23
Előzmény: #1581  Adelchi
#1582
Basszus! Leírtam egy kis összefoglalót, megette a forummotor.
 
Adelchi
Adelchi 2022. 04. 09. 17:18
#1581

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók