Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 17:26
Előzmény: #1318  Törölt felhasználó
#1320
Félelmetes ez az origo.
Nem tudom rá azt mondani, hogy propaganda, mert az megtisztelő.
Inkább egy bithalmaz... :)
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 17:20
Előzmény: #1318  Törölt felhasználó
#1319
Jesus segits 
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 17:18
#1318
https://bit.ly/3iVH18U
.
😂😂⚡🌑
.
(tkp. inkább döbbenet...)
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 16:50
Előzmény: #1315  Törölt felhasználó
#1317
na jah... valamelyik német tartományi min. elnök má' be is szólt a napokban, hogy a plusz 14-15 fok (jól aláöltözve) télen is kibírható lesz a legtöbb lakásban... (asszem már bocsánatot kért azóta)
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 16:45
Törölt hozzászólás
#1316
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 16:28
Előzmény: #1313  Törölt felhasználó
#1315
Szerintem kínálnak majd gyertyákat az Amazonon.
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 16:21
Előzmény: #1308  Fagylaltárus
#1314
A megoldás ott kezdődik, hogy felvilágosítom az embereket.
Tudod hány ember látja át a problémák gyökerét? 1000-ből 1!
Liberális vagyok, tehát nem hiszek abban, hogy meg kell mondani az embereknek, hogy mit csináljanak. Viszont azt vallom, hogy segíteni kell nekik, hogy megvilágosodjanak.
Aztán talán az istenadta nép talán választ olyan politikust, aki nem a nagytőke érdekeit képviseli.
Ha én lennék döntéshozó, én igen radikális meritokratikus programot vinnék véghez. Ennek egy elemét leírtam itt 2 éve, hát mindenféle baromnak elmondtak. PEdig csak arra mutattam rá, hogy az öröklés a mertikratikus berendezkedés ellen hat. Ami tény.
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 16:17
#1313
"... A Gazprom orosz energiaipari vállalat pénteken közölte, hogy kivonul Németországból, amely összefüggésben áll azzal, hogy az orosz és a német fél között vita alakult ki amiatt, hogy Moszkva ragaszkodik ahhoz, hogy az orosz gázért való fizetést euróról rubelre váltsák – írja a Portfolio. Azt egyelőre nehéz pontosan meghatározni, hogy a lépés milyen hatással lesz az orosz gázszállításra, amelytől Németország szükségleteinek mintegy 40 százaléka függ. ..."
.  
re: na, ez a valódi kollektív lábonlövés... hurrá, végre vehetnek a németek jenki LNG-t a zusából!... kivi vok mi lesz, ha majd (esetleg) néhány tanker haváriába (süllyedés, robbanás etc.) kerül a zóceánokon.
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 16:16
Törölt hozzászólás
#1312
kukker 2022. 04. 01. 16:02
Előzmény: #1310  Fagylaltárus
#1311
De mivel nyomtatott, ezért még távolabbra került a lehetőség arra, hogy lakasod legyen a fizetesedbol,.
Az lenne a kapitalizmus, ha  a fizetesedbol nem az 1/3-a maradna a zsebedben, Hanem minimum a 2/3-a. 
Mert nem nyúlnak le a többit az osztogató politika vonalan egyik párt sem.
Fagylaltárus 2022. 04. 01. 15:40
Előzmény: #1304  Törölt felhasználó
#1310
Egyébként házam azért nincs mert  nem lett belőlem mérnök, nem lettem programozó, és most nem bruttó 1,5 m keresek, hanem nettó 200 at. Azért.A kapitalizmusban akkor leszel szopóágon ha könnyen helyettesíthető munkaerő vagy. 
A tőkésem kifoszt. Mert megteheti, mert könnyen talál a helyemre mást.
De van egy gyanúm hogy ez akkor is így lenne ha a gonosz MNB nem nyomtatott volna pénzt..sajnos.
Fagylaltárus 2022. 04. 01. 15:35
Előzmény: #1304  Törölt felhasználó
#1309
Emlékszem azokra az időkre amikor olcsó volt az ingatlan. Tudod hogy mennyit fizettek akkoriban nekünk? El se hinnéd.
Akkor nerm az ingatlanvásárlás volt a mizéria, hanem hogy a rezsi kaja kombót hogy hozod össze.
Fagylaltárus 2022. 04. 01. 15:31
Előzmény: #1304  Törölt felhasználó
#1308
Ez világos. De amikor azt kérdezzük hogy mi lenne a megoldás ,csak susmogtok... gyújtsuk fel az MNBt? Vagy mi?
Frusztráltok egész nap minket hogy prolik ki vagytok fosztva, megy ezerrel a hergelés hogy miattuk miattuk, de mi a megoldás?
Másik nap meg arról írogatsz hogy a végtelenbe ment a prolik fogyasztása....
Fagylaltárus 2022. 04. 01. 15:30
Előzmény: #1303  Törölt felhasználó
#1307
Csupa jó hely! Főleg Pakisztán meg Irán. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 14:35
#1306

na nézzenek oda!... "a világ legszilárdabb demokráciájá"-nak kb. ennyit ér az ukránok vére... remélem Z ma megen' keményen odacsap a zasztalra a bunkerben...
.  
   "Enyhülnek egy orosz milliárdos üzleti érdekeltségeire elrendelt amerikai szankciók"
.  
Az amerikai pénzügyminisztérium felmentette a szankciók egy része alól Alisher Usmanov orosz milliárdos üzletembert (pontosabban érdekeltségeit), akit az Európai Unió Vlagyimir Putyin elnök egyik "kedvenc oligarchájaként" jellemzett, és akinek nettó vagyonát 19,6 milliárd dollárra becsülik, írja az Insider.
  
Az amerikai tisztviselők vélhetően attól tartottak, hogy a feltehetően Usmanovhoz köthető több száz vállalkozás blokkolása jelentős kiesést okozhat a globális gazdaságban és az ellátási láncban - nyilatkozták a The Wall Street Journalnak a Pénzügyminisztérium jelenlegi és korábbi munkatársai. 
  
Usmanov azonban nem mentesült teljes mértékben a szankciók alól, ugyanis a mentesség csak az üzleti érdekektségeit érinti, a személyéhez közvetlenül kapcsolódó vagyontárgyakra - például szuperjachtjára és magánrepülőgépére – nem vonatkozik az enyhítés." (via origo)
Murdoch 2022. 04. 01. 14:00
Előzmény: #1303  Törölt felhasználó
#1305
Nyugodtan tedd hozzá Brazíliát is, kb. 200M. Ők sem akarnak egypólusú világrendet. Nem most kezdődött ez.
https://brics2021.gov.in/about-brics
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 13:53
Előzmény: #1299  Fagylaltárus
#1304
Nem a bankárokat okolja. Hanem a jegybankárokat.
A kettő nem ugyanaz. Javaslom utánaolvasni a témának.
De a jegybankár is virágnyelvű megfogalmazás: a neoliberális nagytőkét és az ő általuk és érdekükben tevékenykedő jegybankárokat szidom.
Ők azok, akik miatt nincs saját házad, meg amiért spórolnod kell. Mert Téged is kifosztanak.
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 13:49
Előzmény: #1299  Fagylaltárus
#1303
Népesség szerint csökkenő sorrendben;
Kína 1,4 mrd, India 1,38 mrd, Pakisztàn 230 m, Irán 80 m
kukker 2022. 04. 01. 13:42
Előzmény: #1299  Fagylaltárus
#1302

Aki pedig állandóan mindenért a Nyugatot okolja meg a bankárokat, az szerinted nem fekete fehéren látja a világot?
Meglehet igen. 
Az én olvasatomban sokkalta inkább a választó a hibás.
Aki ideológiát gyárt arra, hogy miért nem baj, hogy ez meg az hazudik illetve az ő választottjának miért jogos hazudnia. 
Én valahol ebben látom a problémát a világban.
De az nem azt jelenti, hogy nem azt látom egy részében és helyeslem, amit Humanoid is ír.
És arra a kérdésre egyébként sokadszorra nem kaptam eddig választ, hogy az USA mit keres itt Európában, hogy belepofázzon bármibe is????
kukker 2022. 04. 01. 13:35
Előzmény: #1300  kukker
#1301

"egy mocskos álszent náci diktatúra"
Hát lehet, ez egy kicsit túlzás, de kicsit dühös voltam, elnézést.
De az biztos, hogy egy sunyi kígyó, demokratikus bőrben, aki bármikor ellenségképet kreál, a mai trendek kezdődtek a "nincs maszkja" meg a "nincs beoltva" után az "orosz" folyamattal.
Ez a "nyugati demokrácia".
Egy aljas hazugság jelenleg.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek