Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
frossnag 2022. 04. 01. 09:37
Előzmény: #1258  Törölt felhasználó
#1260
Abban igaz a cikk, hogy az orosz propaganda kb így néz ki, de hiányoltam, hogy az említett donbassz elleni ágyúzások kövekeztében meghalt 14000 emberről, (vagy a nyiltan náci nézeteket valló fegyveres csoportok tevékenykedéséről) nem nagyon írtak benne, kívül: "Semmilyen bizonyíték nincs rá, hogy a Donbaszban bárki népirtásba kezdett volna, azaz nemzetiségi alapon rendelt volna el támadást a lakosság bármely csoportja ellen."  Valamiért ez a rész nem lett részletesen kivizsgálva benne, pedig engem érdekelt volna, ellenben a lényeg, az orosz sütemény átnevezése meg lett magyarázva, hogy utólag elnézést kértek érte.
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 06:09
#1259
"... Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ausztrál parlamenthez intézett csütörtöki videóüzenetében azt mondta: Oroszországot felelősségre kell vonni a múltban elkövetett hibáiért is, mert ennek híján más országok is felbátorodhatnak, és háborút indíthatnak szomszédjaik ellen. ..."
.  
https://api.hvg.hu/Img/981ba3b7-9144-4244-a8b1-39094b1840d5/da797c63-55ea-414e-93d1-05683ae6125b.jpg
.  
re: The show must go on...
kukker 2022. 04. 01. 02:37
Előzmény: #1254  Törölt felhasználó
#1257

Ami a lényeg, hogy a kiscsaj arról beszél, hogy mekkora hazugság az, amit támogatva és nyomatva van szerinte, amit ő tapasztal ott, ahol van, mint amit te is igazából támogatsz szerintem, ahogy látom.
És azt hiszem, te is tisztában van, mi igazából a videó lényege, csak jobb így valami kibúvót vagy fogást keresni a dolgon, hogy kihátrálj abból, ami a videó lényege: hogy valami hatalmasa mocskot támogat a nyugat több éve már. 
Erről valahogy nem beszélsz a válaszodban.
Vajon miért nem?
Mert nem teszik az, hogy ilyen dolgok jönnek szembe.
Ezt gondolom erről és ezt gondolom rólad is, hogy így viselkedsz.
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 01:32
Előzmény: #1253  Placi82
#1256
Figyelembe véve,hogy Biden csak egy báb,tök mindegy,hogy leváltják-e egy másik bábra vagy sem.Mondjuk az gáz,hogy Biden-Putyin párharcból,nem úgy tűnik,hogy Putyin nyertesen tudna kijönni.Igaz ez nem Biden érdeme,hanem inkább Putyin hibája,ahogyan alkalmatlan emberekkel veszi körbe magát.Éppen tegnap néztem amint a tavalyi szokásos győzelem napi parádén a háttérben a 100 éves tábornokokkal parádézott.Háát ha ezek adják a katonai tanácsokat,akkor nagy szarban a világ mert nekik tök mindegy lehet egy atomháború hatása.
frossnag 2022. 04. 01. 01:28
Előzmény: #1251  kukker
#1255
Igen, ez már-már a történelmi nácizmus zsidóellenességére hasonlít, ami most az oroszok ellen folyik. A média üzenetei indirekt váltják ki ezeket a reakciókat az emberekből. Nincs külömbség téve az orosz nép,  és az orosz országvezetés között, a média, a celebek, és a politikusok kollektíven "az oroszok"-kal asszociálja most a háború borzalmait.
A hivatalos nyugati narratíva az orosz kultúra elleni fellépéseket nem ítéli el nyilvánosan, sőt akár követendő, hazafias példaként állítja be ezeket. Pedig én biztos vagyok benne, hogy rengeteg orosz ember nem támogatja a háborút, és ugyan olyan békés egyszerű életre vágyik, mint mi. A bűnösökkel együtt az ártatlanokat fölötti is ítéletet mondtak. Vajon hány civil áldozata az lesz a mostani gyűlöletkampánynak világszerte?
Persze azt is hozzá kell tenni, hogy aki hajlandó felülni a gyűlöletvonatra, az maga is annyit ér mint ember.
.
Nemrég eszembe jutott a PF-es hír, hogy az Auchan bojkottálására szólított fel Zelenskij, amiért az nem volt hajlandó kivonulni Oroszországból. Úgy látszik, hogy ő most, az orosz nép szegénységbe döntésével próbálja az ellenséges politikusokat megbüntetni, ami engem a korábban itt vitatott Japán atombomba támadásra emlékeztet. Csak amíg ott a célt gyilkolással és félelemmel valósították meg, addig itt a terror a nyomorba döntés eszközével valósul meg.
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 01:17
Előzmény: #1251  kukker
#1254
Mindig megtalálod a szélsőségeket :))A kis csaj még azt sem tudja,hogy a nácizmus nem egyenlő a rasszizmussal csak azért mert a nácizmus az egy rasszista ideológia,Ahhoz nem kell nácinak lenni,hogy valaki rasszista legyen,vannak pld zsidó rasszisták is akik számára a palesztinok pont olyanok mint a magyar rasszisták számára a romák.Az pedig,hogy az oroszokat nem kezelik Németországban az orvosok ,egyszerűen nevetséges,lehet,hogy  volt ilyen elszigetelt eset a magán szektorban de kizárt,hogy ez valóban így lenne általánoságban,ez egy sima putyini hazugság.Az viszont tény,hogy egyfajta orosz kultúra ellenesség kezd kialakulni a világban amit abszolút rossznak tartok,főleg,hogy ez a rasszizmus felé vezető út első állomása.A nácik is így kezdték,hogy a zsidó kultúrát kezdték először támadni.
Placi82 2022. 04. 01. 00:45
Előzmény: #1250  Törölt felhasználó
#1253
Oké.  Egyik se szuz apacak gyülekezete. Egyetértünk.  De gazdasagilag ,az EU-orosz-Kinai tengely a kifizetendo. Aki ezeket a szankciokat meghozta azt a holdig
rugnam fel, akkora károkat okozott nekem. Ugyhogy usa, Biden, ukran elnok, es az EU agyament vezetese nem a szivem csücske, se ideologiailag, se anyagilag. Mert a haboru szornyu, es elkerulheto lett volna.de ezek a  szankciók  maga az ön akasztas. En igy allok bosszut, a sajat szintemen. Terjesztem az a jelenlegi.propaganda cafolatat. 🤣Amugy ettol függetlenül, komolyan mondom ,100%ig biztos vagyok benne, hogy Putyin csak arra var a birtokaban levo bizonyitekokkal,hogy ha nagy media lehetosege lesz ra, nagyott üssön az usa liberalis toke kiszolgaloin es halozatán. Mar nem tartogatja ezek utan az adu aszokat. Pár  honap es omleni fog az ukran vezetest es az usa -t terhelő adatok. Nem kell hozzá Einsteini logika, hogy ezt prognosztizaljuk. Biden fia meg csak a bemelegites kezdete :). 
Placi82 2022. 04. 01. 00:28
Előzmény: #1246  Murdoch
#1252
Ezt minden regi havernak elkuldtem, messengeren. Nagyon durva. Ha van meg ilyened, mint ez a dailymail.co linked, tedd ide be majd. Köszi! 😀 Ezt el se hiszem,ha nem latom.
kukker 2022. 03. 31. 23:20
Előzmény: #1250  Törölt felhasználó
#1251
Nézd csak, egy ilyen is van itt:
https://www.youtube.com/watch?v=WDp9QgZ_7NI
Törölt felhasználó 2022. 03. 31. 23:02
Előzmény: #1242  Placi82
#1250
Na,most meg már baloldali lettem,eddig azt hittem,hogy a többség szerint jobb oldali vagyok meg persze Fideszes :)))Szerintem egyébként egyik sem ,főleg úgy,hogy teljesen elmosódtak már a határok és most teljesen mást jelent már a bal és jobb oldal fogalma mint mondjuk a rendszerváltás előtt.Ami Ukrajnát illeti arra mindig is azt mondtam,hogy nem való az EU-ba mert egy balkáni szintű korrupt ország.És,igen van Ukrán ismerősöm és olyan aki nem ukrán de több évig kint élt, így tudom,hogy kb milyen lehet ott az élet .De még senkitől sem halottam,hogy az oroszokkal egyet értene.Nem kellenek ahhoz az oroszok,hogy az ukrán korrupt politikai rendszert bírálni lehessen és ahhoz sem kell Ukrajna vagy az Eu vagy az USA,hogy a putyini hazug propagandát és rendszert is bírálni lehessen,és mind a kettőt egyszerre.Mint ahogy lehet egyszerre bírálni a Fideszt és az ellenzékét is anélkül,hogy bármelyik oldalnak a híve is lenne az ember.
Törölt felhasználó 2022. 03. 31. 22:49
#1249
frossnag 2022. 03. 31. 22:21
Előzmény: #1245  Placi82
#1248

"Szoval szetinted kinek az erdeke a civil pajzs, ukranoknak vagy oroszoknak ? Na?:)"
.
Se ennek, se annak ha az orosz vagy az ukrán népet érdetted ez alatt. Hogy kinek érdeke, azt talán onnan lehet megtippelni, hogy kik azok, akik támogatják azt, vagy hallgatnak (vagy terelnek) a dolog háborús bűn mivolta felől, és legfőképpen, hogy kik húznak hasznot a legyilkolt civilek, és lerombolt városok fényképeiből.
kukker 2022. 03. 31. 22:04
Előzmény: #1246  Murdoch
#1247

"ezt nem lesz egyszerű megmagyarázni az USA-nak sem."
Itt a mágikus "varázsszó":
"Orosz propaganda"
De egyébként a Biden srácról megint az van mint bármi másról nálunk: totális kuss a dolgairól, ami meg ezerrel megy odaát.
https://www.youtube.com/results?search_query=hunter+biden
Murdoch 2022. 03. 31. 21:47
#1246
Ahogy nézem, most már egyre jobban szivárognak az infók, ezt nem lesz egyszerű megmagyarázni az USA-nak sem.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-10652127/Hunter-Biden-helped-secure-millions-funding-military-biotech-research-program-Ukraine.html
Placi82 2022. 03. 31. 21:39
Előzmény: #1241  frossnag
#1245
Te ertelmes vagy. Ne nekem higy. Hasznald a jozan, logikus, empirikus, eszed. Nezzuk akkor a lenti cikket. Szerinted mi a logikus abban, hogy Mariupolban peldaul visszazavarjak a civileket, pajzsnak a varosba, 7gy hogy rajuk lonek. Semmi. Nincs benn viz, villany, gaz, étel semmi. Nyomor van benn. Onnan minden oreg, anyuka, gyermekevel menekulne, es a ferfiak is akik nem harcolnanak a csaladjukkal együtt biztonsagba menekulnenek, akar oroszba, akar nyugat ukrajnaba. Vannak olyan oregek, akik nem hagyjak ott a hazukat, mint egy arviz eseten is latni ilyet, de nem jellemző.  Szoval ha csak a fegyveresek, katonak, azoviak maradnanak benn akkor már sikra bombaztak volna Mariupolt,  nem igy ahogy most van, hanem, teljesen. Es legifedezet, es tamogato akna tuz mellett bevonultak volna az oroszok. Szinte semmi emberveszteseg mellett. Mert az elejen ugy mentek be, es emiatt volt nagyobb katonai előerő, veszteseguk . Szoval szetinted kinek az erdeke a civil pajzs, ukranoknak vagy oroszoknak ? Na?:)
Törölt felhasználó 2022. 03. 31. 21:27
Előzmény: #1235  Törölt felhasználó
#1244
A lengyel muki má'ris látja hogy bajok vannak a nyugati "harci morállal": 
.   
"... A következő hetekre és a következő néhány hónapra Oroszország felkészült erre a háborúra. Nem vagyok benne biztos, hogy a Nyugat, az Egyesült Államok, az Európai Unió és a NATO ugyanilyen felkészült. ... A közvéleményünk meg fogja unni ezt a háborút" - mondta Morawiecki, aki arra is figyelmeztetett, hogy miközben az "ukránok oroszlánszívvel harcolnak", a Nyugatnak, és különösen az Egyesült Államoknak sürgősen növelnie kell az országba irányuló fegyverszállításait."
.
p.s..: lehet h. mégse' kellett volna oly hamar (és meggondolatlanul) "Kijevbe vonatozni"??... no nem baj, a V4-be mindig van visszaút...
Placi82 2022. 03. 31. 21:20
Előzmény: #1242  Placi82
#1243
Es nem ezekrol a szerencsetlen atlag ukran allampolgarokrol beszelek. Akik bekeben is alig-alig eltek meg a tisztes munkajukbol. Hanem a vezetesrol.
Placi82 2022. 03. 31. 21:19
Előzmény: #1232  Törölt felhasználó
#1242
Csusztatsz. Senki se mondta, hogy orulnek a bombazasnak. Ha lenne 20, es 60 ev kozotti ukran ismerosod tenyleg, akkor kapasbol az euros storyt is tudnad!. Masodsorban, pedig a felfegyverzett bandakrol, és "mindent szabad " katonakrol is tudnal. Igen van olyan aki, hazament innen nagy hazaszeretebol a jol fizeto allasabol, de az otthoniak( szulei) felvilagositasa utan, veluk egyutt visszajott. Volt egy koltsege allitolag a hararon. :). Nagyon durva korrupcios, es maffia allam az. Voltal te valaha arra? Bekeidoben is 3 honapot eltel volna ukrajna belsejeben, mas lenne a gondolatod . Na de mindegy. Mert sejtem hogy azert vagytok ezen az allasponton, mert egy baloldalinak kotelezo most ajnarozni oket. Pedig ezt párt preferenciatol fuggetlenul kellene targyilagosan nezni.
frossnag 2022. 03. 31. 21:13
Előzmény: #1229  Placi82
#1241

Bár én nem minuszoltam, de nem is feltétlenül értek egyet az írással. Bár maga a történet egybe vág azzal, ami én magam sejtek, de ennek ellenére szerintem érdemes ugyan úgy ezt is szkepticizmussal fogadni, mint minden más hasonló forrást.
Engem érdekelt, hogy vajon valóban igaz-e a történet, ezért hogy kiderítsem, hogy vajon máskor is igazat szokott-e mondani a szerző, legörgettem, és bele-beleolvastam néhány másik cikkbe is, amik már viszont olyan témákról szóltak, amire nekem is van személyes rálátásom. Végül ilyen mdon döntő érveket találtam a forrás megbízhatóságát illetően.
.
Neked talán megvan az az előnyöd, hogy vannak ismerőseid, akik érintettek az ügyben, és tudnak nyilatkozni, de a többségnek csak azok az információk állnak a rendelkezésére, amit a médián vagy az interneten keresztül megkapnak.
Ha te tudsz ilyen történeteket, az itt szerintem sokakat érdekelne, engem legalábbis.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek