Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
frossnag 2022. 03. 06. 23:03
Előzmény: #160  frossnag
#161
Valaki írt itt a fórumon egyszer egy jó idézetet, ami ide illene: "felállni, letörölni a port, és továbbmenni". Én azt hiszem hogy ez a helyes mentalitás.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 00:24
#162
Placi82 2022. 03. 07. 02:14
#163
Gizzly! Vigasztalasul mondom en se adtam el a Gazpromot januarban, vagy februarban.  Azt tettem,amit mondtam. Benne ragadtam en is. Gazp most is a jelenlegi helyzetben is fizet a lejaro  kotvenyei utan. Ma olvastam.Es ez biztato. A vilag legnagyobb gaz cege, a vilag legnagyobb gaztartalekat birtokolva! En se gondoltam, hogy az EU az erdekeivel ellentetesen, par ora alatt , letrehoz olyan  szankciokat amivel kivegzi  sajat gazdasagat,es iparat. Szerintem, az usa nagytőke elszamolta magat, az oroszok,bìrni fogjak a szankciokat, csak EU nem. Usank nem fajt idáig. Azt meg hagyjuk,hogy az oroszok csak a 100% gonoszok, az usa meddig hagyta volna Mexikóban Kubaba telepitsen fegyvereket az usa.,es felvegye őket az orosz katonai szovetsegbe. Semmedig. Lasd. 1962. Mivel mar kezd az usa nagytokenek is fajni az inflacio, mert igy a FED nagyobb kamat emelesre kenyszerul,es osszedolhet a mutatvanyuk amit osszehoztak. Ezert most elkuldtek beke galambkent az izraeli elnököt, aki szemelyesen ment el Putyinhoz ami nagy fegyverteny. Mar az ukranok kijelentettek,hogy a Nato tagsagrol lemondanak, kis ido meg es szolnak Zelenszkijnek, aki egy eszköz ebben a jatekban,hogy az orosz ajku teruletek autonomiajarol is targyalhat. Vegul Putyin megkapja ezen koveteleseket,amit eredetileg is kért. Amit a Minszki egyezmenyben mar lefektettek
 Csak hat ott furtak,ahol tudtak, es hatulrol bizatattak Porosenkot es Zelenszkijt is erre. Akit most szepen otthagytak. Jo nagy arat fizettunk mi Europa gazdasagban, ukrajna pedig embereletben ezert a jatekert, hogy szokasukhoz hiven a Német technologia ,es az Orosz  nyersanyag készlet ne talaljon egymasra,mert az veszelyes lenne usa gazdasagi hegemoniajara nezve szvsz. Visszaterve a gazprom erteke nem nulla,amit most mutat. Nem tart orokke a konfliktus, es 1 ev múlva vissza maszik oda ahonnan le esett kb. Hisz most is szallit gazt az EU ba meghozza arany aron. Az usa LNG nem tudja potolni se most se kesobb. Szoval fel a fejjel!! Azert irtam ilyen bőven, hogy lasd ez nem csak ilyen ures vigasztalás! Nincs veszve semmi.
Donqatto
Donqatto 2022. 03. 07. 04:17
#164
Volodimir Zelenszkij „kétségbeesetten” kérlelte az amerikai törvényhozókat, hogy az Egyesült Államok segítsen több harci repülőgépet szerezni nekik és beszüntetni az orosz olajimportot.
Biztos hogy ezt nem a szájába adta Amerika? Majd pont ez fogja foglalkoztatni amikor körbe van kerítve és bármikor megölhetik
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 08:24
#165
"...orbitalis vasárnap, 19:17Előzmény: #5636  Robben 
Minden úgy halad, ahogy USA eltervezte: destabilizálni Európát. "  
    
Röviden ennyi a történet lényege. Sajnos ez egészen a legvégéig így fog maradni, még ha nem is konkrétan most jön el a legvége... lásd:  ἔσχατον...
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 08:34
Előzmény: #164  Donqatto
#166
Ez csupán a jenki közönségnek szóló reality-show (kabaré) része... az álomgyáriak előre kiválasztották hozzá a megfelelő előképzettségűnek tűnő ukrán szakiparost.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 10:08
Előzmény: #167  Placi82
#168
Thx... ezt mindenkinek látnia kellene!... (utána nem sok kérdés maradna az ügyben, hogy mi is történik perpill).
Placi82 2022. 03. 07. 10:16
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
Megint tul toljak a biciklit. Mar megint. Egyre jobban tele van a vilagnak a hócipője. Az enyem is. Ha vegeznenek, egy kozvelemenykutatast europaban, hogy 30-40%al csokken az atlag eletszinvonal, vagy pedig keruljon le ukrajna nato tagsaga a napirendrol,es az oroszajkuak kapjanak ukrajnaban autonomiat. Szerinted mi lenne az eredmenye? Ahh, elegem van, nagyon.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 10:59
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#170
Látni látják, csupán utána a szinapszisok nem stimmelnek valahogy. Az elektromágneses hullám adott spektruma ingerli a pálcika- és mittoménmégmilyen sejteket, az így létrejött áramimpulzus bejút az agy megfelelő részébe de ennél több nem történik.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 11:01
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
Így van... az intelligencia nem anyagi természetű "valami".
Peterbond 2022. 03. 07. 12:05
Előzmény: #167  Placi82
#172
Peterbond 2022. 03. 07. 13:27
Előzmény: #169  Placi82
#173
Egy random komment 1956-ból:
.
"Megint tul toljak a biciklit. Mar megint. Egyre jobban tele van a vilagnak a hócipője. Az enyem is. Ha vegeznenek, egy kozvelemenykutatast europaban, hogy 30-40%al csokken az atlag eletszinvonal, vagy pedig keruljon le magyarország szabadsága a napirendrol, es a vasfüggöny maradjon fenn. Szerinted mi lenne az eredmenye? Ahh, elegem van, nagyon."
.
Esetleg hagyjuk hogy az országok döntsenek maguk hova szeretnének tartozni, kivel szeretnének üzletelni. Különben mi még most is a Varsói szerződésben élnénk, és te nem írhatnál ilyeneket az oroszokról mint amiket most nyugodtan leírhatsz az amcsikról vagy akár az EU-ról vagy bárkiről. A Nato és az EU egyetlen országot se fegyverrel győzött meg a csatlakozásról. Ez egyenlőre csak keleten dívik hogy fegyverrel győzöm meg hogy jobb neked itt velünk.
Placi82 2022. 03. 07. 13:56
Előzmény: #173  Peterbond
#174
Kubat hagytak hogy a kommunista szovjetunio rakatakat telepitsen? Nem! Unom ezt a kettos mercet. Az arab tavasz aldasos hatasait lattam Rómában. Az olaszokkal egyitt ittam es meg van a velemenyuk, hogy Libiat a kaoszba bombazta usa,es a nyakukra jott a nyomorbol a migransok tomegei. Megkerdeztek a Libiaiakat, hogy a joletbol a Khadafi alol akarnak-e ebben élni. Sorolhatnam a sort kb 20 orszaggal az elmult 20 evbol. Szivesen osszeallitok 1 listat fejbol neked, ha lesz időm! Geopolitika ,es hatalmi es gazdasagi eroter van . Erdekek vannak. Ennyi !A tobbi az egy humbug, parasztvakitas! De vannak Kárpátaljaiak sokan, es echte ukran ismerosom is. Messengeren beszelek veluk. Hat nem egeszen az a velemenyuk, mint azoknak,akik a Budapesti lakasaikbol velemenyeket formalnak, a magas lorol!! Elmeselte szegeny,  mint katona koteles, hogy sikerult kijutnia a csaladjaval. Hat o is meglepodott bizonyos dolgokon!Durva volt. En liberalis vagyok, humanoid a megmondhatoja ,hogy en nem votam elegedett a kormannyal,es utobbi gazdasagpolitikajaval. De engem es a regi egyetemista barataimat az utobbi 10 napban szinte tolnak át jobb oldalra, a mostani rekaciok. Miert van az ,hogy aki nem ugy latja a mostani dolgokat, a sajnalatos haborut,es okozatokat, az csakis viktor es putyin berenc lehet? Ha valaszolsz kerlek ne kezdj szemelyeskedesbe! Emberhez melton. Köszönöm 
WLM 2022. 03. 07. 14:39
Előzmény: #173  Peterbond
#176
Szia Petya ! Miért nem hadoválsz kicsit a videóról is, amit Placi tett fel, vagy az amcsik is orosz propagandát nyomatnak ? Csak nem. Abban igazad van, hogy az amcsik álságos csalija jobb mézesmadzagnak, mint egy háború. A főgeci mindig az aki elindítja a támadásokat, de aki táplálja a tüzet az sem sokkal jobb.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 14:48
#177
"
5 millió ukrán menekülttel számol az EU Portfolio, 2022. március 07. 14:34      
   
Ha folytatódik Ukrajna oroszok által való bombázása, az Európai Unió becslései szerint ötmillió menekült jöhet át a határon - számolt be a brit Sky News...
...    
   
Az Egyesült Királyságot ma azután érte támadás, hogy kiderült, eddig mindössze 50 vízumot adtak ki a Nagy-Britanniába érkezni kívánó ukránoknak."  
   
https://bit.ly/3pBM8id
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 15:41
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#178
https://www.portfolio.hu/global/20220307/elkepeszto-beszedet-mondott-putyin-terveirol-zelenszkij-531537
Kezdem úgy érezni, hogy már csak Zelenszkij akar háborúzni, de ő mindenáron. 
Peterbond 2022. 03. 07. 15:47
Előzmény: #176  WLM
#179
Én azt megnéztem azért is válaszoltam rá. Kötve hiszem hogy az enyémet viszont az orosz propagandaoldalakról linkelők egyáltlán megnézték volna.
.
Amúgy ha az említett videóról beszélünk csak nekem tűnik fel hogy pont cáfolja azt amit itt bemutatni szeretnének vele? hogy Usának is ukrajna semleges félként felel meg és a biztonsági sávnak a Nato-ba már bevett Keleteurópai tagokat tekinti? Tehát pont nem érdeke ennek felrúgása. Amúgy se úgy ment a dolog hogy a NATO szépen toborzott agresszívan és katonailag hanem amint kiszabadultak az országok az orosz befolyás alól szinte hanyat homlok menekültek a NATO-ba és az EU-ba a jobb élet miatt és pont az oroszok elleni félelelmből. Kérdezd meg akár Lwengyelországot akár a balti államokat akár a többieket.
.
ellenben Fehéroroszországban katonákkal és rendőrökkel kell az orosz érdekszférában tartani. A tömegek nem akarnak orosz befolyást az oroszok meg szeretnék megtartani azt.
.
Amúgy a magyar származású elemző felvázolta hogy szerinte mik az érdekei az Usának. Ez nem jelenti hogy 100%-ban igaza is van, de ha igen is abból se köetkezik hogy Usa érdeke lett volna a háború kirobbantása. Azon meg ne lepődjünk meg hogy USA nem arra fog buzdítani hogy igen tegyétek le a fegyvert meg adjatok át minden földet az oroszoknak, sőt éptessük ki a teljes Keleteurópai részt a NATO-ból csak ne legyen háború.
.
Aki meg most is komolyan gondolja hogy az ukránok akartak háborúzni oroszokkal amcsi bátorításra az komolyan kezeltesse magát. 
Peterbond 2022. 03. 07. 15:50
Előzmény: #179  Peterbond
#180
Ja és az emelző érdekes Módon szinte csak a múltról beszél. Igen a HIDEGHÁBORÚ alatt és elötte is igaz volt hogy semmiképp se volt érdeke amcsiknak ha Németország és Oroszország/ Szovjetúnió egymásra talál. De jelenleg immár minimum 10 éve látszik hogy Usa első számú vetlytársa nem európa lesz hanem Kína és vele szemben pont hogy egy egységesebb és erősebb szövetségi rendszerre volna szüksége az Usának nem egy szétdarabolt EU-ra. Nem véletlenül sürgette a katonai öltéseket a NATO tagok között. mert egyre kevesebb figyelmet akar szentelni Európának és erőforrásaival Kína felé fordulni.
Peterbond 2022. 03. 07. 15:55
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#181
Putyinnak semmibe se tartana befejezni a háborút és visszamenni az weddig frontvonalakra. Ő be tudná fejezni a háborút. Ukránok csak egy teljes kapitulációval amit érthető módon nehéz lenne lenyomni bármely ukrán torkán. Én amúgy sose értettem hogy ez az áldozat hibáztatás hogy alakul ki de láthatón létező dolog. Pl az asszonyverő férj se tehet a dologról. hát csk az asszonynak kéne úgy szeretnie őt mint korábban. és kell addig pofozza amíg erre rá nem jön. az asszony tehet róla hogy el aarja hagyni. Csak otthon kéne maradnia, ki nem lépni a lakásból és odaadnia az iratait a férjnek és máris megszűnne a verés. De a mocskos asszony csak akarja azt a verést mert mindig elmenne és nem hagyja magát bezrni a pincébe se.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 16:17
Törölt hozzászólás
#182
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 16:18
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#183

bréking: az első 4 hír a pf-en már nem ukrajnás...
  https://bit.ly/3HOdbNt
  
🙋🏻‍♂️
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 16:18
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 16:38
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#185
már az első 8 nem az... :)
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 16:50
#186
Lassan indulhat az újjáépítés jenki hitelekből, sok-sok államilag garantált koncesszióért cserébe...  (lásd: Irak, Líbia...).  
💵...😶🤫...💵💵💵
WLM 2022. 03. 07. 16:56
Előzmény: #179  Peterbond
#187
Az biztos, hogy az orosz oldalakról linkelgetők nem vevők az amcsi propagandára, de sajnos én sem. Te viszont nyélen nyomod, pedig az éremnek két oldala van.Számomra egyértelmű, hogy amcsinak szerepe van a háború kirobbanásában, de tény, az oroszokat sem kell noszogatni. Az biztos, hogy az amcsi felügyelet sokkal élvezhetőbb polgárként, de sajnos vannak nagyhatalmi törekvések és mivel Oroszország az egyik legnagyobb katonai hatalom nem lehet figyelmen kívül hagyni az érdekeit, különben ez van, vagy rosszabb.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 17:02
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#188
Véleményed szerint sz orosz szankciók mikor kerülhetnek kivezetésre? 
Peterbond 2022. 03. 07. 17:02
Előzmény: #187  WLM
#189
Amiket én belinkelek általában egyszerű emberek elemzései nem valami homályos nemzetközi szervezetek amik véletlenül pont oroszországból finanszíroznak és 1-1-ben az orosz propagandát adják tovább. Pl az utolsó videómnak sincs semmi köze az amcsi propagandához ha már így tetszik. 
.
Azt meg bőven kifejtettem hogy az nálam valahogy nem érv hogy "Béla izmosabb mint a felesége ezért ne lepődjön meg ha pofán vágja mert az válni szeretne". Az EU mégnagyobb gazdasági és katonai erő mégse vonul be hadsereggel Magyaországra mert mi épp 4-ik alkalommal választunk meg egy oroszbarát kémet közéjük akinek még Vétó joga is van.
.
Én úgy látom a nyugatiak általában nem erőszakkal akarják a maguk oldalára állítani az országokat és mit ad isten ez valahogy sikeresebb mint katonai és rendőri erővel népszerűtlen féldiktátorokat kinevezni az országok élére és az ellenzékieket megmérgezni, börtönbe csukni vagy "rejtéjes balesetben" kiiktatni. Ez valahogy a Belorusz-Orosz-Kazasztán és környékén dívik jobban.
WLM 2022. 03. 07. 17:19
Előzmény: #189  Peterbond
#190
Mindig ezzel az asszonyos hasonlattal jössz, csak azt felejted el hozzátenni, hogy megcsalta a "barbár"férjét. Más népek más szokások, az oroszoknál sajnos keményebb az élet, az amcsiknál (még) kellemesebb, de erre a kellemességre nem mindenki vevő, kompatibilis, vagy, ha úgy tetszik méltó.Amúgy nincs olyan, hogy EU haderő, vagy vannak bennfentes infóid amik még nem publikusak ?
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 17:23
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#191
Hollywood-i meretü a gazsija
dolgozni kell erte
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 17:25
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#192
Sajna lövésem sincs... ha a zusában Biden bá' után is az úgynevezett "demokrata" párt marad a húsosfazék mellett, akkor valszeg elég sokára... Ha visszajönnek a rep-ek (főleg ha Trump 🧢🗽), akkor (talán) hamarabb. 
De ez csak találgatás.
Peterbond 2022. 03. 07. 17:27
Előzmény: #190  WLM
#193
Akkor mivel jöjjek mert láthatóan még így se értitek hogy mi a különbsé az orosz barátság meg az Eu barátság között. Milyen hasonlat segítene megértetni? az iskolai gyerekek közül melyikkel barátkozol? aki játszani hív focira vagy aki fejbevág ha nem vele eszel közösen? Barátságot, kötődést nem lehet kikényszeríteni de láthatóan Putyinban csak ez marad meg hogy ha nem versenyképes az ő gazdasági társadalmi modelje akkor erőszakkal győzi meg az embereket hogy márpedig ők az orosz érdekszféra részei ha tetszik ha nem. A Natohoz 1990-en után csatlakozó 14!!! ország esetében melyiknél volt szükség csapatok felvonultatására az országban meg katonai beavatkozásra ehhez? Eközben Oroszország katonai  beavatkozásra volt szükség: Grúziában, csecsenföldön, Fehéroroszországban és Ukrajnában.
.
"csak azt felejted el hozzátenni, hogy megcsalta a "barbár"férjét"
.
Nem pont EZT emelem ki. Az asszony nem szereti és iotthagyná a férjét a férj meg nem jobb férj akar lenni és így megtartani az asszonyt hanem veri. A legjobb példája az egésznek.
Shortelek 2022. 03. 07. 17:33
Előzmény: #187  WLM
#194

"Számomra egyértelmű, hogy amcsinak szerepe van a háború kirobbanásában"
Ez nem igaz, Ukrajna szuverén ország, a ruszkik megtámadták, valszeg USA gyűlölő vagy.
Peterbond 2022. 03. 07. 17:33
Előzmény: #190  WLM
#195
"Amúgy nincs olyan, hogy EU haderő, vagy vannak bennfentes infóid amik még nem publikusak ?"
.
hlelyettesítsd be NATO-val Német-Francia-olasz koalícióval amit akarsz a lényegen nem változtat. Érdekes az összes felvetésre nulla komment. Vagy tényleg nem tűnik fel hogy valahogy a Natotól keletre orosz érdekszférában sak fél vagy teljes diktátorok vannak akiknél az ellenzéki vezetők valahogy gyanúsan sokszor betegednek és halnak meg vagy kerülnek épp börtönbe ( néha véletlenül radioaktív anyagot esznek úri huncutságból ). A választásokon meg a 80%-ot szerző vezetők ellen 10.000-es tüntetések vannak mellette meg ezresek se. És csodálkozol hogy néha vannak népek akik kitörtnének ebből. Ilyenbe voltunk mi is egy tucat állammal 45 évig és 1990-ben az első teendők közt volt az EU és NATO tagság kérvényezése.
WLM 2022. 03. 07. 17:37
Előzmény: #193  Peterbond
#196
Ok, legyen igazad, jó a hasonlatod, mi a teendő, miután megállapítottuk, hogy a szomszédban lakó fegyvermániás nagydarab állat, akinek rengeteg hasonszőrű barátja van, csúnyán bánik az asszonyával ?
WLM 2022. 03. 07. 17:40
Előzmény: #194  Shortelek
#197
Ne csak nézz, láss is !
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 17:44
Előzmény: #195  Peterbond
#198
Nézd meg szerintem még egyszer a Placi-féle videót. Láthatóan nem értetted meg, hogy a zusa miért nem (volt) érdekelt egy semleges, demilitarizált Ukrajnában, holott már rég' lehetővé tehette volna, hogy ez megvalósuljon.
Peterbond 2022. 03. 07. 17:47
Előzmény: #196  WLM
#199
Mindenenk elött nem azt javasolni az asszonynak hogy ő a hibás és csak nyugodtan törödjön bele a helyzetébe. Ha már segíteni nem akarunk mertr félünk Béle jobb öklétől legalább annyi erkölcsi gerincesség maradjon bennünk hogy az asszonyt segítjük ahogy tudjuk.
.
És hogy konkrétabb legyek mert ez az asszonyos hasonlatnál nem fog menni. Oroszország biztos nem fog adni abból hogy a Krím az övé maradjon és a két megye kiszakadjon. Ha már katonailag nem akkor gazdasági nyomással elérni hogy a háború mielőbb fejeződjön be és Oroszország többet ne szakítson ki Ukrajnából mint amennyit már eddig elvett a támadás elött ( Krím és a megszállt területek a két megyében ). Már ez önmagában "győzelem" lenne Putyinnak. Ezután segíteni Ukrajna talpraállását, garantálni a függetlenségét és külön egyezményekkel szavatolni hogy bármely jövőbeli támadás esetén, Németország franciaország Olaszország stb...megvédi akár katonailag is az országot bármely támadással szemben.
.
Ami Putyint illeti. Szerintem ha másért nem pont azért nem lehet ebben az ügyben engedni neki ( de a realitás az hogy fogunk ) mert pont úgy fogunk járni mint Hitler esetében. A nyugatiak addig néztek el neki mindent csak hogy ne legyen hánorú amíg végül ki nem robbantottuk a valaha volt legnagyobbat. Ha hitlernek nemet parancsoltak volna évekkel korábban sokkal egységesebben nem biztos hogy idáig jutottunk volna ( mégha tudjuk is hogy  a történelemben nincs ha ). Már a Krím esetében sem voltak kemény szankciók és azokat is szépen lassan felengedték annak ellenére hogy változás amúgy nem volt a helyzetben. Ez vezetett részben a mostani helyzethez is hogy Putyin meg merte játszani a támadást és a fenyegetőzést.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 17:48
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#200
Csak hogy ne kelljen keresgélni...
   
https://m.youtube.com/watch?v=ShwVPUxiu_Q&feature=share
Shortelek 2022. 03. 07. 17:48
Előzmény: #197  WLM
#201
Hasonló jókat neked is.
Peterbond 2022. 03. 07. 17:57
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#202
Ezt a demilitarizált orosz pőropaganda szlogent amúgy hogy értitek? Ne legyen semmi katonai fegyvere? hogy ha ruszkiknak úgy tetszik 3 nap alatt végigrohanjanak rajta? Szép semlegesség Ukrajnának ha nem lehet egy katonai szövetség védelmében sem és fegyvere se lehet. Nem emlékszem hogy Mexikó demilitarizált lenne, vagy akár Fehérorsozország.
.
És teljesen megértettem a magyar származású elemző eszmefuttatását ami az ő eszmefuttatása nem az Usa vezérelve ( ami elég nehezen lehetne lekövethető úgy hogy ott nem 20 éves vezetői ciklusok vannak hanem 4-8 évesek és változnak az érdeke és tervek ). És nem kicsit erőltetett hasonlatnak látom hogy még most is Oroszországgal foglalkoznának a gazdaságilag 15-ször nagyobb Usában nem pedig a feltörekvő Kínával. Oroszország GDP-je kb Olaszországgal, spanyolországgal vetekszik. Hadi költségét tekintve vele egyszinten költ külön külön Szaud arábia, Németország, UK, Franciaország. India már beelőzte, Kína 5-szörösen veri de Usá továbbra is 12 szeresen veri őt. Oroszországtól mint nagyhatalmi tényező gyakorlatilag 1990 óta megszűnt lenni és mostmár csak 1 a tucat hatalmi tényező közül amiből 3 emelkedik ki. USA, Kína és ha egybevesszük az EU. Az Usa részéről teljesen megfele az EU gyengítésére a UK kiválása és USA felé csalogatása. Részükről ez van nem valami Orosz EU háború tervezett kirobbantása Ukrajnán keresztül. A gazdasági érdekeket semennyire nem szolgálná Usának egy európoai háború. Nekik az orsoz fenyegetettség pont elég. Kínával szemben iganis szükségük van erős szövetségesekre nem szétziláltakra, csak arra vigyáznak hogy nehogy túlnője őket.
Peterbond 2022. 03. 07. 18:00
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#203

Én is hogy ne kelljen keresgetned. Sikerült 1 percet is megnézned belőle?
https://www.youtube.com/watch?v=If61baWF4GE&t=959s
WLM 2022. 03. 07. 18:04
Előzmény: #199  Peterbond
#204
Nagyon közel kerültek az álláspontjaink, remélem a nagyok esetében is így lesz.
Borkai-nex
Borkai-nex 2022. 03. 07. 18:30
#205
Május 9. A Győzelem napi nagy katonai parádé meg lesz tartva Moszkvában a legfrissebb hírek szerint. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 19:00
Előzmény: #202  Peterbond
#206
"...Részükről ez van nem valami Orosz EU háború tervezett kirobbantása Ukrajnán keresztül..."
 
A topik elején már volt szó arról, hogy a zusa távlati manővereinek végcélja Oroszország vazallus területté tétele (nyersanyag és "élettér" okán) vagy úgy, hogy Oroszo. egymaga implodál a folyamatos és célzott külső katonai fenyegetések hatására (Nato bővítés), vagy úgy, hogy a zusa (nyílt) háborúba hajszolja őket a mostanihoz hasonló forgatókönyv(ek) mentén, majd egy kikényszerített atomháború folyamán összeroppantja az orosz haderőt. Az, hogy eközben Kelet-, Közép- és részben Nyugat-Európa jó része elpusztul(na), a zusát és legfontosabb szövetségesét nem nagyon hatja meg. 
  
Minden háborúnak van(nak) vesztese(i). 
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 19:06
Előzmény: #202  Peterbond
#207
"... a magyar származású elemző eszmefuttatását..."
   
Úgy vélem, ha Mr.  Friedmant kendőzetlenül megkérdeznék, hogy Holodimir Zselinszkijt vagy mongyuk (teszem azt) Vona Gábort tekinti-e inkább "honfitárs"-ának, akkor viszonylag hamar tudna választani... 
Placi82 2022. 03. 07. 20:02
Előzmény: #203  Peterbond
#208
https://en.m.wikipedia.org/wiki/George_Friedman
A stratfort konkrétan árnyék CIA néven is emlegetik. Ha utána nézel, hihetetlen módon elismert figura a hírszerzesi körökben. Az usaban No1. És amúgy holokauszt megjart túleló. Remélem így már hiteles és autentikus forrásként fogadod el. 
Placi82 2022. 03. 07. 20:07
#209
Amúgy rengeteg, videó van fenn a beten ahol az ukrán civilek aljak el a tankhadoszlopok útját. Tudod mi lett volna ha egy Líbia, Iraki, stb civil áll egy usa tank elé, hány,masidpercig élt volna. Szerintem 1 másodperc. Az ukrán elnök ezért nem hagyja, hogy a humanitárius folyosón tavozzanak a civilek. Mert akkor nincs civil pajzs, és beindulna a raketazas jobban. Nekem a civilek élete lenne az első. 
Placi82 2022. 03. 07. 20:15
Előzmény: #199  Peterbond
#210
https://karpathir.com/2022/03/03/ukrajnaban-eletfogytig-tarto-bortonre-itelhetik-a-diverzansokat/
Ezt Kárpátaljai barátom, küldte nekem hétvégén, mikor hitetlenkedve hallgattam, a történetet. Meg van még más is.. Nem oly nagy a rajongó tábora Zelenszkijnek, mint ahogy a média beallitja. Nem egészen azt kaptak, amit anno a választási kampányban ígérték. És finoman fogalmaztam. Echte, ukrán ismerősöm, mesélt storykat, arról, mekkora zseniális ötlet volt, a bandák felfegyverzese. Hát.... Inkább le se írom, mi  van ott. Szóval, aki a mainsream médiából tajokozodik csak, az nem biztos hogy teljesen képben van szvsz. 
badsector1
badsector1 2022. 03. 07. 20:23
Előzmény: #209  Placi82
#211
"Az ukrán elnök ezért nem hagyja, hogy a humanitárius folyosón tavozzanak a civilek."
   
mi alapján gondolod, hogy nem a ruszkik nem engedik a civileket távozni?
Reboni
Reboni 2022. 03. 07. 20:27
Előzmény: #209  Placi82
#212
Ez azért nem egy logikus gondolkodásra vall! Az Ukrán Elnöknek nincs ilyen fajta ráhatása a civilekre ebben a helyzetben. Ők vagy saját elhatározásukból és bátorságuk okán és szabadság vágyukból cselekednek így, mert ha besz.riak lennének már nem lennének ott, legalább is én így látom. Azonban az is lehet, hogy elvágtak minden menekülő utat a Ruszkik, és nincs más lehetőségük. Akkor viszont az már a kétségbeesés, ami elszomorító! Ez a Háború Európában zajlik és nem a Közel-Keleten, azt azért hozzá tenném még...
szieszta 2022. 03. 07. 20:32
#213
Az oroszok váltottak . Átvették az amerikai kommunikációt. Biztos forrásból tudják, hogy biológiai fegyvert állítanak elő az ukránok. Hasonlóan, mint Irakban vegyi fegyvereket..... anno.
Ezt ugye amerika sem engedheti! :-)
https://www.portfolio.hu/global/20220307/biologiai-fegyver-gyartasaval-vadoljak-az-ukranokat-putyin-eu-s-nyomasgyakorlast-kovetel-531685
-ezzel kellett volna kezdeni.
Shortelek 2022. 03. 07. 20:33
Előzmény: #210  Placi82
#214
Mi a problémád azzal ha a hazaárulókat és a diverzánsokat elitélik?
Placi82 2022. 03. 07. 20:42
Előzmény: #211  badsector1
#215
Ott is hazaarulozzak, a nacionalistak"a gyávabb" férfiakat, akik nem jelentkeznek a sorlobizottsagnal hanyatt homlok. Aki meg a határ felé veszi az irányt annak meg sokba kerül az atjutas. Ha érted... De ahol ostromlott városok vannak, tehát nem nyugat Ukrajna mint Lemberg, ahonnan az ismerősöm lelepett. Ott nem érdeke, hogy a többség, aki nem biztos hogy részt akarnak venni azok tavozzanak. Hisz gondold végig kinek az érdeke hogy a civilek a városban legyenek tömegével. Semmiképpen se az oroszoknak, akik. 10 erősebb, nagyobb hatoereju rakétával, ki tudnak füstölni a varosokba beasott katonasagot. Saját szememmel láttam videót, ahol egy tömb lakas ablakból lőttek ki egy orosz tankot es meg fel percig mutatták ahogy kifustol a tank. És a többi tank, aki mögötte volt a sorban nem robbantotta be azt a tarsashazat. Miért? Nem akarnak ok felesleges civil áldozatokat. Sok szempontból. Hisz az ukrán propaganda rögtön mutatna a CNN nek. Szóval bizony, ha hiszed ha nem ott buktatjak el a a nyitott zöld folyós megállapodásokat, ahol tudják. Hisz kényelmesebb az ukrán aknaveto helyzete egy óvoda mellett katonai stratégia szempontból. Logikus ez. Ráadásul, ha az oroszok mennek Bea városokba legifedezet nélkül, akkor fedeztékbol, lakóházak, óvodák ablakából, egyesével leszedik őket kényelmesen az ukranok. Így logikus? 
Placi82 2022. 03. 07. 20:51
Előzmény: #214  Shortelek
#216
Hát erre nem tudok mit mondani uram. Ott élnek Ukrajnában, sok minden szolgáltatás nincs, a bosszantó korrupció miatt. De halljon meg, a milliárdos urak érdekei miatt. Az ukrán barátom se értette lelkileg miért vannak olyanok, akik ezt így gondolják. De vannak akik máshogy gondolják. Tiszteletbe kell tartani. Te elmennek harcolni, és a családodat, ott hagyni védelem nélkül rossz embereknek kiszolgaltatva? Ha igen ,semmi baj, nem vagyunk egyformák, elfogadom. 
badsector1
badsector1 2022. 03. 07. 20:55
#217
az oroszokat nem zavarta a kazettás bombák lakóépületekre való dobását, ezért felesleges megpróbálnod az oroszokat úgy beállítani mint, akik nem lövik a civileket.
a szétlőtt városokat sem az ukránok lőtték szét, márpedig aki a városokat rakétázza az a civileket öli.
Placi82 2022. 03. 07. 20:56
Előzmény: #212  Reboni
#218
Nem vannak tényleg, akik hisznek a honvédő helytallasban. De nem az a többség. 
Placi82 2022. 03. 07. 21:01
Előzmény: #217  badsector1
#219
De egyre jobban lövik már. Egyre jobban veszítik el a türelmüket, a nagy ember, és gép veszteség miatt az oroszok. Bizony. Mikor kézi fegyverekkel küldtek be a csapatokat, légi és tüzérségi támogatások nélkül. Azon röhögött az internet népe, a telexen, stb portálon komment szekciojaban. Hogy hogy hullanak, és milyen balfaszok az oroszok. Kezd elegük lenni, idővel egyre csúnyább lesz.,es meg szörnyű b lesz. Megegyszer mondom a civileket visszazavarni a városba, nem az oroszok érdeke! Nekik nem érdekük, hogy ott legyenek útba Ezt elfogadod tényként? 
emerald 2022. 03. 07. 21:07
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#221
Pontosan így látom én is.
Trampli nyíltan az EU ellen volt,  Biden meg fű alatt háborút(robbant ki szándékosan) támogat. Mi(EU) jól lábon lőttük magunkat és jó ha ennyivel megússzuk. Mert ha az usán múlik, simán harmadik világháború lesz belőle.
.
Küldik "nagyvonalúan" a fegyvereket ide. Pedig inkább be kéne vetni a jó öreg Merkelt mediátornak. Hátha elmagyarázná minden résztvevőnek h jelenleg csak magukkal baxnak ki. De mindannyian! 
.
EU....fel akarják venni a tagok közé ukrajnát, moldovát meg gorgiát....nem tom, tényleg mindenki megbolondult? Mi a faxnak nekik a provokáció....?! Ezt nem értem.
Ha Te igen, légyszi magyarázd már el nekem. Thx
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 21:07
Előzmény: #219  Placi82
#222
A világ elvileg 2. legkeményebb hadserege 1,5 hete nem bír Európa legszegényebb országával...
badsector1
badsector1 2022. 03. 07. 21:16
Előzmény: #219  Placi82
#223
az oroszok bárkit lőhetnek, nem akadályozza meg ebben senki, még a lelkiismeretük sem.
tokos. 2022. 03. 07. 21:22
Előzmény: #223  badsector1
#224
Szerinted kinek az érdeke, hogy ne tudjon kimenni a civil lakosság?
szieszta 2022. 03. 07. 21:23
Előzmény: #217  badsector1
#225

Én mindig azon lepődöm meg, hogy csak ennyi a civil áldozat. Városokat támadnak, tele civilekkel. Gondolom emlékszel, milyen pusztítást végzett 2 repülő szeptember 11-én. Nálunk egyetlen lakótömbben több mint 400 ember lakik, és ez csak egy 10 ezres kisváros. 3-4 jól irányzott lövés és földszintessé tudnák tenni a 8 emeletes épületet.
Szerintem is élő pajzsként használják a civileket, aztán röhögnek az oroszokon. Nem vagyok oroszpárti, de én sem tűrném sokáig, hogy a hálószobából lövik ki a tankjaimat.
Valamikor azt mondták, hogy azért nem érkeznek csóńakkal migránsok Amerikába, mert a partiőrség levadássza őket 200 kilométerre a partoktól.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 21:25
Előzmény: #223  badsector1
#226
egyszerü a vilagkeped
csunya rossz gonosz Putyin es ruszkik - szegeny artatlan nyugat es ukranok   
hat ez ennél sokkal bonyolultabb 
a civileket pedig egy hatalom se habozott bealdozni a törtenelem soran ha epp ugy adodott
summarum legyen béke es mielöbb fejezödjön be az öldökles
nem gyöztes kell hanem mindket fel erdekeit figyelembe venni
kompromisszum mihamarabb
 
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 21:27
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#227
A nyugatiak lövöldöznek Ukrajnában? Vagy mi? USA bombáz?
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 21:27
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#228
badsector1  usa hangja nem tudtad ? ))))))
badsector1
badsector1 2022. 03. 07. 21:28
Előzmény: #224  tokos.
#229
annak az érdeke, aki gyorsan el akarja foglalni az ukrán városokat.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 21:28
Előzmény: #227  Fagylaltárus
#230
meg nem is bombaznak.... csak lovoldoznek )
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 21:29
Előzmény: #227  Fagylaltárus
#231
ha ennyire vagy kepben a geopolitikai hatteret illetöen inkabb hagyjuk
hogy most ki mit csinal az egy következmeny
szieszta 2022. 03. 07. 21:30
Előzmény: #223  badsector1
#232
Ne röhögtess!!! Igenis bárkit lőhetnének, de fura módon nem teszik. Ha eszetlenül lőnének, egy óra alatt lehetne több tízezer halott.
badsector1
badsector1 2022. 03. 07. 21:30
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#233
"csunya rossz gonosz Putyin es ruszkik"
  
aki most nem így látja az iratkozzon be hit és erkölcstan tanfolyamra.
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 21:31
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#234
Kijevben milyen orosz kisebbséget kell védeni, azt el tudod magyarázni? Mert ott nem sok orosz van...
realmadrid 2022. 03. 07. 21:32
Előzmény: #232  szieszta
#235
Katonai szakértők is ezt nyilatkozták. Ha az oroszok akarnák akkor a tüzérséggel szarrá lőhetnék a városokat és több tízezer lenne a halottak száma. A felvételeken nem ez látszik. Nem lőnek eszetlenül.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 21:33
Előzmény: #235  realmadrid
#236
ja-ja 2 nap alatt szarra lehetne bombazni kievet
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 21:34
Előzmény: #233  badsector1
#237
na ja a szokasos erzelmi zsarolos kartya
csak idö kerdese mikor kerül elö
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 07. 21:35
Előzmény: #232  szieszta
#238
Ebbe NAGYON IGAZAD VAN
 Mint ahogy vannak a eddigi magukat feláldotozott emberek (na mondjam már ki,halottak száma)
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 21:36
Előzmény: #234  Fagylaltárus
#239
? ez most komoly? tenyleg fogalmad sincs miert kell Kijev? 
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 21:36
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#240
Nincs, miért kell? 

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek